Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gerecse Maraton | Tarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
356 hozzászólás a témában

#121
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

De nem motorral, hanem gyalog:cool2:
Tényleg, hol volt a farönk?

jó kérdés . én rengeteg farönköt láttam. Erdõben természetes. :)
De tényleg nem emlékszem hol lehetett keresztbe.
Akiknek meg nem bírja a gyomra az ilyen-olyan iso-kat két dolgot tudok mondani. Ne versenyen próbálja ki illetve ne csak igyunk hanem együnk is.(azt mondta az öreg kiss). Ja és a nagy meleg miatt a fokozott lihegéstõl is kiszárad az ember pofája.Viccet félretéve hiába iszunk töménytelen mennyiséget ha az nem a megfelelõ emésztési zónában van. ha üres a gyomor akkor nagyon hamar átszalad a bél ezen zónáján és nem tud felszívódni. Ezért kell enni is valamit. Ezért száradt ki sokaknak a szája a vége felé már.
De lehet be kellene vezetni azt, hogy az egyik állomás az valamelyik falusi kocsma.Azt mindenki azt iszik amit akar. :) Tavaly óta lehet bicózás közben enyhén alkoholizálni.
Egyet tényleg elfelejtettek a szervezõk ami tavaly megvolt. Az elérhetõségek hiányoztak a rajtszámról. Jól jött volna a bajba jutottaknak.Tavaly rá volt ragasztva , hogy szervezõ:Feri bá,1.kör Joci 2.kör Olivér és a telószámok.

#122
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Én elõször tekertem a Gerecsében.
A helyszínt egy kis falun belüli kolbászolással megtaláltuk, egy-két tábla jó lett volna, hogy elsõre megtaláljuk a helyszínt.
Középtávon mentem, eltévedés nem volt, bár egy-két helyen le kellett lassítani, hogy jó irányba megyek-e...
Amit nem értek: a rajt utáni elsõ hosszabb (nagyobb) erdei emelkedõn elég sokan tolták a bringát. Én átlagos képességû maratonozónak tartom magam, általában az elsõ harmad végében szoktam végezni.
Szóval az elsõ körben nagyjából minden emelkedõ kitekerhetõ volt szerintem. Ha valaki nem érzi magát elég erõsnek ahhoz, hogy egy "átlagos" emelkedõn feltekerjen, ne álljon már be a rajtnál a elsõ sorokba, mert aztán feltart mindenkit. Az aszfaltos rajtolós sprint és az ész nélküli lejtõzés az megy, de ahol erõ is kéne megáll a tudomány.
Amúgy nagyon tetszett a pálya, reméljük lesz verseny jövõre is! A süti finom volt!


néha nem értek dolgokat. netet használó emberek vagyunk. A TKTK honlapon ott van gugli térképen a verseny helye. Kinyomtatható, de ha egyszerûen megjegyzem, hogy Szomor felé a Templomtérnél azt az elsõ út jobbra.De elég ha megjegyzi az ember , hogy Templom-tér és bárhonnan is jön betalál a kis utcába a pálya felé.Már ha nincs gps az autóba vagy a telóba. Csak hogy pár tippet mondjak. :)
A bicó tolást meg beszéld meg a tolós sporikkal.

#123
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Én meg azt hittem, hogy az elejének nehezebb a tájékozódásra is figyelni, mert jóval gyorsabban mennek.
Oxigénhiány bizony elõ szokott fordulni! :D
Na, az egyik eset pont ilyen volt! Kimurát követtem, és elvitt a fing utcába. De nyilván ez a saját hülyeségünk volt. Máskor nem megyek vakon utána! :)
Nyugi, viszem a karókat jövõre is! ;)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#124
copper

copper

    vendég

  • fórumtag
  • 184 hozzászólás
Én elõször tekertem a Gerecsében.
A helyszínt egy kis falun belüli kolbászolással megtaláltuk, egy-két tábla jó lett volna, hogy elsõre megtaláljuk a helyszínt.
Középtávon mentem, eltévedés nem volt, bár egy-két helyen le kellett lassítani, hogy jó irányba megyek-e...
Amit nem értek: a rajt utáni elsõ hosszabb (nagyobb) erdei emelkedõn elég sokan tolták a bringát. Én átlagos képességû maratonozónak tartom magam, általában az elsõ harmad végében szoktam végezni.
Szóval az elsõ körben nagyjából minden emelkedõ kitekerhetõ volt szerintem. Ha valaki nem érzi magát elég erõsnek ahhoz, hogy egy "átlagos" emelkedõn feltekerjen, ne álljon már be a rajtnál a elsõ sorokba, mert aztán feltart mindenkit. Az aszfaltos rajtolós sprint és az ész nélküli lejtõzés az megy, de ahol erõ is kéne megáll a tudomány.
Amúgy nagyon tetszett a pálya, reméljük lesz verseny jövõre is! A süti finom volt!
Ha meghalsz egy emelkedõn, az azt jelenti, hogy mindent beleadtál...

#125
x-iont

x-iont

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Az élboly szereplõi több tartalékkal mennek általában, kevésbé oxigénhiányos állapotban, így õk jobban tudnak figyelni a pályára is.
Az eddig készített összes fotóm: http://foto.nutrixxion.hu/ (a fölsõ zöld sávban lehet navigálni)

#126
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Na, pont jókor reklamálok én is! :D
De tényleg, csak építõ szándékkal! :D
Egyébként nagyon ritkán tévedek el(mondjuk nem is az élbollyal megyek), lehet hogy most is csak a folyadékhiány miatt, fene tudja.


Ja!
És szinte sohasem az élboly téved el! Ez miért van?

És ide kapcsolódik egy kb. 2 éves sztori:
Versenyezni voltam a Bakony Erdõ Maratonon és a Szilárd akkoriban szinte mindig csak nyert.
Na ezen a verseny talán másodiknak jött be, és látom hogy a verseny után békésen sétálgat a célterületen.
Szóval nem hangosan méltatlankodva beszélgetett a szervezõvel vagy másokkal...

De inkább beszéljen helyettem, egy akkori írásom Hunya blogja - hegyibringa.hu
Hát ennyi! :D

#127
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Na, pont jókor reklamálok én is! :D
De tényleg, csak építõ szándékkal! :D
Egyébként nagyon ritkán tévedek el(mondjuk nem is az élbollyal megyek), lehet hogy most is csak a folyadékhiány miatt, fene tudja.


Te is úgy írogatsz itt, mint ha csak a szobából ûznéd ezt a sportot! :D
..és éppen írni akartam, hogy Te majd felmentést kapsz a pályajelölõ akció alól, aztán rájöttem, hogy akkor senki nem cipelné nekünk jövõre a jelölõ karókat! :D

#128
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Éppen tegnap jutott az eszembe, hogy leszûröm azokat a fórumozókat itt a Bikemag-on, akik folyamatosan ebben találnak témát, és soha nem pozitív elõjellel teszik ezt. Aztán összegyûjtöm õket, elviszem a kis csapatot egy versenyt jelölni, majd annak végén "pellengérre" állítom õket, hogy a bármilyen okból eltévedt versenyzõk jól megkövezzék õket! :D
Csak úgy építõ szándékkal!!! :D

Na, pont jókor reklamálok én is! :D
De tényleg, csak építõ szándékkal! :D
Egyébként nagyon ritkán tévedek el(mondjuk nem is az élbollyal megyek), lehet hogy most is csak a folyadékhiány miatt, fene tudja.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#129
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

A sátrunknál és a befutónál volt Nutrixxion izó (egész pontosan X-iont), amit a mi lányaink szervíroztak.
A pályán nem tudom, mit ittatok, de biztosan nem a mi izónkat.
Jani


Igen-igen. Be is nyakaltam egy litert belõle.
Valahogy jól esett :)

#130
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Jobbulást a sérülteknek! Ilyenkor az a minimum hogy megáll az ember és megnézi hogy van a sérült, kell-e telefonálni. Segélykérõ telefonszám mindenképp hasznos a rajtszámra!
Néhány keresztezõdésben és visszafordító kanyaroknál jól jött volna még néhány nyilas és X-es tábla. Fõleg aki a mezõny elején van, nehezebben veszi észre a következõ szalagot, ha nincs tábla. Illetve kéne iránymutató a keresztezõdéshez ami a rajthoz visz le, mert a nagy táblát már csak akkor lehetett látni ha lefordultál, egyébként pont takarta a sövény. A pálya nagyon tetszett, a kiszolgálás kifogástalan!
Engem is érdekelne milyen izót kaptunk verseny közben, mert szerintem amiatt voltak gondjaim!
A Nutrixxionos lányok azt mondták, a frissítõknél nem azt ittuk. Nekem nagyon édesnek tûnt, lehet hogy túl sûrû volt? Vagy vizet is kellett volna inni mellé? Hiába kortyoltam, folyamatosan azt éreztem hogy porzik a szám.

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#131
x-iont

x-iont

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
A sátrunknál és a befutónál volt Nutrixxion izó (egész pontosan X-iont), amit a mi lányaink szervíroztak.
A pályán nem tudom, mit ittatok, de biztosan nem a mi izónkat.
Jani

Jól tévedek, hogy az izó Nutrixxion típusú volt?

Sajnos nem vagyok vele kompatibilis, legalábbis csak erre tudok gyanakodni, mint az egyetlen új dolog, amit fogyasztottam. Totál kikészítette az emésztõrendszeremet. Kicsit olyan volt, mint a tavalyi Salzon, azzal a különbséggel, hogy ott az 5 fokban és szitáló esõben nem volt opció az, ami most: miután leszédültem a bringáról a rázatós lefelék után, szépen elheveredtem az erdõben, és vártam, alul vagy felül jön-e valami. Végül nem jött semmi, de azért feküdtem ott egy jó darabig, hogy képes legyek újra visszaszállni a biciklire, és gyökkettõvel begurulni a célba.


Az eddig készített összes fotóm: http://foto.nutrixxion.hu/ (a fölsõ zöld sávban lehet navigálni)

#132
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Én nem panaszkodtam, csak kérdeztem.
Középtávval tényleg nem volt gond.
Edzeni mentem, nem versenyezni, nem ütött szíven a dolog. De lehet más komolyabban vette.
I. Vértes maraton óta nem tévedtem el, a nagy számok törvénye alapján most már ideje volt :)


Értem én, értem! :)
És ha versenyezni jöttél volna, akkor is ezek a feltételek álltak volna a rendelkezésedre... :)

#133
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

Volt!
A középtávról sokan jöttek oda hozzám, hogy elmondják milyen klassz volt a pálya jelölése.
Olyanok is, akik korábban más MTB versenyeken felháborodottan kerestek meg engem, a nem feltétlen korrekt jelölés miatt, vagy éppen Panyi Janó, akinek ugye nem volt kit követni, ráadásul sokat tekert már külföldi nívós versenyeken is, így van összehasonlítási alapja. :)
Én egyébként nem voltam még olyan MTB versenyen, ahol ne tévedt volna el ember, és érdekes módon soha nem azt hozták fel oknak, hogy mondjuk õk nem figyeltek rendesen a jelölésre.
Éppen tegnap jutott az eszembe, hogy leszûröm azokat a fórumozókat itt a Bikemag-on, akik folyamatosan ebben találnak témát, és soha nem pozitív elõjellel teszik ezt. Aztán összegyûjtöm õket, elviszem a kis csapatot egy versenyt jelölni, majd annak végén "pellengérre" állítom õket, hogy a bármilyen okból eltévedt versenyzõk jól megkövezzék õket! :D
Csak úgy építõ szándékkal!!! :D



Én nem panaszkodtam, csak kérdeztem.
Középtávval tényleg nem volt gond.
Edzeni mentem, nem versenyezni, nem ütött szíven a dolog. De lehet más komolyabban vette.
I. Vértes maraton óta nem tévedtem el, a nagy számok törvénye alapján most már ideje volt :)

#134
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
De nem motorral, hanem gyalog:cool2:
Tényleg, hol volt a farönk?


Volt!
A középtávról sokan jöttek oda hozzám, hogy elmondják milyen klassz volt a pálya jelölése.
Olyanok is, akik korábban más MTB versenyeken felháborodottan kerestek meg engem, a nem feltétlen korrekt jelölés miatt, vagy éppen Panyi Janó, akinek ugye nem volt kit követni, ráadásul sokat tekert már külföldi nívós versenyeken is, így van összehasonlítási alapja. :)
Én egyébként nem voltam még olyan MTB versenyen, ahol ne tévedt volna el ember, és érdekes módon soha nem azt hozták fel oknak, hogy mondjuk õk nem figyeltek rendesen a jelölésre.
Éppen tegnap jutott az eszembe, hogy leszûröm azokat a fórumozókat itt a Bikemag-on, akik folyamatosan ebben találnak témát, és soha nem pozitív elõjellel teszik ezt. Aztán összegyûjtöm õket, elviszem a kis csapatot egy versenyt jelölni, majd annak végén "pellengérre" állítom õket, hogy a bármilyen okból eltévedt versenyzõk jól megkövezzék õket! :D
Csak úgy építõ szándékkal!!! :D



#135
x-iont

x-iont

    vendég

  • fórumtag
  • 147 hozzászólás
Sziasztok!
360 képet sikerült készítenem, itt megtaláljátok: Nutrixxion fotó
Az eddig készített összes fotóm: http://foto.nutrixxion.hu/ (a fölsõ zöld sávban lehet navigálni)

#136
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

:)
Volt olyan aki nem tévedt el?


Volt!
A középtávról sokan jöttek oda hozzám, hogy elmondják milyen klassz volt a pálya jelölése.
Olyanok is, akik korábban más MTB versenyeken felháborodottan kerestek meg engem, a nem feltétlen korrekt jelölés miatt, vagy éppen Panyi Janó, akinek ugye nem volt kit követni, ráadásul sokat tekert már külföldi nívós versenyeken is, így van összehasonlítási alapja. :)
Én egyébként nem voltam még olyan MTB versenyen, ahol ne tévedt volna el ember, és érdekes módon soha nem azt hozták fel oknak, hogy mondjuk õk nem figyeltek rendesen a jelölésre.
Éppen tegnap jutott az eszembe, hogy leszûröm azokat a fórumozókat itt a Bikemag-on, akik folyamatosan ebben találnak témát, és soha nem pozitív elõjellel teszik ezt. Aztán összegyûjtöm õket, elviszem a kis csapatot egy versenyt jelölni, majd annak végén "pellengérre" állítom õket, hogy a bármilyen okból eltévedt versenyzõk jól megkövezzék õket! :D
Csak úgy építõ szándékkal!!! :D

#137
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás

nem kellett volna senkinek.
De a célban nem találtam ilyen embert :)

(hosszútáv)


Igen.. a hosszútáv Szõlõsi frissítõnél mondtátok a "szántóföldes" balramenetet.
Elfújta sajnos a szél, vagy valami.
Jövõre orvosolom a problémát!

#138
kpz

kpz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás
Sziasztok! A pálya szélérõl, fotózás mellett csak egy dolog volt furcsa, a szembeforgalom, ami külsõsként is veszélyesnek tûnt.
Képek itt, vegyes, össze-vissza:
https://picasaweb.go...CKS0y6amqczS8AE
Ha az eredeti méret is kell, e-mail ide: peter.zoltan.kiss@gmail.com
KPZ
WAdegeRek

#139
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Félre ne érts javitani szeretnék a dolgokon nem rontani,5 és 12 km nem találkoztam frissitõvel pedig ha jol olvastam a kiirást...,az iso italt ne reklámozd tudjuk jol hogy az szines viz,pogi és sajtos rud ennyit láttam sütit,ja és az elsõ körön az a comb vastagságu karo jol esett keresztbe,fajinat lehetett zakózni benne.

Nem értem félre a szándékodat nyugi.30 fok körüli hõmérsékleten meg 2 nagy flakon (0.75) lének minimum kell lennie mindenkinek.Jöhetnek közbe problémák.Szomjan akarsz halni vagy elfogy a víz a frissítõnél.Ez azért minden magyar montiversenynél még betartandó szerintem.Az hogy mi van abban az iso-ban nem tudom. De .Tavaly hûvösebb volt és rövidebb.A végén mikor a kerítés mellett mentünk itt-ott van némi kis emelkedés.Tényleg kicsi de a végén valahogy nagyobbnak érzi az ember. Ott tavaly le kellett szállnom tolni. Idén meg ott elõztem több sporit is. Egy teljes flakonnal belafatyoltam ebbõl a szerbõl.

#140
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Én lennék a másik, semmi baj kulcscsont törés! túl élem!
A pálya jó volt, frissítõknél 1 szem ember kicsit sovány.
Jelölés nem volt 100% os. egy két tábla a gyors lefelé után hogy veszélyes kanyar és rögtön emelkedik is!
1 körben csak az a fa rönk volt igen kedves.

A szervezõk készültsége meg elég lapos!!!
1. a szemét rajtszámra egy telefonszám vagy valami!!!! mert kör telefonal kellett szólni hogy baj van! (tudom elõtte meg volt adva de nem úgy készülök hogy ilyenre készülök.
2. nem tudja a fõszervezõ hogy hol van a downhill pálya! ez most komoly??? a km be mondása alapján se!! küldenek egy motort de minek, õ is szegény azt se tudta hol van egy turista mondta hogy itt a turul egy köpésre szóval oda volt a séta azt kocsival kórház!!!
3. A másik sérült is ott várt igen sokat mert a helyszínen lévõ mentõsöknek nem szóltak hogy baj õk meg addig nem mehetnek...

kösz a sok sport társnak aki megállt és legalább szólt, és külön kösz aki segített vissza jutni a dózer útra (merida volt alatta és talán Bálint volt a neve bocs ha tévedek)

Gyógyulj meg ! Kemény legények az Evoluciosok. Abban teljesen egyetértek, hogy egy telefonszámnak ott a helye !! Úgyhogy sajnos most a mentésetek nem volt jól megoldva.Az hogy az úton volt keresztbe egy farönk , nem emlékszem. Kanyar után rögtön emelkedõ jelzése. Hát még nem tapasztaltam ilyet, hogy ez ki lenne írva bárhol is.Külföldi versenyekre járók esetleg tudnak okosabbat mondani errõl. Az hogy ki hogy száguld le egy erdei úton az meg mindenkire rá van bízva. mit vállal be.Fõleg hogy nem is látni mi lesz .Erre szokták mondani okosok, hogy nem teremsport.Ahol estél annak az elején is felhívhatták volna a figyelmet hogy kurvára veszélyes szakasz. Lehet hogy ott még a piros 3 nyilas lefelé is kevés szerintem.Mikor a Gorbára felértem beszélgettem is egy hölggyel , hogy mennyire bátran zúznak lefelé a srácok.Még ott körülöttünk is. Megfigyeltem elõtte , hogy Õ is óvatosan ment lefelé én meg szintén jóval visszafogottabban megyek a beláthatatlan, köves, pocsék szakaszokon.Persze ez bicótól is függ gondolom, mert egy nem össztelós hátulját veszettül tudja dobálni egy zötykölõdõs szakasz.Bár utána Vértestolna felé és utána azért adtam a lejtõnek.