Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1621
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

annyival nem szarabb ,mint a ralp esetében.

 

és hát én bőven tudom hogy az evo sokkal jobb, de nem mindenkinek fér bele.(nekem se momentán) de cca 2500 nál többet az evo sem bírt hátsó keréken. 

Igen, de ezt már megbeszéltük egyszer, verseny gumi és Te meg sokat aszfaltozol...



#1622
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Inkább EVO-s változatot, performance gyorsan kopik és könnyen kiszakad az oldala.

Úgy tűnik tele a postafiókod.

annyival nem szarabb ,mint a ralp esetében. (ehez viszonyítva gondoltam, a jónak tűnik-et)

 

és hát én bőven tudom hogy az evo sokkal jobb, de nem mindenkinek fér bele.(nekem se momentán) de cca 2500 nál többet az evo sem bírt hátsó keréken. 


Edited by Bikertigger, 2014. November 16. - 13:50.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1623
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Szevasztok!

Van -e valakinek tapasztalata a Schwalbe Rocket ron -ról Akár 2.1 akár 2.25 és a performance érdekelne!

Raceing Ralph-ról váltanék!

 

Köszi előre is!

Inkább EVO-s változatot, performance gyorsan kopik és könnyen kiszakad az oldala.

Úgy tűnik tele a postafiókod.


Edited by gaboca1, 2014. November 16. - 13:45.


#1624
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Szevasztok!

Van -e valakinek tapasztalata a Schwalbe Rocket ron -ról Akár 2.1 akár 2.25 és a performance érdekelne!

Raceing Ralph-ról váltanék!

 

Köszi előre is!

2,25 nagyon jónak tűnik

még kevés kilóméter, de majd .............


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1625
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,462 posts

Szevasztok!

Van -e valakinek tapasztalata a Schwalbe Rocket ron -ról Akár 2.1 akár 2.25 és a performance érdekelne!

Raceing Ralph-ról váltanék!

 

Köszi előre is!

 


Team Heavy Pedál Szeged

#1626
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

Ma feltettem. Tubeless install, kb. bruttó 2-3 perc volt feltenni a ZTR felnire, nagyon könnyen ment. 2 óra elteltével mérve a szélessége 56.2 mm, nagyon közel van a gyári 57-hez. Elég extrém mintája van, sokkal robosztusabb, mint az első keréken lévő 2.35-ös, 2014-es évjáratú Nobby-m. Utóbbi egyébként 59.4 mm széles, gyári adat 60 mm.

Mostanság nem csal, vagy csak elhanyagolható mértékben teszi a Schwalbe.

köszi!

 

szerintem rendelek én is, néha halálfélelmem volt mostanában a racingralph-al :D

na jó, ha az nem is, de botrányos néha a nem tapadása


Edited by zsbacsi, 2014. November 11. - 22:39.


#1627
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,999 posts

hasznos infók, köszi!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1628
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megérkezett?

Ha igen, tapasztalatok?

Ma feltettem. Tubeless install, kb. bruttó 2-3 perc volt feltenni a ZTR felnire, nagyon könnyen ment. 2 óra elteltével mérve a szélessége 56.2 mm, nagyon közel van a gyári 57-hez. Elég extrém mintája van, sokkal robosztusabb, mint az első keréken lévő 2.35-ös, 2014-es évjáratú Nobby-m. Utóbbi egyébként 59.4 mm széles, gyári adat 60 mm.

Mostanság nem csal, vagy csak elhanyagolható mértékben teszi a Schwalbe.


  • Kisherceg likes this

#1629
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

ez hová lesz? valami ilyesmi? :)

 

 

MTB traktororítására és nem traktor MTB-sítésére.

Téli mindenes guminak, sárba, hóba. Az S-Works Fast Trak-kel nem mennék neki a télnek.



#1630
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,999 posts

Igen, itt van már. Valamelyik nap felteszem majd. 29x2.25 710 gramm, szóval van benne anyag, szerencsére nem a gyárilag megadott 650 gramm. Idáig tetszik. ;)

 

ez hová lesz? valami ilyesmi?:)

 

10471260_404648606357625_559861682300220


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1631
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Megérkezett?

Ha igen, tapasztalatok?

Igen, itt van már. Valamelyik nap felteszem majd. 29x2.25 710 gramm, szóval van benne anyag, szerencsére nem a gyárilag megadott 650 gramm. Idáig tetszik. ;)



#1632
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

Schwalbe Nobby Nic 2015 vs. Nobby Nic -2014:

p5pb11556260.jpg

 

Megérkezett?

Ha igen, tapasztalatok?



#1633
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Nézegettem, és csupán 30 grammal nehezebb a Maxxis Ikon (26X2.2  3C/EXO változat). A Speci-nek is van valami gumi erősítésű oldalfala 2Bliss ready.

 

http://www.specializ...works-fast-trak

 

http://www.maxxis.co...re-278-121-ikon

 

Még nem tudtam dönteni melyiket válasszam, és képbe került még a Maxxis Ardent Race is az viszont 600gramm felett van már

29er?

 

Jótanács: ha erősen kövesen hajtanád és Fast Trak, akkor a Control verziót vásárold és ne az S-Works-t! Sajnos figyelmetlenségből utóbbit vettem még augusztusban; szóval, nekem hátul van most S-Works és tubeless-ként feltéve, a Specialized saját márkás spéci barna lötyijével, de azért ez nem egy életbiztosítás. Az oldalfala papírvékony... Iszonyat köves, sziklás helyeken járok vele, tiszta mázli, hogy eddig megúsztam defekt nélkül. Nagyon várom, hogy megérkezzen jövő héten a "téliesítéshez" a 2015-ös Nobby Nic, azonnal teszem fel helyette.

(Egyébként jó gumi, ha nem durva CC-re, hanem hazai maratonokra kell, akkor vállalható. Én első kerékre tenném inkább.)



#1634
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1,373 posts
  • LocationVeresegyház

Van alternatíva mostanában a Schwalbe Double Defense technológiájára más gyártóknál?


"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#1635
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

Nézegettem, és csupán 30 grammal nehezebb a Maxxis Ikon (26X2.2  3C/EXO változat). A Speci-nek is van valami gumi erősítésű oldalfala 2Bliss ready.

 

http://www.specializ...works-fast-trak

 

http://www.maxxis.co...re-278-121-ikon

 

Még nem tudtam dönteni melyiket válasszam, és képbe került még a Maxxis Ardent Race is az viszont 600gramm felett van már


Edited by TZoli, 2014. November 01. - 18:08.


#1636
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Amikor speci gumit vettem (nem ilyet), akkor arra hívták fel a figyelmem, hogy az S-worksos alacsonyabb tömege rémesen vékony oldalfallal jár. Nézd meg az oldalukat, jól leírják adott mintánál melyik verzió milyen gumiösszetétellel készül, mekkora a tömege.

Sziasztok!

 

CC-re, maratonozni Maxxis Ikon-t vagy Specialized S-Works Fast Trak-ot válasszam? 



#1637
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Sziasztok!

 

CC-re, maratonozni Maxxis Ikon-t vagy Specialized S-Works Fast Trak-ot válasszam? 

Mindkető jó. Utóbbit próbáltam. Nekem tetszett! :)



#1638
TZoli

TZoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 133 posts

Sziasztok!

 

CC-re, maratonozni Maxxis Ikon-t vagy Specialized S-Works Fast Trak-ot válasszam? 


Edited by TZoli, 2014. October 30. - 23:19.


#1639
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Schwalbe Nobby Nic 2015 vs. Nobby Nic -2014:

p5pb11556260.jpg



#1640
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Érdemes nyújtogatni mielött felrakod, most rendesen megszenvedtem egy UST gumival pedig az elötte levő ugyanaz a fajta simán ment fel/le (leszedő azért kellett). Arra is rájöttem hogy igen, lehet tubeless-t is felütni, de ahhoz barbár módon oda kell verni felfelé a lépcsőn :)