Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15601
eric

eric

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.147 hozzászólás
Én is Rubena-t nyúzok, a slicket. Nagyon könnyû menni vele, igaz én nem fújom 4 bar-ra mint ahogy írtátok. :) Meg jól lehet ijesztgetni vele a gyalogosokat... ;D

#15602
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Akkor meg kompromisszumokat kell kotni.
Es akkor mar nem olyan sok megoldas van.

Alapbol ugye kemeny anyagut veszel hogy maradjon is valami a butyokbol mire odaersz. utana meg a gumimeret attol fugg mit szeretsz jobban.
Es akkor marad az hogy 1,95 -2,35 kozt valogathatsz.
Jol gurul betonon pl a 2,1 Zmax meg van ilyen Mobsterben is. Es meg a koves lejton sem halsz meg.
A Z max jol kapaszkodik hatul, a Mobster meg szepen iranyithato es fekezheto elol.
Persze sok tipust fel lehehetne meg sorolni :)

#15603
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Szívembõl beszélsz Dante! ;D
Nekem is csomót kell tekerni mígy kiérek a János hegyre. M3 bevezetõ szakasza mellet végig aztán át a Városligeten aztán Andrássy út utána Margit krt. utána Margit híd, utána Moszkva tér, utána szilágyi erzsi fasor. Ez ha tépek akkor is 0,5 óra.

VDaNi

#15604
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na igen, csak hát magának a témának a felvetése is egy tipikus kerékpáros dilemmát rejt - nem minden bringás olyan szerencsés, hogy rápattan a biciklire, s már kint is van a terepen; ezért sokaknak kemény 10-20 km-t kell tekernie, többnyire aszfalton, ott meg ugye nem vígasztalja az embert, hogy "ejj de vacak ez a külsõ, bezzeg majd a sziklás lejtõn...."

#15605
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nem mertem, de nem olyan veszes, amolyan kozepes suly szempontjabol.
De varosban szerintem boven jo. Nem is nagyon kopik, olcso stb.

A draga gumit ugyis terepen hasznalom

#15606
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na igen, csak hát a súly...nem vagyok (nagyon) grammániás, de azért a külsõ ne legyen nehéz, azt nagyon érezni...

#15607
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Rubena 1,75
1100 FT

Ugy sunasz vele a varosban hogy csak no :>
Annyi hogy fel kell pumpalni 4 barra.

Ennel jobb megoldast nem tudok. /Ilyen gumival gyorsulasi versenyen en mentem a legjobban/
ja amugy anyu bicajarol loptam le, de utana vettem is egy parat.

#15608
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na igen, semi-slick szindróma, ez történik mindegyikkel, fõleg, ha nagyokat fékezel...

elõre tényleg nem túl jó, egyik semi-slick sem, kanyarban tök könnyen kifordulnak (bár lehet, hogy csak én vagyok béna)

#15609
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
A Flyweight tényleg király de nem aszfaltra. Ott sajna nagyon hamar elhagyja a bütykeit amik amúgy sem túl magasak. Totál versenygumi. Én csak hátra ajánlanám.

#15610
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
ja, nem rossz a Flyweight sem, csak nem árt, ha vaskos a buksza...(6000 1 db azt hiszem)

bár ez inkább versenygumi, maratonra nagyon jó, de utána én leszedném...

#15611
albertfish

albertfish

    Posztolányi Dezső

  • fórumtag
  • 8.749 hozzászólás
  • LocationPécs
Helló!Szerintem aszfalt/terep re a maxxis nak HIGH ROLLERje a semislick-es egész jó!Asszem van egész keskenyben is!
De durvulni jó a MAXXIS MOBSTER 2,70es jó!!Ha kb 2-15 bar van benne olyan mintha soft tail-es vázad lenne!

#15612
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Ha sokat mész aszfalton jobban jársz egy slick gumival. Én inkább csak télen használom amikor nem megyek terepre. Az 1.35-ös Maraton slick-et nyúzom ilyenkor.
Vegyes használatra alacsonyabb mintás, keményebb gumikeverékû semi-slick gumit érdemes használni szerintem, mint pl: Ritchely SpeedMax. A hajtogathatós, kevláros gumik lágyabb keverékbõl vannak ami gyorsabban is kopik.

#15613
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
na lényeg lényege lényegében!
jó ha van két külsõd és cserélgeted!
most én is az nézegettem melyik az a super külsõ amelyik minden terepviszonyon bizonyít, de nincs ilyen!
én még a maraton cross-on is gondolkodom 1,75-os elég jó a gördülékenysége, de nem hiszem ,hogy terepn olyan nagyon lehet rá hagyatkozni ::)

#15614
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
lehet... ma már tiszta lelassult vagyok szóval tuti én néztem el... bcsoesz :-[

#15615
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
persze, de én tisztában vagyok a kevlarszál és oldalfal közötti különbségekkel ;)

itt most a megerõsített oldalfalról beszélünk (szerintem)


#15616
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
a kevlár nem az oldalfalra vonatkozik hanem arra hogy az acélperem helyén egy kevlár szál van amit amellett hogy összehajtogathatsz még könyebb is..
a kevlár szövet az ioldalfalban teljesen más tészta, ezt fõleg a Schwalbe csinálja és azért tényleg véd valamit... na persze az erõvágó a raklapnyi százas szög meg hasnoló ínyencségek ellen nincs orvosság... max a traktorgumi ;)

#15617
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
kicsit túlmitizáljuk ezt a kevlar dumát...egy régi külsõn kipróbáltam, s a kevlar oldalfalon is ugyanolyan könnyen átmegy a szög, mint a gumin

a lényeg itt a súly ;D

#15618
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
nekem is silento-m van elég olcsó, de jó is!!
még a szöget is "elbírja" (kis túlzással) ahhoz képest, hogy nem kevlaros :D

#15619
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
jaja!!!
koztes megoldas nincs ami jo lenne!
de tomslick 1.1 azert durva!
en pl silento-t hasznalok ilyen betonos valtozatban 1eft.
tehat baratsagos. 1.75-os meretben letezik ami azert enged kis figyelmetlenseget is. :-)

#15620
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
én ellenjavallom a Mich. HOT-ot, ez elsõsorban egy freeride külsõ, bazi nagy bütykökkel, amik

A. gyorsan lekopnak
B. kanyarban kihajolnak, osztán perecelsz
C. nehéz

ha már Michelin, akkor JET, vagy Continental DoubleFighter, esetleg Maxxis Wormdrive

ezek egész jók terepen, s szaggatnak aszfalton is remekül

én egyébként ha hosszú brutál túrára megyek, akkor cserélem (különösen saras murvás utakhoz, mondjuk novemberben), mert az ide-is-jó-oda-is-jó dolog csak akkor mûxik, ha nincsenek túl nagy elvárásaid

a kétkedõknek:
mentetek már slick-kel országúton (mondjuk Ritchey Tomslick)? vagy Schwalbe BS Mud-dal trutyis murvában? ;)