Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#1341
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Üdv TREKkesek!!!

Csak annyi, hogy az elõzõ oldalakon említett bringámtól családi okok miatt megválnék :'( :( egy közepesen jelentõs összeg ellenében. :-\ Azért elõször ide írom, mert szeretném hogy tényleg jó kezekbe kerüljön a gép. Ha Köztetek van valaki, aki kacérkodik a gondolattal, hogy ilyen bringája legyen, üzenjen, vagy mailezzen.



#1342
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Megnéztem a gyárlátogatásról készült képeket! Nem Sámli azt biztos. Szép! Sajnálom a szûkös helyzetet de hátha a Lottó ötös beüt. A Rabolóknak meg szigorúan eltörni a karját! Mindesetre elzavarok egy mailt nekik. Hátha segít.

#1343
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Ahh, értem. Azt hittem épp Amerikából írtál, hogy útbaejtenétek a gyárat. Hát az a helyzet, hogy épp ma korlátozták az internethozzáférésemet :-[ Ezért nem tudok olyan nagy energiát fektetni a címkeresésbe, pedig érdekelne. Azért ha találok, feldobom ide.
Heti 40? Az se rossz, én csak 7végén ha hazajutok, mert itt akkora lakást bérelek, ami vállban picit szorít ;) így a paripa már csak a folyosón legelhetne, de sok a marhatolvaj errefelé...

#1344
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
ChiliPalmer: Igaziból vannak bizonytalanságaim a Trek 721-esem eredetiségével kapcsolatban és lehet ha dobnék nekik egy mailt, akkor tisztába jönnék a pontos típusszámmal. mivel a vázon alul, a monoblokknál látható egy szám. Hátha ez alapján azonosíthatnám, mivel használtan vettem és újra lett szinterezve valamikor teljesen. Mindesetre kösz a címet! Sajna Waterloo-ig nem mernék elkerekezni. Eddig a leghosszabb táv "csak" 80 km :( volt amit egyhuzamban le tudtam nyomni, azt is nyáron. Most ilyen idõben nem vállalkoznék rá, meg így 40 fölött meggondolja az emberfia mibe feccöli az energy-t. Biztos ismered a három bika( a fiatal , a középkorú, az öreg) esetét ahogy a domboldalról nézik a völgyben a teheneket... Na én középkorúként (agyonmûtött csülkökkel) nagy sajnálatomra nem vállakozok már ennyire hosszúra. Örülök ha azt a heti 2*30-40 km megvan. Üdv: akaido

#1345
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
A pontos címre nem emlékszem, de utánakérdezhetek, ha nagyon fontos. Mentek oda?

Szóval itt jártunk:
Trek gyárlátogatás
(Mondjuk ezt nem mi írtunk, de ugyanezt láttuk)

Ez nem egészen az, de ott talán tudják...
Trek Bicycles
1170 Universal Blvd
Whitewater, WI 53190
Contact: Jeff Powers, HR Mgr
Ph 262-473-8735 ex 3151
Email Jeff_Powers@TrekBike.com

Ez is gyárlátogatás..
http://www.bikesport.com/new_.htm

#1346
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Chili Palmer: Szép kis túra lehetett. Meg tudnád mondani esetleg honnan lehet a Waterloo-i gyár címét megszerezni? Üdv.:akaido


#1347
Chili de Palmer

Chili de Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.806 hozzászólás
Olvasgatom itt a topicot, tetszik, tetszik, de az még jobban tetszett, hogy '99 nyarán személyesen megtekinthettem a Waterloo-i gyárat... Az eset egy kisebb túra keretében esett meg, este kilenc körül értünk Waterloo-ba, eszünkbe jutott, hogy ott a zojjektum, egy próbát megért, hogy beengednek e. Nagyon rendes sráccal találkoztunk, és bemehettünk!! Kitétel, hogy bent nem csinálhattunk fényképet. Így egy kissé hihetetlennek tûnik, de külsõ fényképet tudok garantálni! Szóval eszméletlen: egy néni épp Bontrager kerekeket fûzögetett; mellette csövek álltak, szépen darabolva, a hegesztõk mint az irodákban, kis bokszokban a vérmérsékletük szerint készítették a vázakat, ez a handmade részleg, zene hallgatás, miegymás. Minden vázba ugye beleírják a hegesztõ mongramját, melyik müszakban mikor készítette, így könnyû visszakeresni, hogy ki rontotta el, ha megtörténne.. Eddigre már ájultan járkáltunk fel s alá. A fal mellett sáros bicajok a nappali teszt eredménye képpen. Láttuk a helyiséget, ahol az OCLV eljárás folyik... be nem mehettünk, viszont festetlen, még poros OCLV vázakat is fogdoshattunk. Megnéztük a festõ üzemet, és kaptunk egy rakás matricát, (mint a hülyegyerekek az oviban... ;D). Szóval a lényeg, hogy nagyon nagyon meggyõzõ volt amit láttunk, és akkor nagyon a szívemhez nõtt ez a márka. Kár, hogy píz nincs rá... (nem tudtam bõvebben, mert meló is van :()

#1348
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Bagi: Ne is mond, most voltam a kardiológusnál, mert olyan heves szívverésem támadt..., hogy a richter skála 7-ig kimozdult. Gondolom a zsebembõl is kimozdulna egy pár "csikó a körmöci ménesbõl" ha meg tudnám venni.

#1349
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Basszus!

Itt az új 7200 Fx!!!

http://www.trekbikes....jsp#largerview

Gyönyörûûûû...

#1350
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Grimus: A 721 vázra visszatérve: Érdeklõdtem többfelé: a 721-es váz 50 körül van, +,- 5E Ft.

#1351
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Eric: Fuel 100 váz 2002 379900 magyar forint a Nellában, Szép? z Örs vezér téri BigBikeban Merida és Magellan vázak vannak, tavasszal láttam utoljára egy trek 8000-est 120 Ezerért.

#1352
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Trekbû melyik vázakat lehet külön megvenni? Tud vki árakat?

#1353
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Üdv minden TREKkesnek!!!

Az utóbbi idõben kicsit elvesztem, de sok a munka. ??? De a hétvégén kihasználva a jóidõ maradékát, a Koloska völgyben bringáztunk egy jót az XC Kupa nyomvonalán. Egy élmény volt. ;D Olyan helyeken lejöttünk, ahol már-már azt hittem, rögtön orra állok. De az egész bringa kifogástalanul mûködött, a fékek, mint az álom, szóval nagyon jól esett.
Remélem, még lesz egy kis jó idõ még, és akkor "one more time"!!! :D


#1354
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Hi Grimus!
Tudtommal önállóan 721 vázat nem lehet kapni pl. a Nellában vagy a BigBike-ban. De ettõl még elképzelhetõ. A fórum elõzõ hozzáröfögései közt megtalálhatod a 721-esem alaktrészlistáját. Az erdetibõl csak a hátsóváltó(Sachs Centera) és az 1"-os kormányfej, + persze a váz maradt meg :D. A többit apránként( kb 1 év alatt) kicseréltem. A váz használtan került hozzám, és újra lett szinterezve, matricázva. Elsõ teló nélkül nyomom rajta a km-eket, terepen, országúton vegyesen, eddig nekem bejött. Trekking váznak eddig OK. Üdv: akaido
Ja és tudtommal csak Trek 8000 vagy e környéki vázakat lehet önállóan venni, ami kb 100 ezres nagyságrend, csakhogy az egyszeri eladó is jól járjon :D, mi meg egyszeri bringások csorgathassuk...többek közt a nyálunkat.


#1355
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Sziasztok!
Most gondolkodom egy 721-e beszerzésében, mert tetszik a váz, a többi cucc nem annyira, de az lecserélhetõ. Lehet, h csak vázat veszek. Mi a tapasztalatotok?

#1356
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Múlt héten volt egy 50 km-es teljesítménytúra Gödöllõ környékén. Egész jól ment. Egy darabig Filló sporttárssal(ex Ganz Mávag biker) nyomtuk. Egy picivel én bírtam jobban, de Õ is "hõsisesen" 8) küzdött az emelkedõkkel. Így szezonvégén jólesett egy kis tekerés(pláne 40 év felett már csak a mozgás kedvéért csinálom, tehát BIG Amateur vagyok). A bringám is jól viselekedett ahhoz képest, hogy trekking vázas. Így kicsit nehezebb, mivel acélból van. Kényelmesen kb 2 óra alatt teljesítettem a távot, amivel (még így is) a szintidõhöz képest 1 óra elõnnyel jöttem be. Filló egy jó 15 perccel utánam, de a tavalyihoz képest fél órát javított. Gratula Neki. Szevasztok!

#1357
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
A TREK 721-esem -szerintem megemlíthetõ-alkatrészei: STX RC váltókarok, STX elsõ váltó, SACHS Centera hátsó váltó, Shimano MegaRange elsõ racsnik, Suntour RC elsõ agy, Remerx Grand Rock magasított profilú piros felnik, GoodYear gumik, Trek(Velo) nyereg, Bike+ rugós nyeregcsõ. A többi nem éppen minõségi, ezért nem is számolok be róluk. Hát nem éppen Copiloti mércével mérhetõ, de gurul Gödöllõ a környéki terepeken, országutakon, hegynek fel és le is. Pláne ha tekerem. ;D Tervezem, egy legalább Altus kategóriájú V-fék beszerzését a mostani Logan helyett. Na csak elárultam magam. :D

#1358
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Üdv TREKkesek!!

Master:
Á, dehogy!!! ::) :P Volt ennél könnyebb is, de inkább a tartósságra és az egyediségre mentem rá. Elég nehéz volt összeszedni ezt a komplett 8-as szettet, és még a hajtómû is ki lóg a sorból. De már egy kisebb vagyonba került eddig is a bringa, valahol megálljt kell mondanom. (Egyenlõre.... :-\)
Most már nyugodt lélekkel mondom, hogy nekem is nagyon tetszik a gép, és a gyakorlati tapasztalat is azt mutatja, hogy jó cuccokat választottam. Nem recseg, nem zörög, nem kerreg, csendben teszi minden a dolgát. És még szép is!! ;D ;D ;D


#1359
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Copilot: Nem is tudtam, hogy sulymanias vagy. ::)

#1360
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Hali minden TREKkesnek!!!

Még egy dolog cserélõdött, hogy teljes legyen a lelki nyugalmam, most már egy '98-as XT elsõ átdobó került fel a gépre, csakhogy teljes legyen az XT szereltség. :D

Váz: Trek 8000 ZR9000 alloy ProRace   1510g
Villa: Manitou Black Comp 80/100   1905g
Felni: Mavic X317 Disc      395g×2
Külsõ: Bontrager RevoltSuperX 550g×2
Belsõ: Schwalbe XXLight 95g×2
Küllõk: Wheelsmith SS14 Black       210g×2
Hajtómû: FSA V-Drive         655g
Lánc: Sram PC68         300g
Középcsapágy: BB-UN52      310g
Fékek: Avid BBDB CPS      345g×2
Kormányszár: Ritchey Pro      155g
Kormány: Ritchey Pro         140g
Kormánycsapágy: Ritchey Scuzzy Logic Pro   130g
Szarv: Ritchey WCS          90g/pár
Markolat: Ritchey WCS       50g
Nyeregcsõ: Ritchey Pro V2       240g
Nyereg: Selle Italia Flite Gel      265g
Gyorszár: Trek          25g
Bowden: Shimano XTR      100g
Fékváltókar: Shimano XT ST-M739   355g/pár
Elsõ váltó: Shimano XT FD-M738      125g
Hátsó váltó: Shimano XTR RD-M951   215g
Elsõ agy: Shimano XT HB-M755      355g
Hátsó agy: Shimano XT FH-M756      495g
Fogaskoszorú: Shimano XT CS-M737 11-30 255g
Pedál: Shimano PD-M536      435g/pár
          
Összesen: 11.300kg

És most már tényleg kész. Már szóltam minden ismerõsömnek, hogy ha újabb bringaalkatrészt akarok venni, kötözzenek le. ;)