Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1801
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Sziasztok!

 

Conti gumiknál honnan tudom megállapítani, hogy mennyire defekt álló egy külső? A Schwalbe-nél egyértelmű 1-6 ig vannak sorolva.Continál a rétegeket látom...3/84 3/180...ez jelentené? Minnél sűrűbb minél több annál jobb? Vagy használ valamilyen más jelölést?


  • Vejne kedveli ezt

#1802
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Lehet az eszedbe sem jutott, olyan jó a gumi sokkal gyorsabb vagy vele és mindez annak a következménye! :)

No ez igaz :)



#1803
brtrabi

brtrabi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

hát az szerviz nélkül is látszik, hogy konkrétan a vázszetten kívül csak elrohadt szemét van azon a gépen. viszont kamion hosszúságú, még 630-as kerekű ős túravázra nincs sok értelme építkezni.

nem tudom, nem ez az első jármű aminek a felújításába kezdek de kb eddig szerkezetileg ez tűnik a legjobb állapotúnak, úgyhogy azért megpróbálom :D

ami rohadás van rajta az csak ott jelentkezett ahol leverték a festéket, hajtás is ép, nem lötyög nem kotyog semmije, egy váltót kell rátenni, a csapágyazásokat rendbetenni, meg egy nyereg kell rá. Nem múzeális darab lesz, ami szemét volt rajta meg mindent lehajítottam róla :) 



#1804
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

szarabbul tapad és gyorsabban kopik mint a 2. generációs.

 

Ez csak a performance keverékre érvényes? Ha nem, akkor mikor változtatták és hogy lehet megkülönböztetni?

 

Balatonlelle után cseréltem (Evo UST) 2012-est 2013-ra (26x2,25, HS425 Art-No: 11700021.01, made in indonesia, ez az új vagy még a régi?) és több versenyen sem éreztem különbséget (CityCross-tól féltem de kellemesen csalódtam, nincs rajta észrevehető kopás). Az előzővel is csúsztam nedves kövön, de az semelyik guminál sem meglepetés.

 

no no, valakivel keversz, a 2. generációs a kedvenc gumim volt.

 

az új meg nálam már második szezon, de nem azért mert annyira tartós hanem mert keveset megyek . (de nincs benne 2000 és már nincs mintája, bár performance keverék. és 26-os, így tapadásban nem hasonlítanám a 29-er verzióhoz mivel azt nem próbáltam.

 

Ha kizárólag a performance keverékről van szó akkor nem csoda hogy nem olyan jól tapad, az hogy az előző generációhoz képest sem ilyen szempontból belefér mert ennek a legfontosabb célja hogy (még) elérhetőbb legyen, nem hiszem hogy Forma 1 féle direkt rontásról van szó (mármint hogy úgy akarnak többet keresni hogy gyorsabban kell lecserélni, tehát többet adnak el belőle, nem hogy változatosabb lesznek tőle a versenyek - hosszú távon ez nem működne a hírnév romlása miatt).

 

Elvileg csak akkor használsz perf. RaRa-t ha nincs pénzed Evo-ra, főleg versenyzésre. Az egészség szvsz fontosabb a pénztárcánál.



#1805
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

hát az szerviz nélkül is látszik, hogy konkrétan a vázszetten kívül csak elrohadt szemét van azon a gépen. viszont kamion hosszúságú, még 630-as kerekű ős túravázra nincs sok értelme építkezni.



#1806
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

értem
hát most ültem neki úgy rendesen de nem lesz ez olyan egyszerű úgylátom...meg lehet nem úszom meg annyiból mint gondoltam

hát, most megnézve a többi képet is, mielőtt nagyon belevágnék bármibe is én lehet a helyedben eltolnám valami szervízbe (olyanba a sokból ahol értenek is hozzá) és kérnék egy állapotfelmérést -az ingyen van-  mi mennyibe fájna. aztán úgy gondolkodnék el rajta hogy érdemes e ?

s a gumi lenne az utolsó tétel aminek a beszerzésén agyalnék :)


  • zeezoltano kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1807
brtrabi

brtrabi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

pár oldallal visszább linkeltem egy táblázatot, az sokat segíthet :)

 

amúgy a 28 a gumi szélessége milliméterben a 630 a felni meg a gumiperem átmérője a 27 meg a kerék külső átmérője zollban (inch vagy hüvelyk ha úgy jobb, amúgy 25,4 mm) de az manapság csak egy névleges méret.

 

egyébként 28-630 at itthon nem valószínű hogy fogsz kapni, 25 vagy 32 lehet. és minőségi cucca csak a continak elérhető (32-es) a többi hulladék kínai fos.

értem
hát most ültem neki úgy rendesen de nem lesz ez olyan egyszerű úgylátom...meg lehet nem úszom meg annyiból mint gondoltam



#1808
brtrabi

brtrabi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

pár oldallal visszább linkeltem egy táblázatot, az sokat segíthet :)

 

amúgy a 28 a gumi szélessége milliméterben a 630 a felni meg a gumiperem átmérője a 27 meg a kerék külső átmérője zollban (inch vagy hüvelyk ha úgy jobb, amúgy 25,4 mm) de az manapság csak egy névleges méret.

 

egyébként 28-630 at itthon nem valószínű hogy fogsz kapni, 25 vagy 32 lehet. és minőségi cucca csak a continak elérhető (32-es) a többi hulladék kínai fos.

köszi szépen, meg is van :)



#1809
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Sziasztok!

 

Lenne néhány kérdésem gumiméret megállapítással kapcsolatban. A mértékegységekkel, átválásokkal tisztában vagyok, azzal nincs baj :D
csak értelmezni és elhelyezni nem nagyon tudom ezeket a számokat, mivel elég új vagyok ebben a kerékpár témában.
 

Hozzájutottam egy Favorit versenykerékpárhoz, belekezdtem a felújításába és gumik is kellenek rá. Ugyanilyeneket szeretnék rá mint amik most vannak rajta, legalábbis méretre mindenképp. Csak mindenfélét olvastam eddig és nem teljesen tiszta hogy melyik mit jelent. Tudnátok segíteni? A 28-630 gondolom az átmérő de ha az az átmérő akkor pl  27 az mi? :/

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

előre is köszi

Robi

pár oldallal visszább linkeltem egy táblázatot, az sokat segíthet :)

 

amúgy a 28 a gumi szélessége milliméterben a 630 a felni meg a gumiperem átmérője a 27 meg a kerék külső átmérője zollban (inch vagy hüvelyk ha úgy jobb, amúgy 25,4 mm) de az manapság csak egy névleges méret.

 

egyébként 28-630 at itthon nem valószínű hogy fogsz kapni, 25 vagy 32 lehet. és minőségi cucca csak a continak elérhető (32-es) a többi hulladék kínai fos.


Bikertigger módosította - 2014. június 15. - 11:44

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1810
brtrabi

brtrabi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Sziasztok!

 

Lenne néhány kérdésem gumiméret megállapítással kapcsolatban. A mértékegységekkel, átválásokkal tisztában vagyok, azzal nincs baj :D
csak értelmezni és elhelyezni nem nagyon tudom ezeket a számokat, mivel elég új vagyok ebben a kerékpár témában.
 

Hozzájutottam egy Favorit versenykerékpárhoz, belekezdtem a felújításába és gumik is kellenek rá. Ugyanilyeneket szeretnék rá mint amik most vannak rajta, legalábbis méretre mindenképp. Csak mindenfélét olvastam eddig és nem teljesen tiszta hogy melyik mit jelent. Tudnátok segíteni? A 28-630 gondolom az átmérő de ha az az átmérő akkor pl  27 az mi? :/

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

előre is köszi

Robi



#1811
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Azt is szidtad és nekem az is elment egy szezont hátul. :)

no no, valakivel keversz, a 2. generációs a kedvenc gumim volt.

 

az új meg nálam már második szezon, de nem azért mert annyira tartós hanem mert keveset megyek . (de nincs benne 2000 és már nincs mintája, bár performance keverék. és 26-os, így tapadásban nem hasonlítanám a 29-er verzióhoz mivel azt nem próbáltam.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1812
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

Schwalbe Sammy Slick-el van valakinek tapasztalata? Nagyobb részt aszfalt kissebb rész föld út, erdő használathoz keresgélek gumit. Igazából a Schwalbe-t preferálnám és az ő kínálatukból ezt találtam a leg megfelelőbbnek.... Ellenvetés?

 

nem próbáltam ugyan, de szerintem ez is inkább az a fajta gumi, ami inkább könnyű terepre való, mint a régi conti double fighter. aszfalton hamar le fog menni róla a középső kis minta. de ezt csak gondolom. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1813
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Schwalbe Sammy Slick-el van valakinek tapasztalata? Nagyobb részt aszfalt kissebb rész föld út, erdő használathoz keresgélek gumit. Igazából a Schwalbe-t preferálnám és az ő kínálatukból ezt találtam a leg megfelelőbbnek.... Ellenvetés?



#1814
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Legfőképp a avarral borított bükki utakon ért meglepetés, ahol azelőtt más gumival biztosabban lehetett menni.

De a saras talajt sem szereti annyira (dagonyában nem járok, ha nem fontos) átázott Budai-hg agyagos ösvényei ilyenek pl.

Lehet az eszedbe sem jutott, olyan jó a gumi sokkal gyorsabb vagy vele és mindez annak a következménye! :)



#1815
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Legfőképp a avarral borított bükki utakon ért meglepetés, ahol azelőtt más gumival biztosabban lehetett menni.

De a saras talajt sem szereti annyira (dagonyában nem járok, ha nem fontos) átázott Budai-hg agyagos ösvényei ilyenek pl.



#1816
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Hát a racingralph tapadása valóban hagy némi kivánnivalót maga után :)

viszont cserébe nálam nagyobb tempónál folyamatosan kapkodja fel a különböző méretű ágakat, köveket..ami van hogy a hátsó kerékben landol, van hogy a váz alsócsöve kap egy elég rendes ütést. még jó hogy van rajta egy védő réteg, mert már sztem a váz karbonszövete is sérült volna 1x-2x..

nálatok is dobálózik, vagy csak engem ért ez a megtiszteltetés?

Milyen talajon nem tapad nálad? Én használom már egy ideje, de szerintem egyedül a nedvesség a halála mint pl. nedves köves, kemény talaj kicsi sárral meg  persze nagy sár. Cserébe elég gyors döngölt/laza talajon.

Követ nekem mindegyik gumim dobálta ha tempósabban mentem, de nem hiszem hogy a gumi kapná fel, egyszerűen csak felpattannak az elsőkerékről



#1817
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Én szerintem ha ez elkopik kipróbálok az új NobbyNic-et



#1818
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Nem tom srácok, nekem 29x2.25 SnakeSkin Ralph-Ron van fent és hibátlan.

Ma Crosskovácsin direkt figyeltem, hogy körülöttem csúszkáltak, kapartak kollegák, ez meg ment át tökön paszulyon szó nélkül. Tehát lehet az a közvélekedés, hogy az idei sorozat szar, de én nagyon szeretem, jövőre is ilyet veszek, és haveri körben ajánlom is mindenkinek.



#1819
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Hát a racingralph tapadása valóban hagy némi kivánnivalót maga után :)

viszont cserébe nálam nagyobb tempónál folyamatosan kapkodja fel a különböző méretű ágakat, köveket..ami van hogy a hátsó kerékben landol, van hogy a váz alsócsöve kap egy elég rendes ütést. még jó hogy van rajta egy védő réteg, mert már sztem a váz karbonszövete is sérült volna 1x-2x..

nálatok is dobálózik, vagy csak engem ért ez a megtiszteltetés?



#1820
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

ok. csak az előző jobb volt :)

Azt is szidtad és nekem az is elment egy szezont hátul. :)