Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Trans Hungária Túra/Maraton | 2013. augusztus 16-20.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
717 hozzászólás a témában

#121
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

srácok, nem érdemes ezen a csapatbefutó hülyeségen itt agyalni. Ez így volt és kész! A szervezõk elmondták, sõt kérték, hogy minden résztvevõ mondjon véleményt, mert ebbõl szeretnének tanulni jövõre! Biztos vagyok benne, hogy ezeket el fogják olvasni és hasznosítják! Én nem vagyok egy nagy versenyzõ, de szerintem a lebonyolítás kiváló volt! Nekem a frissítõkkel sem volt gond, fõleg hogy volt szintrajt, térkép amin ezek jelezve voltak, tehát lehetett rá készülni nem volt meglepetés. Ami vicces volt, hogy a hátralevõ kilométerek száma inkább hasonlított egy számháborúra mint, valós adatokra, de a lényeg, hogy mindenki megcsinálta! Így van élmény, tapasztalat, minden ami ahhoz kell, hogy még jobban szeressük a montit.............és úgy jár mint én, hogy annyi jó élmény kavarog a fejemben, hogy le sem tudom írni, még akkor is ha voltak nagy szenvedések. ...de így tudjuk értékelni, és úgy érezni magunkat amikor a célon áthaladunk, mintha a tour-t nyertük volna meg, felemelt ököllel, mosolygósan, boldogan. Egy szóval, jövõre találkozzunk a rajtnál!!!


Én azt azért kiemelném, hogy nem nagyon látsz olyan versenyt ahol a fõszervezõ tölti a kulacoadat a frissítõdet és ez itt megvolt. Szegény rendezõk ha jól tudom az utsó napra az önkénteseik nem jelentek meg, és így gyakorlatilag azzal a marék emberrel biztosították az utsó napot, ami nem volt semmi, még a mentõsök is beálltak irányítani. Le a kalappal, és a Zemplénben közel tökéletes volt a kijelölés is. Én amikor utsóként befutottam Tokajban Csabival Zászlóval a kezemben, tényleg mintha a Tourt nyertem volna meg.
A hangulat pedig tökéletes volt, a szervezés a kaja, le a kalappal a rendezõk elõtt!!!

#122
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
srácok, nem érdemes ezen a csapatbefutó hülyeségen itt agyalni. Ez így volt és kész! A szervezõk elmondták, sõt kérték, hogy minden résztvevõ mondjon véleményt, mert ebbõl szeretnének tanulni jövõre! Biztos vagyok benne, hogy ezeket el fogják olvasni és hasznosítják! Én nem vagyok egy nagy versenyzõ, de szerintem a lebonyolítás kiváló volt! Nekem a frissítõkkel sem volt gond, fõleg hogy volt szintrajt, térkép amin ezek jelezve voltak, tehát lehetett rá készülni nem volt meglepetés. Ami vicces volt, hogy a hátralevõ kilométerek száma inkább hasonlított egy számháborúra mint, valós adatokra, de a lényeg, hogy mindenki megcsinálta! Így van élmény, tapasztalat, minden ami ahhoz kell, hogy még jobban szeressük a montit.............és úgy jár mint én, hogy annyi jó élmény kavarog a fejemben, hogy le sem tudom írni, még akkor is ha voltak nagy szenvedések. ...de így tudjuk értékelni, és úgy érezni magunkat amikor a célon áthaladunk, mintha a tour-t nyertük volna meg, felemelt ököllel, mosolygósan, boldogan. Egy szóval, jövõre találkozzunk a rajtnál!!!

#123
_Alex_

_Alex_

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.086 hozzászólás
Hatalmas gratuláció a szervezõknek! A dobogósoknak! Grigorownak aki egysebivel nyomta! Louisnak! Mjanosnak(én ott a pályán belegondoltam hol leszek vajon annyi idõsen...)! Az összes résztvevõnek!
Köszönet a szurkolóknak, segítõknek, pályabiztosítóknak! Nagyon jó hangulatot csináltak, helyenként azt hittem a Salz-on vagyunk!
Köszönet a Merkapt SE szponzorainak!

Az egyik legjobban megszervezett verseny volt amin eddig voltam!!!
Nagyon örülök hogy olyan technikás ösvényeket is be mertek tenni a szervezõk mint pl. a Z jelzés Nagymezõrõl le és a K+ Bükkszentrõl le! Ezeken a szakaszokon teljesen feltöltõdtem! Fantasztikus ösvények! Sajnos a mi kameránk is lemerült addigra. :/
Az egyedüli gond véleményem szerint is a néhol kevés/túl messze lévõ frissítõk voltak. Én vittem tartalék vizet a zsákban, használtam is párszor(bár lehet hogy ez alap, ez az elsõ többnaposom :)).
Az étel mindenhol nagyon finom volt, a frissítõkön is változatos volt a táp!

A taktikáról annyit hogy eleve úgy terveztük, mind a négyen végig megyünk minden szakaszon, a teljesítés volt a célunk. Sajnos Wágner Balu az elsõ szakasz végén bukott és a bal kisujja eltört. Holnap mûtik, jobbulást neki! Így hárman maradtunk. A két chipet be kellett vinni és kellett egy tartalék ember minden szakaszon, ha bármi gond lenne, így a váltást és kihagyást elvetettük.

Nagyon boldog vagyok hogy ott lehettünk, és hogy végig vittük! Különösen büszke vagyok lányduónkra, Kaufmann Brigire és Bartos Jucusra! Mindketten végignyomták és elsõk lettek! Minden tiszteletem az övék!

szerk:
Sengakov, ezúton utólag gratulálok a csapat nevében a Talpon tekerõknek is! Kicsit furcsa volt nekem hogy a kategória dobogós hármasok nem álltak egymás mellett a dobogón, így ez élõben elmaradt. A makkokat már elcsíptük mikor jöttek le a színpadról és kezeltünk! :-)

Balance a bike right, keep the pedals turning, forget about everything except right now...
Picasa _Alex_


#124
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Ez így nem is csapatverseny. Két chip versenyez a többi társaság másik két chipjével, gyakorlatilag személytelenül. Ráadásul végig sem kell menni az egész távon? Ez milyen már? Inkább kapjon mindenki egy chipet, menjen végig és érjen be minden csapattag, legfeljebb a napi negyedik beérkezõ idejét lehetne kiejteni az összetett számolásakor.


OK Meaculpa mindenkitõl, akkor mi gyakorlatilag ott sem voltunk, meg rajtunk kívül a MErcapt kivételével egyik csapat sem! De a 24h-n is mindenki csak egyéniben mehessen. Vagy még jobb mindenki kapjon chipet, azt adjuk össze a teljesített köröket, megnézzük hány nevezõ lesz, és milyen eredmények születnek!
Ebben az országban úgylátszik mindenki iszonyatosan okos, és brutálisan erõs! Csak azt nem értem akkor miért csak 153-an álltunk a rajtnál Nagymaroson!

Ja egyébként meg aki végig akar menni menjen egyéniben, vagy duóban de úgy hogy együtt marad, és nem 3-4 óra különbséggel ér be a két társ, mert akkor az sem duó, legalábbis a ti értelmezésetek szerint, de könyörgöm adassék már meg a gyengébbeknek a lehetõség hogy részt vehessenk, akár váltóban, miért fáj ez nektek. Jah mert nem tudtatok ott lenni, vagy mert nem mertetek ott lenni!

#125
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Ez így nem is csapatverseny. Két chip versenyez a többi társaság másik két chipjével, gyakorlatilag személytelenül. Ráadásul végig sem kell menni az egész távon? Ez milyen már? Inkább kapjon mindenki egy chipet, menjen végig és érjen be minden csapattag, legfeljebb a napi negyedik beérkezõ idejét lehetne kiejteni az összetett számolásakor.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#126
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Senga: Igen a Merkaptosok mindannyian legjobb erõnlétük szerint végigmentek, elsõ napon egy ember kiesett kéztörés miatt, de a többiek becsülettel mentek, mert mindenki kíváncsi volt a teljesítményénak maximumára és a pályára. A dobogó lehetõsége csak útközben jelent meg.

H.Zoli: Teljesen egyetértek veled. Az utolsó ember idejét kellett volna nézni és a csapat úgy segíti (húzza-tolja) végig ahogy tudja. :) Legalább itt ne a lobbi döntsön.


Hát én akkor sem értek egyet a Zolival, akkor az egy 4-es duó, és nem csapat verseny, illetve az, de ... Ha akarunk egy olyan versenyt csinálni, ahol szeretnénk minnél több versenyzõt végig küldeni, akkor bizony kell kompromisszumokat kötni. Alapvetõen egy 4 napos hosszútávos verseny jó esetben ebben az országban 150-160 embert érinthetne, de a Hosszúsok zöme el sem indul, mert vagy drága nekik, vagy nem fér bele egy ilyen hoszú verseny az idejükbe, a felkészülésükbe, mert az élversenyzõnek egy ilyen verseny sok más verseny felkészülését teljesen tönkre teszi, ergó jó esetben az 1/3-a ennek a 150 hosszúsnak ha részt venne a derbyn. A közepes versenyzõk egy része elindul mert le tudja tekerni, de az se sok, a rövidesek közül meg igen kevesen veszik a bátorságot hogy elinduljanak. A csapat lebonyolításban, fõleg hogy váltó, meg az a jó hogy ezek az emberek, mint például én is esélyt kapok arra hogy részt vehessek egy ekkora bulin. Mert hogy ez a verseny nem az élversenyzõkrõl szól elsõsorban hanem az olyan fanatikus bringásokról, akik ott vannak erõn fellül is beválalják, és élvezik. Ha szét megy a hátad csípõd térded mitt tudom én azt nem élvezed. A szenvedésnek megvan az a foka ami élvezhetõ, és megvan ami nem. Ha valaki megnézte csak egy nap is a váltózónát, ott nem olyan emberek álltak, akik végig tudják nyomni. Lehet hogy végig tudunk menni, lehet hogy nem, de az biztos, hogyha mondjuk a Bükki szakaszon az elejétõl a végéig megyünk mindegyõnk aki a váltóban állt, az 5-bõl egy biztosan megsérült volna a DH-n, mert egyszerûen nem bírta volna. Persze erre lehet azt mondani miért nem készült fel meg stb, de asszem aki ott volt az tudja hogy ez nem így megy ...
Na de a lényeg lehet ülni a szavakon hogy csapat vagy váltó, szerintem csapat. Csapat mert nincs kiszabva rád, hogy válts, váltó mert nincs kiszabva rád hogy végig kell menned. Nem beszélve arról hogy a legtöbb csapat 3 fõs volt, ami annyit jelent ha valamelyik taggal történik valami akkor vége a történetenek 3 chipnél. Teljesen jó volt ez a lebonyolítás. Az meg egy másik történet hogy végig kell menni egy ilyen versenyen, és utánna kritizálni azokat amkik valamilyen módon megcsinálták. Nem tudom miért fáj egy ilyen lebonyolítás olyannak aki ott se volt, persze tudom hogy drága meg más dolog is van az életben mint monti versenyeken lenni fotózni stb stb, de legalább olyat ne kritizálj amit nem láttál élõben. (nyilván ez Zolinak szól és nem neked Röfike!)

Ha népszerûsíteni akarjuk akkor kell a csapat verseny ilyen lebonyolításban és ki kell hangsúlyozni ezt a lebonyolítást, mert 20-30 csapat is ott ródeózna egybõl a rajtnál, csak hát idén a váltás nem volt reklámozva.

#127
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Senga: Igen a Merkaptosok mindannyian legjobb erõnlétük szerint végigmentek, elsõ napon egy ember kiesett kéztörés miatt, de a többiek becsülettel mentek, mert mindenki kíváncsi volt a teljesítményénak maximumára és a pályára. A dobogó lehetõsége csak útközben jelent meg.

H.Zoli: Teljesen egyetértek veled. Az utolsó ember idejét kellett volna nézni és a csapat úgy segíti (húzza-tolja) végig ahogy tudja. :) Legalább itt ne a lobbi döntsön.


#128
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás

T grigorow!

Örültem a társaságodnak és csodáltam teljesítményedet amit eme egyszerû technika segítségével teljesítettél . A te váltód soha nem romlik el !
Én vagyok az akitõl a Bükkben "sportársiasan" megkérdezted hogy hányas vagyok . Ha máskor nem akkor jövõre ugyan itt !


Hey János!
Köszönöm szépen!
Én meg hidd el a Te kitartásod csodáltam és, hogy majd én is ennyi idõsen legalább ilyen tempóban és legalább ilyen atom bicajjal mehessek majd mint Te!
Isten éltessen sokásig! :- )))

#129
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Értem is, meg nem is. Szerintem nyugodtan lehetne 3 chip egy csapatban és akkor egy gyengélkedhetne, defektelhetne, pihenhetne. Ez nem váltóverseny, hanem csapat, ami nálam azt jelenti, hogy a csapat minden tagja nyomja végig. Illetve akkor az eredményekben ne kettõ ember szerepeljen, mintha csak õ vitte volna végig a chipet. Vagy nevezzék át váltóversenyre, induljanak 6-os csapatok és minden frissítõnél lehessen váltani. És hallottam én már olyan versenyrõl is, ahol a csapat tagjainak X idõn (az hiszem fél óra) belül meg kellett érkezniük egymáshoz képest, csak úgy volt csapatként értékelhetõ az eredmény. Tehát, hiába ment a legerõsebb csapattag 2,5 órával jobbat, mint a gyengébb, csak fél órát írtak neki jóvá a csapat utolsó tagjához képest. Na az csapatverseny, az erõsek vontatták a gyengébb csapattagokat, abban nem tudom mi az összetartás, hogy én megyek a feléig, te meg onnan tovább. Ahol egy 4 fõs csapatnak ugyanúgy 2 chipet kell végigvinni, mint egy duónak, az sima váltóverseny.

#130
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás
T grigorow!

Örültem a társaságodnak és csodáltam teljesítményedet amit eme egyszerû technika segítségével teljesítettél . A te váltód soha nem romlik el !
Én vagyok az akitõl a Bükkben "sportársiasan" megkérdezted hogy hányas vagyok . Ha máskor nem akkor jövõre ugyan itt !

#131
Sengakov

Sengakov

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 476 hozzászólás

Itt vannak az összesített eredmények:http://www.tempospor...ad/2011_thm.pdf
Viszont a csapat eredmény számolás nagyon furcsa, ha csak a kettõ legjobb csapattag eredménye számít, akkor minek a többi kettõ? Akkor végül is duó az eredmény. Szerintem legalább három csapattag idejét kellene összeadni minden nap, hogy valóban csapateredménynek lehessen hívni. Így semmi értelme. Vagy rosszul gondolom, mi a véleményetek?


Zoli ezt most iszonyatosan rosszul gondolod! Nekünk ott a helyszínen nagyon sokan mondták, ha tudják hogy így lehet csapatban menni akkor, õk bizony úgy neveznek. A csapat lényege az összetartás, és hogy a csapat számára a legjobb taktikát megtaláld. A versenyen 5 csapat volt, és mindegyik tök más taktikával ment, és ez abszolút nem volt hasonló a duóhoz. Volt 2 chip aminek végig kellett érnie. a Merkaptosok ha jól vettük észre mindennap végig mentek mindannyian, talán 3-an voltak, a chip végig ért. A talpon sielóknél, meg a vegyes csapatnál is egy ember mindeig végig ment a másik kettõ a váltó ponton váltott, így az is megtudta csinálni, aki esetlegesen nem bírja a 100kilit ennyi szinttel. A Fonnyadt Makkok elsõ nap mind a 4-en végig mentek, de a chipet mindig az vitte aki jobb erõben volt, így a pályán is cserélgették, a második és harmadik nap váltott mindegyik ember, és felosztották egymás közt a pályát, pl az egyik cspattagot a sípálya alatt amásikat a sípályán váltották, hisz a chipnek kellett csak végig érnie, a váltópont meg arra szolgált, hogy ida a rendezõség (köszi Breki) kivitte a váltó embert! A 4. nap mindegyik Makk végig nyomta. Nálunk a Káosznál még kavarósabb volt a taktika, mert elsõ nap a két erõember végig tolta a pályát, a másik kettõ, hogy szokja, meg mint egy kísérõ kamion ha bármi gond van tudjon segíteni elment a váltó pontig. A 2. nap mivel egy emberünk hazament, az erõsebb ember végig ment, a másik kéttõ váltott a Kékesen, de taktikai okból, aki felmászott a hegyre késõbb lement, na meg azért is hogy élvezze, és ez volt a szerencse mert én úgy felütöttem a hátsót hogy szétszakadt a külsõ, így vissza passzoltama chipet, és õ végig vitte, míg én békanyálon lecsorogtam a hegyrõl. A 3.nap az erõs végig ment mi megint váltottunk Felsõtárkányban, mellékesen, megjegyzem hogy aki az elsõ szakaszt vitte kétséges lett volna hogy aznap végig is ért volna technikai meg fizikai okokból. 4. napra meg ketten maradtunk és ketten nyomtuk végig a pályát.
Egyszóval a csapatoknak meg a taktikának nagyon is sok értelme van.
Ellenben többek is mondták hogy a duóknak ebben az értelemben nincs értelme. Ott van két egyéni versenyzõ aki végig megy. A legkevesebb esetben maradtak egyben a duók, mindenki ment egy idõt és összeadták. Máshol ez úgy mûködik hogy nem hagyhatják el egymást a duók. Ellenben a 2 személyes váltó már nem lenne rossz ebben az értelemben, vagy ha a duó rosszabbik emberének eredményét néznék csak mert úgy máris tényleg duó!

Kicsit néha a pályahosszakkal voltak gondok, hosszabbak voltak mint a kiírás, meg jöt egy emelkedõ a végén amire senki nem számít, illetve a nyamvadt szántóföldeket kellene elfelejteni, mert az 30 fokban kegyetlen és tekerhetetlen!

Egyébként a versenyrõl csak superlativusokban, zseniális, és jövõre is mennénk, de más okból sajnos asszem nem tudunk, de majd meglátjuk. De minden rövid középtávos magát gyengébnek tartóbb bringásnak is javaslom szedjetek össze csapatot, és végig lehet csinálni, ha mi megtudtuk, pláne én csapatban akkor bárki.

#132
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
Itt vannak az összesített eredmények:http://www.tempospor...ad/2011_thm.pdf
Viszont a csapat eredmény számolás nagyon furcsa, ha csak a kettõ legjobb csapattag eredménye számít, akkor minek a többi kettõ? Akkor végül is duó az eredmény. Szerintem legalább három csapattag idejét kellene összeadni minden nap, hogy valóban csapateredménynek lehessen hívni. Így semmi értelme. Vagy rosszul gondolom, mi a véleményetek?

#133
daneluszkil

daneluszkil

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás
Jó pihenést mindenkinek!
Itt lészen pár képem a 4. szakaszról, ha kéred elküldöm az eredeti 12megapixeles felbontásban, akár Raw-ban is!
Fotok

#134
grigorow

grigorow

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Kedves Sporttársaim!


Igen, megcsináltuk!

Én vagyok a Hit.hu-s singlespeed-es. Jövõre is ezzel jövök! :- ))

Lett vagy 380km és 7300m szint! :- ))

Nagyon fárasztó, nagyon szép, nagyon összeszedett verseny volt! Bocsánat a szuperlativuszokért de nekem tényleg így jött át ez a 4 nap!

Ehhez természetesen kellett a Mindenható supeclifragilisticexperiadocious kegyelme ami végig mûködött!

Külön HATALMAS köszönöet újra és újra a SZUPPORTER csapatunknak! Õk voltak a legerõsebb láncszem akik csodálatosan viselték a nehézségeket és az õ erejük lett a mi kényelmünk. Az Úr adja meg a befektett munkájuk ezerszeresét!

Most még eléggé ki vagyok de hamarosan összeszedem magam és tolom az élmény hegyeket! :- )

Sikeres regenerálódást!

Üdv: Grig

#135
mjanos

mjanos

    vendég

  • fórumtag
  • 231 hozzászólás
Egy igazi élmény volt !! Örülök hogy ott lehettem az ELSÕ !!! Transzhungária maratonon !
Garulálok a rendezõknek !!! És mindenkinek aki bevállalta , hitt a verseny és a saját sikerében

#136
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Jó volt, meg volt jövõre is meg lesz:)
Út az nem volt, ellenben kicsit keskeny, nagyon meredek és a végén nagyon susnyás 5* -os ösvény az volt az egész maraton számomra második legélvezetesebb szakasza volt a 3. nap utolsó 5km-e


Számomra egyértelmûen 5*+-os volt az ösvény, most is alig hiszem el, hogy be merték tenni a pályába, végre!:D:cool2:
Tokajban az egyik Osztrák oda jött megkérdezni csapat társamat aki fejkamerával ment, megvan e neki az a szakasz mert nagyon szeretné a felvételt, sajnos addigra már lemerült.

#137
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Jó volt, meg volt jövõre is meg lesz:)

volt ott egyáltalán út? :)

Út az nem volt, ellenben kicsit keskeny, nagyon meredek és a végén nagyon susnyás 5* -os ösvény az volt az egész maraton számomra második legélvezetesebb szakasza volt a 3. nap utolsó 5km-e
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#138
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás
Résztvevõi szemmel:

Nem csak a teljesítés volt a célom-célunk, így néha kiélezett küzdelmek is akadtak igaz csak a 3. etapon, mert ott jól elszúrtam a pulzus kontrollomat.

Négy dolgot véltem felfedezni ami nehezítette a dolgomat - dolgunkat:
- a pálya sok helyen tisztátalan és gazirtás mentes volt. Ezért vagy 5-6x meg kellett állni fogsort takarítani. Egy damilossal orvosolható ...
- az itató pontok megválasztása ... na ez volt a legcsücskösebb, mert volt, hogy a pálya 15%-t kellett teljesíteni 34°C-ban nyitott pályán frissítés nélkül ... átgondolandó ...
- a 3. etap utáni kaja ami ultra betli volt, az adag miatt, de a szervezõ ezt ott a helyszínen!!! Hangsúlyozom ott a helyszínen orvosolta! 5*
- Hátralévõ táv vagy az itatóig hátralévõ távolság ill. a pontos ETAP KM ...

részemrõl ennyi ami javítandó, a többi a ZSÍR, KLAFA, KIRÁLY, PENGE és OKÉS volt ... Gratul a szervezõknek!!!

üdv Bálint
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#139
vdavid

vdavid

    vendég

  • fórumtag
  • 242 hozzászólás
sziasztok! Most gyorsan csak annyi az otthon maradottaknak, hogy szenzációs verseny volt!

#140
Halász Anna

Halász Anna

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 805 hozzászólás

Nem kell végig tolni. Még én is bírtam tekerni. :-)
Fantasztikus volt! Ki ne hagyd!


áhh én is végig tekerném, legalábbis megpróbálnám:D