Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1821
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Tapadás pár más külsőhöz képest, ennyire kevés mintával még mindig példás, kopni meg gyorsan kopik, hát istenem! Ez ilyen. :)

ok. csak az előző jobb volt :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1822
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

 szarabbul tapad és gyorsabban kopik mint a 2. generációs.

Tapadás pár más külsőhöz képest, ennyire kevés mintával még mindig példás, kopni meg gyorsan kopik, hát istenem! Ez ilyen. :)



#1823
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

 szarabbul tapad és gyorsabban kopik mint a 2. generációs.

 

win-win :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1824
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

szal szerinted az régi jobb?

majd meglátjuk, kipróbálva. az hogy ránézésre nem tetszik attól még lehet jó. :)

 

 

Keresek már képet az RR-ről, mert most vettem egyet. Mivel lett elbasz@rintva?

 szarabbul tapad és gyorsabban kopik mint a 2. generációs.


Bikertigger módosította - 2014. június 13. - 15:08

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1825
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

mert nem jó  a kép.
 
lejebb ZSCS linkelte az igazit, annak köze nincs a régihez, de ráézésre ezt is skierált elqrni mint a racingralphot.

Keresek már képet az RR-ről, mert most vettem egyet. Mivel lett elbasz@rintva?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#1826
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

mert nem jó  a kép.

 

lejebb ZSCS linkelte az igazit, annak köze nincs a régihez, de ráézésre ezt is skierált elqrni mint a racingralphot.

szal szerinted az régi jobb?



#1827
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Soso számít. Salz-ra lesz meg Gardára megyünk utána. 

 

Velo-n láttam, hogy új Nobby NIC-et mutattak be:http://velo.hu/bemut...ic-gumikat.html

Ebbe mi is az újdonság? Kopp olyan, mint az eddigi, nem?

KEnda NEvegállal van valakinek tapasztalata?

mert nem jó  a kép.

 

lejebb ZSCS linkelte az igazit, annak köze nincs a régihez, de ráézésre ezt is skierált elqrni mint a racingralphot.


Bikertigger módosította - 2014. június 13. - 14:04

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1828
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 hozzászólás

szia,sajnos tuti nem ez a gond,amúgy a 2 defekt egymástól teljesen eltérő helyen volt,de mind2 a belső belső felén.  felni a amúgy rodi cc40,gyári szallagozással

 

Attól még, hogy a felniszalag a helyén van, ellenőrizd le, hogy ép-e. Tudnék mesélni...
(Bocs, nem "nem kedvelem" a hsz-edet, csak összekevertem a hozzászólás gombbal.) 

 

Felniluk által kitépett szelepre meg azt találtam ki, hogy kis O-gyűrűt húztam a szelep nyakára. Azóta nyugi van, még a hírhedt Mach1 + Conti kombinációval is. 


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1829
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Nibby-t ajánlottam volna magam is, ha a tömeg is számít, az egy jó kompromisszum lehet.

Soso számít. Salz-ra lesz meg Gardára megyünk utána. 

 

Velo-n láttam, hogy új Nobby NIC-et mutattak be:http://velo.hu/bemut...ic-gumikat.html

Ebbe mi is az újdonság? Kopp olyan, mint az eddigi, nem?

KEnda NEvegállal van valakinek tapasztalata?



#1830
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

meg van fúrva a felni, hogy elférjen az autószelep? ha igen, akkor kitakarítottad-e rendesen a forgácsoktól? ha nem, szedd le a felniszalagot, és hajrá.

nekem is volt hasonló problémám és az apró kis forgácsok rendesen megkeserítették az életem..

szia,sajnos tuti nem ez a gond,amúgy a 2 defekt egymástól teljesen eltérő helyen volt,de mind2 a belső belső felén.  felni a amúgy rodi cc40,gyári szallagozással


gtitdi módosította - 2014. június 12. - 17:34

  • Exile kedveli ezt

26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#1831
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

na közben az az érdekesség történt,hogy már 2x is kaptam defektet,egyszer kb 5 méter után aszfalton,viszont a lyukat analizálva nem kívülről érte behatás(ha egyáltalán az érte) ,hanem a felni felől  természetesen szalag van bent,és végig ellenőrizve semmit sem találtam,majd beraktam egy másik belsőt és egy 20 km-es éjszakai erdei túra után reggelre azt vettem észre,megint totál le eresztett,megint szét szedtem a lyuk megint belül volt a felni felől,de teljesen máshova esett a lyuk,mint az előző.

Azon gondolkoztam,már nem láttam a belsőkön jelölést,egyik no name volt a másik asszem decathlonos,de aztán észrevettem,hogy az egyik vlsz 2.175 volt..lehetséges,hogy a 100 kilós súlyom  a 4 báros nyomás,és a kis belső gumi együtt okozta a defektet? az is lehet,hogy a másik defektes gumi még kisebb,így leeresztve szemre vételezve úgy tűnik.

 

 

köszi

meg van fúrva a felni, hogy elférjen az autószelep? ha igen, akkor kitakarítottad-e rendesen a forgácsoktól? ha nem, szedd le a felniszalagot, és hajrá.

nekem is volt hasonló problémám és az apró kis forgácsok rendesen megkeserítették az életem..


  • gtitdi kedveli ezt

#1832
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ahogy látom nem. :(

Szélesebb lenne a felni, mint a gumi.



A sebesség mindent megold.

 


#1833
goldnarmz

goldnarmz

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Ahogy látom nem. :(



#1834
goldnarmz

goldnarmz

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás

Sziasztok! Egy 24.5 mm széles (ETRTO COMPATIBILITY 622 x 19) felnibe beletehető 622 x 23 méretekkel megáldott gumi? Jelenlegi 622 x 28, és elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha ... Előre is köszi!  ;)



#1835
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

sziasztok,segítsetek már egy kicsit,elvagyok maradva schwalbe road plus gumit cserélem át ideglenesen continental X-kingre és mivel a road plusba volt protektor, ebbe is szeretnék defekt védelmet,de amit kaptam hozzá continental revo sealant fehér szószt nem tudok,hogy kell betenni,

(amikor a család többi tagjának,nyomtam be ilyen defekt tűrő zöld zselét,azt rá kellett csavarnom az autós szelepre a hozzá adott csövet és benyomtam.)

 

ezt meg nem tudom,hogyan kell,köszi

 

 

 

na közben az az érdekesség történt,hogy már 2x is kaptam defektet,egyszer kb 5 méter után aszfalton,viszont a lyukat analizálva nem kívülről érte behatás(ha egyáltalán az érte) ,hanem a felni felől  természetesen szalag van bent,és végig ellenőrizve semmit sem találtam,majd beraktam egy másik belsőt és egy 20 km-es éjszakai erdei túra után reggelre azt vettem észre,megint totál le eresztett,megint szét szedtem a lyuk megint belül volt a felni felől,de teljesen máshova esett a lyuk,mint az előző.

Azon gondolkoztam,már nem láttam a belsőkön jelölést,egyik no name volt a másik asszem decathlonos,de aztán észrevettem,hogy az egyik vlsz 2.175 volt..lehetséges,hogy a 100 kilós súlyom  a 4 báros nyomás,és a kis belső gumi együtt okozta a defektet? az is lehet,hogy a másik defektes gumi még kisebb,így leeresztve szemre vételezve úgy tűnik.

 

 

köszi


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#1836
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

megoldva,köszi


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#1837
gtitdi

gtitdi

    fórumtag

  • fórumtag
  • 62 hozzászólás

sziasztok,segítsetek már egy kicsit,elvagyok maradva schwalbe road plus gumit cserélem át ideglenesen continental X-kingre és mivel a road plusba volt protektor, ebbe is szeretnék defekt védelmet,de amit kaptam hozzá continental revo sealant fehér szószt nem tudok,hogy kell betenni,

(amikor a család többi tagjának,nyomtam be ilyen defekt tűrő zöld zselét,azt rá kellett csavarnom az autós szelepre a hozzá adott csövet és benyomtam.)

 

ezt meg nem tudom,hogyan kell,köszi


26" gepida asgard pro-rock shox xc32-deore-Schwalbe

 

https://www.dropbox....30 18.57.53.jpg


#1838
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Egy pár hete Evo Nobby-val megyek elől (hosszú sztori, küllőtörés másikban, ideiglenes kerék csere miatt gumicsere Perf. Smart Sam-ről), gyakorlatilag mindig amikor eszembe jut hogy most hogy már nem kell vissza kéne cserélni Sam-re mert mégis gyorsabban kopik valahogy elmagyarázom magamnak hogy még bírja, most úgyis többet megyek terepre ezzel is, meg azért jobban fékez stb. :) Megint az tűnt fel hogy nem érzem hogy a Sam jobban gurulna vagy aszfalton bármiféleképp hű de jobb lenne, az viszont hátul csúszkál rendesen amikor terepen megeresztem.



#1839
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás

29x2.25 Nobby Nic-nek mekkora a kerülete?



#1840
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nobby Nic vagy Wild race'r lesz. Előbbire azt írják jobb vízen s jobban gördül. Kenda Nevegal-t is sokan dícsérik

Nibby-t ajánlottam volna magam is, ha a tömeg is számít, az egy jó kompromisszum lehet.

 

2015-re megújul a Nobby Nic mintázata és változik az oldal kialakítása: http://www.bikerumor...all-protection/

 

A cikk szerint könnyebb lesz belső nélkül installálni ezzel az ún. "tubeless easy" oldalfallal, mint a SnakeSkint, ezen mondjuk mosolyogtam egyet. A mostani SnakeSkin-ek szmötyi nélkül is tartják a levegőt, hetekig nem kell ráfújni.

 

Minta:

Schwalbe-new-nobby-nic-all-mountain-tire

 

Oldalfal:

Schwalbe-new-nobby-nic-all-mountain-tire