Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#1381
pitzu

pitzu

    vendég

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás
Akaido: A Vatera-n van egy Trek 720-as bringa elég nagy képpel.

#1382
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás

Ma megint fejlõdött a bringám, kapott egy Selle Italia Flite Gen. Gél nyerget.


Ha a nyereggel legyûrtél néhány komolyabb túrát, írnál róla egy részletesebb véleményt? Tavasszal én is szemezgettem többek között ezzel a nyereggel is, de helyette inkább egy Lookin 2002 HGE-t vettem. Ennek ellenére érdekelnének majd a benyomásaid.

#1383
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Szívesen mondanám azt, hogy bringázgatok, de ez így ebben a formában nem igaz. Helyette igát húzok, robotolok... :-\ De nem baj, már itt a hétvége. :)
Múlt héten szabin voltam. Akkorra terveztem némi tekergést, de sajnos nem minden alakult úgy, mint szerettem volna. A hét elején egy makacs torokgyulladással küzdöttem és csak szerdán tudtam elõször nyeregbe ülni, több hét kihagyás után. Akkor egy laza családi körre kísértem el a szüleimet. (Én fertõztem meg õket a bringás-vírussal. ;) ) Pénteken pedig sort kerítettem a hosszú idõ óta tervezgetett Börzsöny túrámra. Ez sem egészen úgy alakult mint szerettem volna. Mivel rossz útvonalat néztem ki magamnak, ezért aztán volt egy jó adag tolás, szenvedés az örömbringázás helyett. A nyári szabim alatt majd újra próbálkozok. :)
De legalább a hátizsákomba vett Camelbak italtartályt ki tudtam próbálni. Szerintem nagyon ötletes darab és nekem be is vált. A hosszabb túráimra ezentúl ezzel indulok.
Láttam, hogy Ti is aktívak voltatok. Gratu mindenkinek, kinek a részvételért, kinek az elért eredményekért, stb.! (Lehet válogatni! ;) )

#1384
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Helló minden TREKkesnek!!!

Nagyon leült a társaság. Vagy csak mindenki bringázik??? ::)
Ma megint fejlõdött a bringám, kapott egy Selle Italia Flite Gen. Gél nyerget. Vagyis jobban mondva a fenekem miatt történt a csere, ez egy cm-rel szélesebb az elõzõnél, és 1. ülésre kényelmesebbnek tûnik. :D
Esetleg jelen lesz a becses társaságból valaki a Kona találkozón? Ha minden igaz, akkor én ott leszek.
Szeretném emelni a találkozó fényét! ;D ;D


#1385
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Üdv TREKkesek!

Én a Balaton200-on mentem vasárnap, és hibátlanul üzemelt a bringa is meg én is ;D ;D
Egyedül a nyereg volt az utolsó 20 km-en borzasztó kényelmetlen, de így is 8 óra 21 perces tiszta tekerési idõvel megcsináltam.
A bringa kifogástalan volt, nagyon könnyû volt tekerni, az 1.4-es TomSlickek tökéletes választás volt.
Életemben még nem tekertem ennyit egyszerre, de jól esett. Legközelebb egy jó kis maraton fogok kipróbálni. :D


#1386
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Hi !
Vasárnap voltam 80 km-es teljesítménytúrán Gödöllõ környékén. Szégyen ide-oda kétszer is toltam a Trek bringát az éppen aktuális emelkedõn ( Armstrong forgott a sírjában :D ). Olyan lábgörcsöm volt mint még soha. Megfogott a közel 30 fokos idõ. A 6 órás szintidõt mondjuk így is 4 óra latt tettem meg, de hát a személyes büszkeségen némi csorba esett. Na majd legközelebb...nem vállalok be ennyit :D Remélem Nektek jobban megy.

#1387
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
Ez nem csoda, hanem gördülési ellenállás. ;) Aszfalton egy jó slick, semi-slick sokat számít.

#1388
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Hali minden TREKkesnek!!

Megvolt a Tomslickkek próbaköre. B.almádi oda-vissza. Namármost, vagy a fagyiban volt egy kis koksz, vagy a gumik gurulnak k*rva jól, de felfelé a megyehegyen 20 tempó felett jöttem végig, és a végén még gyorsultam! :D :D
Bár a bringa kinézete még eléggé szokatlan és bizarr, de egy kicsit rózsaszínûbben látom a 25-ét. ;D

#1389
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Hali Mindekinek!!

Ma megszereztem az 1.4-es Ritchey Tomslick Pro gumikat a Balaton 200-ra. Remélem így már én is ki fogom bírni a távot. ::) De ennél vékonyabb gumit nem akartam feltenni. Majd holnap kiderül, hogy hogyan gurul??

#1390
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Szevasz Rás!

Mennék én is outival.....HA lenne ;D ;D ;D
De mivel nincs, marad a monti ;)

#1391
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Copilot szerintem minél vékonyabb annál jobb...
mivel full sík a terep és elég jó lesz az aszfalt, így én is inkább outival megyek majd... (szóval majd ütközünk ;))

#1392
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Sziasztok TREKkesek!!!

Kicsit nagyon nem értem rá, mert volt egy autókiállítás itt Veszprémben, és naná hogy a legnagyobb felhajtással és a legtöbb autóval vonultunk ki. Sajna ezért nem tudtam indulni a Bakony200-on, de remélem, hogy a Balaton200-on már gurulni fogok. Keresem a megfelelõ gumit, hogy könnyû legyen a tekerés. Jelenleg a Bontrager RevoltSuperX gumija van fent, de 2.1-es és szerintem inkább vékonyabbal kéne menni??? ???

#1393
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Gabo: a TREK 800 váz kilõve, mert 1-1/8-ados a nyaka. Az enyémnek 1"-os. Tehát valószínû, hogy TREK 700 vagy 720 a váz. :( A többi alaktrész pedig úgyis utólag lett rászerelve...STX-RC kategória)

#1394
Gabo

Gabo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 255 hozzászólás
akaido:
Ha képek segítenek esetleg az azonosításban, akkor a Google-val pillanatokon belül találhatsz néhányat.
A TREK 800 sorozat a TREK belépõ/alsó kategóriája. Általában menetes fejcsapággyal és a hozzá tartozó stucni megoldással szerelik. Valószínûleg hátul Altus, elõl valamilyen C kategóriás váltót találsz rajta. Acél váz, merev elsõ villával. Az eredeti felnik a TREK Matrix névre hallgató házimárkájából kerülhettek ki.

#1395
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Hello Trekesek!
Nagynehezen közelebb jutottam a Trek bicajom azonosításához(mtbr.com alapján). Valószínûleg TREK 800-as, ami 1998-as vagy 1999-es. Most régi prospektusokat, mûszaki leírásokat, biciklis újságok cikkjeit keresem, amivel végleg megbizonyosadhatok errõl. Aki tud segítsen. Köszöntem.

#1396
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Copilot: Azt elhiszem, hogy a Trekedet nézték, mivel baromi jól néz ki. Persze a Mercik sem lehetnek csúnyácskák. ;)

#1397
Copilot

Copilot

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
Üdv Mindenkinek!!


akaido: A Mercedes-szel igazad van, mert történetesen egy Mercedes szalon vezetõje vagyok, tehát egy éve, mióta kinyitottunk, tényleg rengeteg szájtáti jött be a szalonba. Hála istennek azért elég sokat vettek is. :D :D
Néha bevittem a bringát, fõleg szombat délelõttönként, és eddig mindenkinek jobban tetszett, mint a Mercedes bringa.

#1398
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Gabo: Úgy vagyok én is ezzel kb. mint Te. Tudom, hogy vannak Mercedes kategóriájúak is a bicók között is, de szerintem egy kicsit úgy mûcködik(kisarkítva egy kicsit)ez az egész mint az autókiállításokon: Bemegy az egyszeri látogató(esetleg családapa=Like Me)és ámuldozik, csodálkozik, kiprószálja az összes Ferrarit, Lamborghinit, Rollsokat(ha egyáltalán engedik :) ), aztán megveszi azt a kocsit... amit megengedhet magának.

#1399
Pero

Pero

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Én csak azt nem értem miért nincs az extrémebb cucokból külön. Például bruiser villát nem lehet külön kapni pedig szerintem lenne rá igény.

#1400
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Copilot: A defektek elkerülése végett én is beszereztem egy gumijavítókészletet, univerzális mulitkulcskészletet, gumileszedõt. A nyereg alatti kis Zoggie tatyóban el is fértek szépen. Eddig még nem volt ilyenfajta hézagom mint Neked, de az ördög sajna sokszor ébren les az ártatlan bicajosra. Pláne, hogy Gödöllõn(és környékén) május 11-én lesz egy 80 km-es (100 km is választható) teljesítménytúra, emiatt is úgy éreztem kell ez a cuccos, számítva az általad is említettekre.