Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

• Lépj be és szólj hozzá
15303 hozzászólás a témában

steveadorjan

steveadorjan

vendég

• fórumtag
  • 58 hozzászólás

remelem zscs nem sertodik meg, de ezt a privatuzenetet be kell masolnom.

most jovok haza bringazasbol, mert 2km utan kiszakadt a thunderburt hatul fel cm hosszan a futofeluleten :D erre most oszinten szolva mekkora az esely? egy evet hasznaltam mar elotte.

az elejen eleg gyorsan veszitette a nyomast, spriccelt egy ideig, de aztan szerencsere haza tudtam vele gurulni. tekeres helyett szerelek, megy vissza a ralph.

Talan ideje lenne ilyenre valtani. Es nem aprilis trefa (csak reszemrol az), tenyleg van aki ebben lat fantaziat :)

https://www.pinkbike...-show-2019.html

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

remelem zscs nem sertodik meg, de ezt a privatuzenetet be kell masolnom.

Sent ma, 07:41

a minimál minta ellenére egész jó a Burt még elől is. Azért az Aspen egy fokkal jobb szerintem tapadásra, kopásállóságában pedig sokkal jobb. Már valami kivágta egy helyen fél centi hosszan a Thunder Burtot hátul, szerencsére a lyukat lefelé fordítva a szmötyi megfogta, csak levegőt kellett utána fújnom. Aspenekkel ha volt is defektem, nem vettem észre.

üdv,
zsolti

most jovok haza bringazasbol, mert 2km utan kiszakadt a thunderburt hatul fel cm hosszan a futofeluleten :D erre most oszinten szolva mekkora az esely? egy evet hasznaltam mar elotte.

az elejen eleg gyorsan veszitette a nyomast, spriccelt egy ideig, de aztan szerencsere haza tudtam vele gurulni. tekeres helyett szerelek, megy vissza a ralph.

arn módosította - 2019. április 01. - 12:08

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Persze hogy nincs, en csak az arany kozeputat keresem a ketto kozott, ami az en stilusomhoz passzol :) magyaran, ami meg megfeleloen tapad, de jobban gurul - irhatnam ugy, hogy nekem felesleges ennyi tapadas. Illetve azert el lehet jatszani azzal, hogy kinek mi fontos, pl elol szeretem a pontosan iranyithato kormanyzast, de hatul kevesbe erdekel, hogy sodrodik, ott inkabb csak a fekezhetoseget keresem, nem a jo kanyartartast.

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.124 hozzászólás

Szerintem nincs olyan gumi (még) amit keresel. Tapadjon is jól de gördüljön is baromira.

Ez szerintem (és sok bringás és gumiteszt szerint is) teljesen ellentmondás. Még. De egyszer biztosan megoldják.

Marci

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

robbantottam a 2019es ray+ralph kombot, ez nekem igy nem tetszik, mindig ugy erzem, hogy lassu. a tapadas egyertelmuen elorelepes a ron+burthoz kepest, de gordulesben meg visszalepes, egy konnyu ht bringara szerintem nem ez a jo kombinacio - esetleg egy ossztelos xc bringan jobban ki lehetne hasznalni a plusz tapadast.

egyelore visszaraktam hatra a burtot (a csalet - katasztrofa hogy fut a kereken), elol maradt a ray. hatha sikerul a ket kombo elonyeit osszeotvozni. magas nyomason gurultam vele, elso blikkre jobbnak tunik, lehet csak a hatso gumi gordulesere vagyok ennyire haklis.

löpapp

löpapp

törzsvendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
Köszönöm szépen a válaszokat és a videót, atgondolom.a világot nem valtom meg vele ahogy látom :D elférne a vázban és leftym van, ahol szintén nem akadály

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 38 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

19mm -es felnin 2.6-os gumi - enyhén vicces :D

Ez volt nekem. :-) Júniusban lesz 2 éve, hogy így nyomom. Nem használom nagyon alacsony nyomáson, hogy esetleg leforduljon a felniről. Se nem durvulok annyira. És semmi gondom vele. Határeset mondjuk, mert szélesebb gumit már én se mernék erre tenni. Ha jól rémlik biz. oldalakon 62-64mm-t írtak mint maximum szélesség erre a méretü felnire. Az, hogy most ez menniyre hiteles, nem tudom. De az én felhasználásommal rendben van.

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 38 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Az fasza, ha surlodo gumival tekersz :D

Nem vészes. Csak néha jön elő.

zeezoltano

zeezoltano

bentlakó

• fórumtag
  • 6.042 hozzászólás

Én 2.25-ről váltottam 2.6-ra. Nekem jobban bevált, de mondjuk én semmit nem csinálok komolyan. A bringázást se. Mármint nem érdekel se a többlet tömeg, se a gördülési ellenállás meg ilyesmik. (amúgy nem érzem hogy rosszabbul gurulnék)

Hogy elfér-e az tényleg fontos, mert nekem pl a 19c felnimen 64mm a smart sam. Egy szélesebb felnin ez még szélesebb lenne 1-2 millivel. És pl nálam hátul már ettől nagyobb el sem fér. Így sincs hely, néha bele is ér a villába, ha erősen megtekerem. (nagy nyomatékkal)
19mm -es felnin 2.6-os gumi - enyhén vicces :D

Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

vendég

• fórumtag
  • 20 hozzászólás

És hogy fog elférni a szélesebb gumi?

Max megnyesegeti szikével a gumi túl széles részeit :DD

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Az fasza, ha surlodo gumival tekersz :D

deviantRider

deviantRider

fórumtag

• fórumtag
  • 38 hozzászólás
  • LocationNyíregyháza

Én 2.25-ről váltottam 2.6-ra. Nekem jobban bevált, de mondjuk én semmit nem csinálok komolyan. A bringázást se. Mármint nem érdekel se a többlet tömeg, se a gördülési ellenállás meg ilyesmik. (amúgy nem érzem hogy rosszabbul gurulnék)

Hogy elfér-e az tényleg fontos, mert nekem pl a 19c felnimen 64mm a smart sam. Egy szélesebb felnin ez még szélesebb lenne 1-2 millivel. És pl nálam hátul már ettől nagyobb el sem fér. Így sincs hely, néha bele is ér a villába, ha erősen megtekerem. (nagy nyomatékkal)

• Kisherceg kedveli ezt

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 20.935 hozzászólás

Köszi szépen.igazaból régóta egy 140mm rugoutu bicajt szeretnék, de 120-as van és csere nem megy jelenleg, ezért gondolkodom ezen

ezért ne válts

nem lesz ilyen hatása

• Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

blash

blash

vendég

• fórumtag
  • 588 hozzászólás

Sziasztok!
Ha 27.5x2.35-rol 2.6-ra váltok mik lesznek a pozitív, negatív pontjai? szélesebb felnire is valtanek.120mm a rugoutam, ezt 130-140-nek fogom érezni?gondolom kisebb nyomáson is lehet használni (tubeless), de megnő a gördülési ellenállás is?

És hogy fog elférni a szélesebb gumi?

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

Mást is érdekelt ez a kérdés, szerintük nagy hátrányod nem lesz. (terepen biztosan)

https://www.youtube....h?v=8by3v688Ze8

szvsz itt az a lenyeg, hogy mennyire elvezetes ott, ahol tekersz. mert most lehet vki gyorsabb egy adott konfiggal, csak ha doglomhanak erzodik vagy kirazza a vesekovedet nem biztos, hogy az lesz a legelvezetesebb.

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs

Köszi szépen.igazaból régóta egy 140mm rugoutu bicajt szeretnék, de 120-as van és csere nem megy jelenleg, ezért gondolkodom ezen

ha a lefele a lenyeg, akkor csak jobban jarsz vele :)

en a nagyobb rugoutas ossztelosokat sem szeretem tekerni (100+), valszeg hasonlo lenne a plusszos merettel is.

arn módosította - 2019. március 20. - 11:43

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.124 hozzászólás

Mást is érdekelt ez a kérdés, szerintük nagy hátrányod nem lesz. (terepen biztosan)

https://www.youtube....h?v=8by3v688Ze8

Marci

löpapp

löpapp

törzsvendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás

arn

arn

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 6.522 hozzászólás
  • LocationBécs
Jobban tapad, ugyanakkora nyomason jobban is gurul, kisebben vmivel rosszabbul, de szerintem ezt nem erzed, sot terepen valszeg elonyosebb lesz. Ami hatrany, nagyobb tomeg, es a ballonossag miatt tobb lesz a csillapitatlan rugozasod, tobb energiat fog elnyelni, ha pumpalva tekered, lomhabbnak fogod erezni.

De ezt kb minden vekonyabbrol vastagabbra valtasnal el lehet mondani, a montinal meg inkabb az arany kozeput megtalalasa a cel, mire hasznalod, ott kisebbek e a hatranyok, mint amit nyersz a masik oldalon. Xcre nem lenne tul elonyos valtas :D

löpapp

löpapp

törzsvendég

• fórumtag
  • 406 hozzászólás
Sziasztok!
Ha 27.5x2.35-rol 2.6-ra váltok mik lesznek a pozitív, negatív pontjai? szélesebb felnire is valtanek.120mm a rugoutam, ezt 130-140-nek fogom érezni?gondolom kisebb nyomáson is lehet használni (tubeless), de megnő a gördülési ellenállás is?