Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17101
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

van isis-es cro-mo hajtókar, a bike+ nak is és a kona-nak is.
ez nem tudom mi.
a sh!mano szabványért fizetni kell, egy noname taiwani biztos nem fog.
van amugy olyan monoblokk, ami a monti középcsapágyat átalakitja hogy tudd használni a hagyományos bmx-es háromrészes hajtókart, de serintem itthon nem kapható.
jah: vegyél saint-et :D biztos nem menõ, de sokkal jobb, könnyebb és erõsebb.

Van olyan monoblokk altrix-ból.


A sebesség mindent megold.

 


#17102
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
van isis-es cro-mo hajtókar, a bike+ nak is és a kona-nak is.
ez nem tudom mi.
a sh!mano szabványért fizetni kell, egy noname taiwani biztos nem fog.
van amugy olyan monoblokk, ami a monti középcsapágyat átalakitja hogy tudd használni a hagyományos bmx-es háromrészes hajtókart, de serintem itthon nem kapható.
jah: vegyél saint-et :D biztos nem menõ, de sokkal jobb, könnyebb és erõsebb.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17103
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ha 8 bordás, akkor nem lehet hogy oktalink (shimano szabvány) ?

#17104
Szaki Jani

Szaki Jani

    vendég

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
A http://www.biketaiwan.com-on találtam egy pár acél hajtókar set-et, és az lenne a kérdésem, hogy ezek milyen szabványos monoblokkokkal kompatibilisek:
Feltöltött kép
(click a képre)
Elõfordulhat az, hogy a BMX-ekhez csinálnak 8 bordás középcsapit, és az ISIS drive-os mono-blocknak meg 9 bordája van??? Van olyan montis mono, ami ilyen 8-as bmx hajtómûvet tud fogadni?
(most nem az érdekel, hogy mekkora hülye vagyok, meg vegyek saint-et, etc., ect.)

#17105
Kkrisz

Kkrisz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.236 hozzászólás
500 km után cseréltem a láncomat zsir új láncra, vetés forgóban fogom használni. Az 1-es számú láncomat megmérve nem volt semmi nyúlása, mégis érezhetõ volt az új lánc kozott a külonbség. Pedig saras dzsuvás korülmények kozott használtam a 2-est. Sokkal csendesebb és gyorsabban vált az új.

#17106
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ha rángatja a láncfeszítõt, akkor szorul két (vagy több) szem, azaz vagy gyárilag sz@r a lánc, vagy véletlenül (csomagolás, hajtogatás során) elhajlott egy szem. Ezen ugrani fog, mindig. (elõfordul, h mondjuk egy kõ begyûrése után hajlik el egy szem, s attól szorul meg, s azért kezdi ezt a jelenséget) Nézd meg hol rántja meg, s mozgasd meg a szemeket - amelyik szorul, finoman, hajlítgasd ide-oda-ide-oda (oldalirányba értelemszerûen, hgy kilazuljon), amígy szépen el nem fordul a csapon. Durva esetben satus-kalapácsos megoldás is mûködik. Nem hiszem, hogy túlkoptatott lenne a rendszer, szerintem ez a baj. (láttam már, volt már stb)

Sarazós felgyûrõdéssel senki nem tud mit kezdeni? Na, nagy sarazó-mesterek, Ti is voltatok az összes posványos versenyen, Ti nem szentségelitek a láncotokat?
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17107
KMGyuri

KMGyuri

    vendég

  • fórumtag
  • 49 hozzászólás
Sziasztok!
Kérdésem lenne az alábbi problémámmal kapcsolatban aki tud kérem segítsen.
KellysMajestic bringám hajtásrendszerében(LX integr.tányér,SramPG-950-9koszoru,SramPC-970lánc) 1500km-nél a lánc cserére került megnyúlás miatt.
Az új lánc PC-971, ha elöl középre és hátul a középsõ 3 fokozatot(17-20-23)használom
kattogva,hangosan,a láncfeszítõt rángatva,-idõnként mintha ugrana is ha növelem a terhelést-fut.Ha elöl kistányér vagy nagytányéron,természetesen
nem keresztbeváltva használom viszonylag normálisan fut.A lánccal eddig 1
15km-es próbakört mentem itt tapasztaltam a leírtakat.Kérdésem van-e
esély arra,hogy 1 idõ után ez a hibajelenség megszünik,ehez kb hány km szükséges és milyen terhelés javasolt,hogy mielöbb összekopjon a rendszer.
Vagy cserére szorul mielöbb a fogaskoszorú is???,hogy újból szépen fusson a rendszer.
Bízva Bennetek,elõre is köszönöm az infókat.
Gyuri

#17108
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Egy kérdés, mert mostanában iszonyat sok a sarazós verseny ugye. Szóval hogyan tudom azt elkerülni, hogy terhelés alatt, különösen kistányéron (pl amikor egy hirtelen meredek rész jön a nyakig érõ sárban, s inkább lepakolok, nehogy elpörögjek) a láncot felgyûröm a láncvilla oldalára? Elég kellemetlen, mert amellett, hogy roncsolom a vázat (a láncvilla védõ is rojtosra megy tõle), ugye onnantól kezdve már akár le is lehet szállni, nem fog menni a feltekerés. Ritka, hogy megoldom egy hirtelen hátrafelé tekerõ mozdulattal, de általában simán begyûrõdik. Értelemszerûen a ritkán használt (ergó saras) fokozatokkal történik mindez, s tüneti kezelést ad, ha minden egyes tócsát telibekapok, mert az is "keni" a láncot. Most (Flash) próbáltam menetközbeni kenést híg olajjal, de az sem az igazi, s azért ez így nem a legjobb...(az utolsó 20 km-en már kezdõdött is a felgyûrögetés, amit vagy 8szor beismételtem...)


más - patentszem - nem szimmetrikus, a "nagyobb" dudor legyen a fogakkal átellensõ oldalon, különben ugrani fog...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17109
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás
Azt én is tapsztaltam Connex láncnál amit Rob írt.Csak arra kell figyelni hogy a fogak felé esõ része a patentszemnek a megfelelõ legyen.Különbséget nem tapasztaltam Sram és a Connex lánc között, csak annyit hogy Sram patentszem mindig beragadt, sárosan nehezen jött széjjel ellenben a Connexel sosem volt bajom.

#17110
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Most hogy visszaraktam egy szemet kezd a helyzet javulni....de nekem tökéletes kell...majd próbálkozok még a patentszem firdítással.....köszi a segítséget!!!

#17111
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lehet hogy forditva raktad be a patentszemet, nekem is ugrott, met nem egyforma a két oldala (mondjuk enyém connex patentszem volt, ki is dobtam a g*cibe, a bullitnak nem ment vázon belül a lánc)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17112
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nézd meg hol ugrik, és ahol épp csinálja ott hagyd abba a tekerést. majd nézd meg miért csinálja.

#17113
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Próbáltam, most visszaraktam egy szemet is de még mindig ugrik és még nincs a láncban 5km-nél több.....meg is fordítottam,de úgy se jó, nekem mát nincs több ötletem...:(

#17114
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Nekem XT h.kar és 8-as Sram sor van és nincs vele semmi gond (eddig..:D).....a többi meg majd késõbb elválik..

Jut eszembe: az mitõl lehet, hogy a Sram láncból kivettem néhány szemet és azóta a patentszemnél ugrik a lánc a fogsoron....tettem bele másik patentszemet, de a problem nem szûnt meg....mi lehet a baja?

Szerintem az történt, hogy a láncbontásnál megszorult egy szem. Ha így van, akkor csak kicsit meg kell mozgatni oldalra a láncot a szorult szemnél, azt általában jó lesz.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17115
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Nekem XT h.kar és 8-as Sram sor van és nincs vele semmi gond (eddig..:D).....a többi meg majd késõbb elválik..

Jut eszembe: az mitõl lehet, hogy a Sram láncból kivettem néhány szemet és azóta a patentszemnél ugrik a lánc a fogsoron....tettem bele másik patentszemet, de a problem nem szûnt meg....mi lehet a baja?

#17116
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Használ valaki 8as sorhoz új lánctányért? Konkrétan hajtókart vennék, amit ugye 9es lánchoz terveztek, de 8as a rendszerem és nem is akarok 9esre váltani, mert sztem felesleges/semmi baj a mostanival.

Szal hallani olyanokat hogy nem szeretik a 8as láncot az új hajtókarok, a váltás kicsit zajos meg ilyesmi...
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#17117
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
látszik is, hogy fûrészeléssel oldoták meg a problémát.
ha nem zavar, használható marad.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17118
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
zárt szokott lenni gyárilag HA elfér a vázon úgy. ez valszeg egy egyforgáspontos vázon volt, ahol beleért volna, így le kellett a felsõ sávot vágni. funkcionalitásilag tökéletes, csak optikailag lehet csökkent ha ez bármennyire is érdekel.

#17119
Side_

Side_

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 345 hozzászólás
A truvativ boxguilde-nak így kell kinéznie?
http://apro.bikemag....ge/ABCD0004.JPG
Nem zárt szokott lenni felül is? (Ott, ahol a felsõ-rész csúszik...annak nem zártnak kellene lenni, hogy ne lehessen lehúzni felfelé?)
Vagy 2fajta van belõle?
"Van visszajelzés, tehát vagyok!"

#17120
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

kérdés az lx hajtómûvel kapcsolatban. Hogy az integrált középcsapágy belepasszol akármilyen közönséges cc vázba? (közönséges merida matts special edition '02 váz)

igen. a hézagolókra kell figyelni.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.