Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1437 hozzászólás a témában

#1301
eszpe

eszpe

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Köszi. :)

Pláne múlt szombat óta tökéletes, amikor a Promaxok helyére feltetettem az LX fékkart és a SRAM 9.0-es fékeket. Nagyon finoman adagolható, és fog mint állat. :)



#1302
sid81

sid81

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Szia Eszpe!

Az a fajta felülhegesztés ami a bicódon van a legigényesebb amit ilyen helyeken alkalmaznak!
Nekem 8500asom van és ugyanolyan a felülheggesztése. Jojoba jól mondta, hogy a feszültségek leredukálása miatt nem hegesztik körbe. Én is ezt olvastam egy régi Bikemag számba amikor ilyenekrõl volt szó...
Nekem még a jobboldali láncvilla monoblokkfelöli részénél is van ilyen és ott sincs a vége "levarrva".

Légy nyugodt úgy tökéletes ahogy van és gyönyörû a bicód! ;)

#1303
eszpe

eszpe

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Köszi mindenkinek, megnyugodtam, bár továbbra sem tetszik a megoldás. :)

Viszont van 2 másik problémám:
1) amikor emelkedõn kiállok, és tekerek, elkezd recsegni a kormányom. (május 7-én vettem a bringát)

2) a gyári Promax V-fék, de ezt majd lecserélem. ;D

#1304
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás
A fejcsõ merevítés és általában a drágább vázakon jobban szokott sikerülni az illesztés, vagy pedig sokkal hangsúlyosabb helyet hagynak. Rohadni nem fog az aluminium és a merevségbe sem sokat számít mivel azt a két oldalt lévõ hegesztések adják. Esztétikailag hmmm de azért ez nem egy OCLV. ;) Így kevesebbet kell hegeszteni és az még randább lenne. Ne foglalkozz vele.

#1305
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Ezt sztem erõsitésként rakják oda és ha jól tudom azért nem varják körbe, hogy ne keletkezzen benne feszültség..... a sár elvileg nem mehetne bele mert az illesztésnek szorosnak kell lennie és a festék is be kéne hogy tömje........




#1306
kulak

kulak

    vendég

  • fórumtag
  • 103 hozzászólás
Hát, nekem ez nem tetszik...
Attól mondjuk nem félnék, hogy ott bemegy kosz meg víz, mert mellette azért még vannak ott tisztességes hegesztések, szóval nem fog elrozsdálni az alpha aluminium :)
véleményem szerint ez elsõsorban esztétikai hiba. másodsorban lehet, h. a merevségre van valamilyen hatással, ami nem túl jelentõs.



#1307
eszpe

eszpe

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Feltettem ide is:

http://kep.tar.hu/es...ml?aid=27654876

#1308
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Nekem azt írja ki h mivel nem vagyok bejelentkezve nincs hozzá jogosultságom h megnézzem a képet....ezért meg nem akarom magam regisztrálni... :-\

máshova nem tudnád felrakni?

#1309
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
ezspe: hiba történt a linkre katintáskor. Nem vágom milyen jellegû. így nem tudtam megnézni a képeidet. ???

#1310
eszpe

eszpe

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
http://forum.hwsw.hu..._album&album=31

Remélem most jó lesz a link. :)

#1311
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Szevasz eszpe! Szerintem eléggé elbizonytalanodhatsz, mert bizti nem Trek speckó az amit leírtál. Nekem két Trek vázam is van és egyiken sem találtam hasonlót. Igaz nem mai darabok, és nem aluvázasak! Egyébként igaziból én nem is szeretem annyira az aluvázakat. Könnyebben átveszik a vázra ható erõket. 8)

#1312
eszpe

eszpe

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás
Ma észre vettem egy számomra furcsa dolgot az alsócsõ alján.
Nem tudom, hogy ez TREK "specialitás", vagy "gyártási hiba" -e?
Az alsócsövön alul (ha a középcsapágytól a kormány felé nézzük) van egy rész, ahol olyan, mintha nem lenne befejezve a heggesztés. Vékony rés található ott, ahol kosz, víz, stb bemehet.


Képeket mellékeltem a Galériába:
http://forum.hwsw.hu..._album&album=31

Remélem érthetõ, hogy mit akarok kérdezni.
Tehát ez normális, vagy nem? (Nellát majd felhívom, csak elõtte szeretnék véleményeket hallani.)

köszi

#1313
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Csak érdeklõdöm: a 6500 váz mennyibe kerül? Tudja valaki?


#1314
vargazo

vargazo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Gratula a géphez!
Szerintem a tavalyi váznak szebb a támvillája, mint az újaké.
A villa egy sync, spirálrugós cucc. A szuszogás csak a mûanyag kupak alól jön :-).

#1315
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Végül egy tavalyi 4300-as bringát vettem, a váltót és a vkart sramra cseréltem, a stucnit alacsonyabb dõlésszögûre, pár gyûrût kivéve. Hát, hihetetlen jó bringa :-)
A telóról tud valaki valamit? Nagyon szuszog!

#1316
vargazo

vargazo

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Üdv.

ALPHA alumínium: A TREK cég által kifejlesztett könnyû és magas minõségû alumínium a megfelelõen tartós teljesítményért.
ALPHA SL alumínium: Huzagolt csõbõl készült, azaz ahol szükséges a nagyobb szilárdság ott vastagabb a vázcsõ, ahol nincsenek nagyobb erõhatások ott vékonyabb és ezáltal könnyebb

A 2004-es négyezres sorozatú TREK gépek megkapták az SL csõszettet!!! Könnyûek és gyönyörûek...

#1317
Grimus

Grimus

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás
Leporolom ezt a topikot :-)

Az Alpha aluminium és az SL között van lényegi különbség?

#1318
akaido

akaido

    vendég

  • fórumtag
  • 176 hozzászólás
Mário: http://home.planet.n.../Vrx400lt.html
holland oldal sajna plusz egy forum:

Tenyleg nem lehet sokat talalni a VRX-rol. :P

#1319
sid81

sid81

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok!

Én is Trekes vagyok :D
Tavaly télen vettem egy 8500as vázat, majd tavaszra sikerült full XTvel felszerelnem (...kivéve hajtókar+lánc...) és szereztem egy SID XCt bele. Nagyon jó lett a gép és a teljes szezont végigmaratonoztam vele.
Nagyon nagyon jó volt az elõzõ vázam is ami egy Merida Matts Spec. Ed. volt, de komolyan ég és föld különbség van a mostani Trekemhez képest. A Trek javára :). Kezelhetõség, geometria, na és persze szépség, ugyanakkor az biztos hogy a Merida is nagyon jó gép volt és ár-teljesítmény viszonylatba szerintem az egyik legjobbak a mai napig is!

Üdv és jó tekerést kívánok mindenkinek idénre legyen az TREKes, vagy bármilyen más bringás ;)

#1320
traction

traction

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Gratula Zoolee!!ön jól választott nagyon fájn a gép.Nem mérted le a vázat véletlenül? Különben én is TREK-es vagyok
immár két éve és sajna nem tudlak megnyugtatni
mert nincs megállás. Az enyém talán az idei
máriákra elkészül véglegesen ; most kb 90%-on van
váz:8500,teló:sid-team,kerék:bontrager race x lite tubeless,hajtómü xt-2004 a többi xtr. kép majd akkor
ha kész van. Egyébként üdv minden márkatársnak és nem márkatársnak! Ez nóóna székfoglalóm!