Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17141
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás
Értem!

Azért egy kicsit sajnálom azt a hajtókart!
Mondjuk a 73-as csapágyház esetén tényleg elég nehéz kintebb tolni a kart, mert akkor meg a bal oldali kar nem fog akkora felületen rácsatlakozni.

Mondjuk nekem is 73-as a csap.ház, de én nem használok egy alátétet sem a csapágyak és a váz között. Ha jól értelmezem amit irtal akkor te egyet bent hagytál a hajtás oldalon.
Vagy azt a kar és a csapágyház közé tetted?

#17142
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ISCG rendszer, alatta piciny alátét, a gyárit lecseréltem kicsire, hogy a nagyobb 38as tányér elférjen a lánccal ott. így beljebb került a váz felé, de így is beleért(elfordulni sem tudott) ehhez vagy teljesen 100%ig lapos fejü csavarok kellenének, vagy pedig kislánctányérszem nélküli hajtókar(rengeteg ilyen, saintra nem is tudom minek, hisz endurora XT vesz az ember, az is bírja és könnyebb is számottevõen)

tehát a jó ég tudja minek volt ott, kénytelen voltam leflexelni. így tök jó most.

73-as csapágyház, ahogy sala mondta sok volt a két alátét, csak 1 maradt, az is a hajtás oldalon van. énis gondoltam rá, de nem alkalmazható, hisz több alátétet nem tudok hova tenni.

#17143
jezso

jezso

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 512 hozzászólás

tök jó kerékpártszerelni:) jó dolog az ISCG láncterelõ rögzítés, csak az embernek fáj a szíve mikor a nemkicsit drága hajtókarról kell leflexelnie a kistányér tartószemeit...:(
szörnyû.


Thez!
Ha jól látom Saint karod van!
Szerintem ne reszelj!
Probáld meg azt hogy távtartót teszel a ker és a csapágyház közé jobb oldalt!
Ezzel ugye kicsit távolabb kerül a kar a váztól és nem fog beleérni a terelõbe vagymibe.

Mondjuk ha a középcsapágyház 73 mm-es akkor ez nem igazán mûködik.
Nemtom a Speckó vázaknál mi a szabvány.

Mindenesetre lehet, hogy mûködik.
Talán megéri megpróbálni.

#17144
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Conor, én is reszeltem hussefeltet. Én nem értem ezeket a gyártókat, mind hibás :)

#17145
conor1326

conor1326

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.055 hozzászólás
thez: nekem is ez volt a hussefelttel
reszelõ azt' csá:D

de az új lx meg pont elfér
szal tengelyhosszfüggõ
Autist Team:)



#17146
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nekem is így volt, csak azért

és akkor még nem sejtettem, hogy békaemberekkel fogok találkozni

már csak arra kéne visszaemlékeznem, h hogyan lett ez a dolog áthidalva

mondjuk az eleve nem is ISCG volt, hanem monora rögzíthetõ, de hmmm...

azért fura ez, mert nekem alátéteznem kellett az egész miskulanciát, h elég közel legyen a karhoz... csak nem létezik, h ilyen durva tervezési hibát vétsenek a Speckónál vagy a terelõ gyártójánál!
nem lehet a mononál a bibi?

Feltöltött kép

hirtelen ennyire futotta... mondjuk az e13-nál a csavarok eleve süllyesztve vannak, a fejüknél kintebb van az egész lap síkja :-/

#17147
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
iscg. tökmindegy, mert a csavar fejébe, mely a vázhoz rögzíti a cuccot, na abba ér bele a hajtókar kistányértartó biz-je.
bármit cisnálok bele fog érni, szóval azt flexelni kell.

#17148
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Thez görög van a falóban!
Elsõnek ülj le és gondolkodj, mielõtt nekiesel a flex-szel!
Milyen terelõ?

#17149
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
tök jó kerékpártszerelni:) jó dolog az ISCG láncterelõ rögzítés, csak az embernek fáj a szíve mikor a nemkicsit drága hajtókarról kell leflexelnie a kistányér tartószemeit...:(
szörnyû.

#17150
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
ah, világos...:D vettem fiúk, (sok sikert a vizsgához)

#17151
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
jaja... :)

és az a vicc, hogy én is holnap vizsgázom, és nekem is rohadtul tanulnom kellene a fórumozás helyett... :)

na lépek

...ON

#17152
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

hone = lx
26500 < 29000

ezt a rendszert kellene megoldani :)


látom nem vagyok egyedül matematika irányvonalon ebben a késõi idõpontban :D

#17153
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás
a félreértések elkerülése végett : meri! LX=HONE, vedd meg 26500 ft-ért, ne adj ki plusz 2500-at azért, hogy más legyen a színe :D . de ha világosat akarsz a fekete helyett, hajrá .
na mostmár tényleg elmegyek fürdeni, meg tanulni, mert úgy megvágnak mikroökonómiából, mint a sz*rt, hogyha tovább fórumozok :D

#17154
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
hone = lx
26500 < 29000

ezt a rendszert kellene megoldani :)

#17155
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

hopp közben felpörgött kicsit a topik


És mindez miattam:(

:D

#17156
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
ok-ok, meggyõztetek....LX...for ever!....és kész. Mostmár én is okosabb lettem egy kicsivel:D Remek, köszönöm.

#17157
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
az a hone, de az lx-et (mint már írtam) én 29eFt ért láttam akciósan, ami szintúgy nem oly vészes, úgyhogy azt hiszem inkább abba ruházok bele

#17158
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
meri kalkuláld bele, h pont az okta kapcsolat az, ami sztem nem túl elterjedt (2 tipusa is van, az ISIS a fénykorukban is nagyobb termékskálát vonultatott fel) és a leggyorsabban ki is hal sztem (hiszen a négyszöges karok és az integráltak közé mindenki ISIS-t rak, a Shimanot leszámítva, ahol viszont a négyszögesek és az integráltak majdnem összeérnek a palettán)
tehát, ha nem LX-et veszel, akkor okosabb lehet valami olcsóbb ISIS kar-monó kombó, azokat pótolni is könnyebb lesz késõbb, ha kell

hopp közben felpörgött kicsit a topik

#17159
meri

meri

    vendég

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás
azt hiszem sikerült meggyõznötök, hogy csak pár papírfecni a különbség a deore és lx közt, és hogy az lx az "kicsit" jobb....és hát nem vagyok pehely, és nem is mindig vagyok finom...úgyhogy azt hiszem maradok mégis lx párti:D

#17160
dave862

dave862

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

te mire használod az lx-et dave? miért érte meg neked váltani? ez érdekelne, hogy miben több, vagy kinek jobb.


xc . volt egy négyszöges deore... aztán tekertem egy octalinkes deore-ral. A különbség ég és föld volt, egészen az LX-ig. Érezhetõen merevebb, bár én és a felhasználási területem közel sem hozza ki azt, ami benne rejlik, mert ha körülnézel itt a fórumon, egy-két "durvulósabb" gépbe is simán belekerül. Azonkívül az élettartama is sztem jobb ( lesz ) mint az elõzõeké volt. Na jó, a lánctányérokra ez nem igaz :D ... egy pont Paul Vittinek . És ha tényleg 26500 a bikediscounton, akkor nem kéne problémázni kb. 2e ft-on.