Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17861
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én is pörgetni szoktam, de nekem teljesen jó a 46/36/22 megoldás. :D Mondjuk kiállni is szoktam, meg országúton is megyek gyakran. 22 az jó vésztartaléknak, ha megpusztulnék fölfelé, de 36-on is majdnem mindenhová felmászom. Sokminden múlik a fogsoron is, mondjuk egy 48/36/26-28/9 régi XTR-t nem mernék bevállalni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17862
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Hát én inkább pörgetni szoktam/szeretek (nem úgy mint Armstrong -> nagytányér-kónusz), tehát asszem nálam 44/32/22 lesz a befutó.Tolni nem szoktam, inkább belehalok a tekerésbe....
Köszike sokat segítettetek!:love1:

#17863
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ezt hogy erted?
3 lanckerek
de, hogy milyen attetelk lesznek az toled fugg mit birsz kihajtani
mennyire porgetsz mennyire maszol felfele vagy inkabb tolod...

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17864
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

CC-re merevvázba nagyobb vagy kisebb fogszámú hajtómû kell?

minél kisebb ?
amúgy a 44/32/22 a leggyakoribb...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#17865
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
CC-re merevvázba nagyobb vagy kisebb fogszámú hajtómû kell?

#17866
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Már elég kopott. Inkább a váltó(k) és a fogaskoszorú miatt kéne a 9-es lánc. Az alivio ugye IG-s, a 9-es sramok viszont már HG-sek. Csak ezért kérdeztem.
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17867
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
akkor mindegy. addig kibírja.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17868
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
Csakhogy hátul 9-esre váltanék. Majd lenne -de nem most- hajtómûcsere is. Csak addig....
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17869
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
pc68?

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17870
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
inkább nézz valami 8 sebességes láncot!

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#17871
PTamás

PTamás

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.695 hozzászólás
A Sram PC59-es lánc jó az Alivio hajtómûhöz?
White Horse

Nothing is impossible. _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Cipõ!!! :)_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ Minden jóban van valami grammánia.

#17872
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
XTR!!! Ha elkopik a tányér akkor Stronglight, Middleburn, FA Specialites, Moonhead Machine, gyárt hozzá tányérokat, amik még lehet jobbak is mint a gyáriak, (de hogy könnyebbek az biztos) és olcsóbbak, mint a Shimano.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#17873
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Raceface Deus? Olcsóbb hozzá a tányér, mint XTR-hez. Árban meg nagyon közelít egymáshoz.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17874
yvorl

yvorl

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.030 hozzászólás
Xtr?
www.parkpre-italy.com www.parkpre.com
http://pix.bikemag.hu/album77
TEL.:30/4108066

#17875
szume

szume

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 715 hozzászólás
Ki, milyen hajtokart ajanlana versenyfelhasznalasra a karbon simplonomba?
Most egy FSA Afterburner van, de 1000 km utan mar elhajlott a nagytanyer, meg valahogy nem igazan merev. 50 es 100 ezer kozott gondolkodom.

Merida CX500


#17876
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Vagy sem;attól függõen, mennyire szeretsz pörgetni, vagy épp erõbõl tolod neki.
De a legfontosabb szempont a lábad hossza; hosszú láb, hosszabb hajtókar.
175 az sztem pont pöpec, tipikusan azért mert középút és nehéz vele befürödni.

#17877
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Mármint _extrém_ felhasználásra nem kellemes, mert cc-re pont a hosszabb a jó!
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#17878
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ki hogyan szereti, de nagyon hosszú hajtókar merevgépbe, és össztelósba annyira nem kellemes, mert könnyen leér a földre(kanyarban, vagy akadályon, illetve mikor összeül a váZ). én most 170eset vettem shimanóból. és a hussefeltbõl is ilyet használok.
módosítok: extrém használatra ahogy dig is írja, én ebben utazom.
outi cc nem az én asztalom.

#17879
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Érzésben és mûködésben mi a különbség egy 175mm-es és egy 180mm-es hajókar között, és melyik milyen helyzetben ideális?

#17880
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Kérdés, "láncvetésforgó" - szóval eddig sohasem csináltam, de mivel gyakran és gyorsan elnyúzom a meghajtást, most kipróbálom, ér-e valamit. Teljes meghajtás csere volt, úgyhogy érdemes belekezdeni. Hány lánccal csináljam? 2, 3? Milyen sûrûn cseréljem? Sokan 1000 km-t mondanak, de hát nekem az téli (orszûgútis) idõszakban 3hetente összejön, míg terepezés során (latyakos posványban) nyilván más az igénybevétel. Tudnátok adni pár tippet? Elõre is köszönöm.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)