Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1781
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok!

 

Uj vagyok a forumban, ahogy kisse uj a kerekpar-temaban is. Van egy korulbelul 8 eve nem hasznalt, Mali Cobra tipusu MTB kerekparom. Par hete elkezdtem ujra hajtani ( hasznalatba vetel elott jart szervizben), aztan kaptam egy defektet, vettem uj belsot, 40 km utan ismet defekt. Itt dontottem el, hogy szerzek be uj kulso gumikat is, meg vannak mar repedezve itt-ott. A gumikat netrol rendelnem. Sajnos 3-4 ora bongeszes utan sem tudtam megbizonyosodni abban, melyik gumi passzolna is az en kerekemre. A parameterek: a kerek tipusa Weinmann ZAC 20 (kivul meg ez szerpe rajt: 26 x 1.5/1.75) Ezidaig, tehat "gyarilag" ez a gumi volt rajt: Innova 54-559 26 x 1.95. En ezt a gumit neztem ki : Continental Town&Country (a 0115800 tipust, tehat 54-559 26 x 2.1) Szerintetek passzolni fog ez a kerekekre? Ezek a szamozasok teljesen elbizonytalanitottak, es ha megsem jo, akkor postazhatnam vissza, ami macera. Szoval biztosra szeretnek menni, ehhez szives segitsegeteket kernem. Koszonom

Az első szám 26 az a kerék méret collban megadva a második a gimi szélességét jelenti szintén collban, 1.75-1.95-2.1 ebben a sorrendben lesznek egyre szélesebbek, ballonosabbak. 



#1782
exoseal

exoseal

    újonc

  • fórumtag
  • 2 posts

Sziasztok!

 

Uj vagyok a forumban, ahogy kisse uj a kerekpar-temaban is. Van egy korulbelul 8 eve nem hasznalt, Mali Cobra tipusu MTB kerekparom. Par hete elkezdtem ujra hajtani ( hasznalatba vetel elott jart szervizben), aztan kaptam egy defektet, vettem uj belsot, 40 km utan ismet defekt. Itt dontottem el, hogy szerzek be uj kulso gumikat is, meg vannak mar repedezve itt-ott. A gumikat netrol rendelnem. Sajnos 3-4 ora bongeszes utan sem tudtam megbizonyosodni abban, melyik gumi passzolna is az en kerekemre. A parameterek: a kerek tipusa Weinmann ZAC 20 (kivul meg ez szerpe rajt: 26 x 1.5/1.75) Ezidaig, tehat "gyarilag" ez a gumi volt rajt: Innova 54-559 26 x 1.95. En ezt a gumit neztem ki : Continental Town&Country (a 0115800 tipust, tehat 54-559 26 x 2.1) Szerintetek passzolni fog ez a kerekekre? Ezek a szamozasok teljesen elbizonytalanitottak, es ha megsem jo, akkor postazhatnam vissza, ami macera. Szoval biztosra szeretnek menni, ehhez szives segitsegeteket kernem. Koszonom



#1783
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

konkrét típustól függetlenül, nekem jó tapasztalataim vannak a drágább continental gumikkal.

Jaja, az xking raceSport elég jó guma. Tubelessként is elég jó volt elöl. A protection sajna nehéz :(



#1784
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

Nem szeretem a contit, ennyike.


Én a pacal pörkölttel vagyok így.
  • zeezoltano likes this

#1785
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Azért ez is árnyaltabb, mert a szuper sonicban lévő safety systemet minden kiszúrta (erre mondjuk fel is hívták a figyelmet), míg a city contactban 10000 km alatt volt egy defektem. A túra vonalon van most már ezer féle fantázia nevű cuccuk, de azt hiszem a vectran a csúcs

Szerintem nem kell ezoterikusnak lenni


Nem szeretem a contit, ennyike.

#1786
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts

gondolom abból is az evo..

 

contit semmiképpen nem veszek

 

konkrét típustól függetlenül, nekem jó tapasztalataim vannak a drágább continental gumikkal.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1787
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,932 posts

1ébként meg a plus a "csúcs", aztán a safety system, és a puncture protection az alap.

 

érdekes módon idén a safety system es contactokra vállal garit a conti, nem a plus-osokra.

Azért ez is árnyaltabb, mert a szuper sonicban lévő safety systemet minden kiszúrta (erre mondjuk fel is hívták a figyelmet), míg a city contactban 10000 km alatt volt egy defektem. A túra vonalon van most már ezer féle fantázia nevű cuccuk, de azt hiszem a vectran a csúcs 

 

gondolom abból is az evo..

=

contit semmiképpen nem veszek

Szerintem nem kell ezoterikusnak lenni 



#1788
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,995 posts

lehet nem elég szigorú a pillantásom, de nekem nem volt defekt gondom a rr-al.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1789
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

nagyon szarok. 1k alatt majd 0ra kopnak és egy szúrósabb tekintettől lyukad. akkor inkább race king, bár nem bírtam megszeretni.

 

Most rendeltem én is gumit a németektől... Pont emiatt nem akartam RR-t. Lett helyette race-king performance. Miért nem bírtad megszeretni?



#1790
Binglof

Binglof

    vendég

  • fórumtag
  • 64 posts

Lehet hogy kikapok, de ezt nézzétek meg:

http://www.gumisprin...par-gumi-kopeny

és ezt:

http://www.gumisprin...par-gumi-kopeny

Fantasztikusan jó árakon van most.

(Bocsánat ha valakit zavar ez az ingyenreklám. Most vásároltam tőlük, hátha másnak is segítek vele.)


Edited by Binglof, 2014. June 24. - 12:46.

Soha ne hagyd abba a csüggedést!


#1791
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

egyébként meg smart sam, most olvasom hogy bakonyba sem akarsz elveszni :)

gondolom abból is az evo..

 

contit semmiképpen nem veszek



#1792
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

egyébként meg smart sam, most olvasom hogy bakonyba sem akarsz elveszni :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1793
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

vagy ha veszek ugyanennyiért perfomance line-os ralphokat? vagy azok nagyon gagyik? rettentően kiestem a technikai vonalról..

nagyon szarok. 1k alatt majd 0ra kopnak és egy szúrósabb tekintettől lyukad. akkor inkább race king, bár nem bírtam megszeretni.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1794
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

svábli silento

ha komolyabb defektvédelem kell akkor conti country plus.

vagy ha veszek ugyanennyiért perfomance line-os ralphokat? vagy azok nagyon gagyik? rettentően kiestem a technikai vonalról..



#1795
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

svábli silento

ha komolyabb defektvédelem kell akkor conti country plus.

köszi.



#1796
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Hali!

Külső kellene 2 db - 26", főként aszfalt, meg foldút, árban max. 6k per darab. A felni mavic crosstrail. 

Hegyet egyelőre nem látna sokat, egy-egy Gázló ilyesmi.

svábli silento

ha komolyabb defektvédelem kell akkor conti country plus.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1797
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7,622 posts

Hali!

Külső kellene 2 db - 26", főként aszfalt, meg foldút, árban max. 6k per darab. A felni mavic crosstrail. 

Hegyet egyelőre nem látna sokat, egy-egy Gázló ilyesmi.



#1798
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Más kérdés, hogy érdemes az On-One oldalán megnézni, mennyibe kerül a VIttoria Diamante Pro Radiale, 22-24mm szélességben kapható. Az Open Corsa is olcsó arrafelé, de csak 20-as szélességben, bár nekem lehet jó lesz a 20-as is, hiába szeretnék 24-25mm széleset, ha már a 23-as is ilyen sunyin közel van a villavállhoz

 

Csak nem szeretek az On_one-ról rendelni :D Egyszer egy havernak totál mást küldtek le, mint amit rendelt, kommunikáció nulla (emailekre..) ráadásul a webshopban levő dolgok listázása idegesítő (rengetegszer látod, hogy amúgy üres az árukészlet, de hirdetik kint..)

 

Az Ambrosio retro gumijai is érdekesek bár ki tudja, lehet van vagy 20 éves már.. :)

 

egyébként annyira nem jó árak ezek. Van hazai bringabolt, aki konkrétan ugyanennyiért adja a DIamante Pro Radialét, és ugyebár ott még a posta sem annyi.. A fontot én konzekvensen 380-ba szoktam váltani, mikor kalkulálok az árakkal..


Edited by Vejne, 2014. June 22. - 05:47.


#1799
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

1ébként meg a plus a "csúcs", aztán a safety system, és a puncture protection az alap.

 

érdekes módon idén a safety system es contactokra vállal garit a conti, nem a plus-osokra.


  • Vejne likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1800
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

Sziasztok!

 

Conti gumiknál honnan tudom megállapítani, hogy mennyire defekt álló egy külső? A Schwalbe-nél egyértelmű 1-6 ig vannak sorolva.Continál a rétegeket látom...3/84 3/180...ez jelentené? Minnél sűrűbb minél több annál jobb? Vagy használ valamilyen más jelölést?

Ez a szövetsűrűsége lesz.

 

Pl. SuperSport plüss: 84TPI, 3 rétegben, (3*28), míg a GrandPrix pl. 180tpi, ami 3db 60-as rétegből jön össze. "Általánosságban" a magasabb jobb, ie.: kisebb sérülések (kavicsnyom, aprócska felületi sérülés) kisebb eséllyel fog kifakadni annyira, hogy kiengedje a belsőt, szvsz jobban bírja a szúrásokat-kis vágásokat. Meg kényelmesebb is a magasabb szövetsűrűség, utóbbit pl. elég markánsan lehet érezni 60 és 150, vagy urambocsá' 290 esetén. Érezhetően simábban futnak a magasabb szövetsűrűségű gumik (ezt kb. egyből észrevettem egy gumicsere után, s csak utána "gúgliztam" rá, miután konstatáltam, hogy kényelmesebb. A kereső is ezt támogatta, szóval nem Placido hatásról volt szó, hanem valódi élményről :D

 

A sima GrandPrix 20 euróért szvsz nagyon megéri, főleg, hogy 22-23-24-25-28mm szélességben és TRIATLONméretben is elérhető ;) Bár nekem sajna csak kb. 4ezret bírt elöl, kirepedt oldalt..