Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1921
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Miért nem a szelepen keresztül töltöd be a tejet? Értem én, hogy így nehezebb... :D

...

aztán egyik oldalt le, szappan körbe, tej be, perem vissza, szappanos szivaccsal felni-külső határt végighúz, hogy legyen egy folyamatos szappanos réteg, és újra ész nélkül pumpapumpapumpa. oszt' kész.

...



#1922
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

az én módszerem sem tér el jelentősen a videón láthatótól, csupán a sz.pásfaktor magasabb a nem ust-s gumi és felni miatt. szappanból igazit használtam, jó sokat. 

először tej nélkül, csak szappannal fújtam ugyanazon okokból, mint mgy kolléga, majd mikor könnyesre erőlködtem magam és fölpattant, vártam picit, hátha idomul(valószínűleg tök feleslegesen, de mindegy is). aztán egyik oldalt le, szappan körbe, tej be, perem vissza, szappanos szivaccsal felni-külső határt végighúz, hogy legyen egy folyamatos szappanos réteg, és újra ész nélkül pumpapumpapumpa. oszt' kész.

nem egyszerű móka, de nekem nagyon bevált a dolog. a mecseki karsztos/homokköves csapatós ösvényeken nem mindig jövök szépen, de cserébe gyorsan, így fontos, hogy ne legyen sziszegős felütés minden alkalommal. eddig szerencsére a felnin sem vettem észre nyomokat, szóval vagy nem használom elég alacsony nyomáson, vagy nem is csapatok annyira :D a cornering ability viszont óóriásit fejlődött! (meg monnyuk az intense kicsit toleránsabb is az éles helyzetekben, mint a coiler volt)



#1923
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Szerintem a belsős előélet könnyebbé teszi az belső nélküli összerakást. A nagyon gázos gumit én simán fel szoktam fújni belsővel, kicsit had "simuljon". :) A max nyomásra persze illik figyelni.

Az meg, hogy volt rajta esetleg szúrt lik, hát, majd megoldja a tej. A vágás más tészta, én is kaptam már, nem az a könnyen gyógyuló sérülés.

Ti milyen foltot használtok TL külsőre? Én sima belsős foltot szoktam felrakni, eddig semmilyen negatív következményt nem tapasztaltam. Van direkt TL folt is, az több vajon, mint a marketing osztály találmánya?

 

---

Mr. Imbuszkulcs barátunk ostoba agymenéseiről én ezennel leiratkoznék, kérem szépen szóljatok rám, ha még egyszer reagálnék rá. Beteg... 

 

Ehhez annyit tennék hozzá, hogy nem TL/TLR külsőt kompresszor nélkül csak úgy tudtam felrakni, hogy először összeraktam belsővel, aztán csak az egyik oldalán pattintottam ki a felniből a külsőt, hogy a belsőt ki tudjam venni. Utána folyékony szappannal körbekenve kézi pumpával bepattant a helyére. (Mondjuk nem tudom mennyire bölcs dolog, hogy szappan marad a gumiban és arra töltök tejet.)

 

Nekem van direkt TL külsőre való (tehát belülről felragasztandó) foltom, de nem tudom magában a foltban vagy a vulkanizáló anyagban van-e különbség. A folt mindenesetre nagyobb. Érdekes téma, megérné utána járni. Pl. kiindulási alapnak jó lehet, hogy autógumisok mit használnak.



#1924
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Szerintem a belsős előélet könnyebbé teszi az belső nélküli összerakást. A nagyon gázos gumit én simán fel szoktam fújni belsővel, kicsit had "simuljon". :) A max nyomásra persze illik figyelni.

Az meg, hogy volt rajta esetleg szúrt lik, hát, majd megoldja a tej. A vágás más tészta, én is kaptam már, nem az a könnyen gyógyuló sérülés.

Ti milyen foltot használtok TL külsőre? Én sima belsős foltot szoktam felrakni, eddig semmilyen negatív következményt nem tapasztaltam. Van direkt TL folt is, az több vajon, mint a marketing osztály találmánya?

 

---

Mr. Imbuszkulcs barátunk ostoba agymenéseiről én ezennel leiratkoznék, kérem szépen szóljatok rám, ha még egyszer reagálnék rá. Beteg... 



#1925
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Thx, régóta érlelem a dolgot, hamarosan belevágok.

A "belsővel használtam" dolgot csak azért kérdezem, mert pályafutása során pár tüske esetleg perforálhatta itt-ott, talán növeli az elején a gyöngyözési hajlamát és a szopásfaktort.

Amúgy a ZTR felnire ezt a Conti-t felrakni alapból cumi, így a pajszerolásban már rutinos vagyok. 

viszont continak még az ust-je sem az igazi, szal lehet lesz vele szopás.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1926
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

a hasítás ellen szerintem semmi sem véd. bár én még haza tudtam tekerni betonon egy centis szakadás után amit a genyó befoltozott, de utána inkább cseréltem az első gumit. lehet nem kellett volna, de amúgy is váltást terveztem és így még egy ponttal bővült az érvelési lista. esélyes, hogy később kap egy foltot kívül-belül, tarcsiba' jó lesz.



#1927
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Megvan az első defektem UST-vel :) Nem felütéses; majdnem a profil közepén kb. 1 centis hasadás, valami éles lehetett (pályán nem láttam követ, üvegre/csempedarabdra gyanakszom). A gumigiliszta se tudta megfogni, javítás után az oldalán egy picit eresztett és csak hosszabbra hasadt ahogy több gilisztát gyömöszöltem bele. Sajnos a Szentendrei CityCross-t nem érte meg, megy fel az új hátsó (szintén UST Racing Ralph).



#1928
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Utolsó OFF részemről a témában:
A megadott méretek általában semmit nem érnek. Lásd cipők, mindegyikből más méret jó az ember lábára.

A MET esetében kisebb a gond, írj nekik a Facebookon, tapasztalatom szerint a MET/Bluegrass (egy cég) supportja nagyon jó, segítenek pontosítani a méretet. De a próbálás a tuti, a mérethelyes sisak véd meg, a lötyögős nem annyira.

 

ON:
Érdemes megpróbálkoznom a Continental RubberQueen Race Sport gumik tubelessesítésével?

A felni ZTR Flow EX, tehát az nem gond, viszont mentem már valamennyit a gumikkal belsővel. Ez befolyásol valamit?

Inkább az hogy mennyire sérült az oldalfala, amit belsővel észre sem veszel mikor próbálod összerakni akkor meg csak azt veszed észre hogy rossz esetben 4-5 helyen folyik a tej és nem tudod még kompresszorral sem felfújni.

 

nagyOFF

Van méret megadva. Az alapján nem tudom megmondani, hogy jó lesz-e? Pl. 54-58 cm, ez elég tág. (mindkét cipőm online vettem és bejött, főleg az utóbbi)

nagyON

Akkor mondok még egy szempontot miért ne netről rendelj sisakot mert látom ez fel sem merült.

Kényelem.

Nekem van olyan sisakom amit alig hordtam néhány hétig mert hiába volt jó a méret és  jól be volt állítva akkor le sem tudtam rázni a fejemről még akkor sem ha lehajtottam a fejem.

A bibi csak annyi volt hogy 5-10 perc után nyomta a homlokom.

Egy hosszútávot nyomtam le benne az egyik legszenvedősebb volt, akár hogy állítottam nyomot hagyott a homlokomon.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1929
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

tapasztalataim szerint semmit sem befolyásol, hogy túklesszesítés előtt volt-e benne belső, vagy sem. szintén így váltottam, kicsit mókolós volt az átalakítás, de egy délután alatt meglett. a teljesen új gumit már fél óra szappanosvizezéseskurvaanyázás után simán összeraktam a rendszerrel, szóval hajrá!

Thx, régóta érlelem a dolgot, hamarosan belevágok.

A "belsővel használtam" dolgot csak azért kérdezem, mert pályafutása során pár tüske esetleg perforálhatta itt-ott, talán növeli az elején a gyöngyözési hajlamát és a szopásfaktort.

Amúgy a ZTR felnire ezt a Conti-t felrakni alapból cumi, így a pajszerolásban már rutinos vagyok. 



#1930
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

 

Érdemes megpróbálkoznom a Continental RubberQueen Race Sport gumik tubelessesítésével?

A felni ZTR Flow EX, tehát az nem gond, viszont mentem már valamennyit a gumikkal belsővel. Ez befolyásol valamit?

tapasztalataim szerint semmit sem befolyásol, hogy túklesszesítés előtt volt-e benne belső, vagy sem. szintén így váltottam, kicsit mókolós volt az átalakítás, de egy délután alatt meglett. a teljesen új gumit már fél óra szappanosvizezéseskurvaanyázás után simán összeraktam a rendszerrel, szóval hajrá!


  • Fülee likes this

#1931
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

Utolsó OFF részemről a témában:
A megadott méretek általában semmit nem érnek. Lásd cipők, mindegyikből más méret jó az ember lábára.

A MET esetében kisebb a gond, írj nekik a Facebookon, tapasztalatom szerint a MET/Bluegrass (egy cég) supportja nagyon jó, segítenek pontosítani a méretet. De a próbálás a tuti, a mérethelyes sisak véd meg, a lötyögős nem annyira.

 

ON:
Érdemes megpróbálkoznom a Continental RubberQueen Race Sport gumik tubelessesítésével?

A felni ZTR Flow EX, tehát az nem gond, viszont mentem már valamennyit a gumikkal belsővel. Ez befolyásol valamit?



#1932
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

A 2 Nobby helyett nekünk az lett volna a PRIO 1.

OFF. Ne rendeld, hanem menj be egy nagyobb boltba, nem baj, ha messze kell utazni, az életedet mentheti meg, ne törődj az árral vagy a távolsággal. Itt Bp.-en sok bolt tart akár kb. 30-40-féle sisakot, amelyik nem lötyög a fejeden, leginkább passzol rá, azt megveszed. Rendelésről sisak esetén lebeszélnélek... ON.

 

nagyOFF

Van méret megadva. Az alapján nem tudom megmondani, hogy jó lesz-e? Pl. 54-58 cm, ez elég tág. (mindkét cipőm online vettem és bejött, főleg az utóbbi)

nagyON



#1933
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hetek óta a kosárban van (többek között) egy MET Terra, de még nem jutottam el odáig. Szimplán máshogy soroltam. Mivel még mindig gépelek, ezért nem bánom, hogy így tettem (annak ellenére, hogy rosszul). Ha mondjuk kómában lennék akkor persze bánnám. Majd a Tacx állvánnyal együtt meg fogom venni. Egyébként nem szégyellem, egy jó sisak még akár jól is nézhet ki.

A 2 Nobby helyett nekünk az lett volna a PRIO 1.

OFF. Ne rendeld, hanem menj be egy nagyobb boltba, nem baj, ha messze kell utazni, az életedet mentheti meg, ne törődj az árral vagy a távolsággal. Itt Bp.-en sok bolt tart akár kb. 30-40-féle sisakot, amelyik nem lötyög a fejeden, leginkább passzol rá, azt megveszed. Rendelésről sisak esetén lebeszélnélek... ON.



#1934
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Szóval a jó gumi mellé legalább egy aldis sisakot vegyél!

 

Hetek óta a kosárban van (többek között) egy MET Terra, de még nem jutottam el odáig. Szimplán máshogy soroltam. Mivel még mindig gépelek, ezért nem bánom, hogy így tettem (annak ellenére, hogy rosszul). Ha mondjuk kómában lennék akkor persze bánnám. Majd a Tacx állvánnyal együtt meg fogom venni. Egyébként nem szégyellem, egy jó sisak még akár jól is nézhet ki.



#1935
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Pláne, hogy azok márkás sisakok a márka felára nélkül.

Ha jól emlékszem a Cratonikat árulják.


  • mof likes this
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1936
Fülee

Fülee

    vendég

  • fórumtag
  • 112 posts

...hány bringásnak szóltam már az erdőben a sisak hiánya miatt... mindig az a válasz, hogy csak kicsit kiugrottak tekerni, amúgy viselik.
Két hete nagyon örültem, hogy mindenhova sisakban járok. Megúsztam egy koponyaröntgennel. (meg egy ujjtöréssel) Pedig nem voltam f@sz, bicajozni is tudok, nem száguldoztam jobban a megszokottnál. Csak az új kormányom szélesebb mint amit megszoktam, az erdő meg szűk. Szóval a jó gumi mellé legalább egy aldis sisakot vegyél!


Edited by Fülee, 2014. April 27. - 15:40.

  • mof and zeezoltano like this

#1937
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Na ehhez csak gratulálni tudok. Nem baj ha már nem írogatsz akkor tudjuk hogy csatlakoztál a menő csávók kórházi vagy mennyei táborához.

Igen isten barmai mindig is voltak és lesznek is


  • mof, verti and Vejne like this
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1938
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

(Ez a bemondásos farokméregetés amúgy remek szórakozás. Oda kell állni valamelyik versenyen a rajthoz, ennyi... Ha meg nem érdekel a versenyzés, akkor mért érdekelne a napi 30km szint?)

 

Nem szoktam méregetni a farkam. Valaki szerint nem tekerek eleget. Linkeltem egy képet, ami mutatja, hogy néha azért tekerek is. Nem méregetek semmit. Indultam volna a két hét múlva induló Endura Villapark Vértes Maratonon, de már rajt előtt kizártak (volna), mert bukót még mindig b@sztam venni.


Edited by IAmSpecialized, 2014. April 27. - 08:58.


#1939
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Matekból IS.

(Ez a bemondásos farokméregetés amúgy remek szórakozás. Oda kell állni valamelyik versenyen a rajthoz, ennyi... Ha meg nem érdekel a versenyzés, akkor mért érdekelne a napi 30km szint?)

Valamelyikünk biztosan nagyon rossz volt matekból. :D

 

https://drive.google...RkwxdU52dmp5MUE



#1940
IAmSpecialized

IAmSpecialized

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 504 posts

Nem érted? Azaz minden második nap kb 1000m szint

 

Valamelyikünk biztosan nagyon rossz volt matekból. :D

 

https://drive.google...UGJkbllTLTJ3UHM


Edited by IAmSpecialized, 2014. April 27. - 08:51.