Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15561
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mi9ért felejti el mindenki hogy ezek a gumik már többféle keménységben vannak ???

#15562
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
tamaskaa: hát nem tudom... Én egy évig nyúztam úgy, hogy a végén már hiányzott belõle egy gumifog hálóig kikapva, kb. 3,5-4e km-rel benne...

a svalbikkal azért nem vagyok kibékülve(ami tel is felejtettem írni a tesztembe ;D ) mert baromi gyorsan kopnak... pontosabban az igazság az, hogy amit Én próbáltam, BLACK SHARK, kurva gyorsan kopott... viszont tény az is, hogy baromi jól tapadt aa kövekre, a kanyarokat vette, ahogy kellett... csak hát annyi pénze egy képviselõnknek sincs, hogy Én egész évben svalbikkal kenegessem a hegyen a köveket... :P

Tsõváz és hátszél...
Joghurt+PéeF voltam

#15563
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Nem kifejezetten FR, de Space. Csak Space. Etalon. :)

#15564
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Hát szerintem az a B+ Fr nem a tartósság mintapéldája. Egyszer voltam vele hegyen, és tökig elkopott. Most nekem Maxxis Mofo 2.35 van, és az szinte tényleg nem kopik. De ez meg nehéz. Én a Schwalbe Fat Albert Light-ot néztem ki magamnak, de valahogy nincs szivem 5ezer Huf-nál többet kiadni egy olyan alkatrészre, ami egy évig van a gépemen. :-\ Szóval ilyen okokból esnek ki amúgy tök jó gumik, mint a Conti Vertical, a Tioga Factory Dh, vagy a Schwalbe.

#15565
CinderCone

CinderCone

    vendég

  • fórumtag
  • 182 hozzászólás
Csatlakozom Para barátunkhoz.
Felejtsétek el a Vertical Pro-t! Amit Stormbringer kolléga használ, én már vagy 15X felütöttem.
Tioga Factory DH az isten!

#15566
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D köszönöm... köszönöm...

#15567
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Önök a ParafereeMag májusi külsõtesztjét olvasták. ;)

#15568
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
Ahoy...

olvasgatom itt, hogy egyre többen vagytok oda a contikért...

Hát nem tudom... SAját tapasztalat alapján tudom, hogy Én sosa nem vennék már Contit...

Én elég vegyes üzemmódban járok a lóval, azaz esõben, sárban, hóban, fagyban, napsütésben, porban... De gondolom Ti is...

Nekem a contik közül még egy sem jött be sárban, vizes körülmények közt... nem-jött-be alatt érsd, hogy néha szinte levágtam volna késsel a felnirõl annyira felcseszte az agyam... Csúszkál, nem tapad... Persze még mindig nedves körülményekrõl beszélünk...

Persze azt is hangsúlyozom, hogy ez CSAK AZ ÉN SZEMÉLYES TAPASZTALATOM, ÉS VÉLEMÉNYEM...

Nekem ami bejött az a

Kenda Kinetics(vagy B+ FREERIDE): igen tartós darabocska, jó fékezhetõség, kanyarstabilitás, a köveken van kis minusza...
FÉK**** KANYAR**** NEDVES*** TARTÓSSÁG*****
SZUMMA****

Ricsi' Motovader: irgalamatlanul viszi Nálam a prímet.... egy mindenek felett... vizes körülmények közt is ultraszuper... mindenes...
FÉK***** KANYAR***** NEDVES***** TARTÓSSÁG****
SZUMMA*****

TIOGA Factory DH: jó fékezhetõség, kicsit gyorsan kopik, kanyarstabilitása sem 5csillagos...
FÉK**** KANYAR*** NEDVES**** TARTÓSSÁG***
SZUMMA****

amiket még próbáltam: pana, conti, jelenleg rubena folyamatban...

Tsõváz és hátszél..
Joghurt a legideálisabb freeride külsõ... csak még nem tudunk róla ;)
PéeF voltam

#15569
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Jó, jó kösz. ;D

VDaNi

#15570
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nem, nem azért írtuk hanem csak hogy kopjon a billentyûzet >:(

#15571
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Sziasztok!

Tehát szerintetek legyen Vertical Pro. Mert ha igen, lehet, hogy veszek 2õt, mert tudok jó áron. Ez bõven elfér a telóban/vázban ugye?
1900/db.
????

VDaNi

#15572
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nem is gondolnád,de a nyugati országrész tele van kellemes utakkal... Pl. Zalában a legtöbb országút láttán minden outis megnyalná minden ujját;tükösrima,sehol egy kátyú,még a festés is olyan,mintha tegnap készült volna. :D
Szólj,ha megtetszett,és kell az utak száma is,mert akkor Ltrappolok a térképhez leolvasni :)
Még vmi; a Conti és Ricsi slickjei (Dfighter és Speedmax) nem betonozásra valók...Nekem a DF van elöl a gépemen,és akkora bütykei vannak,h minden gond nélkül Lmegy minden talajon.
Az igazán jó gumi ilyen célra inkább a Bike+ sand.Felülete olyan,mintha kristálycukorral lenne behintve (ezek a bütykök),kivéve a legszélén,ahol rendes nagy minta van,h ha földúton mész,tudjál jól kanyarodni.Szóval repeszteni lehet vele,és biztonságos is.(ÉS NAGYON OLCSÓÓÓÓ! ;D )

#15573
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mutass Mo.-n egy megfelelõ utat ::) :-X

#15574
Sniper

Sniper

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 278 hozzászólás
>>elméleti kérdés: egy konnyu cc-s gep slick >>gumikkal es bika bikerrrel eselyes egy atlagos >>outi ellen?
>>..(pl. velencei-to kerules v. duatlon gala)
>>tapasztalat?
Én sokat oútiztam és azt mondom ,hogy aszfalton hacsak egy közepes bringást is fogsz ki már esélyed sincs az oúti ellen. Az outi sérülékeny nem bírja a rossz utat, de megfelelõ úton ,ahová kitalálták ott messze a legjobb.

#15575
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Vegyél Vertical Pro-t és kész, az jobb ;)

#15576
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Michelin XL?
Maxxis Hansventura?
Az utóbbi nagyon nehéz? A Misi XL nagyon tetszik.

VDaNi

#15577
Iguana

Iguana

    vendég

  • fórumtag
  • 27 hozzászólás


Szélesnek meg: Schwalbe Big Apple 2,1 (van 2.35ös is)
Szvsz nem hülyeség a széles slick, mert legalább nem rázza ki a beled, és nem is ütöd fel!


És ez mien árba van és hol lehet kapni?


Scwalbe Big Apple 26*2.35 KEV - 4710 -

Lánchálózati ár.

#15578
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
De az enyém régebbi, nem idei, és az 590. ;)

#15579
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
A Vertical Pro tényleg isten, én is olyat szeretnék, de valahogy mindig másra megy el a pénz. Bár én a ProTection (vastagított oldalfal) változatot kedvelném. Igaz, nem 590, hanem 610 gramm, de egye fene. :)

#15580
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
szinte minden boltban ahol Schwalbét árulnak ;)