Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15681
szlatmik

szlatmik

    vendég

  • fórumtag
  • 134 hozzászólás
Nem tudtok valmit a Bike+ Freeride nevû külsõrõl? Láttam a sportkiállításon egy PolarX-ben és jónak tûnt. 2.35-ös és a Kenda gyártja.

#15682
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Space. ;)

#15683
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Általában van egy kis nyíl a gumin!
ÁLTALÁBAN! De amúgy ránézésre látszik de nem minden kerék kötött forgásirányú!

VDaNi

#15684
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Dávidka: ;D ;D ;D ;D ;D

#15685
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
hát midig elöre!!! hátrafelé bicajozni nagyon nehéz! ;D meg ha két különbözö irányba forog, akkor vagy összemegy vagy szétszakad a vázad.

#15686
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nekem egyforma van elöl és hátul... Ráadásul sose tudom melyiknek merre kéne forognia... ::)

#15687
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
azért nem feltétlenül kell különbözö külsö...
van ami elöre hátra jo. vagy esetleg meg kell forditani a külsöt a mintázat miatt. elöre olyan kell, aminek a mintái olyanok, hogy hátrafele széesednek, a hátsonál meg forditava.

#15688
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Tudom de a gumi nagyon fontos. Az a kapcsolat az út és az autó között.
Ezért rossz télen az elöl téli hátul nyári gumi mert a kocsi eleje bekanyarodik csak a háta nem. Az meg nem jó!
De mindegy. A lényeg, hogy a bicikliknél az a jó ha más az elsõ+hátsó mintázat. Elöl kanyarodni kell+fékezni hátul meg nyomatékot az útra vinni, fékezni esetleg farolni ha kicsi a hely kanyarodni!

VDani

#15689
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
de alapbol a futomu geometriaja szabja meg utana sulyelosztas..
es mint mindenhez a guminak is van koze hozza! de az nem minden!!!
semmit sem ugy terveznek, hogy vaj melyik szar gumit fogjak a parsztok majd rarakni erre az autora!

#15690
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

Danikám, az alul- felülkormányzottság autók esetében SEM a gumik milyenségétõl függ! ::)


:o :o :o :o :o :o :o :o
Szerinted ha hátul rossz gumi van elöl meg tök jó mi lesz ESP nélkül? A kocsi eleje be tud kanyarodni a háta meg nem. Ezért megpördülsz. Nagyon függ a gumik állapotától is meg a futómûtõl is. Ezt nagyon nem tudtad.
VDaNi

#15691
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Danikám, az alul- felülkormányzottság autók esetében SEM a gumik milyenségétõl függ! ::)

#15692
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Így viszont igazad van Dani. Vagyis a középkategóriától kezdve nem külsõk vannak, hanem külsõ szettek. Ergo az elsõ és hátsó köpenyek különbözõ mintával rendelkeznek.

#15693
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
masra is kell az elso es a hatso!
mivel mashogy vannak elnevezve is!
mashogy in neznek ki!

#15694
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég


Szerintem a komoly gumik asszimetrikusak. ::)


ja az autonal!!!

Tudom, hogy ez igazából autós szó. :-\
De most arra gondoltam, hogy nem szimmetrikus nem egyforma az elsõ-hátsó gumi! na...

VDaNi

#15695
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás

Szerintem a komoly gumik asszimetrikusak. ::)


ja az autonal!!!

#15696
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

A Tioga TerraFirma 1.95 guminak és változó a mintázata de mivel elöl szoktam erõsen fékezni (tárcsa) ezért az elsõ és a hátsó egyenletesen kopik. Nem nagyon kopik de azért kopik is.
Viszont az asszimetrikus mintázat miatt kipörgetni gyakorlatilag nem lehet a kereket csak jegen még havon se és havon se lesz nagyon se alul se túlkormányzott a bicikli. Szerintem a komoly gumik asszimetrikusak. ::)

Sziasztok

VDaNi

#15697
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
:-)

azert ha megfigyeled nagyob nem is ferne bele a vazakba! ez meg hogy elore nagyobb kell nem feltetlen igaz (ha egyaltalan igaz).
ja meg egyszer ugyis meg kell tanulni bringazni! jobb minel hamarabb mert akkor nem kell ilyen nagy szornyeket beletuszkolni a brinyoba!
pista bacsinak meg nem jut semmi a zetorra!

#15698
Morty_Mike

Morty_Mike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 529 hozzászólás
Heili!
Anno volt valamelyik topicban - megemlítve - egy bizonyos 2.8"-os "Misi" DH külsõ. Valaki véletlen nem tudja-é a valós szélességét. DJ1-be lenne...

#15699
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Hát nem tudom, de ha azért cseppet elgondolkodtok rájöttök, hogy elõre valóban nagyobb külsõ kell.. Ha lejtõ lefele mész, az elsõkerék mind stabilitás, mind fékezés, tapadás szempontjából fontosabb... Meg azért nem véletlen szerelnek rengeteg gyári dh dépet 2.7"/2.5" gumikkal..
Persze van aki 2.35" semislickel is lejön a legdurvább lejtõn is, de az nem ember, hanem Vouillouz. ;)

#15700
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
lor

Isten vagy ember, a szívembõl szólsz! :)