Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gerecse Maraton | Tarján

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
356 hozzászólás a témában

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A hegyibirngás képekrõl tud valaki valamit? Fel lesznek töltve a honlapra? Még a piknikes képeket sem találom.



még nem nyilatkozott, de Szilárd sem


Szilárdnak a köves árok tett be.


A sebesség mindent megold.

 


#82
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Ha jól tudom Buzsó az extrém könnyû nyergének lett áldozata.

még nem nyilatkozott, de Szilárd sem

#83
gllo

gllo

    vendég

  • fórumtag
  • 146 hozzászólás

Tegnap jártam Tardoson, arrafelé is nagyon jó ösvények vannak, a Gerecsére felvezetõ kék háromszög pont illene a pálya profiljába :) , ha esetleg egyszer növelni szeretnétek a távot.


Hát, ahogy korábban is írtam van még bõven tartalék a Gerecsében. Nem is értem, vagy csak nem akarom megérteni, hogy a Gerecse-oldal miért maradt ki eddig is az útvonalból. Azért érdemes lenne a TKTK-oknak elgondolkodni a Nagy Gerecse (638m) pályába való beépítésén. Van út arra bõven. Ha Agostyánból indulok a Szász Völgyön át fel a Gerecsére, a 16 kilométer alatt össze szokott jönni cca. 600m szint emelkedés :D
Szóval csak azt akarom mondani, hogy brutális hosszú kört lehetne csinálni, és a rövid körnek sem kellene Csabdi fele bócorogni a dózerutakon....

#84
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás
Bennfentes információim szerint a frissítõkön nem "izót" adtak, hanem valami egyszerû narancsszörp-porból készült keveréket. Így már érthetõ a gyomorbajom története...

#85
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Ha jól tudom Buzsó az extrém könnyû nyergének lett áldozata.


A sebesség mindent megold.

 


#86
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest
Kommentár nélkül (0:47):
Gerecse XCM 2013 - YouTube

#87
Uluwatu

Uluwatu

    vendég

  • fórumtag
  • 191 hozzászólás
  • LocationBudapest

Az elsõ körben a nagyon gyors lefelén vajon a pálya tartozéka volt a farönk keresztben, amire nem figyelmeztetett semmi? Nem sokon múlt, hogy nem pereceltem - aztán egyszer csak szembejött Buzsó a pályán, nem tudom, van-e összefüggés.


Szerintem nem, legalábbis itt látod Buzsót jönni a elsõ másodperceknél, lejjebb én nem látok rönköt (vagy csak valaki eltakarja):
Gerecse maraton 2013 - YouTube

#88
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Szerencsére a többség pont ezért irkál ide! Köszi a szervezést!

Fura hogy pl. a Drótszamáron(remélem nem gond ha példának ezt hozom fel) sokkal több szemét maradt, holott a résztvevõk száma ott kb. a fele volt az itteninek.
Ebbõl viszont arra lehet következtetni, hogy néhány játékos az, aki szeméttel borítja be a pályát, és ahol nem jelennek meg ott tisztaság marad...

és nem jöttek el erre a versenyre szerencsére :)

#89
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Köszönöm a hozzászólásokat, észrevételeket. Én nem élem meg feltétlen kritikaként, éppen ezért szeretem a véleményeket hallani-olvasni.
Jövõre megpróbáljuk megoldani õket. Nem szeretek 2X ugyanabba a sz@rba lépni, ha nem muszáj. :)

Örömmel vettem észre, és KÖSZÖNÖM minden versenyzõnek,h szalagtalanítás közben alig 1-2db szemetet találtam a pályán.


Tegnap jártam Tardoson, arrafelé is nagyon jó ösvények vannak, a Gerecsére felvezetõ kék háromszög pont illene a pálya profiljába :) , ha esetleg egyszer növelni szeretnétek a távot.


A sebesség mindent megold.

 


#90
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás

Jövõre megpróbáljuk megoldani õket. Nem szeretek 2X ugyanabba a sz@rba lépni, ha nem muszáj. :)

Szerencsére a többség pont ezért irkál ide! Köszi a szervezést!

Örömmel vettem észre, és KÖSZÖNÖM minden versenyzõnek,h szalagtalanítás közben alig 1-2db szemetet találtam a pályán.

Fura hogy pl. a Drótszamáron(remélem nem gond ha példának ezt hozom fel) sokkal több szemét maradt, holott a résztvevõk száma ott kb. a fele volt az itteninek.
Ebbõl viszont arra lehet következtetni, hogy néhány játékos az, aki szeméttel borítja be a pályát, és ahol nem jelennek meg ott tisztaság marad...

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#91
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Köszönöm a hozzászólásokat, észrevételeket. Én nem élem meg feltétlen kritikaként, éppen ezért szeretem a véleményeket hallani-olvasni.
Jövõre megpróbáljuk megoldani õket. Nem szeretek 2X ugyanabba a sz@rba lépni, ha nem muszáj. :)

Örömmel vettem észre, és KÖSZÖNÖM minden versenyzõnek,h szalagtalanítás közben alig 1-2db szemetet találtam a pályán.


A hozzászólásaimat mindig tisztán építõ jelleggel írom és köszönöm Feri bá egész stábjának, hogy megint egy jót tekerhettem. Így Neked is. Mivel régebben én is rendeztem a Lénárd Team-el pár versenyt így tisztában vagyok a nehézségekkel és ezért örülök , hogy azért vannak akik ennek ellenére rendeznek versenyt.

#92
oliboi

oliboi

    vendég

  • fórumtag
  • 171 hozzászólás
Köszönöm a hozzászólásokat, észrevételeket. Én nem élem meg feltétlen kritikaként, éppen ezért szeretem a véleményeket hallani-olvasni.
Jövõre megpróbáljuk megoldani õket. Nem szeretek 2X ugyanabba a sz@rba lépni, ha nem muszáj. :)

Örömmel vettem észre, és KÖSZÖNÖM minden versenyzõnek,h szalagtalanítás közben alig 1-2db szemetet találtam a pályán.

#93
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Alapvetõen a lovasok lobbizták ki, a bringásokra csak az utolsó pillanatban terjesztették ki. Ha így nézed, mindjárt látod az értelmét. Persze ettõl nekünk csak kicsit lett jobb.

igen, ennyit olvastam én is. aztán írták hogy majd jogászok meg okos fejek értelmezik és majd írnak róla , hogy pontosan mire is lett jó bicós szempontból. azt ez vagy nem történt meg vagy lemaradtam róla

#94
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Milyen érdekes, hogy ahány ember, annyi féle képpen élte meg a "farönköt"!
Én épp Jucus mögött mentem, és csak a szokásos "Jézus!" felkiáltásra lettem figyelmes. Ebbõl tudtam hogy valami akadály lesz, de láttam hogy nem vészfékez, így mentem simán tovább. Mire észleltem az ágat, már el is hagytam. :)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#95
Hosi

Hosi

    törzsvendég

  • jóváhagyásra váró
  • 431 hozzászólás

akkor eddig is tilosban bicóztunk és ezután is tilosban fogunk. Mi változott? ez akkor olyan nesze semmi fogd meg jól.Tudod ez az eshetõség eszembe sem jutott. Azt hittem valami egyszerûbb és logikusabb törvényt hoztak.
Akkor már csak egy buta kérdés. Ki fogja a kijelöléseket megcsinálni ?

Alapvetõen a lovasok lobbizták ki, a bringásokra csak az utolsó pillanatban terjesztették ki. Ha így nézed, mindjárt látod az értelmét. Persze ettõl nekünk csak kicsit lett jobb.

#96
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

"A pálya következõ 6-7 km-e nem nyerte el a tetszésemet, szinte sík volt és rázott is, közben hátulról érkeztek a váltósok, singlespeeddel tiszta szívás, mentálisan teljesen szétestem. Ezt a szakaszt végighisztiztem, megfogadtam, hogy ide többet soha nem jövök, elmondtam jó párszor hangosan is."

:-)

"Annak ellenére, hogy sokat hisztiztem verseny közben, pozitívan zártam ezt a versenyt..."
Én már csak ilyen hisztizõs vagyok, ha nem úgy mennek a dolgok verseny közben ahogy mehetne. :) Kb minden második monti versenyen megfogadom, hogy soha többet, aztán mégis ott vagyok a következõn is (kivéve a sportaktivos versenyeket.).

Elém úgy ugrott a fadarab, hogy nem is láttam az elõttem menõtõl, de gond nélkül kirugóztam testbõl merevvillás 26-ossal. Tavalyról tudtam, hogy ezen a pályán idegenként kellenek a folyamatos sebességkontrolláló fékezések, mert bármikor elém ugorhat egy váratlan akadály.


A sebesség mindent megold.

 


#97
(has)Pókember

(has)Pókember

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 486 hozzászólás

A beszámolóm: Márkus Jani kerékpáros blogja: Gerecse Maraton és Gerecse Trail - 2013.07.20-21.


"A pálya következõ 6-7 km-e nem nyerte el a tetszésemet, szinte sík volt és rázott is, közben hátulról érkeztek a váltósok, singlespeeddel tiszta szívás, mentálisan teljesen szétestem. Ezt a szakaszt végighisztiztem, megfogadtam, hogy ide többet soha nem jövök, elmondtam jó párszor hangosan is."

:-)

A fadarabról csak annyit, hogy kb. 50km/h-s sebességgel az utolsó pillanatban vettem észre, annyira nem számítottam arra, hogy egy ilyen lejtõn minden külön figyelmeztetés nélkül lesz egy ekkora akadály. A három nyilas lejtõ helyett (ami szimplán csak rázott, de veszélyesnek nem volt nevezhetõ) ide tehettek volna egy halálfej táblát, vagy méginkább eltakaríthatták volna a fát az útból. Ha csak úgy magamban kirándulgatok, akkor eleve lassabban megyek, de mivel ez egy ún. verseny volt, ahol az emberek a lejtõkön próbálnak gyorsan menni, nem gondoltam, hogy elém ugrik egy ilyen farönk.

#98
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
A beszámolóm: Márkus Jani kerékpáros blogja: Gerecse Maraton és Gerecse Trail - 2013.07.20-21.

Pluszban még annyi, hogy volt sokféle süti, még akkor is amikor már szinte mindenki hazament. A pálya jelölése nem volt rosszabb, mint tavaly, csak a pálya gyorsabb volt. Két kulaccsal ennyi frissítõ bõven elég kell, hogy legyen. Az a fa darab senki olyannak nem okoz gondot, aki nem a kormányon tartja a testsúlyát.


A sebesség mindent megold.

 


#99
montimi

montimi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.086 hozzászólás

Crosskovácsi elsõ emelkedõ megvan? :D

Basszus! Ez egy ilyen sport! :) ...és az M7-es, és a hozzátartozó vezetési kultúra, az is olyan! :D

örüljetek hogy nem állt ott egy rendõr a dombtetõn csöngõért meg prizmáért az elsõ keréken.;)
de most már szunya Hunya mert mindjárt ma lesz a holnap tegnapja :cool2:

#100
Hunya

Hunya

    vendég

  • fórumtag
  • 74 hozzászólás

Mint szombat délelõtt az M7-es balcsi felé, kétsávos de tömegnyomor.
A templom téren volt egy mini tábla amit kocsiból nem láttál csak bicóról.


Crosskovácsi elsõ emelkedõ megvan? :D

Basszus! Ez egy ilyen sport! :) ...és az M7-es, és a hozzátartozó vezetési kultúra, az is olyan! :D