Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15521
yalaman

yalaman

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 509 hozzászólás
ez az elõnye a " ;Dmanuális ;D" tárcsafékeknek...

#15522
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
...és könnyû vagy. Mert engem speciel nem fogott meg tegnap. :)

#15523
vendég_vdani_*

vendég_vdani_*
  • vendég
Az a fékerõtõl függ, hogy felemelkedik e a hátsó kerék. Meg a tapadástól. De ha a gumi jól tapad akkor a hátsó kerék felemelkedik a nagy fékerõnél. Plána ha mondjuk egy 2003-as Deore tárcsafékkel fékezel! ;)

VDaNi


#15524
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás


vdani: (jesszus...leírtam!!! :o )

mondmár légyszíves, hogy a pecsába csinálja a gumid, hogy "csúszásmentesen fékezel" vele??

bazzzz... 10km/h-val közlekedsz?? ::)

Cs&H...
J+PéeF


Parafree >>>

Annyi, hogyha monduk 30 nál elkezdek fékezni akkor elõbb kezdek el elsõ keréken menni minthogy, elveszti a tapadást.

VDaNi

Most probalgatom a 2,5 dply os highrollereket.
Meg csak egy hete van meg ugyhogy meg nem mondok semmit, de elsore nagyon meggyozo, mindenhol at lehet menni vele, mint egy domperrel, az oldalfala olyan vastag, hogy magatol 'all' a gumi.
Meg nem utottem fel, igaz en levegot is fujtam bele /3bar/

Ja es hat.... eleg vacakok ezek a maxxisok ;) nekem nem sikerul ez a felemelkedik a hatsokerek dolog. Lehet hogy en vagyok nehez vagy az hgy nincs Deore tarcsafekem ???

#15525
TOM

TOM

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 836 hozzászólás
Nekem Ditch Witch(30mm) en a 2,5 os Highroller meg a Mobster is 58 mm es /butykok szele/

#15526
alligator

alligator

    vendég

  • fórumtag
  • 129 hozzászólás

Thez belefér nekem is 2,5 High roller van hátul...

Üdv!
És milyen felnivel használod a 2,5-ös highrollert
(milyen széles felni?)
illetve mennyi helyed van a gumi mellett
hány mm széles ez a gumi(a futófelülete!)

elõre is kösz az infokat

alligator


#15527
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na jó, kiegyezünk... ;)

én is szeretnék egyszer egy outit - bár aggódom kicsit, mert már telóval is 30-40 kila után zsibbad a kezem - bár ez lehet a rossz kormányfogástól is, arra gyanakszom, a külsö mintázata a felelõs, mert terepen soha nincs ilyen gondom...bocs az OFF-ért

#15528
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
na most a kérdés arról szólt hogy slick gumikkal, tehát akkor terep tuti nem... és csak aszfaltra (velencei tó kerülés)... márpedig akkor egy sima merevvilla is jobb mint egy nem lockoutos teló szvsz...

ebben szvsz jobb, ha a bájker erõsebb mint az outin ülõ...

egyébként meg nincs értelme vitázni hogy mi a cc-gép, ha egy géped van és mindkettõre akarod használni akkor ki kell spécizni kicsit erre is...

természetesen egyszerûbb és jobb egy outi ;)
(én is azért vettem outit ;))

#15529
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
nem, de a cc mint sport csaknem elképzelhetetlen - hacsak nincs pénz titánviállára vagy valami hasonló finomságra

szóval nem az a könnyû cc gép szerintem, amiben minden offroad alkatrész le van spórolva, értsd 1.0-s slick külsõ, merev karbonvilla, nincs felszerelve a 22-es lánctányér, 100 g-s kormány, hanem az, amely cc felhasználás mellett is egy ésszerû súlyhatáron belül tud maradni

persze lehet, hogy ez nem így van, de számomra a cc offroad sportot jelent, amelyben igenis vannak aszfaltos szakaszok, de nem arra van méretezve a bringa

#15530
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
jaja, hasonlóképpen. Valahogy mindig megfogadom, hogy: nem. Most nem. Csendben maradok. De nem megy. Nem bííííííííííííírom szó nélkül hagyni. És a lavina görög tovább, egyre több értelmetlenséget felhalmozva. De ez már így marad. Nekünk ez a sors jutott. :-X

#15531
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
könnyû CCgép merevvillával... ez elképzelhetetlen ???

#15532
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
na jó, bevallom, én 2.1-es ZMax-al mentem, de már slickre volt koptatva... ;)

ahol levernek az outisok, az az emelkedõ, ott a teló nagy akadály...nem beszéve a +2 kilóról a bringán

egyébként Sniper KÖNNYÛ cc géprõl beszél, nem pedig egy full merevvillás álországútiról...ezen az alapon koskormány is nyomható egy montira... ::)

#15533
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Így: Feltöltött kép

#15534
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ti ezt, hogy birjatok?!

#15535
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
jogos

#15536
tbertalan

tbertalan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.436 hozzászólás

:o kala: azt hittem dobok egy hátast...
no nem a gumik miatt... havernak detto ilyen lova van... érsd u.i. váz, villa, felni, kormány... pillanatra megdöbbentem 8)

amúgy a gumik is szépek... ;D ez a a maxxis slickje? ;D


Ez az összeállítás nagyon sok embernél megtalálható értem ez alatt polarX váz, Mozo r500, Sun felnik, bike stucni és Hussefelt kar. Úgy látszik mindenki ezt tartja legjobb ár/minõség aránynak.
Rave_Ace írta: dátum: ma 12:18:01pm Ez a nap topicja!
Mi van Dani megint érettségi szünet van?
Ahova õ jár ott van érettségi szünet???? ;D

#15537
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
danika

Felsõkategóriás MILYEN gumi a Terrafirma? CC? FR? DH?

Cc-re nehéz, a felsõkategóriás gumik FELE ilyen könnyûek. (vagyis az elsõ és a hátsó együtt olyan nehéz, mint a TF-bõl egy.)
DH-ra meg freeride-ra meg egy kicsit sovány, fõleg, ha figylembe veszzük, hogy 2.35" az elfogadott méret, de mehetünk egészen 3"-ig.
És a 2.1"-es Factory és a 2.3"-mas Vertical között pont 5 mm szélesség, és ugyanannyi magasságkülönbség is van. Amitõl egy hajszálnyival ballonosabb, nem gondolod úgy? ;)
Szóval ezzel a vitát lezártnak tekintem. Ha elkoptattad, vegyél még egyszer ugyanolyat, ha ennyire meg vagy vele elégedve. Ha nem, akkor ne azt bizonygasdd, hogy a többi miért nem jó, vagy a tied mégis miért jó. Ha jó, akkor nem evidens, hogy ugyanolyanra cseréled? Ha nem jó, akkor meg halgasdd meg mások tanácsát. Kész.

#15538
Paraferee

Paraferee

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.001 hozzászólás
;D

tamaskaa: jesszszõr... és a gumikra is jesszszõr ;D mostmár motovaderek vannak fenn neki... átvette az enyémeim... (fel is ütötte õket a száraz-szinvában :-X )

vdani: azétr megnézném Én azt az elsõkerék-meg-nem-akar-csúsznit egy hegyoldalról lefele...

Tsõváz és hátszél...
Egyél inkább joghurtot ;)
PéeF voltam

#15539
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Ez a nap topicja! ;D
Mi van Dani megint érettségi szünet van?
látom ráérsz netezni.
Menjél inkább bringázni és legalább 200 kilcsi után írd le milyen a gumid.Ok? ;D
Tam: de igen!


#15540
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
tényleg tök jó, hogy egy nap alatt tudtál menni annyit azzal a gumival, hogy objektív véleményt tudsz formálni róla. Minden idõjárási és talajtényezõt figyelembe véve.

Amúgy az, hogy mikor kezd el emelkedni a hátsó kerék a ridertõl is függ, mert ha akarom, akkor csúszik a kerék, ha akarom, akkor meg nem.

Ja, és a TerraFirma messze nem felsõ kategóriás gumi. De ezt csak halkan mondom.