Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1941
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

szóval március óta több, mint 20km-t mentél?

Nem érted? Azaz minden második nap kb 1000m szint



#1942
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
EPO.

#1943
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

ejj, az tényleg jó adag! és hogy bírod? van valami speciális étrended, titkod? 



#1944
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Igen, felfele.

#1945
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

szóval március óta több, mint 20km-t mentél?



#1946
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Megyek eleget, de tenyleg (iden mar 20000 meter folott, pedig csak marciusban kezdtem). Ha epp zsibbad a labam, akkor raerek agyalni. Majd megnezem, amit linkeltel, de a DIY dolgokat sosem szerettem.

Egyebkent nem agyaltam semmin, leirtam a tapasztalataimat. Forumokon szokas. :)

#1947
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Biketrigger: akkor ezert szivtam a felszerelessel. Sejtettem, hogy ez miatt van. A nagy stresszben elso nap forditva tettem fel hatra. Fogtam a fejem, de masodik alkalomra 1 ora helyett 15 perc alatt kesz voltam.

mof: szerintem a kerekeim baromira nem alkalmasak ilyesmire. A kovetkezo fejlesztes vagy kerekcsere lesz (max 200 EUR) vagy Recon helyett Reba.

Egyebkent NN Snake 2.25. Ma mentem vele a trutyiba 40+ km-t es valami 750 metert (tehat volt lefele is). Eddig bejon. Kenyelmesebb es stabilabb az egesz gep a Smart Sam 2.10-hez kepest. Az lehet, hogy talan egy picit lassabban haladok veluk? Nem merem kijelenteni, mert az erdo meg mindig tiszta sz** es konnyen lehet ez is az oka. Baromi jo amikor kisebb kavicsos, koves talajon nem dobalja a kerekeket, konnyen atgurul rajtuk. Sarban ez is csuszik, de talan nem annyira. Tudom, nem is odavalo, de biztosan jobb, mint az RR. Aszfalton ennek jobban szorakoztat a hangja, mint a Smart Same. :) Kivele felfele. :) Nagyon hallani, hogy puhabb anyagbol van es meg uj. Nagyobb kanyarokban szinte huz belefele. Ha megis megdobja valami, akkor azonnal harap es gurul tovabb. Eszemben sincs visszatenni a Sam-t.

szinte biztosan alkalmasak. pl ezzel: http://www.notubes.com/

én is ilyet használok, de ha nincs kedved sokat költeni, lehet sufnizni is egy 20"-os belső szétvágásával. 

 

a sok agyalás helyett meg inkább járj tekerni sokat. de tényleg. 



#1948
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts
Biketrigger: akkor ezert szivtam a felszerelessel. Sejtettem, hogy ez miatt van. A nagy stresszben elso nap forditva tettem fel hatra. Fogtam a fejem, de masodik alkalomra 1 ora helyett 15 perc alatt kesz voltam.

mof: szerintem a kerekeim baromira nem alkalmasak ilyesmire. A kovetkezo fejlesztes vagy kerekcsere lesz (max 200 EUR) vagy Recon helyett Reba.

Egyebkent NN Snake 2.25. Ma mentem vele a trutyiba 40+ km-t es valami 750 metert (tehat volt lefele is). Eddig bejon. Kenyelmesebb es stabilabb az egesz gep a Smart Sam 2.10-hez kepest. Az lehet, hogy talan egy picit lassabban haladok veluk? Nem merem kijelenteni, mert az erdo meg mindig tiszta sz** es konnyen lehet ez is az oka. Baromi jo amikor kisebb kavicsos, koves talajon nem dobalja a kerekeket, konnyen atgurul rajtuk. Sarban ez is csuszik, de talan nem annyira. Tudom, nem is odavalo, de biztosan jobb, mint az RR. Aszfalton ennek jobban szorakoztat a hangja, mint a Smart Same. :) Kivele felfele. :) Nagyon hallani, hogy puhabb anyagbol van es meg uj. Nagyobb kanyarokban szinte huz belefele. Ha megis megdobja valami, akkor azonnal harap es gurul tovabb. Eszemben sincs visszatenni a Sam-t.

#1949
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

hogy ne mindig csak egy rosszindulatú, offolós troll legyek elárulom, hajtogatós minyon dhf-et vettem 2.5-ös méretben, supertacsi keverékkel. kicsit nehezebben ugrott föl a felnire löttyel, de aztán csak sikerült. és egyből fasza lett, nem kellett mókolni a sziszegések miatt. 

hans dampf azé' nem lett, mert a maxxis-t jóárasítva kaptam meg. 

 

ha aggódsz a defektek miatt, alakítsd át belsőnélkülivé! 



#1950
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Nem csak róla.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1951
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

nyugodtan használhatod belsővel, kicsit nehezebb szerelni, de ez felnifüggő is.

 

Jani, már nekem is többször eszembe jutott :)


Edited by Bikertigger, 2014. April 26. - 19:33.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1952
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Mondjuk annyit finoman megjegyeznék hogy a snake skin verziót alapvetően belső nélküli használatra tervezték a baromi vastag oldalfal miatt, szerintem egy tervezőnek sem jutott eszébe hogy valaki alapvetően  belsővel fogja használni. Mivel 54kg a súlytalanságod használhatod ezen a nyomáson.

 

(MJani01, nem, nem emlékszem) Amikor vaciláltam melyiket vegyem, akkor senki nem mondta, hogy belsőt dugsz alá, ne azt vedd.

 

Úgy 35 gramm a difi, inkább ezt vettem a sima helyett. No meg azért, mert többek között azt olvastam külföldi fórumokon, hogy a Snake Skin jobban viseli az alacsonyabb nyomást. Továbbra sem bántam meg, inkább ússzak meg egy oldalfali defektet, de cipelem azt a 2x 35 grammot.



#1953
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

Camping Joe-ra emlékszik még valaki? :)


  • mof and zeezoltano like this


A sebesség mindent megold.

 


#1954
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Pedig 1.8 az ajánlott minimum.

Mondjuk annyit finoman megjegyeznék hogy a snake skin verziót alapvetően belső nélküli használatra tervezték a baromi vastag oldalfal miatt, szerintem egy tervezőnek sem jutott eszébe hogy valaki alapvetően  belsővel fogja használni. Mivel 54kg a súlytalanságod használhatod ezen a nyomáson.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1955
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Addig jár a korsó a kútra... nehogy csúnya esés legyen a vége. Van egy minimum, ami alá nem engedném, tömegtől függetlenül.

 

Gyakorlatilag csak az a kérdés hogy mikor kap felütéses defektet, és ezt más súllyal máskor éri el, tehát más az ő minimuma is. Erre elég hamar rájön az ember, nekem a minimumom túl magas volt a stílusomhoz, azért is váltottam UST-re :)



#1956
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

...akkor én leengedem 1.6-ra. Ja nem, mert mire hazaérek 1.5 lesz. :D

 

Addig jár a korsó a kútra... nehogy csúnya esés legyen a vége. Van egy minimum, ami alá nem engedném, tömegtől függetlenül.

 

Azt is figyelembe kell venni, ha a gumi oldalfala erős (a belső erős), akkor az oldalfalnak eleve van tartása és kicsit függetlenebb a nyomástól. A könnyebb gumi könnyebben berogyik.


Edited by freddyke, 2014. April 26. - 14:40.


#1957
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

Conti. Megtörtél. :) Szerk: semmi. 460... Azt hittem külsőről van szó. :D

 

...akkor én leengedem 1.6-ra. Ja nem, mert mire hazaérek 1.5 lesz. :D

pumpát azé' vigyél, nehogy fél pest csukoljon..


  • ridelife likes this

#1958
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Conti. Megtörtél. :) Szerk: semmi. 460... Azt hittem külsőről van szó. :D

 

...akkor én leengedem 1.6-ra. Ja nem, mert mire hazaérek 1.5 lesz. :D

eddig is conti belsőt használtam.

puszta lustaság, az tartjuk raktáron, csak le kell venni a polcról.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1959
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

most vettem conti dh belsőt (460g :)) ...

 

...1,8 lesz nekem is, csak nekem majdnem megvan a mázsa :)

 

Conti. Megtörtél. :) Szerk: semmi. 460... Azt hittem külsőről van szó. :D

 

...akkor én leengedem 1.6-ra. Ja nem, mert mire hazaérek 1.5 lesz. :D


Edited by IAmSpecialized, 2014. April 26. - 13:14.


#1960
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

most vettem conti dh belsőt (460g :)) , rocket ron vagy rock razor lesz hátul, 1,8 lesz nekem is, csak nekem majdnem megvan a mázsa :)

 

 érdekes a conti a tubelsseket kivéve majdnem minden -,még az egész ballonos- külsőkre is 3,5 bar minimum nyomást ajánl, ami szvss elég nagy faszság.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való