Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17821
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
épp ma láttam lajoska barátom truva gigapipe dh-ját. ha nincs 2 centi játéka a hajtókarnak oldalra, akkor egy sem....
nekem kettõt cseréltek garanciában egy xr-t és egy sima gigapipe-ot.
elhiszed, hogy rossz véleménnyel vagyok róla?

maratonozás alatt pedig egy öntött kar nem fog eltörni. tekintve, hogy a karok nagy részét öntik, és csak elenyészõ százalékát marják ki tömb anyagból. az egy dolog, ha utána kovácsolják, de 90% alapból öntve van. (raceface tulajok kiméljenek ;))

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17822
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

hát sztem a mega exo-s FSA magasan a legmerevebb lenne, és szvsz a legjobb vétel ha nem gáz a súlya...

Na milyen a GAP?


#17823
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szerintem teljesen megbízható a truva mono, kb 2002-óta ilyeneket használok, és tökéletesen beváltak.szóval ez ne legyen hátráltató tényezõ!

#17824
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Hát igen, ha az LXre tudnék lánckereket szerezni, meg se szólaltam volna, sajnos 3 hónapja kajtatok utána, de fejcsóválásnál és hümmögésnél seholsem tudtak többet mondani.

Az FSA Gamma Drive 1130 g monoblokkostul. A súlyával ki lennél békülve, de a kar anyaga öntött alumínium, és az öntött dolgok emlékezetem szerint törékenyek bírnak lenni. Vagy nem? Bemásolom az adatlapját az FSA oldaláról:

Integrated MegaExo BB
AL356 cast aluminum crank arms
AL7075/T6 stamped outer chainring, ramped and pinned for perfect shifting
Heat-treated chromoly middle chainring, ramped and pinned
Heat-treated chromoly 22 tooth inner chainring
Chromoly chainring bolts
MegaExo oversize cartridge bearings
Oversize OTTO splined (8T) integrated chromoly BB Axle
MegaExo alloy bearing cups
Length - L170mm or 175mm
Q-Factor - 170mm
104/64mm bolt circle diameter
Chainrings - 44/32/22T
Chainline - 48mm
68 or 73mm BSA BB shell size
1130 grams (w/bb)

Egy Deore FC-M530 kar olyan 686 gramm, ehhez egy olcsóbb monoblokk 300 g körül, tehát úgy cirka 150 grammal lenne könnyebb, és kb. 5000 forinttal olcsóbb.

Az FSA v-drive valóban szép, de sajnos ez nem szempont ma, a szépségdíjas nálam amúgy is a Deore LX Hollowtech ][ :) Ahogy látom, a Truva is kiesett a látókörbõl, fõleg a monoblokk bizonytalansága miatt, súlyban egyébiránt szintén kiló körül lenne (jól értem, hogy nem annyira megbízható, mint a Sh.?)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17825
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
hát sztem a mega exo-s FSA magasan a legmerevebb lenne, és szvsz a legjobb vétel ha nem gáz a súlya...
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#17826
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
jézusom :D ilyenem nekem is volt, de még alattam is kolbászolt.
amugy erre jó az xt lánctányér is. (hehe, ez aztán a nagy segitség)
én amugy v-driveot vennék, mert az a legszebb.
a deore a legmerevebb, és valószinüleg a legkönyebb is (ha utólag alutányérokat teszel rá, akkor biztosan) és az octás mono megbizhatóbb.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17827
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
98-as
ott a link is
http://xabi.valodi.h...ns/epsn1289.jpg

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17828
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
a gebhardt vagy a raceface nagyjából mindenre csinál lánctányért.... emiatt nme kell uj hajtókart venni.

amugy van olcsó bike+ isis-es kar most az ujságban, 10k
a legolcsóbb középrész is acor vagy bike+ 4-5k körül.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17829
tittyman

tittyman

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.950 hozzászólás
Milyen az a régi lx?
:) Tittyman kongashow!! :bananadan:cheers:

#17830
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Választásügyi bajságban szenvedek. Az alapprobléma az, hogy max. kb 20 rugót bírnék áldozni egy hajtókar+monoblokk kombóra, mert az elõzõ nagytányérja egy baleset folytán elhajlott, és nem lehet kapni olyat már sehol (régi LX).

Versenyzõk:

FSA Gamma Drive MegaExo integrált csapágyas, ez a legolcsóbb és legnehezebb, kissé zavar, hogy öntöttek a karok, nem kovácsoltak - valóban nagy gáz ez? Ennyi pénzért megéri? (17000)

FSA V-drive isis (17500) + monoblokk (?)

Truvativ FireX Team (15000) + monoblokk (?)

Shimano Deore FC-M540 (17800) vagy FC-M530 (18800) + monoblokk (?)

A felhasználási kör maraton-cc-túra, a súly nem elsõdleges szempont.

Nyilván az ideális megoldás egy Deore LX '06 lenne, de erre most nagyon nincs pénzem :(

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17831
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Én a szélsõséges áttételtartományt preferálom, nem is tudtam, hogy van 20-as kistányér - kellene nekem egy, bár nem tudom, hogy 36-ra rápakol-e ezek után. Ha minden kapható lenne piciny országunkban, az ideális egy 48/34/20 lenne számomra.

most olvasom csak :) a ritchey csinált 20-asat, az biztos. de hogy ki még: jó kérdés.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17832
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Semmit nem mentem vele....de a srác tuti, hogy tudott róla, ha már szétszedte tudta, hogy nem megy soká.....
Én vagyok a hibás, hogy ilyenekben megbíztam....

amelyik szutyok az nagyon hamar behal ...nekem is az elsõ úton már nem volt õszinte a mosolya...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17833
montini

montini

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

Ha alattad halt meg, akkor sztem a fiú nem felelõs az agy rossz minõségéért...
:-/


Semmit nem mentem vele....de a srác tuti, hogy tudott róla, ha már szétszedte tudta, hogy nem megy soká.....
Én vagyok a hibás, hogy ilyenekben megbíztam....
Minél jobban fáj, annál jobban érzem, hogy élek!!!!.........Monti:)

#17834
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ha alattad halt meg, akkor sztem a fiú nem felelõs az agy rossz minõségéért...
:-/

#17835
montini

montini

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

nekem a wtb matricás testvére volt.....az gyári szar volt, garis csere, ....kb minden második rossz....állítólag az ideik már jók lesznek...


Használtan vettem egy fiútól, de remélem a srác is legalább ennyire megbízik másokban...aztán megy vele 5km-t és tönkremegy.....bármit is vásárol...utálom a csalókat, akik átverik a jóhiszemû bringásokat....és mág ez mondja magát biciklisnek????? Szomorú.....:(
Minél jobban fáj, annál jobban érzem, hogy élek!!!!.........Monti:)

#17836
montini

montini

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
A kalapács mintha bele lenne szorulva a házba és csal egy rugót találtunk az egyik mélyedésbe...
Minél jobban fáj, annál jobban érzem, hogy élek!!!!.........Monti:)

#17837
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás

Minap tekerni indultam és hármat reccsent a hátsó agyam, név szerint :
Zoggie FH737 220g ipari hátsó agy....aztán nem ment tovább, pörög a fogaskoszorú, nincs reteszelés....már szereljük....nincs valami ötletetek mi lehet?


Hirtelen 2 ok jut eszembe: széjjeltörtek a kalapácsok, vagy a (ha a kalapácsokat egy "rugógyûrû" tartja pozícióban, vagyis nem minden kalapácshoz tartozik külön rugó, hanem egy kör alakú gyûrû emeli meg a kalapácsokat) rugó is elszállhatott.
Széjjelszedve kiderül...

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17838
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Segítsetek!:(

Minap tekerni indultam és hármat reccsent a hátsó agyam, név szerint :
Zoggie FH737 220g ipari hátsó agy....aztán nem ment tovább, pörög a fogaskoszorú, nincs reteszelés....már szereljük....nincs valami ötletetek mi lehet? Addig is :(:cry

nekem a wtb matricás testvére volt.....az gyári szar volt, garis csere, ....kb minden második rossz....állítólag az ideik már jók lesznek...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17839
montini

montini

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
Segítsetek!:(

Minap tekerni indultam és hármat reccsent a hátsó agyam, név szerint :
Zoggie FH737 220g ipari hátsó agy....aztán nem ment tovább, pörög a fogaskoszorú, nincs reteszelés....már szereljük....nincs valami ötletetek mi lehet? Addig is :(:cry
Minél jobban fáj, annál jobban érzem, hogy élek!!!!.........Monti:)

#17840
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
a dh-sok(k) kozott nincs vkinek mar nem mukodo de epp tengellyel biro 100mm-s hazba valo isis-es kozepcsapija?



race face meg csinalja a signature dh-t?
vagy csak ami kint van a boltokban az letezik?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...