Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Gumitopik

* * * * * 4 votes

  • Please log in to reply
15843 replies to this topic

#141
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Sokat gondolkodom mostanában azon, hogy mi a fenéért lehet, hogy tériszonyom van, de a legdurvább alpesi maratonokon indulok, félek a komoly lejtőktől, de DH-pályákra járok, félek ugranti, de ugratni gyakorolgatok - és, mindig is a biztonságra törekedtem, de nekem elég egy sima vacak tubeless-ready külső némi lötyivel és sosem kellett a double defense és a többi - idézem - "bombabiztos" hókuszpókusz. biggrin.png


Edited by zscs, 2022. March 31. - 14:46.

  • ultio likes this

#142
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

Sziasztok!

Melyiket vennétek és miért?  Schwalbe Delta Cruiser Plus vagy Panaracer Tourguard Plus.

Nem tudok dönteni.



#143
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 430 posts

visszajelzések alapján nem annyira jó, és nem is túl tartós

 

ami bombaiztos az a plus-os conti és svábli, cserébe nem olcsók, és nehezek, illetve a cst salvo pl (az olcsóbb kicsit).

 

löttyökből a slime, sárga joe's és egyéb csak belsőbe való cuccok egy kalap szrt sem érnek, a jobbak (joe's super, stans , stb) többé kevésbé működnek de azért nem 100 %.

 

Csak hogy legyen ellenvélemény is, nálam a slime/schwalbe marathon kombó verhetetlen és a joe's csúnyán leszerepelt. De a lényeg a külső, bőven megéri a dögnehéz schwalbe marathon annak, aki sokat megy. Elpusztíthatatlan. A mostani külsőimben (Schwalbe Marathon Plus Tour) 18.000 km van és simán bírják. 



#144
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

Én a belsőbe OKO nevű löttyöt vettem - teljesen jól működött. Ez nem is szárad ki, évekig benne lehet a belsőben.

A tubeless löttyök száradnak ki néhány hónap után, ez nem.

Ilyesmi a cucc, olyan tejföl szerű vmi tele kis szálacskákkal: https://www.bikedisc...mito-250ml.html


Marci

#145
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

Köszönöm Bikertigger a választ.

A löttyökről is köszi a véleményt.



#146
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

A Vee Rubber Easy Street defektvédett külsőkkel van valakinek tapasztalata?

visszajelzések alapján nem annyira jó, és nem is túl tartós

 

ami bombaiztos az a plus-os conti és svábli, cserébe nem olcsók, és nehezek, illetve a cst salvo pl (az olcsóbb kicsit).

 

löttyökből a slime, sárga joe's és egyéb csak belsőbe való cuccok egy kalap szrt sem érnek, a jobbak (joe's super, stans , stb) többé kevésbé működnek de azért nem 100 %.


  • zscs likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#147
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

Megelőzlek, míg eddig eljutnál a teljes kerékpárgumi piac leszkennelésében!

Schwalbe Double Defense külsőkkel van tapasztalatom, nagyon jól működik. Mióta használom, nem volt defektem.

Használjak inkább tömítőfolyadékot én is,ezt javaslod?



#148
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

Megelőzlek, míg eddig eljutnál a teljes kerékpárgumi piac leszkennelésében!

Schwalbe Double Defense külsőkkel van tapasztalatom, nagyon jól működik. Mióta használom, nem volt defektem.


  • Kisherceg and zscs like this
Marci

#149
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

A Vee Rubber Easy Street defektvédett külsőkkel van valakinek tapasztalata?



#150
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

Köszi a választ zscs.

Panaracer Tourguard Plus külsővel van valakinek tapasztalata? A 27-es TPI nem kevés?



#151
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3,306 posts
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A tömítőfolyadékot milyen időközönként kell cserélni belsős rendszernél,ha a 120ml-t betöltöm?

2-3 havonta vedd ki a kereket és rázd meg. A lötyögésből érezni és hallani, ha kevés lenne a szmötyi a belsőben.



#152
retrofan

retrofan

    fórumtag

  • fórumtag
  • 160 posts

A tömítőfolyadékot milyen időközönként kell cserélni belsős rendszernél,ha a 120ml-t betöltöm?

 



#153
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 posts

 

DE igazából itt a kérdés az, hogy érdemes-e egyáltalán, van-e akkora előnye országúton is, mint a monti gumiknál? 

Szerintem egyértelműen igen. 


  • Kisherceg likes this

#154
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,893 posts

40 lenne, persze 1-2(-3) milivel lehet nagyobb, kisebb ne nagyon. :) nem kellenek hangsúlyos bütykök, kb a meglévő conti speedride megfelelő is lenne.

 

DE igazából itt a kérdés az, hogy érdemes-e egyáltalán, van-e akkora előnye országúton is, mint a monti gumiknál? 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#155
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,687 posts

mintátlan lenne? vagy azért mintás? 40 körüli, vagy keskenyebb? igazi outiból (~28-ig) lehet hogy belsőssel mennék*, fölötte tubeless.

 

*: aztán idővel úgyis kipróbálnám azt is belső nélkül.. csak azokhoz dukál a nagy nyomás, nem? én  a gravelt max 3-ig fújom, de inkább 2,5bar...



#156
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7,893 posts

volt már a nyáron kérdésem, kaptam is ötleteket, persze nem jutottam el a vásárlásig. egyrészt nem is volt biztos, hogy marad a Ronin, másrészt jól elvoltam a gyári gumikkal. (...és aaaaanyira sokat nem is használtam... :( ) igazából most is jól elvagyok velük, de mégis időről-időre felmerül a gondolat, hogy kerítsek valami finomabb gumit.

DE: érdemes egyáltalán országútira tubeless gumit tenni? 2,8-3 barnal nem szoktam többet fújni bele, döngölt földútnál és vacak, töredezett aszfaltutaknál komolyabb "terepre" nem is igazán megyek vele, lenne így értelme?

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#157
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 posts

Ugyan belsős cuccal megyek, de én most Tannus Armourral próbálkozok.

Valami videóban kiszámolta egy ipse (https://youtu.be/MKF43JIEVw8), hogy ha valami könnyű vacakba tömi be a kukacot, akkor hiába a kukac plusz súlya, összességében még könnyebb is lesz a kerék.

Persze, ha valami szétvágja a külsőt, az ellen nem véd.

 

Sajna egy dologra nem hívják fel sehol a figyelmet: a keskeny felni nem nyerő vele XD

Ma tömködtem bele a kerekekbe, szóval még nem tudom, hogy pontosan hogy teljesít.



#158
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3,638 posts

kicsit bővebben ? (felhasználás stb)

amúgy én valamit érő defektvédelemmel rendelkező monti külsőt a smart sam+t ismerem. ennek megfelelően sárnehéz , annyira nem durva terepre való minta, és nem próbáltam de valahogy nem gondolom hogy a kőkemény futófelület olyan borzasztóan tapadna. cserében kb tényleg bombabiztos.

 

a többi varázslat (DD, exo , stb) valamivel nyilván védetebb mint valami alap fos de egy közepesen fejlett királydinnye vagy szedertüske simán átböki.

Kicsit vitatkoznék...Mivel több éve csak ilyen külsőm van, így több 10ezer km-t mentem már Schwalbe DD - DoubleDefense (SmartSam, NobbyNic) védettségű külsővel de tejjel használva. Egy nyomorult defektet nem sikerült beszednem ezzel a kombóval, szóval a királydinnye nem árthat neki. Többször húztam is ki belőle királydinnyét.

Azaz!!! Egyszer egy tüske oldalba tudta szúrni a külsőm (azóta sem értem a szitut de sikerült neki) de azt meg azonnal betömte a tej.

Ezért is tértem át ilyen külsőkre és folyadékra, mivel az utóbbi években Bp. közepén, Zuglóban is elkezdett elterjedni a királydinnye. De említhetném az üvegdarabokat is, azok is több gumim szétvágták korábban.

Előtte nálam az "alap fos" a Schwalbe EVO külső volt, csábított a súlyuk. De mikor már a 2. ilyen (jó drága) gumim a 2. v 3. hónapban szétvágta valami, onnantól tértem át a nehezebb de védettebb DD változatokra.


  • Rabbit likes this
Marci

#159
ny zoli

ny zoli

    fórumtag

  • fórumtag
  • 119 posts

Ez lett végül https://veetireco.co...in-bike-galaxy/ de még visszamondhatom. Felhasználás: gyenge terep

Olvasgatom az előző hsz-eket,és a Mitas folyadék vált be többeknek.

Melyik márkájú külsőt milyen folyadékkal ajánlott használni?


Edited by ny zoli, 2021. August 03. - 19:18.


#160
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21,259 posts

Sziasztok!

29-es MTB-re keresek defektvédett külsőt.Tapasztalata van valakinek ezekkel,vagy mindenki folyadékot használ?

kicsit bővebben ? (felhasználás stb)

amúgy én valamit érő defektvédelemmel rendelkező monti külsőt a smart sam+t ismerem. ennek megfelelően sárnehéz , annyira nem durva terepre való minta, és nem próbáltam de valahogy nem gondolom hogy a kőkemény futófelület olyan borzasztóan tapadna. cserében kb tényleg bombabiztos.

 

a többi varázslat (DD, exo , stb) valamivel nyilván védetebb mint valami alap fos de egy közepesen fejlett királydinnye vagy szedertüske simán átböki.


  • Balu1 likes this
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való