Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1701
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
  • LocationKelenföld

én meg rendeltem 2,25-ös cst cambert a kiszakadt ralph helyett. eredetileg arra lett volna az xking, de csak nem sikerült rábeszélni magam  :)

Erre viszont módfelett kíváncsi vagyok, érdekelne végre egy szavahihető vélemény a drágább cst terepgumikkal kapcsolatban.

A legdrágább teljesen sima országútis gumijuk nagyon bejött (edzésszintre).

 

Ne fogd majd vissza magad, kérlek!



#1702
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

én meg rendeltem 2,25-ös cst cambert a kiszakadt ralph helyett. eredetileg arra lett volna az xking, de csak nem sikerült rábeszélni magam  :)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1703
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

zézó nyert, az övé a leghossza...  izé, a legszélesebb.

 

viszont az enyémre meg rá van írva, hogy supersonic. :D


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1704
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

23-as felnin a 2.35 ron 59mm, 2.25 ralph 55mm


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1705
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

A 26-os, ugye? Csak a pontosság kedvéért, 21mm-es belső szélességű felnin a 2012-es és a 2013-as 2.25 széles Nobby SSkin 29er is ~57mm. Ez 2.24. Valamelyik nap felteszem a 2.35-öst az első kerékre, megmérem majd azt is.

2.2-es X-King Protection BChili 2.2-k nálam jó, ha 2.0-át hoztak, 19mm-es belső szélességű felnin. Említettem már (elégszer), milyen kra csúsztak? :D (mondom, nem tudok bringázni) :) :P

ne menjünk bele a kinek nagyobb játék :) , de nálam a 2,25-ös NN (még amit tőled vettem :)) 21 belső szélas felnin 53 mm. a ron meg a ralph pl kb rendes méretre vannak gyártva,


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1706
Mediumgecso

Mediumgecso

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis segítség kellene:

Külsőt akarok venni előre-hátra, és érdekelne a véleményetek.

A lényeg: Terepgumi, ami megállja a helyét száraz és sáros terepen is (esetleg nedves köveken is), defektvédelemmel ellátott legyen, illetve max. 7eFt/db a limit.

Mit javasolnátok?? Caprine Epic 30 discem van.

Régen Maxxis Ignitorom volt, szerettem, de mivel nem volt defektvédelemmel ellátva, így megadta magát egy rövid idő után :-(

 

Köszönöm a segítséget. 

Üdv.: István

Nah végül ezt rendeltem meg (2.1): http://ebike.hu/term...ajt-gumikopeny/

Remélem jó lesz..


Mediumgecso módosította - 2014. július 26. - 17:12


#1707
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

esetleg 3-4 tized bar nyomás.

meg csak bosszant hogy 3/4 liter tejet kapok a literes zacsiban, liter áron. és nem egyszer hanem rendszeresen. és amúgy a svábli is mehet a p-be, az említett 2,25-ös NN sincs több egy jó 2,1-esnél.

A 26-os, ugye? Csak a pontosság kedvéért, 21mm-es belső szélességű felnin a 2012-es és a 2013-as 2.25 széles Nobby SSkin 29er is ~57mm. Ez 2.24. Valamelyik nap felteszem a 2.35-öst az első kerékre, megmérem majd azt is.

2.2-es X-King Protection BChili 2.2-k nálam jó, ha 2.0-át hoztak, 19mm-es belső szélességű felnin. Említettem már (elégszer), milyen kra csúsztak? :D (mondom, nem tudok bringázni) :) :P



#1708
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Most nem védem a saját sz@romat, nekem is X-King RaceSport 2,2 van, én is kb 50mm-t mértem a test szélességének. De igazából az általad hiányolt 3-4 mm szélességen mi múlik igazából ? De most őszintén ! Kb. semmi....

Haver 2,25ös NN-jéhez rakva alig látni a különbséget.

esetleg 3-4 tized bar nyomás.

meg csak bosszant hogy 3/4 liter tejet kapok a literes zacsiban, liter áron. és nem egyszer hanem rendszeresen. és amúgy a svábli is mehet a p-be, az említett 2,25-ös NN sincs több egy jó 2,1-esnél.


  • Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1709
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Most nem védem a saját sz@romat, nekem is X-King RaceSport 2,2 van, én is kb 50mm-t mértem a test szélességének. De igazából az általad hiányolt 3-4 mm szélességen mi múlik igazából ? De most őszintén ! Kb. semmi....

Haver 2,25ös NN-jéhez rakva alig látni a különbséget.


Marci

#1710
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

Tig, ez milyen évjárat? idei? amit tavasszal vettem (kifutó modell volt, race-sport kivitel)  2,2-es, az kb 52-53mm széles 717-es felnin. valahol mintha azt olvastam volna, hogy a frissebbek szélesebbek.

 

 

 

jaja, ilyenem van nekem is. :D hátsó keréken használom, teljesen oké.

idei.
széthajtogattam egy blak chilis-t is, vagy rs vagy protection változat, de az sem látszott nagyobbnak. de felrakni csak azt a proli verziót raktam fel.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1711
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.995 hozzászólás

Tig, ez milyen évjárat? idei? amit tavasszal vettem (kifutó modell volt, race-sport kivitel)  2,2-es, az kb 52-53mm széles 717-es felnin. valahol mintha azt olvastam volna, hogy a frissebbek szélesebbek.

 

 

Nedves kövön mi nem csúszik ??? Írd már le a pontos tipust nekünk, lécci !

Amúgy most Continental BlackChilli-s gumival járok, amiről mást nem hallottam korábban, mint hogy nedvesen az maga a halál. Hát, én semmi ilyet nem tapasztaltam. Ugyan úgy viselkedik nedvesen, mint bármely másik gumi.

 

jaja, ilyenem van nekem is. :D hátsó keréken használom, teljesen oké.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1712
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

csak érdekességlépp

 

conti x king (alap hajtogatós) 2,2-es, 49 mm - tud. jó, keskeny felni, valószínű kicsit szélesebb fajtán el is bírná érni egy 2,0-ás ballonosságát.

 

 

EPS -es CST montigumit nem tudom. nem volt még vele dolgom. salvo-t adtam el sokat, 1-2 defekt visszajelzés jött róla. (bár én nem tudom rajta átszúrni a rajzszöget) hasonló plus-os contiról vagy svábliról 0. és tapadásban meg tartósságban sem tudja az említettek szintjét.


Bikertigger módosította - 2014. július 25. - 23:29

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1713
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Nedves kövön mi nem csúszik ??? Írd már le a pontos tipust nekünk, lécci !

Amúgy most Continental BlackChilli-s gumival járok, amiről mást nem hallottam korábban, mint hogy nedvesen az maga a halál. Hát, én semmi ilyet nem tapasztaltam. Ugyan úgy viselkedik nedvesen, mint bármely másik gumi.


Marci

#1714
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1.257 hozzászólás

ha meg ultimate defektvédelem akkor smart sam plus

 

mondjuk nehéz kicsit az tény

 

webshopból kb meg is van 7 körül

 

Viszont az nedves kövön csúszik mint az istennyila.



#1715
Mediumgecso

Mediumgecso

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

ha meg ultimate defektvédelem akkor smart sam plus

 

mondjuk nehéz kicsit az tény

 

webshopból kb meg is van 7 körül

Esetleg mást ajánlanál ami kicsit könnyebb?? Az előzőekben ajánlottak CST-t, arról mi a véleményed??



#1716
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

ha meg ultimate defektvédelem akkor smart sam plus

 

mondjuk nehéz kicsit az tény

 

webshopból kb meg is van 7 körül


  • Mediumgecso kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1717
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.011 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis segítség kellene:

Külsőt akarok venni előre-hátra, és érdekelne a véleményetek.

A lényeg: Terepgumi, ami megállja a helyét száraz és sáros terepen is (esetleg nedves köveken is), defektvédelemmel ellátott legyen, illetve max. 7eFt/db a limit.

Mit javasolnátok?? Caprine Epic 30 discem van.

Régen Maxxis Ignitorom volt, szerettem, de mivel nem volt defektvédelemmel ellátva, így megadta magát egy rövid idő után :-(

 

Köszönöm a segítséget. 

Üdv.: István

 

Ha a defektvédelem fontos kritérium, 7 ezerért a CST "EPS"-es gumijait nézegesd. Amit megtalálsz a Bikefun honlapján, azt jó eséllyel meg is tudod venni a partnerüzleteikben.

Ez pl. hasonlít az ignitorra, ha azt szeretted:

http://bikefun.hu/pr...563-folding-eps

vagy:

http://bikefun.hu/pr...671-folding-eps

 

Mondhatnék olyan terepgumit, mely nedves köveken is elfogadható, de az nem 7 ezer.


Rabbit módosította - 2014. július 24. - 17:35

  • Mediumgecso kedveli ezt

#1718
Mediumgecso

Mediumgecso

    újonc

  • fórumtag
  • 10 hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

 

Egy kis segítség kellene:

Külsőt akarok venni előre-hátra, és érdekelne a véleményetek.

A lényeg: Terepgumi, ami megállja a helyét száraz és sáros terepen is (esetleg nedves köveken is), defektvédelemmel ellátott legyen, illetve max. 7eFt/db a limit.

Mit javasolnátok?? Caprine Epic 30 discem van.

Régen Maxxis Ignitorom volt, szerettem, de mivel nem volt defektvédelemmel ellátva, így megadta magát egy rövid idő után :-(

 

Köszönöm a segítséget. 

Üdv.: István



#1719
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.261 hozzászólás

8-ra fújtam, tegnap mentünk vele egy kissebb, 60km-es távot. Kevésbé lapul, de sokkal jobban ráz. Ez van, jó utak nincsenek nagyon...

 

De vannak, Ausztriában. Ha nem laknék a határ mellett, hogy át tudjak menni ott tekerni, az aszfalt opció fel sem merülne. Harkán olyan az útminőség, hogy kitörik a kerék. Amíg kiérek, azon a pár kilométeren leamortizálódik a bicikli.



#1720
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 hozzászólás

Mennyi legyen, 7.5-8? :) Vagy most már tök mindegy?

8-ra fújtam, tegnap mentünk vele egy kissebb, 60km-es távot. Kevésbé lapul, de sokkal jobban ráz. Ez van, jó utak nincsenek nagyon...