Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Balaton Bike Fest

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
323 hozzászólás a témában

#181
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
a lefelé haladó sporttársak nevében kikérem magamnak... ha ész és fék nélkül mennénk, akkor nem élnénk. neked hogy esne, ha mondjuk borotváltlábú, mûzlikajáló cicanacisnak titulálnának? :)
én pl. indultam dh-n (azaz indultam volna,ha edzésen nem törik le a váltópapucsom) és a maratonon is. és nem én voltam egyedül.

a többiben egyébként egyetértünk. hibázni lehet, ha bocsánatot kérek érte, és tanulok belõle. persze a maratonosok és cc-sek, akiknek elb.szták a versenyüket, ettõl még nem lesznek boldogabbak.

#182
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Nem, nem csak a maraton miatt. Az XCO is tragikus volt, s, ha jól hallom, a tereptri(izé du)atlon sem volt a helyzet magaslatán.

Az érvelésed olyan, mintha egy étteremben nem kapom meg azt, amit rendeltem, de te a szomszéd asztaltól átszólsz, hogy "de tegnap baromi jó volt ám a kávé, s a somlói is elment". Hát remek. :)

Jövõre nem biztos, hogy adunk rá esélyt. A kijelölés versenyzõi szemmel volt csak rossz, lehet túrázni tök jó, amikor van idõd minden kanyarban lelassítani, meg hát gondolom nem próbáltok 50-el végigrongyolni a településeken... Engem maga a rendezvény, mint olyan, nem nagyon érdekelt - de örültem neki - én csak a maratonért jöttem, de oda is csak azért, mert Magyar Kupa (elvileg, de majd utólag jól felülbírálják majd, ha nem találnak ki valamit a menthetetlen mentésére...). Sajnálnám, mert voltak akik eléggé megdolgozták magukat a távon, s ha nem lett volna kupafutam, én sem biztos, hogy nekiállok erõbõl megoldani az elgörbült lánctányéromat. (így viszont, a pont, az pont, még ha kevesebb is)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#183
Csucsu

Csucsu

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 780 hozzászólás
  • LocationBudapest
Csak a maraton miatt nem volt szar az egész bike fest. Én pl négy túrát tekertem végig 4x1000 ft-ért. Nagyon jók voltak, az éjszakai túrán 20an voltunk. Igazi 24 órás feeling volt. :) A hosszú csillagtúrán szombaton, annyit ettünk-ittunk amennyi belénk fért Vászoly-on, házi készítésû finomságokból (kolbász, szalámi, sajt, hideg bodza szörp stb.). Vasárnap a Balaton kerülõ túrán, kaptunk fagyit, általában 3 gombócot evett mindenki, és utána még a kompért sem kellett fizetnünk. 1000 ft-ba aligha fért bele. Gyakorlatilag 3000 Ft-ért mentünk kb 120 km-t terepen, nagyon jó részeken.

A montis túrák elég sokat mentek a maraton útvonalán, és nem úgy tûnt, hogy spóroltak a kijelöléssel. Rossz iránynál rendszeresen ott volt a piros X, csak meg kellett látni, patak átkelés is jelölve volt.

-érkezéskor füreden alig találtunk táblát, hogy merre menjünk
-sehol egy térkép, kiíírás, mi, mikor, hol
-nevezéshez semmit nem adtak, legalább egy mûsorfüzetet csinálhattak volna
-szét volt szórva minden, miért nem lehetett egy helyre rakni az egész rendezvényt?
-xc pálya nevetséges volt, a nevezési díj meg pláne. ezért elkérni 5-6000 ft-ot?
- a maraton pálya jó volt, a rövid, de csak versenyen kívûl.


A sétányon a Fandango sátor oldalán több m2-es térkép, számozva mi hol található, volt egy részletes programfüzet amiben minden benne volt, triál, dh, dirt, xco, xcm, túrák idõpontjai, leírásai, és a térkép is, a sétányon biztosan hozzáférhetõ volt. TOP maratonon a helyszíni nevezés 9000 Ft, ehhez képest nem volt sok a 6000, póló legalább opcionális volt, sokan úgyis csak szidják egyfolytában. Eredményhirdetés hiánya tényleg gáz viszont.

Egy ekkora rendezvényt, ami ennyire átfogja az összes bringastílust, nem hiszem, hogy egyszerû lenne egy helyszínen lebonyolítani, országútis nehezen rajtolhat a DH-s mellõl. Maratonos a triálos mellõl. :)

Biztos van még hova fejlõdniük, de az országban egyedülálló rendezvényt csinálnak, ami nem csak 2 napos, és nem lehet egyszerû, még a Duna maratonnak sem sikerült 2 napnál többre ott tartani az embereket Visegrádon.

Remélem tanulnak belõle és jövõre még jobb lesz. Én biztosan megyek jövõre is a túrákra, amiket elkerültek az olyan "sporttársak" akik lefele fék és ész nélkül mennek, fölfelé meg csak tolják a bringát.

#184
somac

somac

    vendég

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás
a maraton topikba már ugyan postáztam, de hibásan, hiszen talán a maratonról van a legkevesebb kép. BBF triál, xco, maraton start képek itt:

2010.06.12.-13. - Balaton Bike Fest 2010

üdv,
Endre

#185
csr

csr

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Lesz cikk! És azoktól akiket emlitesz ízzi.

#186
adenes

adenes

    új vendég

  • fórumtag
  • 9 hozzászólás

A rövid-közép szétválása utáni lejtõn megálltam egy srácnak, aki nem kicsit bukfencezhetett. Megnéztem, hogy egyben van-e, itattam, összeraktuk a járgányát, majd mondta, hogy menjek nyugodtan innentõl már ok lesz. Utolértem, akik elmentek mellettem, Annát is és innentõl már szinte együtt mentünk a célig, ami sokat segített fejben.


én voltam a nem kicsit bukfencezõ srác. kösz mégegyszer a segítséget!

#187
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A többi médiumon nem tudom mi a helyzet, de...

...a velo.hu-n a szerkesztõgárda és a szervezõk közötti érdekkapcsolatok (pl az idei MX eredménylista és az Magyar Kupa valós pontállása alapján ugye nem a Melt-Grósz párost kellett volna elsõ helyen beszólítani az szövetségi szabályok alapján...) miatt nyilván nem fognak fikázó hangvételû cikket írni. Mindenki más meg elmehet a p...ba. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#188
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás

Ó és szerinted miért? :D


Komolyan, vegyük végig mi járt volna a nevezésért. Amit én kaptam a hosszútávon: karszalag (de minek?), chip, rajtszám (még kötegelõt sem...), a táv 2/3-ában tûrhetõ frissítés, szarul kijelölt pályát (még nekem is sikerült eltévedni), 75km-tõl langyos vizet.
Volt még: szervezetlen rajtszámkiadás/regisztráció/nevezés, eltolt rajt, információhiány, elszúrt beszólítási mizéria, eredmények lényegében teljes hiánya...

#189
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ó és szerinted miért? :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#190
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.854 hozzászólás
Ha valaki UCI-szintû versenyt szervez akkor ne a verseny után derüljön már ki, hogy nem tudnak számolni...
Vagy kamu az egész, vagy nyomik voltak a bírók és/vagy a szervezõk is. Ezen a szinten szerintem nem megengedhetõ az ilyen mértékû felkészületlenség!
A másik, hogy a nevezõk megvásárolták az elõre feltûntetett szolgáltatásokat, aminek jó ha a felét teljesítették a szervezõk, így szerintem jogosan érezheti mindenki, hogy már megint meg lettünk lopva. Sehol semmi a versenyrõl, mintha meg sem történt volna, elég gáz, hogy megpróbálják elsumákolni az egészet.
(Menjen le valaki a Balcsi partra, fizessen elõre az étterembe és ne háborodjon fel mikor közlik vele, hogy "bocs, majd 3-4héten múlva lehet, hogy kihozzuk a rendelést, vagy nem...")

Kedd van, de még sehol, se a velon, se a bikemagen, se a bringahiradon nincs egy olyan cikk, hogy "Botrány a Balaton Maratonon!"...

Azt a kockázatot miért sikerüt vállalni, hogy hozzáértés nélkül szervezzenek versenyt??? A szervezés nem megy, de a pénzgyûjtés igen? És hogy nem volt senki aki vállalta volna ott és akkor a helyszínen a felelõsséget a töketlenkedésért?

#191
pytsur2

pytsur2

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

"2010. június 15. 09:35

Tisztelt Egyesületek Sportolók,

A Balaton Bike Fest Maraton eredmény összesítésénél sajnos problémák léptek

fel, amelyek a nevezési rendszer és a UCI kategóriarend összehangolásából
adódtak. Idõeredmények vannak, de ezeknek kiértékelése több idõt vesz
igénybe.
Azt a kockázatot, hogy esetlegesen a helyszínen rossz sorrendet hirdessünk
nem vállaltuk fel.
Természetesen az eredményeket hamarosan közzé tesszük, valamint díjátadó
ceremóniát a Duna Maraton eredményhirdetése elõtt megtartjuk.
Elnézést kérünk minden érintettõl."


Hurrá

#192
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ó ha tudnám a rajtszámomat. :D
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#193
balu75

balu75

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.854 hozzászólás
Hegyibringa fotók itt:/\/\/\ HegyiBringa.hu /\/\/\ - Keres
... a mai napon rájöttem miért szeretem valójában is a Lókolbászt ... mert így kevesebb sz@rja össze az erdõt ...
Balu X-man . . . . . A legjobb amit eddig ettem: Gélbõl X

#194
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ajánlom mindenki figyelmébe a hivatalos versenykiírást:
http://www.balatonbi...n Maraton_1.pdf

3.oldal:
EREDMÉNYHIRDETÉS: Eredmény közvetlenül a verseny után. Eredményhirdetés az utolsó versenyzõ beérkezése után fél órával.

8.oldal:
A helyezést elért versenyzõk díjukat kizárólag az eredményhirdetésen vehetik át, utólag a szervezõknek nem áll módjában díjakat kiadni.

Hogy is van ez???


Érdekes. Azért én írtam nekik finoman célozva, hogy a pénzdíjamra igényt tartanék. Majd meglátjuk mi lesz belõle.


A sebesség mindent megold.

 


#195
daneluszkil

daneluszkil

    vendég

  • fórumtag
  • 39 hozzászólás

Nem szoktam hosszú beszámolókat írni versenyekrõl, de errõl mindenképp fogok(de nem most:)). Ilyen szintû amatõrséget és szervezetlenséget még nem láttam...Tavaly szerintem tök jól mûködött a dolog bár szerintem azért mert 1 nappal hamarabb vettem át a chipet és kb harmada vagy negyede volt az induló. Mondjuk ki egyszerûen, hogy a szervezõk nem alkalmasak ennyi indulóval lebonyolítani egy maratont...

Versenybírók még belülrõl is látták a fejetlenséget, de nekik nem az a dolguk, hogy szervezzenek, hanem hogy hitelesítsenek és biztosítsák a verseny tisztaságát. Az egyikkel beszélgettem az élményeimrõl is csak annyit mondott, hogy a szövetség honlapján található Kapcsolat részben kell megírni a tapasztalatokat és akkor muszáj kivizsgálniuk az ügyet, ha kellõ mennyiségû panasz érkezik. Én szívem szerint egy életre eltiltanám a Szalai Dakar Team-et a szervezéstõl. Menjenek tereprally-zni, mert ott nagyon jók, de szervezésben és lebonyolításban nem...


Tényleg a Dakarosok szervezték az egészet? Ezeket oda se kellett volna engedni!
A frissítõpontokon korrektek voltak a segítõk, de az egész többi kezdve a regisztrációtól egészen az eredményhirdetésig (vagy valami hasonló) egy nagy kalap kaka!!
Ezeket tényleg jól meg kéne büntetni úgy hogy még a Dakartól is elmenjen a kedvük !

#196
Zip

Zip

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
Ajánlom mindenki figyelmébe a hivatalos versenykiírást:
http://www.balatonbi...n Maraton_1.pdf

3.oldal:
EREDMÉNYHIRDETÉS: Eredmény közvetlenül a verseny után. Eredményhirdetés az utolsó versenyzõ beérkezése után fél órával.

8.oldal:
A helyezést elért versenyzõk díjukat kizárólag az eredményhirdetésen vehetik át, utólag a szervezõknek nem áll módjában díjakat kiadni.

Hogy is van ez???
A keró legyen veletek!

#197
csr

csr

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
Iszonyat fejetlenség szar szervezés, ez jellemezte a hétvégét, XCO pálya konkrétan egy mezõn levágták a fûvet, az elsõ körben eldurrant az agyam és elkezdtem menni, mint a barom 40 fok 0 árnyék. A 2. körre elfogyott a kedvem a ritmustalan 0 emelkedõs pályától és onnan konkrétan reszeltek, nem tudtam szenvedni igazán, mert csak azon bosszankodtam magamban, hogy hogyan lehet ilyen szar pályát összehozni és van pofájuk, ezt magyar kupának csúfolni. 9. hely, de még ez is csoda csak, azért nem adtam fel, mert jó sokat fizettem érte és úgy voltam vele, ha már ennyibe került kiélvezem.
Másnap XCM nagyon jól ment meglepõen friss voltam, de itt is volt már az elején probléma 10-kor igértek rajtot 10:45 lett belõle, 35 fok árnyék nélkül beállítod a kaját bemelegítesz aztán 45 perc csúszás kezelhetetlen... Nekem fontos a jó bemelegítés, mert ha nem vagyok jól bemelegedve, akkor az elsõ 20 percben csak szenvedek, most is ez történt konkrétan majdnem a mezõny legvégén találtam magamat az elsõ 20 perc után. És onnan támadtam fel konkrétan onnantól kezdett haladni beérek hurrá 2. hely, viszont innen kezdõdött a még nagyobb kálvária ugyanis kiderült szarul mér a chip meg mit tudom én... Ha elveszik a MagyarKupa státuszát a versenynek akkor visszakérem a pénzem, hiszen nem errõl volt szó sõt...

#198
Mango

Mango

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
[quote name='Dante']Gondolom a többi táv és többi kategória soha sem fog kiderülni.

Hát ha ez így lesz, akkor #&@%!! meg, még ha nekem fizetnek se megyek el, és a létezõ összes ismerõsömet is le fogom beszélni hogy elinduljon ezen a versenyen, ha egyáltalán lesz még pofájuk jövõre megrendezni.

#199
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Gondolom a többi táv és többi kategória soha sem fog kiderülni. :)


Szerintem lesz eredmény. Lehet csak a dobogósok lesznek meg a nem pontszerzõkben, de szerintem lesz. Legalábbis nagyon remélem.


A sebesség mindent megold.

 


#200
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Gondolom a többi táv és többi kategória soha sem fog kiderülni. :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)