Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Meghajtás (lánc, fogaskoszorú, hajtómű, monoblokk)

* * * * * 3 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
18259 hozzászólás a témában

#17201
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

nekem az összes monom ilyen volt x használat után...

ennek ellenére bírták a képzést, menet közben nem volt gond belõle

szerintem nem gáz

Sztem mondjuk gáz, de nem tudsz mit csinálni vele...:wtf:
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#17202
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Azta...hát ez engem is érint! És hol és mit kapok helyette? (ja, mégse, mert csak a hátsó agy 2005 utáni, dehát ez akkor is durva!)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#17203
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Shimano visszahívás!!!
http://cycle.shimano....tmp/HU.pdf.pdf

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#17204
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
nekem az összes monom ilyen volt x használat után...

ennek ellenére bírták a képzést, menet közben nem volt gond belõle

szerintem nem gáz

#17205
zé rider

zé rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 452 hozzászólás
Olyan kérdésem lenne h : a minap leszedtem ahajtókarjaimat és a monoblokkot megpörgetve olyan volt mindtha "racsnis" lenne szóval nem forgott tisztán hanem tök darabos volt. És h ez azt jelenti h meghaltak a csapágyak a monoblokkban vagy egy tök normális használat után?

#17206
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
en epp az, hogy kicsit benne hagynam a csavart a tengelyben
mert ha csak ugy leesik az nem jo mert bokan vag kiba modra
bukta lehet belole
de ha kicsit meglazitva porgetsz a haz elott akkor no para egybol erzed, hogy lelazult.

leverni meg szinten nem mert a piszok 'jominosegu' csapagyak tuti nem birjak a kalapalast.

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...


#17207
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
nekem is volt ilyen, isis-es monoval, és a váz és a monoblokk közti menetet kellett kitakaritani.
utána kis zsirral raktam vissza, igy megszûnt a késõbbiekben.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17208
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
bár nem írtad milyen a középrész, de ha nem integrált, akkor elsõ körben próbáld meg meghúzni a hajtókart rögzítõ csavarokat.

#17209
vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*

vendég_Sugárfertõzött Oposszum_*
  • vendég
Szóval, az lenne a gondom, hogy nyekereg a hajtókar. Megfigyeltem már hogy csakegy bizonyos ponton. Mi lehet ennek az oka? A hajtókar és a pedál nem lazult le (ellenõriztem). Esetleg át kéne zsíroznom a pedált v. a monoblockot?
Ja és csak terheles alatt nyikorog (ha ülök rajta, akkor nincs hangja).
Azért kérdem, hogy mit nézzek meg, mert nem akarom fölöslegesen szétkapni az egész hóbelebancot.....

#17210
Dagi

Dagi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás

...és ezzel tökéletesen szétgyilkoltad az illeszkedõ felületeket, gratulálok! Sok-sok ilyen hasznos tanácsot még ha lehet...

Ha nincs benne a csavar, akkor rögtön leesik a kar, miután meglazult. A gáz akkor van, ha a csavar laza, és úgy használod, hogy lötyög a kar...akkor nyírja szét magát. Szerintem.
Már nem keresek 13-15 centi körül mozgó, könnyû, tekerhetõ össztelós vázat...íme;)

#17211
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
ha tudsz jobbat érdekelne :chin:

mellesleg egy rendes hajtókar egyszer kibírja ezt is.

#17212
Yaroslav

Yaroslav

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 304 hozzászólás

ez itt nem a megfelelõ topic.

hajtókarleszedés: üssed kalapácsal. :) amugy én ugy csináltam régen, ha ilyen volt, hogy egészen egyszerûen "letapostam" azaz csavart kiszedtem, és ugy bicikliztem vele, majd ennél fogva magától lelazult idõvel....


...és ezzel tökéletesen szétgyilkoltad az illeszkedõ felületeket, gratulálok! Sok-sok ilyen hasznos tanácsot még ha lehet...

#17213
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

stylo sl:)

LOL, psylo sl-t olvastam... istenem, nem is figyelek :D
sry

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17214
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
stylo sl:)

#17215
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Sziasztok!

Látott mostanában valaki Stylo SL-t kézzel fogható megvásárolható formában? Több helyen próbálkoztam már, de egyes boltok honlapján hiába van feltüntetve, már nem lehet kapni :(

ez itt nem a megfelelõ topic.

hajtókarleszedés: üssed kalapácsal. :) amugy én ugy csináltam régen, ha ilyen volt, hogy egészen egyszerûen "letapostam" azaz csavart kiszedtem, és ugy bicikliztem vele, majd ennél fogva magától lelazult idõvel....

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#17216
Mr. Smily Head

Mr. Smily Head

    vendég

  • fórumtag
  • 52 hozzászólás
Totál tövig be lehet helyezni a karba a leszedõt. Egyáltalán nem marad benne. Jaja, a kar nem nagy dolog, mert egy stx rc amit 2000-ér újítottam használtan, de annyira megtetszett, hogy nincs kedvem megválni tõle. Eddig minden szétment, ez meg merev mintaz istennyila. :) Persze négyszögtengely meg ienek, de az LX monoblokkal nekem bõven jó, amíg el nem adom a házat hogy vegyek valami normális ISIS-es témát, vagy egy SZÉJNT-et. Meg amint azt már láttátok, a váznak is kampec, épp most vettem újat, szóval nem nagyon van most lóvé ienekre hogy hajtókar... Meg arra gondoltam fúrok nagyobb menetet a karba, abba bele egy kívül-belül menetes gyûrû és kész is :).

Egy kérdésem lenne: sokmindent láttam és hallottam már az életben, de most a "zsuzsi kalapács"-csal kapcsolatban nem tudok mire asszociálni.

Kösz a felvilágosítást!
!smily!

#17217
szaBike

szaBike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 302 hozzászólás

A probléma ami megoldásra vár, a következõ: Hajtókart nem lehet lehúzni a tengelyrõl, mert kiszakadt a menet belõle, vagyis a hajtókarleszedõ nem marad benne.

Van valakinek ötlete? Elõre is kösz!

U.I.: a kart + a monoblokkot kellene megmenteni, a váz már úgyis több darabban van, annak már mindegy.

A leszedõ tövig becsavarva szakadt ki, vagy csak nem tudod teljesen belehajtani a rossz menet miatt és ezért jön ki?

#17218
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
ha egy hajtókarból kiszakad a menet (a tengelyrögzítésnél) annak a használat szempontjából igazán nincs jelentõsége.
legfeljebb macerás leszedni, de körmös lehúzóval, vagy valami sufnibanhergelt akármivel megoldható.
mégsem kell egy hajtókart havonta leszedni...

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#17219
_Brezo_

_Brezo_

    vendég

  • fórumtag
  • 221 hozzászólás
Szevasztok! Kérnék egy kis segítséget a gigapipe monoblokkokhoz..
MOst van az arany-fekete színû DH és SL mono 4 és 3 csapággyal. De van a Fekete-fehér(ezüst) színû gigapipe is.. az most a régebbi fajta? Az is van olyan jó mint az újabbak? Azok hány csapágyasak? Ez milyán árban lehetett?
Gördülõ eszköz: HARDY1 TEAM '07
Wanted: HARDY1 '06

#17220
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"U.I.: a kart + a monoblokkot kellene megmenteni"

Pont a kart akarod megmenteni, amibol mar kiszakadt a menet? Erdekes ;)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!