Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15827 hozzászólás a témában

#1
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Mindig ezért választottam a Schwalbe gumikat.

Számomra plusz pont volt ez mindig. 10 év alatt 2x választottam más márkából,mind a kettő oldalfala kb. 2e km után elkezdett repedezni.



#2
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

2022es katalógusban még ott a Snakeskin.

A másik már nincs.


marton módosította - 2024. március 05. - 23:25

Marci

#3
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

A Schwalbe-nál 2021-től megszűnt a Snakeskin és Twinskin oldalfalvédelem?

A 2020-as katalógusukban még ott van,de 2021-től már nem tüntetik fel.



#4
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 888 hozzászólás

A Schwalbe Marathon és a Big Ben Plus között mi a különbség?

A katalógus szerint sok értékük azonos. A Big Ben Plus felé húzok a ballonos gumi rugózása miatt.

A Marathon elég jól gurul.
De amikor vőjelölt itt volt egyszer, és elmentünk hármasban a lányommal kicsit bringázni, a srác a Big Benekkel szerelt Pyxis és az új Toughroad közül az előbbit választotta. Volt az útvonalban vesekőkirázó gátkorona is. Na, hazamentek, és a srác első dolga volt, hogy a saját acélvázas ősmontijára is vegyen egy pár ilyen ballongumit...

Ez már mond valamit, de az igazi slusszpoén az, hogy utóbb én járok hozzájuk túrázni, a Pyxist tartom náluk, ott áll az ő garázsában. A túrákon néha kis terep is befigyel, pl. kavicsos dombok Hajmáskér környékén. A Big Benekkel is el lehet ott boldogulni. Előfordul, hogy én felmegyek a dombtetőre 2,5 baros nyomáson, a srác meg elakad a bütykös gumis másik montijával.
Szóval Big Bennel nagyon mellényúlni szerintem nem lehet. (Kicsit nehéz, annyi a baj vele.)


  • Kisherceg kedveli ezt
Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#5
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

A Schwalbe Marathon és a Big Ben Plus között mi a különbség?

A katalógus szerint sok értékük azonos. A Big Ben Plus felé húzok a ballonos gumi rugózása miatt.



#6
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

nem akartam bántó lenni. smile.png de ennél egyszerűbbet tényleg nem tudok. (nálunk is így van megoldva. wink.png)

 

Nem voltál bántó, tényleg hülye vagyok :). Pumpa nincs otthon másik, adaptert keresek az tök jó lesz. 

 

Gyűrű a presta szelepre, pont belemegy a kis pereme az autószelep nyílásba:

http://www.kepfeltol...06653992788.jpg

http://www.kepfeltol...ename=8842..jpg

Ezt oda is tudom neked adni ha kéred. (Bp-en van)

 

Presta --> Autó adapter:

http://www.kepfeltol...ename=2913..jpg

Autós tubeless szelepet ezzel fújom a Schwalbe booster tartállyal.

 

Köszönöm, olyan adapter kell nekem!! 



#7
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Ez ok. De azért nem merném a pumpám otthon hagyni.


Marci

#8
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

https://bikemag.hu/m...magaddal-vinni/

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#9
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Gyűrű a presta szelepre, pont belemegy a kis pereme az autószelep nyílásba:

http://www.kepfeltol...06653992788.jpg

http://www.kepfeltol...ename=8842..jpg

Ezt oda is tudom neked adni ha kéred. (Bp-en van)

 

Presta --> Autó adapter:

http://www.kepfeltol...ename=2913..jpg

Autós tubeless szelepet ezzel fújom a Schwalbe booster tartállyal.


  • karakoram kedveli ezt
Marci

#10
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Ejjj de megalázóan lazán dobtad hozzám ezt a kiváló ötletet, el is süllyedtem, hogy nem nekem jutott eszembe biggrin.png. Talán még pumpám is van otthon..... 

Köszönöm a válaszokat!  

Ha nincs otthon autószalepes pumpa, létezett a mavic felnikhez van (volt) egy sliccelt, peremes műanyag betét. Rendes, ismerős kerékpároltban tutti kapsz a szerelőtől.

De szerintem a pumpa olcsóbb, mint két új belső, pláne, hogy szerelni is kell.


  • karakoram kedveli ezt

#11
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Ejjj de megalázóan lazán dobtad hozzám ezt a kiváló ötletet, el is süllyedtem, hogy nem nekem jutott eszembe biggrin.png. Talán még pumpám is van otthon..... 

Köszönöm a válaszokat!  

 

nem akartam bántó lenni. :) de ennél egyszerűbbet tényleg nem tudok. (nálunk is így van megoldva. ;))


  • karakoram kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#12
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

veszel egy autó szelephez (is) jó pumpát, amit a gyerekbicajon tárolsz. szívesen. wink.png

 

Ejjj de megalázóan lazán dobtad hozzám ezt a kiváló ötletet, el is süllyedtem, hogy nem nekem jutott eszembe biggrin.png. Talán még pumpám is van otthon..... 

Köszönöm a válaszokat!  


  • Sandman kedveli ezt

#13
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

Talán itt elfér a kis problémám. 

Vettem a fiamnak egy Specialized 20-as kerékkel szerelt mtb-t mely autószeleppel van szerelve. 

Igazából jó is lenne, de semmi nincs nálam amivel azt útközben egy defekt esetén fel tudnám fújni, egy igen jó pumpa van nálam de persze az presta (OneUp EDC pumpa beépített szerszámmal, nem cserélem le). Találtam 1000 féle átalakítót presta/autószelepre, fordítva persze nincsen. Hogyan tudok presta szelepes belsőt beletenni az autószelep méretű lyukba ami a felnin van? Amire gondoltam, hogy zsugorcsövet melegítek több lépésben egymásra a presta szelep belső felén lévő részhez. 

Van erre valami jobb megoldás, vagy csak az van? biggrin.png smile.png  Persze nekem jó az autószelep is ha valahogyan fel tudom fújni a presta pumpámmal. 

 

veszel egy autó szelephez (is) jó pumpát, amit a gyerekbicajon tárolsz. szívesen. ;)


  • karakoram és Sandman kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#14
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Valami ilyesmi:

 

https://www.amazon.c...n/dp/B0BHCLN5MP

 

 

Talán itt elfér a kis problémám. 

Vettem a fiamnak egy Specialized 20-as kerékkel szerelt mtb-t mely autószeleppel van szerelve. 

Igazából jó is lenne, de semmi nincs nálam amivel azt útközben egy defekt esetén fel tudnám fújni, egy igen jó pumpa van nálam de persze az presta (OneUp EDC pumpa beépített szerszámmal, nem cserélem le). Találtam 1000 féle átalakítót presta/autószelepre, fordítva persze nincsen. Hogyan tudok presta szelepes belsőt beletenni az autószelep méretű lyukba ami a felnin van? Amire gondoltam, hogy zsugorcsövet melegítek több lépésben egymásra a presta szelep belső felén lévő részhez. 

Van erre valami jobb megoldás, vagy csak az van? biggrin.png smile.png  Persze nekem jó az autószelep is ha valahogyan fel tudom fújni a presta pumpámmal. 


  • karakoram kedveli ezt

#15
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Talán itt elfér a kis problémám. 

Vettem a fiamnak egy Specialized 20-as kerékkel szerelt mtb-t mely autószeleppel van szerelve. 

Igazából jó is lenne, de semmi nincs nálam amivel azt útközben egy defekt esetén fel tudnám fújni, egy igen jó pumpa van nálam de persze az presta (OneUp EDC pumpa beépített szerszámmal, nem cserélem le). Találtam 1000 féle átalakítót presta/autószelepre, fordítva persze nincsen. Hogyan tudok presta szelepes belsőt beletenni az autószelep méretű lyukba ami a felnin van? Amire gondoltam, hogy zsugorcsövet melegítek több lépésben egymásra a presta szelep belső felén lévő részhez. 

Van erre valami jobb megoldás, vagy csak az van? biggrin.png smile.png  Persze nekem jó az autószelep is ha valahogyan fel tudom fújni a presta pumpámmal. 



#16
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Csak hogy ne keverjük össze...Vannak a tubeless tejek, amit a külsőbe kell önteni. Ezek olyan tej szerű folyadékok, néhány hónap alatt megszáradnak.
És vannak a gumibelsőbe rakható, tejföl szerű sűrűbb folyadékok (OKO, Slime,..) amik nem száradnak be évek után sem.

(talpfa a belsőbe való folyadékról panaszkodott, thez a külsőbe valóról írt)


marton módosította - 2024. február 09. - 23:40

  • thez, ultio és Kisherceg kedveli ezt
Marci

#17
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

A folyadékok nagy részére rá van írva, hogy 2-7 hónapig üzemelnek. Igen, ez egy tág időtartam, nyilván inkább a 7, mint a 2 hónap, de a 7. hónap környékén érdemes frissíteni - mivel a folyadék ezen túl legtöbbször megköt, vékony filmréteget hozva létre a belsőben, vagy a külsőben. A tubeless folyadékok frissíthető, így ez abszolút nem probléma - ez esetben viszont továbbra is tökéletesen teszi majd a dolgát. Igen, ha a lyukon szivárog kifelé, akkor nagyon nehéz megragasztani, de nagy általánosságban a folyadékok a szúrásos defektekkel kiválóan elbánnak, így nincs szükség foltozásra. Egy komolyabb vágás persze már más tészta. Sajnos - ha a lereesztéskor a folyadék is távozik, akkor a jelen levő kosszal egy olyan akadályt képezhetnek a szelepnek, ami miatt nem fog rendesen zárni, így érdemes leengedett gumi mellett ezeket is áttakarítani néha, ha már nagyon nagy a kosz - szóval ez szintén menthető állapot. Sosem voltam Tubeless párti, de az elmúlt pár évben - mióta a Procore rendszer miatt ki kellett próbálnom - már inkább ezt használom, mint hagyományos belsőket - ha ez utóbbit kell is, akkor is teszek bele lötyit, hogy ne kelljen a királydinnyékkel küzdenem.

 

Az nem is olyan "rossz"dry.png , mert a Slime 1 év után egy fos, semmit nem tömít. Egy apró tüske volt az egész.angry.png

De még az 1 éves Continental belsőmet is dobhattam a kukába. 

3X!!! próbáltam folttal beragasztani, de másnapra a folt felpuklisodott egy ponton, és a folt mellett szépen szökött a levegő.

Gyanítom Slime miatt nem kötött meg rendesen a ragasztó (Tip-top).

Ugyanezt a belsőt (Slime nélkül), ugyanezzel a ragasztóval, másik bringán kb. 5 perc alatt megcsináltam.

 

Ez volt életem első defektgátló folyadék és egyben az utolsó is, egyelőre biztos.

Az elmúlt 30 évet kibírtam nélküle, most már nem fog hiányozni, ekkorát még defekttel sem szívtam.

Ja és másik két (schwalbe, Mitas) belsőt ki kukáztam fél éven belül, az autó szelepen keresztül egy idő után jött ki a zöld trutyi és leengedett a kerék.

Hiába pumpáltam, lyuk nem volt rajta (megnéztem többször is)

Lehet, hogy csak szerencsém volt az életem során defektekkel, de inkább pótbelsőt veszek a trutymák helyett.

Évenként cserélgessem a belsőket, mikor van amelyik bringába 10 éves Schwalbe belső van! 



#18
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 hozzászólás

Köszi sala.

A Schwalbe Marathon-on kívül mi jöhet még szóba?

 

Szerintem semmi nem tudja, amit a marathon. Tudom, hogy nehezebb, mint a többi, de szerintem a legjobb is.



#19
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 159 hozzászólás

Ma külsőleszedés közben sajnos meghámoztam a gumileszedővel a drótperemen lévő gumit.

Használhatom így tovább,vagy cserés?

 

http://www.kepfeltol...726P1030443.jpg

 

 



#20
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 111 hozzászólás

Köszi sala.

A Schwalbe Marathon-on kívül mi jöhet még szóba?