Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15661
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
rob: régen a PANA gumik közt nagyon jó áron lehetett kapni ballonos, jó falvastagságú gumikat... és PANAék amire 2,2"t írnak, máshol elmenne 2,35"nak is...

a KENDA KINETICS is jó, azt hiszem TE is ezt írtad, csak a méretéhez képest szvsz kicsit keskeny...

és ha már annyit áradoztam róla, most is megteszem: a Ricsibá' féle MOTOVADER 2,4"os méretben(ha minden igaz idén van belõle 2,6"...húúúú de felizgatott, mi? ;D ) szal a véder nagyúr nekem idáig brutál nagyon bejött... sárban, szárazon, kövön, földön... és nincs telóm! és nem kímélem nagyon! ;D ;D ;D lásd Mátra Marci... na az nem semmi lejtmenet volt... szélessége a KINETICS után óriási... hátul a KINETICSem és a villaszárak között kábé 5-5mm hely volt két oldalt, most a papíron félcoll méret különbséggel ez -1, -2mm lett ;D ;D ;D
árban ha jól tudom kiskeráron 6lepedõ körül lehet hozzájutni...

SZvsz érdemes kipróbálni mindenesnek...

Üdv, és remélem lényegest is írtam ;)

PéeF

#15662
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jah en minon-t hasznalok! nekem eddig nagyon teszik!
jo kis gumika birja a dolgokat.


#15663
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Én amúgy e kettõnek keresem az olcsóbb alternatíváját:

a) Continental Vertical ProTection 2.3" hajtogatható, vastagított oldalfal, 610 g
B) Schwalbe Fat Albert light 2.35" hajtogatható, fekete oldalfal, felütésvédelem 630 g

Mindkettõ 7-8 e HUF/db között van.

A hajtogathatóság nem érdekelne, de a szélesség és a súly ,maradjon, vagy csökkenjen a súly de a szélesség maradjon.

Alternatívák? Maxxisban? Bármi más márkában?

#15664
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Nem, a kérdés nem költõi volt, valóban keresek ilyet, mert a space újra 7500Ft, a Hájroller meg nagyon jó, csak a 2plájos 1200gr, a szimplát meg széjjelverem.
Télleg jó a space, de a kék puhakeverékes valójában elég kemény és 148km/h-nál kicsit kifelé tör az eleje.:)
Azért köszi rob! én is kb erre jutottam mint Te a villamossal, nemnagyon tudok olyat.

Dani: nem megsértõdni! jófej vagy, meg imádunk is, csak szivatóra vagy téve egy picit, de fejlõdj, azt jó lesz.

#15665
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Csak a kék. Én a maraton kerékpárüzletben vettem, de több helyen is láttam ennyiért!

Már több hónapja ennyibe kerül.

(A maraton a hõsök teréhez esik közel)

A külsõhöz visszatérve, a puha változat azért keményebb mint a maxxis 42a-s szuperpuhája (az olyan mint a radír, most az van elöl).
Jelentõs különbséget nem éreztem közte és a 2,5ös highroller között, igaz hátul használtam õket.
Felütni egyiket sem sikerült, pedig a maxxis nem a 2-plyos változat volt. Súlyban kb azonosak voltak (kb 1kiló). És nem tetszik a kék szine... :)

#15666
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Ezt nem tudtam, de mostmár engem is érdekel! :)
Van fekete oldalfalas is ilyen olcsón, vagy csak a kék?
Ennyiért tényleg csak Maxxis van, de mivel az drótos, nehezebb is.

#15667
Kislust

Kislust

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.507 hozzászólás
Hol lehet kapni?

kislust

#15668
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
A spácét mostanában 4500ért vesztegetik!

#15669
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
Miért, a Space kevesebb, mint 5000 ??

Amúgy: JAAAAA, mostmár értem, bocs.

:)

#15670
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
L.cs szerintem az írásával arra akart utalni, hogy a Space a legjobb dh gumi! Költõi kérdés volt.

#15671
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Mondjatok olyan gumit, ami nem nehezebb a Space-nél (908gr), hajtogatható, 60mm széles, felütésvédett és van belõle puha keverékes (kb maxxis 42a-nak megfelelõ) és nem több 5000 Ft-nál.


Mondjatok nekem egy olyan villamost, aminek nincs áramszedõje, könnyebb, mint egy trabant, sárga, és legalább 400 ember elfér rajta....

L.CS.

Van egy olyna mondás, hogy az olcsó, könnyû és tartós közül egyszerre csak 2 teljesülhet. Itt hasonló a helyzet. Ha van is ilyen gumi, akkor az nem 5000 HUF!
(a Conti Vertical ProTection 2.3-mas azt hiszem 57 mm-eres, vastagított oldalfal kevlárbetéttel, kb Maxxis 50A-nak megfelelõ keverék. Majdnem jó. És 7800 HUF Ja: 610 gramm) Talán valamelyik Albert, azt hiszem a Fat Albert Light az, ami a Space mintájával jön, a keményebb gumikeverékes Space gumikeverékébõl van, és 630 grammos, 2.35"-ösben, de nem olyan vastag, mint a Space. A Maxxis-okkal meg az a baj, hogy nehezek. Egy 2.35"-ös MoFo dh is majdnem jó lehet, de az nehezebb, mint a Space. A 60 mm stimmelne, 50A-s is van belõle, talán még 42A-s is, de gyárilag 990 gramm. Bár 4500 HUF/db. A Miniont meg nem ismerem, de mintha lor-nak az lenne.

#15672
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Szerintetek mennyibe kerül az irc kujo dh 2,65" külsõ? Szerintem marha jó mintája van. És a Kenda kolossal dh?

#15673
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
L.Cs.: tom vazz... mindössze jópofa voltam. :D
David: asszem az lesz, hogy két rugót tolok bele, csak még kéne esztergáltatni hozzá közömbösítõt. ;D Vagy köztesítõt. Vagy valami ilyesmit. ;D

#15674
David007

David007

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Jorus: azt a rugot, ami kell neked, tudod?! na azt mért nem csináltatod meg valami rugokészitövel???

ja és külsökböl a Continak van a Surviver és az baromi jo kis külsö, csak nem nagyon lehet egyenlöre kapni,meg még egy baja van, hogy max 2.3-as méretben kaphato... végülis az elég, de én egy 2.5-nek jobban örülnék...



#15675
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
JÓ akkor megcsúszik ezen nem múlik. Mindenhol belém köttök ahol lehet. :-[

VDaNi

#15676
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szerintem meg egyszerûbb azt mondani hogy az elsõ vagy a hátsó gumi megcsúszik...
jobban szemlélteti a problémát

#15677
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

ezt az alul meg túlkormányzást meg talán hanyagolni kéne... a kerékpározás erõteljesen más mûfaj mint az autózás ::)


Szia Ras!

Igen, de így könnyebb elmondani minthogy, a háta megy ki meg az eleje csúszik ki kanyar külsõ íve felé... Így 1xûbb!
:)

VDaNi

#15678
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szimmetrikus gumi még: Pana Smoke... ;)

ezt az alul meg túlkormányzást meg talán hanyagolni kéne... a kerékpározás erõteljesen más mûfaj mint az autózás ::)

#15679
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Joruska:

Az ûrgumin azér nincs semmilyen jelölés, mer elõre és hátra is jó, valamint a forgásirány is mindegy, mert szimmetrikus.

Mondjatok olyan gumit, ami nem nehezebb a Space-nél (908gr), hajtogatható, 60mm széles, felütésvédett és van belõle puha keverékes (kb maxxis 42a-nak megfelelõ) és nem több 5000 Ft-nál.

#15680
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
B+ Freeride.

Nekem is az van. Olcsó, nehéz, és gyorsan kopik. Nincs olyan széles, mint a Maxxis MoFo 2.35"-öm volt. De nem is olyan nehéz :) Van elõre/hátra mintával, de én hátsót használok elöl is. Most akcióban van 2000 HUF/db körül. (legalábbis én ennyiért vettem)
Amúgy Kenda Kinetics.