Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17761
Tigris

Tigris

    vendég

  • fórumtag
  • 69 hozzászólás
Sziasztok:)

Gondolom nem áll messze az igazságtól, hogy egy négyszögtengelyes Truvativ FiveD helyett lényegesen hasznosabb egy FSA Gamma Drive integrált tengelyes hajtómû......
Abszolut CC-re:)

Technikailag is megy ez?? Láncközép vonaluk azonos de megzavartak a lyukkörmérettel:)....104/64 és ezt nem tudom "hová tenni" fejben legalábbis...

Cserélhetõ a Truvativ erre az FSA-ra???

#17762
t-works

t-works

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 964 hozzászólás
Ha összehúztad, nem lesz nagy baj, ha kiveszed, inkább csak a piszok ellen van. De ha kitalálták, nem baj, ha ott van... Belemenne minden pók meg piszok, wáááá

#17763
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szerintem nem, mivel pl az XT-n nincs is. ;) Olyasmi lehet max, mint a stucninál a dió. (összehúzza a rendszert, amíg összecsavarozod)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17764
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A hollowtech II-es hajtómûveknél a mûanyag csavar tart egyáltalán valamit, vagy ki is lehetne venni miután meghúztam a 2 oldalsó csavart?


A sebesség mindent megold.

 


#17765
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

elméletileg létezik ilyen adapter, gyakorlatilag lehet, hogy nem kapható magyarországon.
velvart-ban nézz szét, hátha tudnak segiteni.

gyakorlatilag a truvativot(bmx rõl nomrálra) forgalmazza a cseke, a biker.


és velvárt, ott lehet bmx-es márkákat is kapni.

#17766
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

sramom nem volt,
de lx-em és új xt-m igen és ha zongorázni tudnám a különbséget a 2 között akkor kb Keith Emerson kvalitásaival püfölném a billentyûket....


ez elég szemléletes volt, köszönöm :)

#17767
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Hela.

Nem tudja valaki hogy ha egy MTB-n BMX méretü középcsapágyház van, lehet-e kapni hozzá adaptert, hogy montis monblokk jó legyen hozzá!?

elméletileg létezik ilyen adapter, gyakorlatilag lehet, hogy nem kapható magyarországon.
velvart-ban nézz szét, hátha tudnak segiteni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17768
dánhill

dánhill

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Köszi a gyors választ.

Ya pont azt figyeltük hogy már azzé erõsen meg lett húzzva de mégis lehetne még húzzni rajta. Gondoltam hogy ütközésig fel kell menni a karnak, de mivel haverré és õ nem merte jobban meghúzzni ezért gondoltam megkérdezem.

#17769
-RiDeR-

-RiDeR-

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Hela.

Nem tudja valaki hogy ha egy MTB-n BMX méretü középcsapágyház van, lehet-e kapni hozzá adaptert, hogy montis monblokk jó legyen hozzá!?

#17770
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
erõsen húzd meg!
ezek elvileg ütközésig felmennek a tengelyre, de menetet azért ne szakíts ki belõle.

#17771
dánhill

dánhill

    vendég

  • fórumtag
  • 75 hozzászólás
Hali!
Az ISIS-es h.kart milyen erõvel kell meg húzzni? Bár ez lehet relatív...:chin:
Szóval mondjuk adott egy kb 20 cm-es imbusz kulcs azzal meg lehet tépni mint állat? Esetleg érzéssel tépjem meg? Vagy toldjam x cm-es erõkarral és úgy tépjem meg?

Valaki okítson már ki.

#17772
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
aha...
hát akkor még átrágom magamban a témát, hogy mi lesz..
köszi az okoskodást :)

de a 38 az már túl nagy ugrásnak hangzik nekem valahogy..
majd kiderül.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17773
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
szerintem is jó lenne neked egy 34-es vagy inkább egy 36-os tányér.
a 32 nagyon pici.
persze izlések és pofonok, de egy ideig nekem is rockring volt és 32-es, majd utána a holzfelleren egy 38-as volt, és néha a végén az is kevésnek bizonyult.
egy rendes 9-es sorral a 36-38 közötti elsõ tányér méret az optimális láncterelõhöz.
(szerintem)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17774
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
ll: én még embert nem láttam, akinek ne lett volna megreszelve, fûrészelve a boxguideja.. többek között én is lefûrészeltem a felét amíg volt...

32 és 34 között meg akár át is lehet hidalni a különbséget... szertem bõven be lehet így is állítani, max kicsit hülyé áll majd..
de ha már veszel, végy egy rendes méretû tányért szerintem.. (mondjuk a 38as elég jó méret) de persze csinálsz amit akarsz, ha bejön a picurka tányér, akkor nem szóltém

#17775
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Milyen elsõváltót?
Top-Swing kell, 34.9-es átmérõvel...
Ezek alapján;
Deore 5942
LX 6035
XT 7115
Mintha valakitõl olvastam volna, h az XT mennyivel jobb az LXnél, a megnövelt merevség miatt.
Esetleg Xgen? Azt hallottam róla, h azt nehezebb beállítani...Meg nem biztos, h van TS verzióban, nekem meg mindenképpen az kell.

sramom nem volt,
de lx-em és új xt-m igen és ha zongorázni tudnám a különbséget a 2 között akkor kb Keith Emerson kvalitásaival püfölném a billentyûket....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17776
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

reszelõvel kireszeled hosszabbra a 3 vájatot a felsõ részében. és voilá, jó lesz a 32eshez is.


Na, na..

ha jól értem ez nem olyan durva gány..
tehát marad elég "anyag" benne ugye?

tányért nem szeretnék, valahogy úgy megszoktuk egymást ezzel.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17777
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
végy egy 34es tányért;)



VAGY!

reszelõvel kireszeled hosszabbra a 3 vájatot a felsõ részében. és voilá, jó lesz a 32eshez is.

#17778
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás
Üdv
Úgy tûnik megoldódott a 2 olallal ezelõtti váltás problémám.Ma tekertem kb 20 kilométert és szinte tökéletesen összerázódott a rendszer.Direkt váltogattam erõltettem és úgy tûnik jó lesz.
Ennek ellenére a váltóbowdent asszem lecserélem valami jobbra.
kösz a tippeket

#17779
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
faja...
most csak ezért vegyek 34est? brr

esetleg más jól bevált (halk), árban kábé megegyezõ tipp/ötlet?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17780
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
http://www.sram.com/...es/Boxguide.pdf

eszerint 34 a minimum
Autist Team:)