Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1641
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.699 hozzászólás
nekem a drótosak is kézzel lejönnek amik vannak, kettő simán, harmadik nehezebben...

#1642
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Tavaly ugyanezen morfondíroztam itt a fórumon... végül nem tudom, kinek a tanácsára, de vettem egy Nokiant... aztán egy szöges Schwalbet is nagyon akciósan, pedig egy gummával akartam megoldani. Na most.. hó az *rvára nem volt errefelé tavaly, jég is alig, szóval nemsok tapasztalatot szereztem a gummákkal :), bár a Nokian fent volt decembertől-márciusig a városin. 

29881_96381.jpg

Az tetszik benne, hogy keskenyebb, mélyebb a mintázata és lágyabb keverék. Gondolom emiatt nehezebb tekerni. Valódi TL felnire tenném (nincs másom), az acélperemes ezért kizáró tényező, mert leszedőt nem akarok használni sem felrakáshoz sem levételhez. Úgy látom ebből nem létezik hajtogatható, kár érte.


freddyke módosította - 2014. október 04. - 18:25


#1643
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Trekkingre néztem gumikat, meg persze országútra.. Hogy is mondjam, betáraznék, bár kicsit sír a szemem, mikor látom, milyen olcsók a stucnik-nyeregcsövek, vagy akár milyen szexuális hajtókarok is vannak.

 

Sajna PX-en mostanság nagyon kevés érdekes termék volt. Tavaly rengeteg colos 24cm-es nyakú króm villájuk volt rövid benyúlású outi fékhez, amire idén beneveznék, főleg azért a 30 euróért, amibe fájt..



#1644
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Planetxnél van pár ákciós gumi, megéri szétnézni.

Ez pl. különösen félárú, ha nem lenne, biztosan vennék:

http://www.planetx.c...iker-wired-tyre

TYSCWISW_P1.jpg


mgy módosította - 2014. október 03. - 19:34

  • Vejne kedveli ezt

#1645
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.328 hozzászólás

Téli aszfaltos kerékpározással kapcsolatban lenne kérdésem. 0°C alatt milyen 26"-os gumit ajánlotok montira? Inkább csak biztonsági okokból kellene, ha ráfutok valami kisebb csúszós dologra, ne álljak fejre feltétlenül. Országútisok hogyan oldják meg a kérdést vagy egyáltalán ki sem mennek ilyen helyzetben? Szóba jöhet fél slick vagy inkább kínozzam magam traktormintással?

Tavaly ugyanezen morfondíroztam itt a fórumon... végül nem tudom, kinek a tanácsára, de vettem egy Nokiant... aztán egy szöges Schwalbet is nagyon akciósan, pedig egy gummával akartam megoldani. Na most.. hó az *rvára nem volt errefelé tavaly, jég is alig, szóval nemsok tapasztalatot szereztem a gummákkal :), bár a Nokian fent volt decembertől-márciusig a városin. 

29881_96381.jpg



#1646
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

elvileg van, legalábbis Tiger ezt mondta a múltkor az egyik conti külsőm kapcsán.

a "made in gremany" felírat előtt van valami számsor, de hogy mit jelent?? :)

nem számsor, egy négy részre osztott kör, valahol a peremnél.


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1647
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.999 hozzászólás

Bár nekem még nem sikerült felfedeznem, de hátha csak vak voltam, a bringás gumikon is van esetleg valahol olyan DOT szám, mint az autó gumin, hogy mikor gyártották?

Schwalbe, Conti, Michelin pl.

CST-n elhiszem hogy nincs :D

 

elvileg van, legalábbis Tiger ezt mondta a múltkor az egyik conti külsőm kapcsán.

a "made in gremany" felírat előtt van valami számsor, de hogy mit jelent?? :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1648
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 hozzászólás

Bár nekem még nem sikerült felfedeznem, de hátha csak vak voltam, a bringás gumikon is van esetleg valahol olyan DOT szám, mint az autó gumin, hogy mikor gyártották?

Schwalbe, Conti, Michelin pl.

CST-n elhiszem hogy nincs :D



#1649
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Balu ! Neee ! Aszfaltos tekerésről volt szó nem havas terepről. Nekem is van szöges gumim de azzal nagyon rossz aszfalton menni. Havon persze nincs gond vele.

Szóval, havernak van ilyen gumija, amit freddyke keres. Ez lenne az: http://www.conti-onl...tWinter_de.html

Azt mondja teljesen jól működik, kb. mint egy normál gumi nyáron.

 

 

conti top contact winter

 

http://www.conti-onl...Premium_en.html

 

téli gumi anyag meg minta

 

ja közben látom kartárs már ajéánlotta, csak elveszett a szemem elől a balu regénye mellett

 

Kösz! A mintája valóban téli a sok apró barázdával. Egy bajom van csak, 1.9" a legkisebb méret, a sárvédő még éppen jó az 1.5"-os gumihoz. Ha sérvédőt is szeretnék, akkor új, szélesebb sárvédők kellenek majd (leírtam a sárvédő topicban mit össze szenvedtem vele, mire felraktam). Ha csak ez van ami tényleg jó gumi, akkor megpróbálok majd szélesebb sárvédőt nézni.



#1650
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Amikor már mindenhol van valami fagyott, esetleg ilyesmi lehet jó.

Igaz, téli aszfalton is mentem hasonlóval.

http://www.mec.ca/AS...ntercycling.jsp

 

Az enyém is hasonlóan néz ki.

 

4018-657_NOC02_view1_390x390.jpg

 

ilyen úton már jól kapaszkodik és nem is kopik nagyon:

Learn-Cycling-Intro-Winter_v2_m565775698

 

Valamelyik évben feltekertem a normafához és fel sem tűnt, hogy csúszna az út, fel és lefelé a jégborda viszont nagyon kellemetlen volt.

Csak amikor felmentem, begurultam a normafánál a büfé elé. Ott sem síelő se pedig szánkós vagy gyalogos túrázó, senki nem járt arrafelé, aztán megpróbáltam leszállni a bringáról. Még jó, hogy fogtam a bringa kormányt! A lábam mindenfelé csúszkált, még egy pillanatra sem tudtam megállni rajta a bringába való kapaszkodás nélkül. A szöges gumival viszont egyáltalán nem vettem ebből észre semmit, amíg rajta ültem.

 

Igaz, az házilag kifurkált és rövid lemezcsavarokkal tele rakott gumi volt. Kettő telet kibírt és már látszik rajta a kopás, de szerintem még ki ér annyira a csavarok vége, hogy működjön. Aztán jövőre tekerhetek bele új csavarokat.

 

Belül védelemnek egy régi kopott külsőnek a futófelülete van a csavarok fejére terítve és abba jön a belső.

Ezt viszont fel-leszerelni volt rettenet. Most vettem téli kerék szettnek való kereket, amire egyszer felrakom és aztán már csak a kereket kell cserélni téli-nyári között, amíg el nem kopnak a csavarok..

 

Van itt néhány fajta gyári is, de nem valami olcsóság az ára:

http://www.biketires...h/studded-tires

 

Itt a képgalériában van szélesebb kerekű motoros-járgányra való "sündisznó" is.  :)

carbide-spikes.jpg

Vigyázz sündisssz.. kösssz :o

 

A szöges gumit ismertem már, de hasznos az információ, megtudtam belőle új dolgokat is. Viszont amire nekem kell, ahhoz "ágyúval a verébre" lenne. Most ilyen gumit használok, még vizes úton is megfelelő a tapadása és murvás úton is simán át lehet vele vergődni:

maxx_xen15_09_m.jpg

 

Igazából arra keresnék gumit, hogy teljesen tiszta úton, a 63km-es karikámat télen is meg tudjam csinálni, arra a szögesgumi kínszenvedés lenne. Ez valami olyan, hogy ha van esély jégre, közlekedjünk tankkal. Inkább csak attól parázom, hogy ha jön egy kis csúszós rész, akkor ne álljak fejre egyből a tükörsima gumival, az nem való télre. Hóban, nagy jégben ki sem megyek országútra. Illetve kimegyek, kis hóban montival erdőbe, arra nekem jó a sima terepgumi, amivel nyáron is megyek. A szöges gumit havas-jeges úton közlekedésre való használatra vagy ahogy írtad is, nagy hóban sportolásra tudom elképzelni (engem egyik sem vonz).



#1651
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Téli aszfaltos kerékpározással kapcsolatban lenne kérdésem. 0°C alatt milyen 26"-os gumit ajánlotok montira? Inkább csak biztonsági okokból kellene, ha ráfutok valami kisebb csúszós dologra, ne álljak fejre feltétlenül. Országútisok hogyan oldják meg a kérdést vagy egyáltalán ki sem mennek ilyen helyzetben? Szóba jöhet fél slick vagy inkább kínozzam magam traktormintással?

conti top contact winter

 

http://www.conti-onl...Premium_en.html

 

téli gumi anyag meg minta

 

ja közben látom kartárs már ajéánlotta, csak elveszett a szemem elől a balu regénye mellett


Bikertigger módosította - 2014. szeptember 20. - 09:59

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1652
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Úgy vagyok vele, ha már lehet jég, akkor lesz ott több is majd hamarosan.


Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1653
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Téli aszfaltos kerékpározással kapcsolatban lenne kérdésem. 0°C alatt milyen 26"-os gumit ajánlotok montira? Inkább csak biztonsági okokból kellene, ha ráfutok valami kisebb csúszós dologra, ne álljak fejre feltétlenül. Országútisok hogyan oldják meg a kérdést vagy egyáltalán ki sem mennek ilyen helyzetben? Szóba jöhet fél slick vagy inkább kínozzam magam traktormintással?

Balu ! Neee ! Aszfaltos tekerésről volt szó nem havas terepről. Nekem is van szöges gumim de azzal nagyon rossz aszfalton menni. Havon persze nincs gond vele.

Szóval, havernak van ilyen gumija, amit freddyke keres. Ez lenne az: http://www.conti-onl...tWinter_de.html

Azt mondja teljesen jól működik, kb. mint egy normál gumi nyáron.


Marci

#1654
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

Amikor már mindenhol van valami fagyott, esetleg ilyesmi lehet jó.

Igaz, téli aszfalton is mentem hasonlóval.

http://www.mec.ca/AS...ntercycling.jsp

 

Az enyém is hasonlóan néz ki.

 

4018-657_NOC02_view1_390x390.jpg

 

ilyen úton már jól kapaszkodik és nem is kopik nagyon:

Learn-Cycling-Intro-Winter_v2_m565775698

 

Valamelyik évben feltekertem a normafához és fel sem tűnt, hogy csúszna az út, fel és lefelé a jégborda viszont nagyon kellemetlen volt.

Csak amikor felmentem, begurultam a normafánál a büfé elé. Ott sem síelő se pedig szánkós vagy gyalogos túrázó, senki nem járt arrafelé, aztán megpróbáltam leszállni a bringáról. Még jó, hogy fogtam a bringa kormányt! A lábam mindenfelé csúszkált, még egy pillanatra sem tudtam megállni rajta a bringába való kapaszkodás nélkül. A szöges gumival viszont egyáltalán nem vettem ebből észre semmit, amíg rajta ültem.

 

Igaz, az házilag kifurkált és rövid lemezcsavarokkal tele rakott gumi volt. Kettő telet kibírt és már látszik rajta a kopás, de szerintem még ki ér annyira a csavarok vége, hogy működjön. Aztán jövőre tekerhetek bele új csavarokat.

 

Belül védelemnek egy régi kopott külsőnek a futófelülete van a csavarok fejére terítve és abba jön a belső.

Ezt viszont fel-leszerelni volt rettenet. Most vettem téli kerék szettnek való kereket, amire egyszer felrakom és aztán már csak a kereket kell cserélni téli-nyári között, amíg el nem kopnak a csavarok..

 

Van itt néhány fajta gyári is, de nem valami olcsóság az ára:

http://www.biketires...h/studded-tires

 

Itt a képgalériában van szélesebb kerekű motoros-járgányra való "sündisznó" is.  :)

carbide-spikes.jpg

Vigyázz sündisssz.. kösssz :o


Balu1 módosította - 2014. szeptember 20. - 01:26

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#1655
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

Téli aszfaltos kerékpározással kapcsolatban lenne kérdésem. 0°C alatt milyen 26"-os gumit ajánlotok montira? Inkább csak biztonsági okokból kellene, ha ráfutok valami kisebb csúszós dologra, ne álljak fejre feltétlenül. Országútisok hogyan oldják meg a kérdést vagy egyáltalán ki sem mennek ilyen helyzetben? Szóba jöhet fél slick vagy inkább kínozzam magam traktormintással?



#1656
tau_ba

tau_ba

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Meg egy kerdes. A gyari belso (ami az 55-622/29"x2.2-es kulsohoz volt) jo lesz az uj kulsohoz 47-622 is ugye? Mondjuk nagy kulonbseg szelessegben nincsen (8mm).



#1657
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Koszi, akkor beprobalkozom a Tour-Ride-dal.

vagy még a scwalbe smart sam


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1658
tau_ba

tau_ba

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

kb a tour ride, annyival kevesebb a plusosoknál hogy csak alap defektvédelem van benne, viszont mintában ez bírja leginkább a burkolatlan útviszonyokat.

Koszi, akkor beprobalkozom a Tour-Ride-dal.



#1659
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Koszi szepen, ez a resz akkor tiszta. A linkelt gumik kozul esetleg van javaslatod arra a celra, amit irtam?

kb a tour ride, annyival kevesebb a plusosoknál hogy csak alap defektvédelem van benne, viszont mintában ez bírja leginkább a burkolatlan útviszonyokat.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1660
tau_ba

tau_ba

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

úgy hogy a felni méret ugyanaz csak a köpeny ballonosságától lesz a 29 es 29", a 28 meg 28, természetesen most csak a kerékméretet vizsgálva.

Koszi szepen, ez a resz akkor tiszta. A linkelt gumik kozul esetleg van javaslatod arra a celra, amit irtam?