Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15857 replies to this topic

#1581
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Önmagában az nem baj, persze. Arra gondolok, hogy az szar lehet, ha elmozdul, de azzal együtt a kerék is. De nem tudom, nincs tapasztalat. Gondoltam, inkább megkérdem mástól, mint sem megtapasztalni.  :D

Szerintem nem nagy táblákban törnéd össze, hogy egymásra csússzanak, csak lokálisan a szegek alatt ami javítaná a tapadást. :)


Edited by gaboca1, 2015. January 09. - 20:55.


#1582
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

És az szerinted baj volna ha széttörik a jég?

Önmagában az nem baj, persze. Arra gondolok, hogy az szar lehet, ha elmozdul, de azzal együtt a kerék is. De nem tudom, nincs tapasztalat. Gondoltam, inkább megkérdem mástól, mint sem megtapasztalni.  :D



#1583
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,348 posts

Pár jó fekvőtámasz? Szöges kesztyűben (like a ninja :))

Az azért nagy kérdés, hogy az ilyen "gyenge" jég, mint az ónos eső nem törik-e szét a szögektől.

És az szerinted baj volna ha széttörik a jég?


  • zeezoltano likes this

#1584
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Azért a ma reggeli ónos eső elég jó tesztnap lett volna a szögesnek. Az életemért könyörögtem néha de végül két könnyedebb talajgyakorlattal beértem a melóba. :)

Pár jó fekvőtámasz? Szöges kesztyűben (like a ninja :))

Az azért nagy kérdés, hogy az ilyen "gyenge" jég, mint az ónos eső nem törik-e szét a szögektől.


Edited by h_geri, 2015. January 09. - 15:51.


#1585
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,654 posts

Azért a ma reggeli ónos eső elég jó tesztnap lett volna a szögesnek. Az életemért könyörögtem néha de végül két könnyedebb talajgyakorlattal beértem a melóba. :)


Marci

#1586
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Köszi mindenkinek. Megnyugodtam, hogy ezt 95% hogy kibírja a guma. Így bátran indulok otthonról. Vettem pót szegeket is. Persze az mit sem ér, ha kiszakad a szögek helye. 

De így néz ki még várat magára a próba. Hacsak fel nem zúzok a kékesre :)



#1587
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 posts

Sziasztok!

 

Gyári szöges gumi használók, vagy olyanok akik használtak véleményére lennék kíváncsi. Adott egy Schwalbe szöges. Amit egy hét és fogok tudni használni (lesz pót kerék, amire feltegyem). Szóval a dilmma az, hogy mekkora kárt okoz egy aszfaltos, járdán bringautas menet a terepig a gumiban (illetve a szögekben). Moszkvától megyek és 5 km oda, 5 vissza. 

 

Köszi

 

Tudtommal a szöges gumikat egy 10-20 km-es aszfaltos úttal kell "inicializálni". Szépen nyugisan kell menni, a fékkel óvatosan bánva. Így a szögek "beülnek" a helyükre, és utána már nem kell nagyon izgulni, hogy az aszfalt kár tesz bennük. Nekem már 3 telet kibírt egy szett, és mentem vele elég sokat száraz bicikliúton is. Talán 1-2 szöget vesztettem eddig, de ezek elvileg pótolhatók, mert lehet kapni 10-es kiszerelésben tartalék szögeket.



#1588
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Na, most légy okos... ;)



#1589
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

Új Ice Spikert használtam, szintén kb 5 km oda-vissza aszfaltos+néhol havas részen és sajnos nálam egy szög "kiszakadt" a mintából. A minta is sérült, így nem tudom pótolni. Direkt lassan, óvatosan mentem az aszfaltos+néhol havas részen, vigyázva a szögekre. Kopás viszont nem volt. Klassz, daráló hangot ad az aszfalton :)

Sziasztok!

 

Gyári szöges gumi használók, vagy olyanok akik használtak véleményére lennék kíváncsi. Adott egy Schwalbe szöges. Amit egy hét és fogok tudni használni (lesz pót kerék, amire feltegyem). Szóval a dilmma az, hogy mekkora kárt okoz egy aszfaltos, járdán bringautas menet a terepig a gumiban (illetve a szögekben). Moszkvától megyek és 5 km oda, 5 vissza. 

 

Köszi

 



#1590
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Akitől én vettem használtan (szinén gyári schwalbét) ő "sokat" használta aszfalton. Nem nagyon látszik rajta semmi gond, minden szög a helyén.

Én csak hóban mentem vele, érzésre se volt baj. Persze én meg nem próbáltam gyári új állapotban... :D

Sziasztok!

 

Gyári szöges gumi használók, vagy olyanok akik használtak véleményére lennék kíváncsi. Adott egy Schwalbe szöges. Amit egy hét és fogok tudni használni (lesz pót kerék, amire feltegyem). Szóval a dilmma az, hogy mekkora kárt okoz egy aszfaltos, járdán bringautas menet a terepig a gumiban (illetve a szögekben). Moszkvától megyek és 5 km oda, 5 vissza. 

 

Köszi



#1591
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 posts

Sziasztok!

 

Gyári szöges gumi használók, vagy olyanok akik használtak véleményére lennék kíváncsi. Adott egy Schwalbe szöges. Amit egy hét és fogok tudni használni (lesz pót kerék, amire feltegyem). Szóval a dilmma az, hogy mekkora kárt okoz egy aszfaltos, járdán bringautas menet a terepig a gumiban (illetve a szögekben). Moszkvától megyek és 5 km oda, 5 vissza. 

 

Köszi



#1592
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,320 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

http://forum.bikemag...ne-ez-a-bringa/

 

Folyt..

 

XR 1450 abroncs, passzolom a szélességét, de emlékeim szerint 18mm. Gumi  e-h Nobby Nic evo , de ez még valami régebbi széria, nincs rajta tlr vagy más felirat, a súlya is elég jó, az se biztos hogy lehet ezt tubelessíteni.

 

 

 

A DT XR 1450 a régebbi DT saját tubeless konverziós szettel átalakítható volt UST kompatibilissé, így valószínűleg Stan's yellow tape és tarsaival szintén működni fog. A szalag szélessége nem mindegy, én nem a 21mm-est választanám, inkább a 25mm széleset. A DT oldala szerint 23mm-es szükséges, de ilyet esélyes, nehezen tudsz beszerezni. Innen az infó: http://www.dtswiss.c...UTIONS_2015.pdf

A kerékszetted emlékeim szerint XR 400-as felnivel fűzött, így 18 mm a belső szélesség. Tech. infók: http://www.dtswiss.c...MS_MTB_2015.pdf

 

A gumi nekem kérdéses, működőképes lesz-e vagy sem. Az lehet probléma, hogy a felnid belső profiljának a szélei (a belső oldalfal és a küllőfuratokat tartalmazó szekció közt) nem UST kiképzésűek, nem lapos, hanem ívelt. Ez alapvetően nem lenne még olyan nagy gond, de ha a gumi nem eredendően UST-kompatibilis, akkor esélyes, nehéz lesz feltenni és alacsonyabb nyomáson, agresszív kanyarodásnál könnyebben lefordulhat.

(fotó itt, a felni melletti kis kép: http://www.dtswiss.c...s-MTB/XR-400-26 )

Egy próbát persze megér, hátha nem kell új külsőket vásárolnod! Én biztosan megpróbálnám.


Edited by zscs, 2015. January 08. - 13:58.


#1593
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

a felni egy xy alexrims termék, amit a superstar am 490 néven forgalmazott, és elvileg egy standard felni. stanses átalakítóval megy a móka. és ezt rendeltem.

ja igen persze ust felnivel gondoltam ...:)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1594
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

annyi mindenképp, -ha  ust- hogy az műxik lötty nélkül is. ott inkább csak atomra biztosítás miatt kell.

a felni egy xy alexrims termék, amit a superstar am 490 néven forgalmazott, és elvileg egy standard felni. stanses átalakítóval megy a móka. és ezt rendeltem.



#1595
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,267 posts

szerintem lötyivel lehet tubelessesíteni. az exo-s maxxisok is nélkülöznek minden varázslatot, és működnek az amúgy 23mm széles felnin. most viszont egy igazi ust high roller érkezik, kíváncsi vagyok, lesz-e különbség.

annyi mindenképp, -ha  ust- hogy az műxik lötty nélkül is. ott inkább csak atomra biztosítás miatt kell.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1596
mof

mof

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,297 posts

szerintem lötyivel lehet tubelessesíteni. az exo-s maxxisok is nélkülöznek minden varázslatot, és működnek az amúgy 23mm széles felnin. most viszont egy igazi ust high roller érkezik, kíváncsi vagyok, lesz-e különbség.



#1597
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 posts
  • LocationMecsek

http://forum.bikemag...ne-ez-a-bringa/

 

Folyt..

 

XR 1450 abroncs, passzolom a szélességét, de emlékeim szerint 18mm. Gumi  e-h Nobby Nic evo , de ez még valami régebbi széria, nincs rajta tlr vagy más felirat, a súlya is elég jó, az se biztos hogy lehet ezt tubelessíteni.

 

 

20150107_220631_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



#1598
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 posts

Az egykilós gumi azért annyira nem nagy házi, 29-ben is könnyen találnál 2.25-öst 6-700g környékén. S nem a papírfalú egyszerhasználatosokra gondolok!

Amiket én nézegetek webshopok (német, angol), gyakorlatilag mindenütt van fent tömeg infó, igaz arra keresni jellemzően nem lehet. 

 

Találtam pár könnyebb gumit, de azt hiszem nem ér meg nekem ennyi plussz pénzt. Marad a Schwalbe Crazy Bob 2,35-öse. 



#1599
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,091 posts

Az egykilós gumi azért annyira nem nagy házi, 29-ben is könnyen találnál 2.25-öst 6-700g környékén. S nem a papírfalú egyszerhasználatosokra gondolok!

Amiket én nézegetek webshopok (német, angol), gyakorlatilag mindenütt van fent tömeg infó, igaz arra keresni jellemzően nem lehet. 

Sziasztok!

 

26x2, vagy ennél szélesebb utcára való gumiból szeretnék valami könnyebbet (1 kg alatt). Lehet valamelyik oldalon súlyra keresni?  



#1600
Oporto

Oporto

    fórumtag

  • fórumtag
  • 21 posts

svábli meg a cont oldalán minden külsőnél van súlyadat.

 

pl ebből még a 2,35-ös is 800g alatt van.

http://www.schwalbe..../big-apple.html

 

mongyuk nem olcsó

 

 

Köszi!

 

Körülnézek.