Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15701
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
3-as gumi emberek nem cirkuszba kene jarni a bringaval hanem hasznalni!
miert elore rakjatok a vastagabb gumit?
mert mindig csorosre ugrototok?
(vagy mert hatra a csirke vazba nem megy bele, es igy meno!)
2.3-nal nagyobb folosleges!

#15702
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nekem elöl 2.6os Nokian van, hátul meg 2.3as! Azt tudom csak mondani róla, hogy a legjobb!! Elötte Maxxis Mofok voltak, 2.35ösök, de össze se lehet hasonlítani!!. A legjobb, hogy már ezeket is nagyon kis nyomáson is lehet használni. Tegnapi havas-vizes-jeges próbát is jól bírta. (A kis bütykök miatt még az öntisztulása is nagyon jó...)
Én bátran ajánlom mindenkinek! Bár így utólag igazából elõre is elég lenne a 2.3as, az viszonylag vékony (vékonyabb, mint a 2.35ös Maxxis), viszont ugyanolyan bütykök vannak rajta mint a 2.6oson.

#15703
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
hát igen. de az nem azt jelenti,hogy jo az a külsö. csak azt,hogy azzal is elsö lett (mint mindig). amugy a Conti surviver külsö az nagyon tuti, de ha kicsit ballonosabbat akarsz és még viszonylag könnyüt, akkor a legjobb az IRC Kojo DH 2.65-ös vagy esetleg még a 3-as Duro

#15704
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
...és nem beszéltünk össze! Becsszó! ;D

#15705
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Nem tudom, hogy milyet vegyél. Én ugyan soha nem használtam Nokian-t, de elég jókat hallani róla. Vegyél abból valami kisebbet! Mondjuk egy 2.5"-osat.
A menetstabilitás rengeteg más dologtól is függ. Nem kell mindjárt traktorgumi. Nézd csak meg a világkupa versenyzõket! Láttam már a Nicolas Vouilloz-t 2.2-es semi slick-el is futamot nyerni.

#15706
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Ha ugrálsz, villát törsz, vagy hasonlók, akkor jó a bazi Noksi, mivel, alacsony nyomáson használva 20-40 mm plusz "rugóutat" nyersz a 3"-as külsõkkel, de a DH idõre megy, nem kényelemre. ;D

Szentem a 2,35-ös Space is túl széles, de ez ízlés kérdése. Voloáz tavaly 2,2-es semi-slick-kel nyert versenyt.

#15707
Gaso

Gaso

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
S mi a velemeny arrol, hogy ha veszek elorre hatra conti vertical pro-t, most ugyis olcso, s azzal jarom a mecseket, s a varosi lepcsoket.. ?

Az aszfalton hogy viselkedhet ? s hany lepcsofokot birhat ki ?

#15708
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás

Szerintem tök fölösleges a 3"-os gumi. Még dh-ra is. Brutálul néz ki, de több haszna nincs szerintem.

Akkor szerinted milyen széleset és milyet vegyek?

#15709
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ha már ballonos külsõk...és hamár "freeride"...

Én tavaly augusztus óta 2,!"os Ricsi Motovader-eket nyúzok...
sikerrel...

nagyon jó gördülnek, vizes viszonylatokban is ricsikhez mérten is frenetikusan jól dolgoznak...

és a ballonosgumi kérdéshez: miért? mert pölö az én esetenmben, egy fullmerev gépen igy leeht talán a legjobban javítani a komfortérzetet lefele...
hogy felfele megdöglesz néha?
részletkérdés...
Részemrõl akkor állok meg pihizni, amikor jól esik...

Üdv, PÉEF

#15710
Gaso

Gaso

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Az nem baj, ha nem szalad ezerrel a space, arra ottlesz a teljesen sima gumival szerelt regi kerekem :) csak az a lenyek, hogy ne zsele efektusom legyen, ne csuszkaljon az uton.

Elorre a little albert milyen lehet ? lehet azt kapni ?

#15711
CURTISPAPI

CURTISPAPI

    vendég

  • fórumtag
  • 197 hozzászólás
Szerintem tök fölösleges a 3"-os gumi. Még dh-ra is. Brutálul néz ki, de több haszna nincs szerintem.

#15712
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Mi a véleményetek errõl a párosításról? Elõre Nokian 3" hátra Hutchinson Jumbo 2,45" DHra.

#15713
Ranger

Ranger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 748 hozzászólás
Szerintem a Jimekkel is ez lehet a helyzet,nekem BigJim van,használni még nem nagyon tudtam,csak kipróbálni itt a városban,de az érezhetõ,hogy aszfalton sokkal jobban visszafogja a gépet,mint a BlackShark SX.
Most gondolkodom majd lecserélni a Jimet BlackJack-re,ami hasonlóan az sx-hez univerzális,de mintázatából arra következtetek,hogy jobban teljesíthet terepen is.
Szóval a KingJim helyett inkább BlackJack 2.25... ;)

Üdv.

#15714
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
A Space-rõl tudok tapasztalatból beszélni, és elmondhatom, hogy stabilnak marha stabil, remek a kanyarokban, viszont haladni, na azt nem tudsz vele. Ha a gyárilag ajánlott nyomáson használod, fék nélkül is megállít pár méteren belül.

#15715
Gaso

Gaso

    vendég

  • fórumtag
  • 38 hozzászólás
Hali !

A Kerdesem a kovetkezo: Space es a King Jim Aszfalton mennyire hasznalhato ? Kb 30%-ban aszfalton is megyek, ott meg szeretek gyorsan menni. Mennyire stabil ?

Elorre is koszi ;) 8)

#15716
Petak

Petak

    vendég

  • fórumtag
  • 90 hozzászólás
számomra az ideális gumik fr-e elöl Hutchinson Squale 2.2 (nagyon jol gurul+jo a fékezéskor valo viselkedése) hátul meg valami nagybutyku valami...hogy meredek lejton is legyen biztonságos...pl. Nokian Gazzaloddi Jr. 2.6 bár erröl nem tudom mit mondjak, mert még nem érkezett meg...de volt egy Duro amin nagy bütykök voltam és az bevált, kivéve füves terepen ahol csuszott mint a vazelin...voltak kendáim jo nagy és egymástol távol állo bütykökkel...valami 1.95 ösök...murvás talajon, erdöben rohadt jok voltak...de felütés ellen 0 egy héten 5x kaptam defektet. sokan esküsznek a michelin hotS-re

#15717
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Erre csak ennyit:
Feltöltött kép
;D ;D ;D

Tudom, hogy lehetetlen amit kérek, de azért megpróbálom.
Akinek akár a kezébe is volt Michelin Comp16 Soft vagy Comp24.1-es Soft külsõ az legyen szíves írja le a tapasztalatait! Nagyon megköszönném!

Egy kis segítség, ha nem jutna eszetekbe, de találkoztatok vele valahol a nagyvilágban.
Comp16 Soft - http://cycleus.webmi.../comp16soft.htm
Comp24.1 Soft - http://cycleus.webmi.../comp24soft.htm

Ez meg olyan esztétikus ebbe a hozzászólásba, nem?
Feltöltött kép



#15718
dirtboy

dirtboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 240 hozzászólás
[glow=red,2,300]2,5 õs MAXXIS HIGH ROLLER[/glow]
dirtboy

És nem érzed úgy, hogy ez elég mélyértelmü? Valami indok talán még elfért volna...

#15719
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
Tudom, hogy lehetetlen amit kérek, de azért megpróbálom.
Akinek akár a kezébe is volt Michelin Comp16 Soft vagy Comp24.1-es Soft külsõ az legyen szíves írja le a tapasztalatait! Nagyon megköszönném!

Egy kis segítség, ha nem jutna eszetekbe, de találkoztatok vele valahol a nagyvilágban.
Comp16 Soft - http://cycleus.webmi.../comp16soft.htm
Comp24.1 Soft - http://cycleus.webmi.../comp24soft.htm

Ez meg olyan esztétikus ebbe a hozzászólásba, nem?
Feltöltött kép

#15720
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
lehet nagy külsõt használni vékony felnin is, csak rugalmasabb lesz az egész, oldalra jobban hajlik, sõt emiatt nem ajánlott alacsony légnyomással használni, mert extrém esetben lefordulhat a külsõ a felnirõl.
nekem most 2.3-as Conti Vertical van 22-es felnin, és nem rossz , de egy szélesebb felnin jobb lenne a gumi profilja, nem olyan gömbölyû.