Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15401
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Tudtok ajánlani valami jó gumit utcára kb. 2.3" környékén!?

#15402
vendég__*

vendég__*
  • vendég
zseb:
most bocs de én nem nagyon értek veled egyet...
én sem szeretek (tudok... :P ) streetelni, de télleg mon hol kell 3"? ha meg nem mo, oké vannak jó helyek, de mi a f@szt csináljak, ha 15 évesen épp nincs autóm és a haverjaimnak se, bocs, vehetek magamnak v10et is, az idõm nagy részében a fogasnál meszebb nem jutok el... ez van. télen esetleg 2.5, de 3"? amugy is, én nem is láttam még se maxxist, se schwalbet, se contit 3"ban. oké a nokian nem piskóta, de úgy láccik nem egy fogyó eszköz a 3as gumi, ha ezek a legelterjettebb gumgyárak nem csinálnak ilyet. én már akkor is rosszul leszek, amikor meglátom a polarisokba, meg serpensekbe gyömöszölt 2,7es mobstert.
ui: lehet hogy tévedtem és van 3as maxxis, de nem láttam...
uff

#15403
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
OFF
pedig de...nem is 1 ember ;)
ON

#15404
zseb-s

zseb-s

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Igazatok van srácok kicsit rosszul fogalmaztam.
Bevallom...
A freeride valoban nem csak 7-8m es ugrásokból áll.
DE mondjuk amelyik vázbe v telóba befér egy 3.O gumi azzal mar nehezen lehet eleve menni akar szeles gumi van rajta akar nem.En ennek a hive vagyok szerintem minnél vastagabb a külsõ annál jobban tapad.A súly meg nem érdekel.Megértem azt aki túl nehéznek tartja.
A mostani hátsó kerekem is van vagy 4,5 kilo és nem tudok vel 3O cm nél nagyobbra Bunnyizni engem nem izgat.Aki sztritel,dirtel,trilalozik annak elég siman 2.35 gumi ami 7oogramm.
Egyebkent meg nem csak 18.OOOftos Gazzalodi gumi van a vilagon 3,O Duro az csak 5,OOOft.
Valamint akinek van valimre való bringája aznem csak Magyaroban bringazik.VAlamint egy egyszerü letörés
ottvan a sipalyta letörés és ha átugrasz a szikla fölött akkor van 7méteres függöleges szállásod.De ezt nem is tudom hogy valaki is átugrotta volna.
jó éjt...

#15405
vendég__*

vendég__*
  • vendég
sztem, ha kicisit is tudsz bicozni akkor 2.3 esetleg 2.5ös gumi bárhova elég hungaryban. persze vicces a 3" ;D ;D

#15406
-kisvajda-

-kisvajda-

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.269 hozzászólás
na..akkor en is leszedem a terkaput a vazrol ::) ;D

#15407
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
3" Jézusom! Minek?

Mutatna valaki nekem Magyarországon olyan természetes akadály, aminek a leugrására kell 3"-nyi gumi?

Hányszor mondtam már, hogy inkább biciklizni kellene megtanulni, mint túldimenzionált cuccokat aggatni a biciklire....

#15408
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
kb.. a MG 2.6-os moto vaderje is már túlzás picit... a 3 col megtekerhetetlen....
ja, és defektem nekem sincs. söt, csak egy külsõvel sem volt... csak mikor elkaptam egy százasszöget, dehát akkor még szép....

#15409
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
3 colos gumi az nem divat, nem DH hanem az idiótáknak való. Mehetnél bobcattal is lefele, mer ballonos a kereke.

#15410
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a 3 colos gumi TELJESEN felesleges, csak divat max. es annak köze sincs a frírájdhoz. az már inkább dh lenne. egy 2.5 os vagy egy 2-35os gumi boven elég, mert a fr-ban van tekeres is... a 3 colosssal meg SOHA nem fogsz tekerni... és a felutésvédelemröl annyit, hogy az en 2*2.5-os gumimban tobb van mint a te 3 colosodban. es nem is csak a 18 ezer hanem 3-4... gumira kolteni max 6 ezernel tobbet? az ertelmetlen, mert ugyis elkopik.... akkor meg mire jo 18ezrest hasznalni?abbol veszek tobb mint 3-at....
a 7-8 meter az hogyan ? fuggoleges? vagy elore?mert az dirt vagy dh...

#15411
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Most ebbe megint ne menjünk bele, de mindenki tudja hogy a FREERIDE (így, csupa naggyal, mert respekt a pizzás tímnek) nem a 7-8 méteres ugribugrikból áll.

#15412
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

egy 7-8 m ugras utan?Mert az a FREERIDE


legalábbis szerinted

#15413
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Horpi? ;D jajj! amúgy ez tök jó, de ha puha a kerék, akkor sem lehet felütni, de már megtekerni sem. szal keményre kell fújni, mert lejtõn is megállsz a surlódástól >:( amúgy meg EZER jó, de túl sok súly :( :( :( de ázé jó ;D csak bánizni nehezebb vele...

#15414
zseb-s

zseb-s

    vendég

  • fórumtag
  • 18 hozzászólás
Mindenki azt hiszi hogy egy 2.35 vagy 2.5 os gumi megfog egy 7-8 m ugras utan?Mert az a FREERIDE
Szereny velemenyem szerint a 3.Ox26 Nokian Gazzalodi
kulso felel meg legjobban ara 18.OOO ft Becsben persze
De van 2.6x26 meretben az 12ooo van itthon is:)
MOst jelenleg egy Ricsi Motofatert hasznalok kb 3 honapj meg 1 db defektem nem volt pedig a lepcson mar koppant parszor a felni,tuske volt benne szazezer de a fastag kemeny retegen nem tud athatolni.Mindenkinek ajanlom de csak hatra!!Elol nagyon csuszkal.Brutal felutes vedelme van.Most ennyi

#15415
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
Haver 2.35 Highrollerbe rakta a 2.25 schwalbe black jack-et. Picit dudoros a HR oldala, de majd beáll :) Nem fogja felütni, az zsír.

#15416
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
hát, 2.5-ösben 2.35-ös:D végig a mátramaratonon. nyamm. nem is kaptam defektet vele. csak kár hogy a 2 kerék együtt 9-10 kiló. de a motor belsõ télleg pojjén lehet. csak az már télleg GIÁNS :-\

#15417
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Hû jorus, igazi vadállat vagy. Mostmár akkor erõsen közelíti a kicsi drágád a 30 kilót, mi? ;D Élmény lehet sík úton tekerni vele. Még szerencse, hogy nem arra használod. :D

De akkor én kispályás voltam a 2.35-ös Bikepositive FR-be beletuszkolt levágott drótperemû 1.9-es külsõvel?

#15418
vendég__*

vendég__*
  • vendég
hát nem tudom, esõben aszfalton ritkán fogok ezzel tekerni. amugy majd lehet, h megfordítom és a bike+ rakom hátra, ha az elkopik ... ;) a kipörgés meg, nem tom, hogy sikerült, egy szokásos emelkedõm ami kavicsos rendesen, a régi maxxis úgy mászott mint valami zerge, ez meg nagy és nem ritkán meg pördült... de ez csak tesztelés volt mert azon az emelkedõ (kb 12%) többet ilyen gumival nem megyek fel, majd ha megint ccs kedvemben leszek, talán akkor ;) jó ez nekem, mert jó puha ;D ;D

#15419
Jorus

Jorus

    ALFAHÍM

  • globális moderátor
  • 11.799 hozzászólás
Megoldódott a gumiproblémám. A 2,7-es Maxxisokba 40 perc alatt sikeresen belesöndörgettünk 3.0-ás motorbelsõket. Ez olyan 3 emberes, 4 gumileszedõs meló. A gumileszedõk közül 2 eltört, és némi hámsérülést is regisztráltunk a segítõk tenyerén. A belsõ gumi falvastagsága 2,5 mm, és kicsivel 1.000 gramm fölötti súllyal (a Maxxis DH Tube mindössze 470 gramm, igaz, rommá is szakítottam) rendelkezik. A tapasztalatok szerint belemegy a 2.65-ös Cujo DH-ba, meg a 2,7-es Maxxisba, és ennyi. (Persze 2,7 fölött mindenbe.) Egyelõre nem sikerült felütnöm, de ahogy elnézem tartós darab lesz. :D A felrakás után vettük észre, hogy a hátsó gumit fordítva tettük fel... Mivel a szervízben kezdett fogyni a gumileszedõ, így maradt a rossz irányban, de majd mindjárt legyártom az ideológiát, hogy miért is jó a Mobstert megfordítani... ;D Nos, eksztatikus élményben volt részem, vagyis van azóta is. Eleddig ugyanis azzal a problémával küzdöttem, hogy, ha 3 bar alá engedtem a nyomást, akkor keszeg testem alatt bizony vanyarckodott a gumi, és egy nagyobb játdánál néha a felni is csengett... Ám hehe, motorbelsõ ugye rulez. Elöl 1,5, hátul 1,8 báron slattyogunk, és tök jó, mert még 20-30 mm rugóutat kapunk. ;D A tapadásról nem is beszélve. Kár, hogy a Space-be nem fér bele.

#15420
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
:D
a vizes részét én sem értem, csak amikor mentem, és elhasaltam... szép fehár pólómnak annyi lett... pedig gyökféllel mentem, felgurultam a járdaszegélyre, 10°os kormányfordítás, erre elszaladt alólam a ló ;D ejj de élveztem. igaz, mit keresek aszfalton esõben, dehát mindenki csinál hülyeséget. ez ilyen gumikeverék. de triálra, és egyéb felhasznalasra elöl naon állat ;D
és még occso is....