Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gerecse Maraton | Tarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
356 hozzászólás a témában

#101
Spirite

Spirite

    vendég

  • fórumtag
  • 130 hozzászólás
Mint szombat délelõtt az M7-es balcsi felé, kétsávos de tömegnyomor.
A templom téren volt egy mini tábla amit kocsiból nem láttál csak bicóról.



A faluban kolbászolással egyébként maximálisan egyet értek. Mondtam is Feribának, hogy ejnye! :)

Ja, és ez az elsõ emelkedõ egy nyomsávos volt? Vagy szorult a kormánycsapágy a bringán? Vagy esetleg a tolós manusok olyan szélesek voltak, hogy nem lehetett õket kikerülni? Csak kérdezem. :)



#102
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

ahogy a filmkritikus, vagy a nõgyógyász is ott keresi a hibát, ahol más az élvezetet... :-)


:D :D :D

#103
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Én elõször tekertem a Gerecsében.
A helyszínt egy kis falun belüli kolbászolással megtaláltuk, egy-két tábla jó lett volna, hogy elsõre megtaláljuk a helyszínt.
Középtávon mentem, eltévedés nem volt, bár egy-két helyen le kellett lassítani, hogy jó irányba megyek-e...
Amit nem értek: a rajt utáni elsõ hosszabb (nagyobb) erdei emelkedõn elég sokan tolták a bringát. Én átlagos képességû maratonozónak tartom magam, általában az elsõ harmad végében szoktam végezni.
Szóval az elsõ körben nagyjából minden emelkedõ kitekerhetõ volt szerintem. Ha valaki nem érzi magát elég erõsnek ahhoz, hogy egy "átlagos" emelkedõn feltekerjen, ne álljon már be a rajtnál a elsõ sorokba, mert aztán feltart mindenkit. Az aszfaltos rajtolós sprint és az ész nélküli lejtõzés az megy, de ahol erõ is kéne megáll a tudomány.
Amúgy nagyon tetszett a pálya, reméljük lesz verseny jövõre is! A süti finom volt!


A faluban kolbászolással egyébként maximálisan egyet értek. Mondtam is Feribának, hogy ejnye! :)

És én ezen a versenyen nem tekerhettem, de szeretnék elõre is elnézést kérni, hogy zsíros disznó vagyok, imádom a technikás lefeléket, és beállok elõre a sorba, mert szeretnék magamhoz képest mindig jobbat menni! :)
Ja, és ez az elsõ emelkedõ egy nyomsávos volt? Vagy szorult a kormánycsapágy a bringán? Vagy esetleg a tolós manusok olyan szélesek voltak, hogy nem lehetett õket kikerülni? Csak kérdezem. :)

#104
jannusz

jannusz

    vendég

  • fórumtag
  • 67 hozzászólás

- És nagyon egyet értek azzal, hogy kiteheti a rendezõ a lelkét, ha valaki szarul akarja magát érezni úgy is fogja. Ha valaki (úgy mint itt sokan, csak ÉPÍTÕ JELLEGGEL! :) ) hibát keres, akkor fog is találni. De nem csak itt, hanem mindenhol, mert az élet ilyen, és mi bizony emberek vagyunk! Tessék tudomásul venni! :D


Ahogy a filmkritikus, vagy a nõgyógyász is ott keresi a hibát, ahol más az élvezetet... :-)
3K

#105
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Az élboly szereplõi több tartalékkal mennek általában, kevésbé oxigénhiányos állapotban, így õk jobban tudnak figyelni a pályára is.


Janinak is egy nagy LIKE! :D

#106
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Én meg azt hittem, hogy az elejének nehezebb a tájékozódásra is figyelni, mert jóval gyorsabban mennek.
Oxigénhiány bizony elõ szokott fordulni! :D
Na, az egyik eset pont ilyen volt! Kimurát követtem, és elvitt a fing utcába. De nyilván ez a saját hülyeségünk volt. Máskor nem megyek vakon utána! :)
Nyugi, viszem a karókat jövõre is! ;)


Like! :)

#107
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Hunya ez kivételesen nem igaz, mert a Farkas Zsolti is elkevert ott ahol mi az Alexxel, pedig nem siettünk és figyeltünk is. Pár megjegyzés a versenyhez pro és kontra

- versenyzõk részérõl néha az odafigyelés teljes hiánya, értsd: elsõ körben a frissítõnél, elég lassan mentünk (én inkább csak túrázgattam), jöttek a közepesek mint a gyorsvonat, hosszúsok körbeállták az itatót, ott próbáltam 1-1nek feladni frissítõt, hogy el tudjanak menni rendesen és ne veszítsenek idõt. Egyik közepes srác fél percig állt ott, én is kiabáltam adjatok már neki valamit, de mint a falka kutya rá se hederítettek. Figyeljetek már oda másokra, pláne ha nekik múlik is az eredményen, pont az a közép elejével volt ott kitolva emiatt. Próbáljatok úgy frissíteni, hogy mást ne lassítsatok emiatt, lsd bicikli ne keresztbe ésatöbbi

- ugyanez vonatkozik menet közben is, be kéne vezetni a jobbra tartást, ha jön hátulról a gyorsabb mezõny

- 1 db zselés cuccot sem láttam sehol eldobva!!! ez volt az elsõ verseny, ahol tényleg nem volt, örülök hogy megtisztelte mindenki az erdõt

- mindenki farönközik, akkor a tökért nem állt meg valaki félrerakni, nekem nem volt gáz tapasztaltnak tartom magam lefelé így nem volt gond, de ha másoknak ez gáz, akkor legközelebb fél perc veszteséggel rakják arrébb

- vicces, hogy eltévedtünk vagy 10-en az ominózus autópályásnál, de nagyjából senkinek nem jutott eszébe, hogy a jelölést amit elfújt a szél visszarakják, én megkérdtem az egyik kedves bringástársat, hogy maga után majd helyezze vissza megelõzve a többit

- tök jó volt látni a 10-kmes távon gyerekeket, aranyosak voltak. mást is arra biztatnék, amikor elmegy mellettük egy-egy kedves szót mondjon oda, nagyon sokat jelent nekik egy ilyen élmény

- mindenki elfelejti, hogy a szervezõ megtehet mindent, hogy jó legyen az esemény, mégis, mint mindenhol, becsúszhatnak hibák. a versenyt azok az emberek is alakítják, akik részt vesznek rajta, csomó hiba kiküszöbölhetõ azzal is, ha a versenybe kicsit te is hozzáadod magad mentalitással vagy segítséggel, lásd az elsõ frissítõn ketten voltak, és szegény hölgy nem nagyon tudta mit csináljon amikor hirtelen megrohamozták. ha segítesz neki, mindkettõtöknek könnyebb... a verseny hangulatát mégis nagyrészt a rajta elinduló emberek határozzák meg, a hangulatot meg nem lehet "jobb startcsomaggal" megvenni. csomószor ilyen emberi dolgokon múlik, hogy jól érzed-e magad. a mtb challenge pont az ilyen emberi hozzáállás és családias légkör miatt lopta be magát a szívembe

- ami nem kerül egy forintba se, se sok idõbe - bikemap.net-en megrajzolni a pályatérképet, vagy valamilyen formában letölthetõvé tenni felhasználható formában (nem jpegre rajzolva). sokat segít annak, akinek van garminja pl, és fel tudja rakni a track-et, akkor sokkal kisebb esély van eltévedni.

- a rajtszám hátuljára a fontos infók, szintrajt, mint a szilváson pl, nagy segítség tud lenni, elõzõleg azt sem tudtam, hol vannak a frissítõk mert nem találtam róla infót.

- 20km két frissítõ között ilyen idõben sajnos sok

nekem tetszett az esemény, bár én most inkább tt-nek mint versenynek fogtam fel az aktuális állapotom miatt.

ötlet: ha nyomtattok jobbra balra nyilakat, írjátok rá fejjel lefelé és simán is h jobbra vagy balra kiírva is, mert akkor, ha valami vicces kedvû turista elforgatja, akkor is lehet tudni az írásból merre kell menni, másik, az ilyen eltévedõsebb keresztezõdésekbe gallyat behúzni keresztbe, vagy 10 méter után egy X táblát, ezek tényleg nem nagy dolgok


Nem értem Kimu, hogy mi a nem igaz?

A többi általad leírtakkal meg nagyjából egyetértek.
A frissítõs szavaidat egészíteném ki annyival, hogy
- ha valakinek fontos az eredmény, állítson saját embert a frissítõponthoz a saját és általa elõre bekevert itallal. Egy frissítõ ember akár több csapattagnak is segíthet! És azt sem értem, hogy nem számolja ki magának elõre, hogy mennyi italt fog fogyasztani? Ez tiszta Orosz rulett! Én is voltam olyan hülye a Crosskovácsin, hogy kevés anyagot vittem magammal, aztán nagy mosolyok közepette feltöltötték valami RedBull (utálom) ízû rettenettel a kulacsom, és a következõ 10km-en nem ittam. Szarul is lettem, de nem hibáztattam senkit, mert ÉN nem készültem fel a versenyre kellõen!
Azzal meg maximálisan egyetértek, hogy a ráérõsök pedig tényleg figyeljenek a többiekre, és ne hagyják sem magukat, sem a bringákat keresztbe a pályán. A Dunán én is kiabáltam, hogy pááályaaa, aztán még én voltam a rossz ember! :)

- És nagyon egyet értek azzal, hogy kiteheti a rendezõ a lelkét, ha valaki szarul akarja magát érezni úgy is fogja. Ha valaki (úgy mint itt sokan, csak ÉPÍTÕ JELLEGGEL! :) ) hibát keres, akkor fog is találni. De nem csak itt, hanem mindenhol, mert az élet ilyen, és mi bizony emberek vagyunk! Tessék tudomásul venni! :D

#108
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Ez az autópályás eltévedés az volt ahol földutas lefelén hirtelen jobbra hajtû következett és a jobb oldali bokrok voltak körbetekerve kék szalaggal?
A gyerekekrõl jut eszembe. Egy giant mezes "apuka" olyan hangnemben beszélt a gyerekével a pályán, hogy majdnem megálltam! El kéne dönteni hogy versenyezni megyünk, vagy a gyereket kísérjük, mert így csak elveszi a kedvét örökre! Igen békés ember vagyok, de legközelebb biztos hogy hozzávágom a biciklit!


Én két éve a Mátra Maratonon láttam apukát a kb. 10 éves lányát a célig elüvölteni. Jámbor embernek vallom magamat, ezért nem szálltam le a Scottiról és nem vágtam szó nélkül képen, na meg biztos számított nekem is, hogy nem a 210, hanem a 199. helyen érek célba. Aztán láttam a kislányt a verseny végén a dobogón mosolyogni... lehet, hogy ha megteszem azt, amit nem tettem, akkor ma szégyenlem magamat? Ki tudja? :)

#109
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub

látod erre nem tudok mit mondani.
sajnos nagyon úgy néz ki hogy a mountainbike challange honlapját senki nem gondozza.


Egyre jobb!
A MuntainBike Challenge egy olyan kezdeményezés, amely megpróbál olyan versenyeket összefogni egy sorozatba amelyek jövõbe mutatóak, a versenyzõk igényeire alapoznak. A két fõ szervezõ mind ezt úgymond társadalmi munkában, a MTB sport kedvelõinek örömére csinálják. A versenyeket nem õk szervezik! A weboldalra és a Facebookra csak azokat az információkat tudják feltenni amit a verseny szervezõje eljuttat nekik. Ha nem juttat el semmit, akkor nem tudnak semmit!

Azért ezt a kritikát én megmutatom nekik...

#110
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub

látod erre nem tudok mit mondani.
sajnos nagyon úgy néz ki hogy a mountainbike challange honlapját senki nem gondozza.

rosszabb, utána néztem
az egyik cikkük nemzetiségi tábort ír a másik meg sportpályát
Mountainbike Challenge 2013

jártam ma a dh-s részen, csináltam jó pár fotót, felteszem ezeket a képeket a verseny képei után a picassámba

#111
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás
nagyon sok közepes megköszönte hogy elengedtem. egy volt aki mögöttem kiabált többször is hogy elõzne.csak az volt a probléma hogy nem volt hova menni.nem tudom miért nem tudta ezt megérteni mivel ott lihegett a nyomomban.de ismétlem, hogy 1 volt ilyen csak.A másikat nem kell balesetveszélyes helyzetbe hozni , hogy bármi áron is de rögtön álljon félre.

#112
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Ezt honnan veszed? A jelzett túrista utakon továbbra is csak akkor mehetsz legálisan, ha van kiegészítõ jelzés. Gyanítom az erdészetek egyet sem fognak felfesteni.
Ami újdonság, és ami a leginkább érinti az átlagos kerékpáros sportolót, kirándulót az az, hogy kijelölt turistaúton csak abban az esetben lehet kerékpározni, ha azt erre külön kijelölték. Vagyis ha sárga, kék, zöld stb. jelzéseket látsz az út melletti fákon, de nincs ott ezek mellett kerékpáros piktogram, akkor tilosban jársz! Használhatóak viszont az erdei egyéb utak, például ahol az erdészeti jármûvek is közlekednek.
Forrás: Megszavazta az Erdõtörvény módosítását a Parlament

akkor eddig is tilosban bicóztunk és ezután is tilosban fogunk. Mi változott? ez akkor olyan nesze semmi fogd meg jól.Tudod ez az eshetõség eszembe sem jutott. Azt hittem valami egyszerûbb és logikusabb törvényt hoztak.
Akkor már csak egy buta kérdés. Ki fogja a kijelöléseket megcsinálni ?

#113
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Ez az autópályás eltévedés az volt ahol földutas lefelén hirtelen jobbra hajtû következett és a jobb oldali bokrok voltak körbetekerve kék szalaggal?
A gyerekekrõl jut eszembe. Egy giant mezes "apuka" olyan hangnemben beszélt a gyerekével a pályán, hogy majdnem megálltam! El kéne dönteni hogy versenyezni megyünk, vagy a gyereket kísérjük, mert így csak elveszi a kedvét örökre! Igen békés ember vagyok, de legközelebb biztos hogy hozzávágom a biciklit!

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#114
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

A faluban keveregtünk mi is, egy helyi néni segített, igaz mi az Ifjúsági Tábort kerestük, mivel az volt a honlapon. A néni, hál' Istennek, tudta, hogy nekünk a focipálya kell, ezért oda küldött minket.

Mountainbike Challenge 2013 - Gerecse Maraton

Gerecse Maraton
Helyszín: Tarján - Ifjúsági tábor


Tatabányai Kerékpáros és Triatlon Klub

látod erre nem tudok mit mondani.
sajnos nagyon úgy néz ki hogy a mountainbike challange honlapját senki nem gondozza.

#115
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
-A farönk keresztben azért volt kicsit gáz lefelé, mert pont árnyékban volt. Nem örült tempóban észlelhetõ és kerülhetõ volt!

-Az elsõ itatónál szerencsétlen segítõket kicsit alul méretezték, holott tudni lehetett itt fog a leggyorsabban és a legnagyobb számban elhaladni a mezõny. Én is vártam még kapok vizet, de akkor sem ordibáltam meg szentségeltem mint egy két ember.

-Egy valamire azért kiváncsi lennék. Mire számít egy közép-rövidtávos versenyzõ mikor beáll a rajtba és tudja, hogy utól fogja érni a gyengébb hosszú-középtávosokat?
Azért mert õ rövidtávos ordít és mindenki egybõl félreáll akár a testi épségének kockáztatásával egy gyorsabb lefelében? Vagy mégis mire? Nyilván akit lehet a megfelelõ helyen elenged az ember, de azért jó lenne ha nem alpári stílusban ordítana egy olyan versenyzõ társra aki ugyanúgy befizette a nevezést és ugyan úgy versenyben van, mert neki az a helyezés számít amiért megy! Legyen az az 20. vagy x.-k hely ha a sajátján szeretne javítani! Itt nem lengetik a kék zászlót , hogy lekörözés! Jobbratartás?! Amikor örülsz hogy jó nyomvonalat találsz, hogy ne ess pofára? Vagy amikor csörög-csattog a bringa és nem nagyon hallod , hogy valaki száguld mögötted.
Remélem aki összetörte magát az sem azért mert valaki ordított hátulról , hogy BALRÓLLLLLLL és szerencsétlen úgy megriadt, hogy perecelt!
Mikor kezdtem a bringázást egy öreg bringás azt mondta, Lefelé a szar is gurul! Lehet a licence-s versenyzõknek legyen az bármilyen táv, elõbb kéne indulni?

Én is drukkoltam minden picinek aki mellett elmentem, nagyon aranyosak voltak és ügyesek, jó volt õket látni!

Nem ártana, ha az összes versenyszervezõ aki az országban versenyt rendez az év végén összedugná a fejét tapasztalatokat cserélni stb, addig amíg nem késõ!

#116
The Face

The Face

    vendég

  • fórumtag
  • 251 hozzászólás

A faluban keveregtünk mi is, egy helyi néni segített, igaz mi az Ifjúsági Tábort kerestük, mivel az volt a honlapon. A néni, hál' Istennek, tudta, hogy nekünk a focipálya kell, ezért oda küldött minket.

Mountainbike Challenge 2013 - Gerecse Maraton

Gerecse Maraton
Helyszín: Tarján - Ifjúsági tábor



Ott tavaly volt a verseny. Úgy látszik a Challange oldalán elfelejtették kicserélni.
Szerintem a "farönk" amirõl mindenki beszél az egy faág volt keresztbe a pályán talán az elsõ hosszabb, tempós lejtõn.
Nem lett volna nagy baj vele, csak a bal szélen a talajtól el volt emelkedve egy 30 centivel. Én is ott mentem.
Ha véletlenül jöttek volna mellettem, akkor vagy kiadja 40-es tempónál a bunny hopp, vagy nem.
Ismerve magamat a nemre szavaznék :)

#117
kpz

kpz

    vendég

  • fórumtag
  • 15 hozzászólás

néha nem értek dolgokat. netet használó emberek vagyunk. A TKTK honlapon ott van gugli térképen a verseny helye. Kinyomtatható, de ha egyszerûen megjegyzem, hogy Szomor felé a Templomtérnél azt az elsõ út jobbra.De elég ha megjegyzi az ember , hogy Templom-tér és bárhonnan is jön betalál a kis utcába a pálya felé.Már ha nincs gps az autóba vagy a telóba. Csak hogy pár tippet mondjak. :)
A bicó tolást meg beszéld meg a tolós sporikkal.


A faluban keveregtünk mi is, egy helyi néni segített, igaz mi az Ifjúsági Tábort kerestük, mivel az volt a honlapon. A néni, hál' Istennek, tudta, hogy nekünk a focipálya kell, ezért oda küldött minket.

Mountainbike Challenge 2013 - Gerecse Maraton

Gerecse Maraton
Helyszín: Tarján - Ifjúsági tábor
KPZ
WAdegeRek

#118
Kimura

Kimura

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Hunya ez kivételesen nem igaz, mert a Farkas Zsolti is elkevert ott ahol mi az Alexxel, pedig nem siettünk és figyeltünk is. Pár megjegyzés a versenyhez pro és kontra

- versenyzõk részérõl néha az odafigyelés teljes hiánya, értsd: elsõ körben a frissítõnél, elég lassan mentünk (én inkább csak túrázgattam), jöttek a közepesek mint a gyorsvonat, hosszúsok körbeállták az itatót, ott próbáltam 1-1nek feladni frissítõt, hogy el tudjanak menni rendesen és ne veszítsenek idõt. Egyik közepes srác fél percig állt ott, én is kiabáltam adjatok már neki valamit, de mint a falka kutya rá se hederítettek. Figyeljetek már oda másokra, pláne ha nekik múlik is az eredményen, pont az a közép elejével volt ott kitolva emiatt. Próbáljatok úgy frissíteni, hogy mást ne lassítsatok emiatt, lsd bicikli ne keresztbe ésatöbbi

- ugyanez vonatkozik menet közben is, be kéne vezetni a jobbra tartást, ha jön hátulról a gyorsabb mezõny

- 1 db zselés cuccot sem láttam sehol eldobva!!! ez volt az elsõ verseny, ahol tényleg nem volt, örülök hogy megtisztelte mindenki az erdõt

- mindenki farönközik, akkor a tökért nem állt meg valaki félrerakni, nekem nem volt gáz tapasztaltnak tartom magam lefelé így nem volt gond, de ha másoknak ez gáz, akkor legközelebb fél perc veszteséggel rakják arrébb

- vicces, hogy eltévedtünk vagy 10-en az ominózus autópályásnál, de nagyjából senkinek nem jutott eszébe, hogy a jelölést amit elfújt a szél visszarakják, én megkérdtem az egyik kedves bringástársat, hogy maga után majd helyezze vissza megelõzve a többit

- tök jó volt látni a 10-kmes távon gyerekeket, aranyosak voltak. mást is arra biztatnék, amikor elmegy mellettük egy-egy kedves szót mondjon oda, nagyon sokat jelent nekik egy ilyen élmény

- mindenki elfelejti, hogy a szervezõ megtehet mindent, hogy jó legyen az esemény, mégis, mint mindenhol, becsúszhatnak hibák. a versenyt azok az emberek is alakítják, akik részt vesznek rajta, csomó hiba kiküszöbölhetõ azzal is, ha a versenybe kicsit te is hozzáadod magad mentalitással vagy segítséggel, lásd az elsõ frissítõn ketten voltak, és szegény hölgy nem nagyon tudta mit csináljon amikor hirtelen megrohamozták. ha segítesz neki, mindkettõtöknek könnyebb... a verseny hangulatát mégis nagyrészt a rajta elinduló emberek határozzák meg, a hangulatot meg nem lehet "jobb startcsomaggal" megvenni. csomószor ilyen emberi dolgokon múlik, hogy jól érzed-e magad. a mtb challenge pont az ilyen emberi hozzáállás és családias légkör miatt lopta be magát a szívembe

- ami nem kerül egy forintba se, se sok idõbe - bikemap.net-en megrajzolni a pályatérképet, vagy valamilyen formában letölthetõvé tenni felhasználható formában (nem jpegre rajzolva). sokat segít annak, akinek van garminja pl, és fel tudja rakni a track-et, akkor sokkal kisebb esély van eltévedni.

- a rajtszám hátuljára a fontos infók, szintrajt, mint a szilváson pl, nagy segítség tud lenni, elõzõleg azt sem tudtam, hol vannak a frissítõk mert nem találtam róla infót.

- 20km két frissítõ között ilyen idõben sajnos sok

nekem tetszett az esemény, bár én most inkább tt-nek mint versenynek fogtam fel az aktuális állapotom miatt.

ötlet: ha nyomtattok jobbra balra nyilakat, írjátok rá fejjel lefelé és simán is h jobbra vagy balra kiírva is, mert akkor, ha valami vicces kedvû turista elforgatja, akkor is lehet tudni az írásból merre kell menni, másik, az ilyen eltévedõsebb keresztezõdésekbe gallyat behúzni keresztbe, vagy 10 méter után egy X táblát, ezek tényleg nem nagy dolgok

#119
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás
A jelölésért helyenként figyelni kellett, az tény, de azért megtalálható volt. A farönk nem tudom hol volt, de ott nagyon besz@rtam. Tavaly mátrán egy hasonló "kisságú" kövön szálltam el = kórház. Aki sérült jobbulást, én ott a dh részen inkább leszálltam, óvatos lettem, de ez van. Pálya tetszett, ilyen nyomvonalon jövök rá, hogy jobb lenne egy össztelós. A végén a gulyás, pogácsa és pozsonyi kifli elképesztõen jó volt. Köszi a szervezést és a hangulatot.

#120
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás

A rövid leírásban mindig jelzett turista útról írsz.Azon már nem lehet atrocitás.


Ezt honnan veszed? A jelzett túrista utakon továbbra is csak akkor mehetsz legálisan, ha van kiegészítõ jelzés. Gyanítom az erdészetek egyet sem fognak felfesteni.
Ami újdonság, és ami a leginkább érinti az átlagos kerékpáros sportolót, kirándulót az az, hogy kijelölt turistaúton csak abban az esetben lehet kerékpározni, ha azt erre külön kijelölték. Vagyis ha sárga, kék, zöld stb. jelzéseket látsz az út melletti fákon, de nincs ott ezek mellett kerékpáros piktogram, akkor tilosban jársz! Használhatóak viszont az erdei egyéb utak, például ahol az erdészeti jármûvek is közlekednek.
Forrás: Megszavazta az Erdõtörvény módosítását a Parlament