Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17121
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
kérdés az lx hajtómûvel kapcsolatban. Hogy az integrált középcsapágy belepasszol akármilyen közönséges cc vázba? (közönséges merida matts special edition '02 váz)

#17122
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Hánykiló vagy Phõnök? Mer asse mindeggy ám!
!smily!

#17123
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
A csésze kicsit kotyog a vázban, ez adja a kattogó hangot terhelés alatt.Meg kell puculni, bezsírozni és jól meghúzni.Ha néhány hét múlva megint kotyog, akkor egy kis teflonnal a menetre tekerve behajtani.

#17124
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
ha szerencséd van, akkor csak por ment valahova a kapcsolódó alkatrészek közé (váz és monoblokk vagy monoblokk-tengely és hajtókar) na nincs szerencséd, akkor vagy tönkrement a monoblokk vagy a hajtókar kezd kinyúlni, és lóg a monoblokkon.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17125
Phõnök

Phõnök

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás

milyen hajtómû van benne? nekem is terhelés alatt kattogott/recsegett, nekem az új lx-m van. bement egy kis trágya a középrész és a váz közé a menetbe, szét lett szedve, kitisztítva, összerakva, remélem ennyi volt a baja. sajnos még nem tudtam kipróbálni a jól szájbavert vizsgáim miatt :mad: . de az isis-eseknél asszem az szokott lenni a megoldás, ha kitakarítod, majd megzsírozod a hajtókarnál, octalinknél is meg lehet játszani egy takarítást, ártani nem árt, viszont használ :).


Hajtómû : SUNTOUR Duro 32-22

Középcsapágy : FSA ISIS

#17126
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Csátok, vanegy
2005 Author A-Gamg A.M.
erõsen rátekerek a pedálra, kattanegyet, mely hangot a váz felerõsít, mi lehet a gáz?
Egyszer visszavittem, meghuzták1 hétig nem kattogottaztán megint
A monoblokk szar, vagy szarul vanbenn? mire lehet káros, hogy kattog? a vázat tönkreteheti?


milyen hajtómû van benne? nekem is terhelés alatt kattogott/recsegett, nekem az új lx-m van. bement egy kis trágya a középrész és a váz közé a menetbe, szét lett szedve, kitisztítva, összerakva, remélem ennyi volt a baja. sajnos még nem tudtam kipróbálni a jól szájbavert vizsgáim miatt :mad: . de az isis-eseknél asszem az szokott lenni a megoldás, ha kitakarítod, majd megzsírozod a hajtókarnál, octalinknél is meg lehet játszani egy takarítást, ártani nem árt, viszont használ :).

#17127
Phõnök

Phõnök

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Csátok, vanegy
2005 Author A-Gamg A.M.
erõsen rátekerek a pedálra, kattanegyet, mely hangot a váz felerõsít, mi lehet a gáz?
Egyszer visszavittem, meghuzták1 hétig nem kattogottaztán megint
A monoblokk szar, vagy szarul vanbenn? mire lehet káros, hogy kattog? a vázat tönkreteheti?

#17128
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Jaja, felütésvédelem ala sufni. 2-3 felütéstõl még nem ereszt le.
Nade most már tényleg ne térjünk el a témától!!!


off
akkor inkább felfújom rendesen a gumnit :D
és mostmár én is ON

#17129
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Itt nem errõl van szó... Egyik belsõ a másikban.
!smily!

#17130
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

na akkor ez most az a kategória, amirõl még nem hallottam...

minek az a két belsõ... :)


Régi MBAH-ban még láttam ilyet, a felnin volt még egy lyuk fúrva a másik szelepnek, a külsõbb belsõ felfújva, defekt esetén nincs csere, csak patronnal megküldeni a felfújatlan belsõt és meg is van a szerelés. Bár ez nem igazán CC-s megoldás a plusz súly miatt.

#17131
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Jaja, felütésvédelem ala sufni. 2-3 felütéstõl még nem ereszt le.
Nade most már tényleg ne térjünk el a témától!!!
!smily!

#17132
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
gondolom egy belsõ, meg mégegy szétvágott defektvédelem céljából..

De ez meghajtás topic..
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#17133
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

na akkor ez most az a kategória, amirõl még nem hallottam...

minek az a két belsõ... :)


nekem is most esik le... agyamra ment a oks tanulás :( .. na szóval :
minek 2 belsõ?
hogy rakod be ? :D

#17134
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás

Hát ja. Hátul 2.35-ös külsõben 2 belsõ van, így cécézek, úgyhogy a súly nem lényeg.


na akkor ez most az a kategória, amirõl még nem hallottam...

minek az a két belsõ... :)

#17135
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Hát ja. Hátul 2.35-ös külsõben 2 belsõ van, így cécézek, úgyhogy a súly nem lényeg. A merevség meg kielégítõ :P. Eddig is csak azért hajlongott, mert a váz nem volt elég merev közép tájon. Nemsoká kész az új vázzal, majd ez hátha merevebb lesz.
!smily!

#17136
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Négyszögtengely hajlik mint a kolbász, meg nekem a régi gépemen egy nagy ugrás után elcsavarodott, így a hajtókarok nem 180fokot, hanem valamivel kevesebbet zártak be egymással, szal vicces játék volt, tekerni sem lehetett rendesen. Ami pozitívum volt benne, hogy nem tört el, meg hogy normálisan futott gyilkolás után is.

#17137
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Hát ja... Nemis várok sokat sz*aros 4000 pénzér, de azér mégiscska simanó+CRO-Mo tengely(igaz négyszg)...

Szerintem 4szög foreva! Sose vót vele bajom. Eccer tört egy Power Pro tengelye, de az gyárihibás volt... Hajtókar is nyalódott már el, de az meg azért mert nem húztam meg rendesen a csavart...

Szóval szentem bõven jó!(hehe, ez jó: "szentem" Széjnt az télleg nem ártana, azzal meghajítanának, nem dobnám vissza:))

Amúgy bocs mindenkitõl hogy egy 3oldallal ezelõtti nemtommire reagálok!


ez is egy vélemény. :) súly, merevség, miegysmás nem számít :) ?

#17138
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás

Én azért azt mondom, hogy túl sokat se várj tõle...

shimanoéknál az árképzés becsaphatja az embert, de ennek ellenére az lx-nél kezdõdik a dolog, az az alap...


Hát ja... Nemis várok sokat sz*aros 4000 pénzér, de azér mégiscska simanó+CRO-Mo tengely(igaz négyszg)...

Szerintem 4szög foreva! Sose vót vele bajom. Eccer tört egy Power Pro tengelye, de az gyárihibás volt... Hajtókar is nyalódott már el, de az meg azért mert nem húztam meg rendesen a csavart...

Szóval szentem bõven jó!(hehe, ez jó: "szentem" Széjnt az télleg nem ártana, azzal meghajítanának, nem dobnám vissza:))

Amúgy bocs mindenkitõl hogy egy 3oldallal ezelõtti nemtommire reagálok!
!smily!

#17139
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Hát akkor használd egészséggel!

Na mentem számvitelezni! :(

Jó fúrás reszelést mindenkinek!

#17140
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a monó és a váz közé, ahova kell tenni.
terelõ nincs rajta(csak iscg)

énis sajnálom, de ilyen az élet. úgyse kellett az nekem:)