Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1721
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Köszi az infókat, meg a dicsaklonos tippet! :)

Decathlonban csak Debrecenben van, és úgy látom a nagykerek sem tobzódnak a Michelinben... :S Nagykerben pedig úgy tűnik nincs.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1722
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Köszi az infókat, meg a dicsaklonos tippet! :)


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1723
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

dzsízösz! ez ....ott drága! mért nem a decathlonba küldöd, ott jóval olcsóbb.

 

http://www.decathlon...id_5618329.html

Csak mert nem jutott eszembe.  :)

A németeknél majd mindig akciós, szettben...


Edited by Rabbit, 2014. July 18. - 09:10.


#1724
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,998 posts

dzsízösz! ez ....ott drága! mért nem a decathlonba küldöd, ott jóval olcsóbb.

 

http://www.decathlon...id_5618329.html

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1725
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

Más, vagy konkrétan a Vittoria márkával volt konkrét szívás? Lehet tudni miben volt rossz? (Arra kaptam visszajelzést hogy beszerezhető, max akkor 24 órásig nem cserélek gumikat, de jobban örülnék ha addigra már meglenne.)

Konkrétan a rózsaszín Vittoriával. Én csak egyet robbantottam fel nulla kilométeresen (tudok gumit szerelni), de a cimbinél is tudok még 3-4 gyors "elhullásról". Majd tíz éve használom a zöld michelint gond nélkül, országútin is. Ennyi pénzért, amibe a latex kerül, csak michelint szabad venni.

 

Ha nem külföldi beszerzés, ezt javaslom (mintha azt olvastam volna, erre leszel a hétvégén):

http://www.kerekpar-...=232&katID=276 



#1726
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Csak michelin. Az indulás előtti rutin része a nyomásellenőrzés.

Más, vagy konkrétan a Vittoria márkával volt konkrét szívás? Lehet tudni miben volt rossz? (Arra kaptam visszajelzést hogy beszerezhető, max akkor 24 órásig nem cserélek gumikat, de jobban örülnék ha addigra már meglenne.)


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1727
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,011 posts
  • LocationKelenföld

Visszaolvastam jópár latexes hsz-t, emlékeimben is kutakodtam, de nem leltem választ:

26×2,1 méretben (AV) michelin vagy Vittoria vagy egyéb? Nyomástartás, szelepszár elsőként ami szembe jut mint szempont... Michelint régebben hetente fújtam, nem volt vészes a nyomásvesztés.

Csak michelin. Az indulás előtti rutin része a nyomásellenőrzés.



#1728
MC Pite

MC Pite

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,388 posts

Visszaolvastam jópár latexes hsz-t, emlékeimben is kutakodtam, de nem leltem választ:

26×2,1 méretben (AV) michelin vagy Vittoria vagy egyéb? Nyomástartás, szelepszár elsőként ami szembe jut mint szempont... Michelint régebben hetente fújtam, nem volt vészes a nyomásvesztés.


"A hegyikerékpározás több mint versenysport, a természetközpontúan gondolkodó, egészségmegőrző,aktív életstílust kedvelő emberek szabadidősportja." Paripám


#1729
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Javagyúgy. Akkor bocs.

 

A Caprinae-vel semmi bajom, csak szeretem kifacsarni a neveket. (Nekem ugyan nem volt, de a fiamnak volt egy 20"-as Kids Cherokee, elég sokáig kitartott, olyannyira, hogy a 24-est megspórolhattuk, egyből a 26-osra ülhetett utána. És még el is tudtuk adni normális áron. Szóval csak ajánlani tudom.)

Azzal sincs bajom, hogy elől tárcsa, hátul V-fék, bizonyos esetekben lehet értelme, csak gyárilag nem nagyon látni ilyesmit...

Ja, ok, azt hittem, vmi rossz tapasztalat.   :)  Elég szerencsétlen képet találtam a neten, csak azért illesztettem be, hátha az oldaltámasz kiválasztásához nem árt. (Még mindig nem tudom megoldani, hogy saját fotókat illesszek be.)
 


Edited by energy, 2014. July 17. - 21:59.


#1730
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 posts

OFF

 

Én elől-hátul tárcsafékkel kaptam. Nem tudom létezik-e gyárilag kombinált változat , és ha igen annak mi értelme van. Viszont megvan a helye a patkóknak is.

Errefelé (nagyobb város) a birngaboltokban, igencsak gyér a választék  egy-egy alkatrészből. Én pl. a ebay-ről többször is rendeletem a hazai ár töredékéért apróságokat, és meg vagyok velük elégedve. És mivel az ebay terméklapok sokszor nem valósághűek , nem árt kicserélni a tapasztalatokat, különösen hogy probléma esetén a visszapostázás nem érné még.
Nekem pl. nem mindegy, hogy egy apróságot az ebay-ről rendelek 400 forintért (postaköltséggel) vagy ugyanazt idehaza 2000-ért úgy, hogy be kéne érte járni a várost. És sorolhatnám.

 

És mi a problémád a Cpringyóval? Személyes tapasztalat?
(Sztem az árához képest tűrhető.)

 

ON

 

Javagyúgy. Akkor bocs.

 

A Caprinae-vel semmi bajom, csak szeretem kifacsarni a neveket. (Nekem ugyan nem volt, de a fiamnak volt egy 20"-as Kids Cherokee, elég sokáig kitartott, olyannyira, hogy a 24-est megspórolhattuk, egyből a 26-osra ülhetett utána. És még el is tudtuk adni normális áron. Szóval csak ajánlani tudom.)

Azzal sincs bajom, hogy elől tárcsa, hátul V-fék, bizonyos esetekben lehet értelme, csak gyárilag nem nagyon látni ilyesmit...


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1731
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Itt egy kis tudományos iromány... What is the correct pressure fo my tire? Ez nagyjából működik csak a Schwalbe helyére a Continental szót kell behelyettesíteni... :)

 

http://www.schwalbe..../luftdruck.html

Thx. :)

Jó lett volna előbb tudnom, azt hittem, azzal kímélem a gumit, h a ráírt ajánlott 6.5-re fújom. :(



#1732
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Gumihoz mondjuk éppen nincs köze :D

Én a láncvillásat jobban kedvelem, egy okból: ha hátrafelé tolod a bringát, nem akad bele a hajtókar.

OFF

 

Hirtelen erre a hátrafelé tolásra nem is gondoltam... :)   Legközelebb nyitok egy topicot, mondjuk "A nagy oldaltámasz topic" néven.     :)

 

ON


Edited by energy, 2014. July 17. - 21:16.


#1733
energy

energy

    vendég

  • fórumtag
  • 100 posts

Ha már OFF, legyen kövér: Ez a Cpringyó gyárilag olyan, hogy elől tárcsa, hátul V-fék?

 

Oldaltámasz: szerintem is a láncvillás megoldás a jobb, mert ha csomagos túrára mész, stabilabban le tudod támasztani a kerékpárt, mert pont ott tartja, ahol a súly van. Ez persze csak elmélet, mert nekem nincs ilyen, de volt már olyan, hogy jó lett volna, ha van...

 

(Egyébként bocs, de nem értem, mit kell ilyesmin sokat agyalni, mint pumpa, kulacs, kulacstartó, oldaltámasz, olcsó külső... Bemész a legközelebbi bringaboltba, oszt' veszel. Ha valami jobbféle vázról, telóról, kerékszettről lenne szó, érdemes körülnézni, mert lehet, hogy valahol 20e forittal olcsóbb. De ezeknél az apróságoknál nincs tétje, szerintem...)

 

ON

 

OFF

 

Én elől-hátul tárcsafékkel kaptam. Nem tudom létezik-e gyárilag kombinált változat , és ha igen annak mi értelme van. Viszont megvan a helye a patkóknak is.

Errefelé (nagyobb város) a birngaboltokban, igencsak gyér a választék  egy-egy alkatrészből. Én pl. a ebay-ről többször is rendeletem a hazai ár töredékéért apróságokat, és meg vagyok velük elégedve. És mivel az ebay terméklapok sokszor nem valósághűek , nem árt kicserélni a tapasztalatokat, különösen hogy probléma esetén a visszapostázás nem érné még.
Nekem pl. nem mindegy, hogy egy apróságot az ebay-ről rendelek 400 forintért (postaköltséggel) vagy ugyanazt idehaza 2000-ért úgy, hogy be kéne érte járni a várost. És sorolhatnám.

 

És mi a problémád a Cpringyóval? Személyes tapasztalat?
(Sztem az árához képest tűrhető.)

 

ON


Edited by energy, 2014. July 17. - 21:16.


#1734
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,064 posts

Felfújtam 8-ra, mentem vele fél órát. Szemmel láthatóan jóval kevésbé lapul be alattam a kerék. :)

Itt egy kis tudományos iromány... What is the correct pressure fo my tire? Ez nagyjából működik csak a Schwalbe helyére a Continental szót kell behelyettesíteni... :)

 

http://www.schwalbe..../luftdruck.html


Edited by verti, 2014. July 17. - 20:55.

  • ncc1701 likes this

#1735
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Felfújtam 8-ra, mentem vele fél órát. Szemmel láthatóan jóval kevésbé lapul be alattam a kerék. :)



#1736
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

105kg-hoz kevés lesz a 6,5 bar, nagy eséllyel azért repedezik az oldala. Én 70kg-val használtam 6,5-7baron szintén a 28ast, most párom alatt futnak, 4-5e km lehet bennük és hibátlan az oldalfal.

 

Mennyi legyen, 7.5-8? :) Vagy most már tök mindegy?



#1737
McGywer

McGywer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2,854 posts

Conti szuper sport plusz gumi van a bicajomon (elvileg 28mm, de mérve 26mm csak). Ráírva max 8.5 nyomás van, én 6.5-nél használtam, ahogy rá is van íva, h az az ajánlott. Tavasszal kerültek fel, azóta van bennük 1500-1800km. Repedezik az oldala. Asszonyén ugyanez van, de ő fele ennyit sem ment, és nem 105kg, mint én, hanem csak 55, és az övének semmi baja. A repedések egyelőre nem mélyek, csak felületik.

Mennyire parázzak a repedezés miatt? :) Eldurranhat menet közben? Normális ez (gondolom, nem)?

105kg-hoz kevés lesz a 6,5 bar, nagy eséllyel azért repedezik az oldala. Én 70kg-val használtam 6,5-7baron szintén a 28ast, most párom alatt futnak, 4-5e km lehet bennük és hibátlan az oldalfal.



#1738
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

Conti szuper sport plusz gumi van a bicajomon (elvileg 28mm, de mérve 26mm csak). Ráírva max 8.5 nyomás van, én 6.5-nél használtam, ahogy rá is van íva, h az az ajánlott. Tavasszal kerültek fel, azóta van bennük 1500-1800km. Repedezik az oldala. Asszonyén ugyanez van, de ő fele ennyit sem ment, és nem 105kg, mint én, hanem csak 55, és az övének semmi baja. A repedések egyelőre nem mélyek, csak felületik.

Mennyire parázzak a repedezés miatt? :) Eldurranhat menet közben? Normális ez (gondolom, nem)?


Edited by ncc1701, 2014. July 16. - 15:37.


#1739
Exile

Exile

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 889 posts

Van itt valahol oldaltámasz topic?

Azt akarok venni csak nem tudom, hogy inkább olyat nézzek, ami az első lánckerék környékére rakható vagy olyat, ami a láncvillára?
A bicajaitokon van oldaltámasz?
Mire kell még figyelni az  oldaltámasz váráslásánál?

Caprine highlander bicajom van, lehet éppen ez a típus:
http://static.testbi...-06-24 12:05:17
(képet a neten találtam)

 

Köszönöm előre is.

 

Ha már OFF, legyen kövér: Ez a Cpringyó gyárilag olyan, hogy elől tárcsa, hátul V-fék?

 

Oldaltámasz: szerintem is a láncvillás megoldás a jobb, mert ha csomagos túrára mész, stabilabban le tudod támasztani a kerékpárt, mert pont ott tartja, ahol a súly van. Ez persze csak elmélet, mert nekem nincs ilyen, de volt már olyan, hogy jó lett volna, ha van...

 

(Egyébként bocs, de nem értem, mit kell ilyesmin sokat agyalni, mint pumpa, kulacs, kulacstartó, oldaltámasz, olcsó külső... Bemész a legközelebbi bringaboltba, oszt' veszel. Ha valami jobbféle vázról, telóról, kerékszettről lenne szó, érdemes körülnézni, mert lehet, hogy valahol 20e forittal olcsóbb. De ezeknél az apróságoknál nincs tétje, szerintem...)

 

ON


Nyekereg a láncom, mint egy részeg kórus, nem segíthet rajta, csak a tribológus!

#1740
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Van itt valahol oldaltámasz topic?

Azt akarok venni csak nem tudom, hogy inkább olyat nézzek, ami az első lánckerék környékére rakható vagy olyat, ami a láncvillára?
A bicajaitokon van oldaltámasz?
Mire kell még figyelni az  oldaltámasz váráslásánál?

Caprine highlander bicajom van, lehet éppen ez a típus:
http://static.testbi...-06-24 12:05:17
(képet a neten találtam)
 
Köszönöm előre is.


Gumihoz mondjuk éppen nincs köze :D

Én a láncvillásat jobban kedvelem, egy okból: ha hátrafelé tolod a bringát, nem akad bele a hajtókar.