Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1841
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás

Nobby Nic vagy Wild race'r lesz. Előbbire azt írják jobb vízen s jobban gördül. Kenda Nevegal-t is sokan dícsérik

Wild racer? nem grippert akartál írni?



#1842
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Nobby Nic vagy Wild race'r lesz. Előbbire azt írják jobb vízen s jobban gördül. Kenda Nevegal-t is sokan dícsérik



#1843
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Ez például? http://www.on-one.co...ord-29x225-tyre

Elég jó mindenes gumi agresszív mintával, jó defekttűréssel. Nem írják ugyan, de a gyakorlatban tubelessként is kitűnően működik. (Trail Extreme/Dual Compound-ot nézd, ára sem annyira vészes)

Az azé nem lenne rossz, ha 700 grammnál nem igen lenne több :)



#1844
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Valami komolyabb gumi kéne nekem előre Salz-ra, Enduro távra. Van 5letetek? Tubeless ready, erős és vízen is tapad elöl.  29-es.

Ez például? http://www.on-one.co...ord-29x225-tyre

Elég jó mindenes gumi agresszív mintával, jó defekttűréssel. Nem írják ugyan, de a gyakorlatban tubelessként is kitűnően működik. (Trail Extreme/Dual Compound-ot nézd, ára sem annyira vészes)



#1845
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Nem rémlik, hogy gondjaim lettek volna vele tavaly. Lassan visszateszem az edzőszett helyett a 2.25-ös RoRo+RaRa SSkineket (szokni kéne, hogy nem tapad annyira:)), lehet, írok majd róla.

Valami komolyabb gumi kéne nekem előre Salz-ra, Enduro távra. Van 5letetek? Tubeless ready, erős és vízen is tapad elöl.  29-es.



#1846
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Csak nekem tűnik úgy, hogy az új mintás Rocket Ron, marha szarul tapad vízen? Vizes kő, gyökér. Előzőt nem éreztem ennyire pocséknak. Idén már Snake skin verziókat használok a sima EVO helyett. Ez számíthat?

Nem rémlik, hogy gondjaim lettek volna vele tavaly. Lassan visszateszem az edzőszett helyett a 2.25-ös RoRo+RaRa SSkineket (szokni kéne, hogy nem tapad annyira:)), lehet, írok majd róla.



#1847
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Csak nekem tűnik úgy, hogy az új mintás Rocket Ron, marha szarul tapad vízen? Vizes kő, gyökér. Előzőt nem éreztem ennyire pocséknak. Idén már Snake skin verziókat használok a sima EVO helyett. Ez számíthat?



#1848
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

vajon a drótos meg a hajtogatós smart sam gumikeveréke ugyan az lehet?

igen


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1849
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

vajon a drótos meg a hajtogatós smart sam gumikeveréke ugyan az lehet?

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1850
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Lehet, hogy nem "szájbarágósan" írtam le, talán a bütyök szó helyett csavart kellett volna írnom. De gondoltam egy szöges guminál elég egyértelmű, a csavarom belülről fog kifelé a hegyével előre "becsavarodni".


Nekem is úgy tűnt :) Mea culpa, a második mondaton átolvastam, így már érthető. Akkor tényleg kell a belső is, ha nincs épp valami űrtechnikás szalagod.

#1851
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

ha nincs túl messze, erre vess egy pillantást:

 

http://apro.bikemag....b-l231811.html#

:) köszi

sajnos messze van...


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1852
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

köszi mindenkinek!

 

smart sam lesz belőle...vszeg a drótos 2.25-ös... jó nehéz(800g körül), edzésre ideális :)

kintről 5ezer körül lehet darabját beszerezni.

ha nincs túl messze, erre vess egy pillantást:

 

http://apro.bikemag....b-l231811.html#


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1853
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

köszi mindenkinek!

 

smart sam lesz belőle...vszeg a drótos 2.25-ös... jó nehéz(800g körül), edzésre ideális :)

kintről 5ezer körül lehet darabját beszerezni.


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1854
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

köszi mindenkinek!

 

smart sam lesz belőle...vszeg a drótos 2.25-ös... jó nehéz(800g körül), edzésre jó lesz :)

kintről 5ezer körül lehet darabját beszerezni.


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1855
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

köszi mindenkinek!

 

smart sam lesz belőle...vszeg a drótos 2.25-ös... jó nehéz(800g körül), edzésre jó lesz :)

kintről 5ezer körül lehet darabját beszerezni.


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#1856
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Először kívülről belefúrok a bütyökbe egy ár-szerű, hegyes tárggyal. Ez kiadja a belső oldalon a bütyök helyét. Ebbe a lyukba már be lehet csavarni egy megfelelő méretű csavart. ...... 

Lehet, hogy nem "szájbarágósan" írtam le, talán a bütyök szó helyett csavart kellett volna írnom. De gondoltam egy szöges guminál elég egyértelmű, a csavarom belülről fog kifelé a hegyével előre "becsavarodni". Így a végeredmény, hogy a hegye lesz kifelé, a talaj felé.

 

Gondolom teljesen becsavarva hogy ne legyen hézag a csavar feje és a gumi között, mert különben elég hamar kiszakadna. Viszont akkor mi fogja a talajt, domború a fej? Vagy valahogy mégis fordítva hogy a hegyes vége álljon ki?

A belső jó ötlet, de a súly miatt inkább egy vagy több réteg küllőszalaggal próbálkoznék, vagy valami kevlár féle anyaggal amit nem annyira egyszerű kilyukasztani mint a butilt.

Szóval, belülre egy belső kell, higgy nekem ! És szöges guminál nem szempont a súly, mert úgyis dög nehéz lesz de mégsem zavaró.

 

 

hejhó!

 

gumi ajánlatra lenne szükségem.

 

26"-os és minél szélesebb méretben :)

 

terepre megvan a magam kedvence,de most olyan gumira lenne szükségem ami jól bírja az aszfaltot és terepre is fel tudok menni vele.

 

konkrét felhasználási példa: otthonról munkába aszfalton megyek munkából haza meg terepen,vagy fordítva.

nyilván nem szabad csodát elvárnom, ezzel tisztában vagyok... inkább úgy fogalmaznék, hogy olyan terepgumira lenne szükségem ami aszfalton jól gurul és nem kopik el 2 hét alatt. ebben az esetben a súly nem szempont...

első blikkre a smart samre gondoltam. ebből van olcsóbb verzió is (mivel erre a területre nem fogok highend gumit venni)

 

előre is köszi.

Mint korábban is írtam, a Smart Sam erre tökéletes. Most nem számoltam ki pontosan de úgy 4000 km-t bírt ki nekem a sima 2,1es, drótos verzió. Szóval a 2 hétnél kicsit tovább fog tartani. :-)


marton módosította - 2014. május 19. - 23:29

Marci

#1857
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

a panaracer fire még amit tudok, hogy elég jól tűri az aszfaltot is és terepen is jól muzsikál. viszont az emlékeim szerint 2.1es méretnél nincs nagyobban.

Elég traktornak tűnik aszfaltra

#1858
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

hejhó!

 

gumi ajánlatra lenne szükségem.

 

26"-os és minél szélesebb méretben :)

 

terepre megvan a magam kedvence,de most olyan gumira lenne szükségem ami jól bírja az aszfaltot és terepre is fel tudok menni vele.

 

konkrét felhasználási példa: otthonról munkába aszfalton megyek munkából haza meg terepen,vagy fordítva.

nyilván nem szabad csodát elvárnom, ezzel tisztában vagyok... inkább úgy fogalmaznék, hogy olyan terepgumira lenne szükségem ami aszfalton jól gurul és nem kopik el 2 hét alatt. ebben az esetben a súly nem szempont...

első blikkre a smart samre gondoltam. ebből van olcsóbb verzió is (mivel erre a területre nem fogok highend gumit venni)

 

előre is köszi.

a panaracer fire még amit tudok, hogy elég jól tűri az aszfaltot is és terepen is jól muzsikál. viszont az emlékeim szerint 2.1es méretnél nincs nagyobban.



#1859
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Ma megnéztem és nem maxxis gumival van szerelve a bringám hanem Bontrager jones ACX 26x2.1-el.
 
Ugyhogy az alant leirt  tapasztalatok arra vonatkoznak és ehelyett gondoltam a cserét.
Magával az anyagával nagyon megvagyok elégedve mert 5 évalatt nem látszik  öregedésből vagy tárolásból adodó repedés az oldalán mint a régebbieknél.Amugy olvasom, hogy van tubeless verziója is, Ha az attól még tehetek fel belsős verziót is vagy csak tubeless gumit , még nem volt olyanom.


Maxxis Ignitor és Dy-No-Mite van a gépemen
Tényleg traktor
A hátsó gumi 1200km alatt közel jutott a tükörradiálhoz (szerintem több, mint 50% aszfalt)
Szóval nem kell visszaszívni :)

RelakS módosította - 2014. május 19. - 16:54


#1860
Repvez

Repvez

    vendég

  • fórumtag
  • 43 hozzászólás

Ma megnéztem és nem maxxis gumival van szerelve a bringám hanem Bontrager jones ACX 26x2.1-el.

 

Ugyhogy az alant leirt  tapasztalatok arra vonatkoznak és ehelyett gondoltam a cserét.

Magával az anyagával nagyon megvagyok elégedve mert 5 évalatt nem látszik  öregedésből vagy tárolásból adodó repedés az oldalán mint a régebbieknél.Amugy olvasom, hogy van tubeless verziója is, Ha az attól még tehetek fel belsős verziót is vagy csak tubeless gumit , még nem volt olyanom.