Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17161
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
lassan engem is:D

#17162
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
lx van a speedwayban is 29eFt akciósan...csak most én lehet, hogy a deoret 14e-ért meg tudnám venni (nem tuti)

#17163
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

rengeteget filóztam rajta, hogy mi legyen a kettõ közül...
azt mondod megéri inkább lx-et? nyújt nekem annyival többet? Mondjuk bizti tovább is bírja, nem? Meg....áhh, nem tudom...

Az LX a legjobb ár-érték arányú cucc Sh!manoéknál szerintem, inkább azt venném. A felhasznált anyagok is jobbak, a súly is, a merevsége kimagasló, meg ugye azt a hollowtech II meghajtást kapod a pénzedért, amit az XTR-ben is használnak, szal csak nem egy kalap kaki...

(lassan magamat is meggyõzöm:D)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17164
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
sokkal merevebb és jobb konstrukció az integrált megoldás, és összességében könnyebb is mint pl a deore+monoblokk páros

#17165
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
te mire használod az lx-et dave? miért érte meg neked váltani? ez érdekelne, hogy miben több, vagy kinek jobb.

#17166
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
A shimano hone hajtómû pont ugyan az mint az lx, csak feketében, és a http://www.bikediscount.hu oldalon most csak 26500...

Ne hülyéskedj deore-al plusz monoblokkal, ha szinte ugyanannyiért megkapod ezt kompletten amihez nem kell venned monoblokkot, mert integráltan tartalmazza azt

#17167
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
valószínûleg én nem követtem a topicot, de miért is van lehúzva az LX ? milyen felhasználásra ?

én deore-rol váltottam LX-re, és megérte.
Ha nem halsz bele plusz 3-4 ezer forintba, akkor LX. Ha igen, és cc meg túra, akkor Deore.

#17168
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
épp ez az, nem tudom, hogy kihasználnám-e. figyu, vagyok most 80kiló, kb 75-77 szoktam lenni. Túrázok, cc-ek, szeretem néha megengedni a paripát. Imádom a technikás pályákat, indulok különbözõ maratonokon (hobby szinten persze). És néha szeretem csak úgy aszfalton is nyomni slick gumikkal (pl egy napos balatonkerülés)

ez vagyok én....szerinted?

#17169
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
persze Te tudod, milyen felhasználásra szánod, de annyival azért többet tud az LX, hogy megérje az a plsu 3-4e. De ha neked nem, és nem használnád ki, akkor deore :)!

#17170
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
rengeteget filóztam rajta, hogy mi legyen a kettõ közül...
azt mondod megéri inkább lx-et? nyújt nekem annyival többet? Mondjuk bizti tovább is bírja, nem? Meg....áhh, nem tudom...

#17171
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Mostanában terveztem hajtókart újítani, eddig az LX-re pályáztam, de itt eléggé le van húzva, szal nemtom.
Szerintetek LX, Race Face Envolve XC, vagy FSA V-drive?

Valamelyik Singletrackben pedig az egekig magasztalták az LX-et, merevségben messze a legjobb a kategóriájában, súlya sem rossz sztem, szal nem tudom jobban járnék e egy ISIS driveos karral.
Egyébként ugyanabban a cikkben eléggé lehúzták az ISIS driveot, merthogy állítólag annál a csapágyak sokkal nagyobb terhet viselnek, ezáltal ugye csökken az élettartam.

A pontos magyarázatra nem emlékszem, asszem valami olyasmi hogy a Hollowtech II-ben nagyobb a csapágyátmérõ, és a csapágyak is távolabb vannak egymástól.

Amit írtatok páran, hogy gyorsan kopnak a tányérok, meg ugrik a lánc egy idõ után, az mennyire általános? Lehet h csak "rossz szériát" fogtatok ki?:confused:
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17172
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

és szerinted megéri amit megér? ki fogja szolgálni magát, vagy inkább pénzkidobásnak tartod az új deoret?
Mert néhol nagyon dícsérik...


kb. 17 az új deore hajtókar , és kb. 7e egy normális monoblokk. Az 24. Miért nem teszel hozzá még 3-4 ezer forintot? és kapsz egy integrált tengelyes lx-et. Ami szerintem jobb.

#17173
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
mert nekem is régebbi (4 szögletes) van a mostani gépen, és nekem eddig az is kb. megtette, amit elvártak tõle. Ha meg túllépném a szintjét, akkor úgyis sikít, és akkor csere. de szerintem nem lesz gond vele, legalább is amit hallottam, és mondtak róla.

#17174
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
annó négyszöges deorem volt, de az ugye nem mérvadó, a 4szögnél maradibb dolgot nem láttam még. amiatt kellett leflexelnem a hajtókart a monóról...
octával hobbi felhasználásra kiváló hajtókar. szerintem.

#17175
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
és szerinted megéri amit megér? ki fogja szolgálni magát, vagy inkább pénzkidobásnak tartod az új deoret?
Mert néhol nagyon dícsérik...

#17176
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
persze, a jó hajtókar meglesz, utána már csak monót kell hajkurászni hozzá, ami csak a tengelykapcsollásban függ a hajtókartól:) de van ezer jó shimano mono szal deore-ra fel:)

#17177
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
ok, tenx, nagyon sokat segítettél
akkor holnap nyugodtan meg tudom venni a hajtmûvet, oszt amkor beszereltetem, akkor majd a szerelõk kiválasztják a hozzá illõ monot, és kész...
csúcs
köszi

#17178
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
persze! a hajtókar midenhez jó, monó kell külön. de abból is jó lesz sztem a 68/113

#17179
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
árban, akkor kb ott jövök ki, mintha vennék egy lx-et akciósan....(ha nem akciós a deore)...aszta:(

#17180
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
a váz vadonat új, úgyhogy nem vettem ki belõle semmit. De akkor ha holnap megveszem akciósan az új deore hajtõmûvet, akkor a monoblokk nem lesz benne, hanem külön majd még meg kell vennem. magyarul, a hajtõmû az tuti, hogy jó lesz, csak a monot nem kell elnézni, ugye?