Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17781
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Én sem tudom. Azért nem szólok hozzá:lol1:

nem emléxem, pedig volt olyanom... de ha azt mondják, hogy nem jó 32-eseel, én pedig annyiban meg tudom õt erõsiteni, hogy vagy 32 vagy 36 a minimum, akkor már elõbbre van. neked volt ilyen láncterelõd? na ugye.
és nem szólok be moderátoroknak SEM.
értem?
olvasd el a fórumszabályzat személyeskedésre vonatkozó részét, megy ugy egyáltalán, az egészet. ha valami nem tetszik, akkor pedig nyomj a felkiáltójelre. majd a moderátorok eldöntik, hogy helyes vagy nem.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17782
LóFarkas

LóFarkas

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.721 hozzászólás
Én sem tudom. Azért nem szólok hozzá:lol1:

#17783
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lehet, hogy az a legkisebb, de lehet, hogy 36 alá nem lehet vele menni, nem tudom...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17784
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Igaza van az ebikenak boxguide II ügyben?
32es tányérhoz nemjó? :-/
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17785
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

csaka top swing fér el?
van itthon egy deore, kölcsönadom, kipróbálod, ha nem jó visszaadod. nálunk már nincs mire feltenni :)


csak a TS, a rendes bilincse pont ott kéne, h legyen ,ahol a rugóstag csatlakozás van
köszke, nekem is van pont 1 Deore, felpróbáltam, nem volt ok.. :P (most 1 Alivio van fenn)
mi a különbség mûködés minõségében a TS és a "rendes" között?

#17786
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás
Valamiért nem vagyok meggyõzõdve róla, hogy a gyûjtõhelyrõl elszublimál az olaj a világûrbe. De ne legyen igazam.:(

#17787
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
és akkor a használt olaj is a természetben köt ki...
ahelyett, hoyg egyszer felhasználnád, amjd leadnád egy gyûjtõhelyen...

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17788
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

Az meg hogy mi környezetbarát manapság... belegondoltatok, hogy hova lesz a kerekekrõl lekopott gumi??? és itt most nem elsõsorban a bringákra gondolok, valószínûleg az sem környezetbarát...


Akkor ha én kiöntöm az utcára az olajat, akkor te is ki fogod? Mert, hogy én már úgyis kilocsoltam?? Tényleg ennyire....? na mindegy
Amúgy az általad írt megoldás, -ha jól olvastam- szimpatikus. Legalább, annyiszor felhasználod az olajat, akárhányszor csak lehet.

#17789
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.334 hozzászólás

igen, a wd 40 kiváló arra hogy a régi mocskot kimossa belõle, majd így minden kenés nélkül maradjon a lánc 2 óra tekerés után;)

Igen, ezt válaszoltam, mivel azt kérdezte mivel tisztíthatná ki.

Mûszerolaj pedig mint írtam, nem jó. Fos. Kb 1 km után kijön.

#17790
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
csaka top swing fér el?
van itthon egy deore, kölcsönadom, kipróbálod, ha nem jó visszaadod. nálunk már nincs mire feltenni :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17791
kolim

kolim

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
X-gen nincs TS verzióban! A régi sramok közül még talán van alsó bilincses megoldású.

#17792
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Milyen elsõváltót?
Top-Swing kell, 34.9-es átmérõvel...
Ezek alapján;
Deore 5942
LX 6035
XT 7115
Mintha valakitõl olvastam volna, h az XT mennyivel jobb az LXnél, a megnövelt merevség miatt.
Esetleg Xgen? Azt hallottam róla, h azt nehezebb beállítani...Meg nem biztos, h van TS verzióban, nekem meg mindenképpen az kell.

#17793
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
A sram 9 sebességes láncainak szakítószilárdsága 9000N, a BMX láncuké 11000N. Gondolom, a többiek is itt járnak valahol.

Remélem, erre gondoltál :)

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#17794
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
nincs vkinek mar nem mukodo de epp tengellyel rendelkezo isis-es kozepcsapija
128mm koruli meretben?
ha igen privi pliz.


mekkora eronel szakad el egy atlag lanc?

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17795
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

800 forint egy tubus sonax lánczsir, elég vagy 10 ápolásra.
ennyit is sajnáltok egy drága biciklitõl?
és környezetkimélõ, és a nadrágodból is kimossa anyu.


Valahogy tõlem idegen, hogy többet költsek a kenõanyagra a láncomhoz annak élettartama alatt, mint amennyibe a lánc került. Zsír különben sem szimpatikus, annak nálam nem a láncon van a helye. Az meg hogy mi környezetbarát manapság... belegondoltatok, hogy hova lesz a kerekekrõl lekopott gumi??? és itt most nem elsõsorban a bringákra gondolok, valószínûleg az sem környezetbarát...

#17796
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
igen, ahogy thez is irta, láncot is kell cserélni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17797
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
persze, amire a 8as fogaskoszorú felmegy, arra a 9es is fel tud menni. lánccal, váltókarcserével együtt persze

#17798
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
A 8-as kazettás fogaskoszorút bûntetlenül lehet 9-esre cserélni?? Persze a váltókarokkal együtt:)
Feltételezem nincs akadálya de jobb ha megkérdezem!

Köszi

#17799
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
800 forint egy tubus sonax lánczsir, elég vagy 10 ápolásra.
ennyit is sajnáltok egy drága biciklitõl?
és környezetkimélõ, és a nadrágodból is kimossa anyu.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17800
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Hello!

plíz help mi!

nemrég vettem új gépet és egy kicsit, tényleg csak kicsit mûszerolajjal beolajoztam a láncot, ami ennek hatására elkezdett kicsit darálós hangot adni, mintha szorulna (szerintem pici por mehetett bele, pedig kíméltem :))
A kérdésem az, hogy mivel lehetne megtisztítani, már tiszta ronggyal próbálkoztam, de nem az igazi.
Ti mivel szoktátok kezelni??


FIGY, majdnem hogy mindegy, hogy mivel kened a láncod, csak kenjed! Én spórolós megoldást használom, szóval a telóból lecserélt olajjal kenem, abból meg mindig lesz elég. Ha lemosódik, újrakened. Régen gyér fogsort és láncot használtam, folyamatosan saraztam vele és úgyis majdnem annyit bírt a meghajtás, mint most egy igényesebb rendszerrel és 2 láncot 3-400kmenként váltogatva. Szokjál hozzá, hogy a monti nem országúti, szóval legtöbbször lesz valamilyen hangja, ha esetleg használod is. A másik gond az lehet, hogy tiszta ronggyal tisztítod :D, én mindig a legretkesebbet használom erre a célra, úgyis csak a külsõ felületrõl lehet vele letörölni a nagyja retket. Ha azt akarod, hogy csillogjon, szedd le és áztasd ki Brigeciolban, mosd le, szárítsd meg, majd tedd fel és olajozd be a majdnem tökéletesen tiszta láncodat. De ha már erre vetemedsz, akkor tisztogasd meg az összes fogaskereket, a váltógörgõt is beleértve, mert az igen jól képes adagolni a mocskot a tiszta láncra. :)