Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15581
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás

Szélesnek meg: Schwalbe Big Apple 2,1 (van 2.35ös is)
Szvsz nem hülyeség a széles slick, mert legalább nem rázza ki a beled, és nem is ütöd fel!


És ez mien árba van és hol lehet kapni?

#15582
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Én a CONTINENTAL Vertical Pro-t ajánlom, 2.3-as, könnyû, teccik a pókhálós mintája(ez elég idétlen indok volt), jól tapad, jól gyorsul, és szinte felüthetetlen, pedig kapott rendesen... ::)

Pedig nem is deore tárcsafékkel használom :-X

#15583
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
danika

Már elkopott a Terrafirma?

Ha nem, akkor minek akarsz újat?

De gondolom ebbéli nézetemet már máshol is kifejtettem. - Majd akkor szólj legközelebb, ha valami már ELHASZNÁLÓDOTT a kerékpárodon, és azért cseréled le. Köszi.

(és halkan jegyzem meg, hogy a Terrafirmánák kapásból tudok 5 jobb külsõt: Michelin Wildgripper, IRC Mythos XC, Continental Explorer, Schwalbe Jimmy/James gang, Maxxis Helter/Skelter, stb...)

#15584
Iguana

Iguana

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás

Szélesnek meg: Schwalbe Big Apple 2,1 (van 2.35ös is)
Szvsz nem hülyeség a széles slick, mert legalább nem rázza ki a beled, és nem is ütöd fel!


Eddig 100 km-t toltam bele a Big Apple gumikba, városban.

Kimondottan kelemes... :D

#15585
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Dani, tudom a választ!

A TerraFirmánál nincs jobb! az neked lett kitalálva! hisz nem csúszik meg betonon, jól tapad terepen is! a gördülési ellenállása aszfalton nem a legjobb de hisz ennek két prioritása van. Kicsit ugyan kopik, de nem jobban mint bármelyik másik TerraFirma.....és a szine is megfelelöen fekete.

Összegezve, a TerraFirma és Dani egymásnak lettek kitalálva! Persze ha Deore tárcsafékkel és Kona Nunu-val vannak párba állítva. Ha minden elöbb felsorolt feltétel egybe van akkor elmondhatjuk, hogy összeállt a tökéletes kerékpár-kerékpáros párosítás.....persze mint mindenhol itt is az ember a leggyengébb láncszem, azaz Dani.......de errõl a TerraFirma nem tehet....

#15586
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Most epitek egy kis bicilit ;D
-koves, szilkas lefelekhez, meg laza ereszkedesekhez, meg nygon meredek legurulashoz, lepcsonlegurulashoz.

Szoval a kerdes hogy melyik kombinaciot hasznaljam?
E: Maxxis highroller 2,5 Dualply - H: Maxxis highroller 2,5 Dualply
v
E: Maxxis highroller 2,7 vmi vastag belsovel megspekelve - H: Maxxis highroller 2,5 Dualply

Suly vegulis mindegy, de vegulis kb egy sulyban vannak. A gond hogy 2,7 ben nincs dply :-(
Ja es nincsenek 20 cm es rugoutjaim.

Velemenyek?

#15587
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Feltöltött képFeltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#15588
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Nekem aszfalton nem csúszik meg csak ha 50 fokos és hirtelen fékezek a Deore tárcsafékemmel.
A hátsó evidens, hogy blokkol csak az elsõ ne.
Egyébként csak kérdezem, hogy miért kell hozzászólnotok, ha nem tudjátok a választ? Aki tud segíteni, vagy tud jobb gumit az írjon Nekem.
Factorban van TerraFirma.

VDaNi

#15589
fityisz

fityisz

    kapitány

  • fórumtag
  • 993 hozzászólás
Na a TerraFirma örület itt is elindult...... ::)

#15590
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás

A lényeg, hogy aszfalton ne csússzon meg a legnagyobb fékezésnél se


Szted a Terrafirma nem csúszik meg? :o
Simán blokkoltam elsõt-hátsót, ja mondjuk igazi deore tárcsafékkel próbáltam! :)

Nem biztos, hogy fogsz kapni Terrafirmát külön, Factoréknak van?

#15591
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Van 1 kérdésem.
Szerintetek a TerraFirma-nál János hegyre illetve Budapestre van jobb gumi.
Felsõkategóriás gumit mást még nem használtam. Evvel marhára meg vagyok elégedve csak gyorsan kopik, de ha van jobb akkor szívesen vennék olyat.
A lényeg, hogy aszfalton ne csússzon meg a legnagyobb fékezésnél se de terepen nagyon tapadjon. Ez a kettõ a legfontosabb.
Az se baj, ha nem nagy a gördülési ellenállása, de ennek már 2. prioritása van.

VDaNi

#15592
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát 48-11el már szerintem igen, az emelkedõn meg áttételelõnyöd van ;)
viszont ehhez szvsz merevvilla ajánlott

#15593
nehablo

nehablo

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás
elméleti kérdés: egy konnyu cc-s gep slick gumikkal es bika bikerrrel eselyes egy atlagos outi ellen?
(pl. velencei-to kerules v. duatlon gala)
tapasztalat?

#15594
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
én a Contival jól elvagyok :D 4 baron is tompít még, az 1.0 viszont már erõsen outis feeling

#15595
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Szélesnek meg: Schwalbe Big Apple 2,1 (van 2.35ös is)
Szvsz nem hülyeség a széles slick, mert legalább nem rázza ki a beled, és nem is ütöd fel!

#15596
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
Conti Avenue Slick... 1.7

Tomslickbõl meg van 1.0 is ;)
csakhát az ára :-X

#15597
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
ha már slick, akkor 1.5-ös Ritchey Tomslick, vagy Schwalbe Blizzard - ezek nagyon jól mennek, bár nem a legolcsóbbak

nincs értelme slickbõl 1.5 fölött venni, nem is nagyon árulnak, ami ugye gázos is lehet, mert több belsõ csak egy adott külsõ-méret intervallumban használható, pl. 1.35-1.5, 1.5-1.75, 1.5-1.95, 1.75-2.1 stb...szóval erre figyelj

ha meg mindenképpen széleset akarsz, vegyél Conti DoubleFightert vagy Ritchey Speedmaxot, vagy egy Michelin Sprinter-t, ezek jók aszfaltra, bár nem éppen slick-ek...

#15598
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás
Üdv! Nyárra szeretnék venni slick külsõt! Miet ajánlotok? Könnyû, ne legyen túl drága és max 2,1 es legyen! Leõre is kösz minden választ!
Üdv

#15599
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Maxxis Highroller 2,7 / 2,5 ben van kulon sima meg a dualply vagy csak egyfajta van?
A tavalyi az milyen /az a piros csikos?/
A csupafekete meg a piroscsikos kozt van kulonbseg?

mert 5-9 ezerig lattam kul. helyeken...

koszi!

#15600
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Maxxis Highroller 2,7 / 2,5 ben kulon van sima meg a dualply vagy csak egyfajta van?
A tavalyi az milyen /az a piros csikos?/ vagy van ilyen is olyan is?

mert 5-9 ezerig lattam ...