Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1681
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Elfér a 25-ös. Ha tényleg csak városban használod a gépet, akkor mi szükség ilyen extra slick külsőkre?

gyarilag az volt rajta, es altalaban az emberek nagy resze nem csereli le a gyari gumikat, amig nem szukseges. :)



#1682
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás

Lecserélem a gumit nem kockáztatok, a következő kérdésem az lenne hogy jelenleg 23-622 van rajta a képek alapján ( http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg ) elférne a 25-622 ?

Főleg városi használatra milyen gumit ajánlanátok? Conti gp 4000 s II ,  Schwalbe ultremo zx , Mavic Yksion Comp 25 , Michelin Pro4 vagy az Endurance , ezek közül vagy esetleg más?

Elfér a 25-ös. Ha tényleg csak városban használod a gépet, akkor mi szükség ilyen extra slick külsőkre?



#1683
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Ez a gumitéma olyan mint a nyereg. lehet vitatkozni hogy mi a jó gumi és mi nem, csak felesleges, mert mindenkinek más a stílusa, súlya, más nyomáson használja, tömlős, nem tömlős stb.

Gyönyörűen összefoglaltad a lényeget !

Amelyik gumit én imádom, haverjaim nem szeretik. Amit ők istenítettek, én a 2. túra után levettem a bringámról. Nehéz tanácsot adni, pont, mint a nyergeknél.


Marci

#1684
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Lecserélem a gumit nem kockáztatok, a következő kérdésem az lenne hogy jelenleg 23-622 van rajta a képek alapján ( http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpghttp://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg ) elférne a 25-622 ?

Főleg városi használatra milyen gumit ajánlanátok? Conti gp 4000 s II ,  Schwalbe ultremo zx , Mavic Yksion Comp 25 , Michelin Pro4 vagy az Endurance , ezek közül vagy esetleg más?



#1685
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek

Ez a gumitéma olyan mint a nyereg. lehet vitatkozni hogy mi a jó gumi és mi nem, csak felesleges, mert mindenkinek más a stílusa, súlya, más nyomáson használja, tömlős, nem tömlős stb.

Ami Mof fórumtársnak van valóban a legjobb választás lenne a köves vizes részekre mert olyan mint egy takonylabda, csak hát ugye azt kell is tekerni.

Ha beférne a sid-embe rég olyat használnák :)

 



#1686
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

látom, mindenki szeretne Kisherceg lenni. ...azt említettem már, hogy a másik nevem "Sebesség"?  :P

Hercegem ! Találtam rólad fotókat a neten ! :)

https://www.google.h...iw=1280&bih=625


Marci

#1687
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Én ezt lecserélném. Nekem az a páreft nem érne meg annyit, h esetleg összetörjem magam.



#1688
Stumpy

Stumpy

    fórumtag

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Tegnap észrevettem hogy valami van az első gumimba, nem ereszt így nem bántottam letekertem vele 70km-t .

Mivel mennék hosszabb túrára így érdekelt mi az és ki is szedtem a kerékből, egy fémdarab volt , elég mélyen bevágta a külsőt de miután kivettem sem ereszt. Lehet valahogy javítani vagy kuka?

képek: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

 

 



#1689
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.998 hozzászólás

látom, mindenki szeretne Kisherceg lenni. ...azt említettem már, hogy a másik nevem "Sebesség"?  :P


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1690
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Tekergek Sporttársam !

Jelentkezzünk a LittlePrince Riding School -ba egy kis továbbképzésre ! Na ?? Én hozom a kis béna haverjaim is, hátha úgy kicsit olcsóbb lesz. :P  :D


Marci

#1691
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

...teljesen feleslegesen, jelentős részüknek egyszerűen meg kellene tanulnia biciklizni.  :lol:

 

És aki már megtanult, annak kell is a Nobby Nic  :D



#1692
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

...teljesen feleslegesen, jelentős részüknek egyszerűen meg kellene tanulnia biciklizni.  :lol:

Igazad van ! Mind béna és szerencsétlen. (hozzád képest) Tényleg nem kell minta, akkor még gyorsabb lesz az ember.


Marci

#1693
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.297 hozzászólás

én előre a 2.5-ös supertacky minion dhf-re esküszök :D



#1694
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.998 hozzászólás

...teljesen feleslegesen, jelentős részüknek egyszerűen meg kellene tanulnia biciklizni.  :lol:


  • filmes kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1695
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Elöl most sokan a NobbyNic-re esküsznek.


Marci

#1696
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

RacingRalph más célt szolgál de sokan keresik, hogy mit is ? K..va drágán eladni egy terepgumit, ami igazán csak csontszáraz dózeren viselkedik jól ? Vagy valami nagyon hasonló lehetett a cél. Hány ismerősöm tépte már le a bringájáról a RaRa-ot és rakott föl valami rendes mintás terepgumit.

 
Tényleg izlések és pofonok, nekem a SmaSa hátul csúszkál szárazon is, a RaRa pedig nem (és az jóval kesebbet nem csontszáraz dózeren is), teljesen meg vagyok vele elégedve. Szerk.: de előre nem raknám.


Tekergek módosította - 2014. augusztus 03. - 18:44


#1697
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Csak annyit akartam mondani hogy a SmaSa kimondottan jobban csúszik, és nem csak a nedves kövön, mert jóval közelebb áll a slick-hez és egyértelműen a gurulásra találták ki, nem a kanyartartásra. Mint pl. a Rocket Ron vagy Racing Ralph amiknek szintén nincs rettentő sok profilja, de más célt szolgálnak.

SmartSam kanyartartásával nem sok gond van - de hát kinek a pap, kinek a paplan, ezen kár vitázni. De már mondtam, sokkal jobb terepgumi az, mint aminek elsőre kinéz + még aszfalton is meglepően jól gördül.

RacingRalph más célt szolgál de sokan keresik, hogy mit is ? K..va drágán eladni egy terepgumit, ami igazán csak csontszáraz dózeren viselkedik jól ? Vagy valami nagyon hasonló lehetett a cél. Hány ismerősöm tépte már le a bringájáról a RaRa-ot és rakott föl valami rendes mintás terepgumit.


  • Kisherceg kedveli ezt
Marci

#1698
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

Nedves kövön mi nem csúszik ??? Írd már le a pontos tipust nekünk, lécci !


Keresem de nem találom hogy hol írtam azt hogy a Smart Sam-en kívül semelyik gumi soha nem csúszik nedves kövön. Egyébként valamivel helyesebb lett volna a kérdés: "Nedves kövön mi nem csúszik mint az istennyila ???". Amit meg is válaszoltam: egy halmaz amiben nincs benne a Smart Sam.
 

Amúgy most Continental BlackChilli-s gumival járok, amiről mást nem hallottam korábban, mint hogy nedvesen az maga a halál. Hát, én semmi ilyet nem tapasztaltam. Ugyan úgy viselkedik nedvesen, mint bármely másik gumi.


Szóval saját logikáddal élve, csúszik mint az istennyila?  :P :lol:

 

Csak annyit akartam mondani hogy a SmaSa kimondottan jobban csúszik, és nem csak a nedves kövön, mert jóval közelebb áll a slick-hez és egyértelműen a gurulásra találták ki, nem a kanyartartásra. Mint pl. a Rocket Ron vagy Racing Ralph amiknek szintén nincs rettentő sok profilja, de más célt szolgálnak.



#1699
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Írok, érdekel, adok érte ricsi markolatot... :)

Ha valakit érdekel, van egy pár 26" 2.2-es X-King Protection-öm. Tubeless-ként futottak és ingyen odaadom, ha valaki eljön érte (nem, ez nem hirdetés, mondom, INGYEN odaadom őket). Kb. 75 és 45 %-osak, E/H. Black-Chili, a legdrágább verzió volt anno.



#1700
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Ha valakit érdekel, van egy pár 26" 2.2-es X-King Protection-öm. Tubeless-ként futottak és ingyen odaadom, ha valaki eljön érte (nem, ez nem hirdetés, mondom, INGYEN odaadom őket). Kb. 75 és 45 %-osak, E/H. Black-Chili, a legdrágább verzió volt anno.