Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1601
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

 

26x2, vagy ennél szélesebb utcára való gumiból szeretnék valami könnyebbet (1 kg alatt). Lehet valamelyik oldalon súlyra keresni?  

svábli meg a cont oldalán minden külsőnél van súlyadat.

 

pl ebből még a 2,35-ös is 800g alatt van.

http://www.schwalbe..../big-apple.html

 

mongyuk nem olcsó


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1602
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 posts

Sziasztok!

 

26x2, vagy ennél szélesebb utcára való gumiból szeretnék valami könnyebbet (1 kg alatt). Lehet valamelyik oldalon súlyra keresni?  



#1603
ncc1701

ncc1701

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 580 posts

pld a megfelelő szélességű sváble felniszalag

Szintén. Minek kókányolni, nem összeg.



#1604
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Sziasztok!

Hermanns belsővédő felniszalagom hosszanti irányban 5cm-es darabon felhasította a belsőt.

Olvastam valahol hogy valaki szigetelő szalagot használ.Nektek mi vált be?

pld a megfelelő szélességű sváble felniszalag


Edited by Bikertigger, 2014. December 08. - 12:07.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1605
poison

poison

    vendég

  • fórumtag
  • 84 posts

Sziasztok!

Hermanns belsővédő felniszalagom hosszanti irányban 5cm-es darabon felhasította a belsőt.

Olvastam valahol hogy valaki szigetelő szalagot használ.Nektek mi vált be?

 



#1606
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 posts

Most olvasom csak, miért akarsz "minél keskenyebb" gumit?

...
....most olvasom a kérdést..., tudod, manapság Havas lapokat látogatok . :-)

Szeretném fitnesz bicajjá alakítani a 29-est. Inkább úton tekerek, onnan hazaérve kevesebbet kell dzuvázni, pluszba közelben van egy hosszú, biztonságos, kivilágított bicajút.

Szeretem a magam pákóját, de a 29-es jobb, nos ezért.

#1607
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Most olvasom csak, miért akarsz "minél keskenyebb" gumit?



#1608
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 posts

1.5-ös gumiba elég a 4 bár.

Köszönöm! Meglátom, mire lesz elég az a 4bar... Ha lesz eredmény, jelentkezem!



#1609
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Köszi! Most néztem, rá van írva max 4 bar. Ha jól sejtem, a 4bar kevés outi/terekking gumiba, ugye? A felni DT Swiss xr400

1.5-ös gumiba elég a 4 bár.



#1610
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 posts
Köszi! Most néztem, rá van írva max 4 bar. Ha jól sejtem, a 4bar kevés outi/terekking gumiba, ugye? A felni DT Swiss xr400

#1611
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Sziasztok! A 18x622-es felnire melyik a legkeskenyebb gumi, ami használható? Têlviz idejére tennék fel országúti gumit a monti felnire. Hol lehet ennek utánanézni? F

1.5 jó lesz rá.



#1612
fero969

fero969

    fórumtag

  • fórumtag
  • 31 posts
Sziasztok! A 18x622-es felnire melyik a legkeskenyebb gumi, ami használható? Têlviz idejére tennék fel országúti gumit a monti felnire. Hol lehet ennek utánanézni? F

#1613
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Az Conti védelmében elmondom, hogy nekem munkába/városba+terepre 1 bringám van, első keréken a RaceSport-os (BlackChili-s) X-King már 6ezer km-nél jár és köszöni, jól van. Jól gördül, terepen sem sz@ar és úgy látszik, tartós is. (kb. ezeket ígéri a BlackChili)

Elől nem nagy kunszt, Rocket is tudja elől.



#1614
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Az Conti védelmében elmondom, hogy nekem munkába/városba+terepre 1 bringám van, első keréken a RaceSport-os (BlackChili-s) X-King már 6ezer km-nél jár és köszöni, jól van. Jól gördül, terepen sem sz@ar és úgy látszik, tartós is. (kb. ezeket ígéri a BlackChili)


Marci

#1615
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

na ja mivel egy bringa és nem az erdő közepe lakás,,,,

mindenesetre jó alternatíva volt a performa változat a rövid x-kinges kitérő után. közel 20 rugós  külsőre meg már nem szívesen beruháztam volna 26-os méretben.

 

de következő montin már TL evo lesz, és lesz külön aszfaltos izmosító szerkezet :)

Aszfaltos bic sokat segít a terepgumi kímélésben! :)



#1616
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Gabóca!

Nem találom a postafiókom! :)

De! Az Rock.R evo gyorsabban kopik,hiszen egy puhább keverékről van szó!Az oldalfala is véknyabb,tehát sérülékenyebb!

Még a 26"-on volt egy gar. Rocket ron Evo,de az mocskos gyorsan kopott,jobban mint a 26"-os Racing R -performance

Nekem most 29"-ra kellene,idén egy Gar RacingR. Perf. elment...még most is bírja! De jövőre csak játszósank marad az Alföldön!

Hát én sem a Tiédet, van egy garnitúra 2.1 Rocket/Racing 29" EVO-mtz kilométeres futással, 2.25 jobban bejött a 95 kilómhoz, ha mégis éedekel Tondacnál van emil és telszámom.



#1617
Papszi

Papszi

    vendég

  • fórumtag
  • 203 posts

Szevasztok!

Van -e valakinek tapasztalata a Schwalbe Rocket ron -ról Akár 2.1 akár 2.25 és a performance érdekelne!

Raceing Ralph-ról váltanék!

 

Köszi előre is!

Én első keréken használtam idén egy 2.25 -ös Rocket Ron performance külsőt. Nagyrészt a Top maratonokon, illetve azon kívül is. Nagyjából 200-250km van benne, nagyrészt terep. ~91kg-mal használtam ~2,0-2,2bar nyomáson. Ezidő alatt nem kaptam egyetlen defektet sem, és nem sikerült felütnöm sem. A mintázat igazi mindenes, nem túl magas, nem túl alacsony és jól gördül. Felázott talajon, és döngöltön is jól teljesít. A Nobby Nic-kel ellentétben nem sodródik kemény talajon (mivel nem olyan magasak a mintái). A Conti xking/raceking-hez képest fényévekkel jobban tapad. Illetve a föntebb említett futásteljesítményhez képest egyáltalán nincs megkopva (első keréken), a bütykökön látható kis rovátkák még mindig látszanak. Ha csak 1 gumim lehetne, akkor én ilyet vennék. Igen, az oldalfala nem túl vastag, de nem sikerült kihasítanom, pedig nem kíméltem, illetve nem finomkodtam köves terepen sem. Konyhai mérlegen mérve 26x2,25-ös méretben 485g-ot mértem.


  • MSONAJ likes this

#1618
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Gabóca!

Nem találom a postafiókom! :)

De! Az Rock.R evo gyorsabban kopik,hiszen egy puhább keverékről van szó!Az oldalfala is véknyabb,tehát sérülékenyebb!

hát tényleg ijesztő volt a 475 (vagy 457 ?) gramm az akkor még 105 - 107 kiló alá. :)

de ha jól emléxem egy defektem sem volt vele.

amúgy a performance-ból  2 darabot mérve 26-osban 540 gramm.  (510 van a dobozra írva)

 

ralp performance - szintén 2ből)  meg egy 510 egy 540  (535 van ráírva)

 

-ezt csak a grammosok kedvéért -


Edited by Bikertigger, 2014. November 16. - 14:06.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1619
MSONAJ

MSONAJ

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,462 posts

Gabóca!

Nem találom a postafiókom! :)

De! Az Rock.R evo gyorsabban kopik,hiszen egy puhább keverékről van szó!Az oldalfala is véknyabb,tehát sérülékenyebb!

Még a 26"-on volt egy gar. Rocket ron Evo,de az mocskos gyorsan kopott,jobban mint a 26"-os Racing R -performance

Nekem most 29"-ra kellene,idén egy Gar RacingR. Perf. elment...még most is bírja! De jövőre csak játszósank marad az Alföldön!


Team Heavy Pedál Szeged

#1620
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

Igen, de ezt már megbeszéltük egyszer, verseny gumi és Te meg sokat aszfaltozol...

na ja mivel egy bringa és nem az erdő közepe lakás,,,,

mindenesetre jó alternatíva volt a performa változat a rövid x-kinges kitérő után. közel 20 rugós  külsőre meg már nem szívesen beruháztam volna 26-os méretben.

 

de következő montin már TL evo lesz, és lesz külön aszfaltos izmosító szerkezet :)


Edited by Bikertigger, 2014. November 16. - 13:59.

"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való