Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15621
Protaper

Protaper

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
MICHELIN WILDGRIPPER HOT S 2.1. Mindenhol tökéletes teljesítményt nyújt! Próbáld ki! A drótperemes változat jó árban van.

#15622
hanap

hanap

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
Sza mindenki!
Most vettem egy Mongoose-t és a gyári külsõje úgy gondolom, hogy inkább terepre valló, mint aszfaltra, mert utóbbin nem valami jó az úttartása. Mit ajánlotok? Mire cseréljem? Nektek mi van fent, ha betonon közlekedtek. Cserélgetitek?

#15623
MG

MG

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 970 hozzászólás
Milyen külsõt rakjak hátra? Tutti hogy IRC kell piros oldalfallal. És a méret meg 2,35-2,6 legyen.

#15624
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Nem találtam ilyen topikot, de itt lehetne nem csak FR vagy versenyabroncsokról beszélni, hanem minden Tioga tapasztalatról, árakról.
Nekem Tioga TerraFirma 1.95 van KONA NUNU 2003 biciklin.
Nagyon jó gumi, mondhatom. Elõtte mondjuk még nem volt felsõkategóriás gumim. Vizes aszfalton, aszfalton az útra tudja vinni a kellõ fékerõt, nem csúszik meg akár még ha elsõ keréken fékezek akkor se. Az elsõ és a hátsó mintázat más. Homokon, terepen nagyon jól mûködik, mert még ott se csúszik meg. Az elsõ keréken inkább hosszirányû bordák vannak míg hátul inkább vízszintesek. Ezért van, hogy a jeget kivéve SEHOL se tudom kipörgetni a kereket még ha akarom se. Nagyon jó gumi. Eddig 3 hónapja használom elég durva menetekkel nagyokat fékezve de most már láthatóan kopott a gumi a gyári állapothoz képest! ;) De szerintem még csak az 1/3a kopott le. Vagy még kevesebb, de látható.

Elsõ gumi:

Feltöltött kép

Hátsó gumi:

Feltöltött kép

Bye!

VDaNi

#15625
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Ma egy ott hagytam egy helyen a hátsót, hogy csak na akkorát szólt de a Maxxis dh belsõ meg köré csavart még két rossz belsõ idáig még nem eresztett le.! Remélem nem is fog...Szal egy ilyen vagy Kenda belsõre megéri egyszer beruházni...

#15626
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Én sem úgy értettem, hogy a Kendát nem szúrja ki szög, hanem kizárólag a felütésre értettem, hogy ott nagyon hatásos lehet.

#15627
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hehe:) kenda a legjobb, de csak belsoben. foleg a dh-sban. 2.25-os falvastagsag, grammfejueknek kulso nelkul is jo:) najo, ez vicc volt. de en defektet mostanaban nem kaptam vele, pedig azert csinalok hulyesegeket. persze most egy minion 2.5-os kulso figyel hatul, es igy kicsit nem lehet felutni.. elonyos... csak marha nehez.... de sebaj, ugysem maszok vele felfele sokat(ejj, csak ma fogas helyett cc fel a hegyre...)

#15628
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Nekem Maxxis dh belsõm van olyan, iknt a Kenda áés már egyszer bele állt egy szög nem tom, hol és mikor és attól bizony ez is leeresztett de megvan ragasztva királyul! (gumiszerelõ mûhelybe ragasztották meg ami király lett)

#15629
Gabi07

Gabi07

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Hali!

Tegnap tesóm beleugratott egy övegszilánkba a 2.35-ös B+ Freeride gumijával, és úgy 5 centi hosszan végigvágta a külsõt/belsõt... ciki.
Ma vettünk egy ugyanolyan B+ -ot és hozzá Kenda DH belsõt. Kicsit meglpõdtünk a belsõ vastagságán!! :o Nekem hátul Michelin belsõm van, amit anno DH belsõként adtak el, de úgy látszik átvágtak... ??? Szóval ez a mostani Kenda vmi nagyon brutális! 2.25 mm a falvastagsága, nem hinném, hogy lesz vele felütéses defekt! ;D

#15630
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég

szisztok!!!
nekem tioga factory DH 2.1 -em van és szentem nagyon brutál!!!!
más DH gumival még nem teszteltem de nagyon jól tapad terepen.
betonon nem igazán,mert 30-ról egy méterrel késõbb állok meg mint más a toga terrafirma-ával!!!de terepen nem tudtam még megcsúszni vele és megpörgetni se tudom salakon!!:))egy nagyon meredek vasuti töltésre is úgy felmentem hogy nem tudtam megpörgetni!ilyen jó gumim még nem volt!!
AMC


Sziasztok!

Na én vagyok a "más" a Tioga TerraFirma-val. Azt vettem észre én a Fact. DH 2.1 -nél hogy azok a kis kiálló bütykök nem valami merevek ezért aszfalton ahol nagyon tapad ott elcsúszik, nyúlik az egész anyaga. Laza talajon tuti, jóbban tapad de azt a vasúti töltést én is megmásztam kipörgésgátló ( ;) ) nélkül! Ha választhatnék akkor a TerraFirma-t választanám. A Factory DH is nagyon jó abroncs de aszfalton nagyon nyúlós. Aszfalton 25-rõl ahogy amc is mondta sokkal jobb a Terrafirma de érdekes, hogy a ligetbe a kavicságyon is elõbb álltam meg. További tapasztalatokat majd holnap írok/unk!

Bye
VDaNi

#15631
amc

amc

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
szisztok!!!
nekem tioga factory DH 2.1 -em van és szentem nagyon brutál!!!!
más DH gumival még nem teszteltem de nagyon jól tapad terepen.
betonon nem igazán,mert 30-ról egy méterrel késõbb állok meg mint más a toga terrafirma-ával!!!de terepen nem tudtam még megcsúszni vele és megpörgetni se tudom salakon!!:))egy nagyon meredek vasuti töltésre is úgy felmentem hogy nem tudtam megpörgetni!ilyen jó gumim még nem volt!!
AMC

#15632
vinnie

vinnie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 424 hozzászólás

Nem mondjátok,h minden brutál emberke minimum 6-8 ezret perkál le a gumik darabjáért!!! :o

Hehe. 2.8-as Michelin. Az a zuzos. Vagy mondok masikat:

a napokban hivtak, hogy valami emberke vegre tudott hozni Becsbol Nokian Gazzi-bol 2.6-ost. (Ugyanis sokaig erre fajt a fogam, vagy IRC 2.65-osre. De a Gazzi-bol nem lehet itthon kapni csak kisebb mereteket.) Az ara 20.000 / DB lett volna :o :o :o Elkuldtuk melegebb eghajlatra az illetot ;D

#15633
zylexy

zylexy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 523 hozzászólás
kala: És ne is beszéljünk a Michelin felhozataláról DH téren... Kis túlzással vázat lehet venni az árából.

#15634
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
4500 körül vannak a Maxxis-ok. És volt egy ideig Space is olcsón.

Vagy veszel használt külsõt. ;)

#15635
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem mondjátok,h minden brutál emberke minimum 6-8 ezret perkál le a gumik darabjáért!!! :o

#15636
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
3 rugóért nem nagyon venni külsõt, csak 2.35" Bike+ (Kenda kinetics), de az nem valami ultrabrutál. Viszont van a Kendának saját neve alatt 3" gumija 4580 HUF/db-ért. Lehet vagy másfél kiló.

#15637
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem tudjátok,hol lehet OLCSÓN venni vmi brutál külsõt? Súly mind1....Méret;minél nagyobb ;D
Minta; hát ne slick legyen ;) Kiindulási alap;IRC DH.
De ne legyen drágább kb. 3 e. nél guminként... ::)

#15638
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
A Minion azt mondod ver minden Maxxis-t? Majd meglátjuk remélem még az enéym elbírja egy darabig! Thez mért elsõt vettél hátra? Hátsó is van Minionból nem?

#15639
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ha maxxis akkor minion:) teszteltuk, veri a legtobb gumit...
lejton viszont akkoris marha jol megy:) majd hegyen holnap kiprobalom.
bye

#15640
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
ehh mindenkinek az van nekem epp most sikerult rabeszelnem magam egy elsore.. de ranezesre nem fogott/me'g/ meg majd mellassuk..