Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15840 hozzászólás a témában

#15361
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
hát akkor most én is.
(elõször is szeretném mély elismerésemet kifelyezni thez kollegának, aki sokszor, és igen értelmesen szól be - köszi) <- ez most véresen komoly! semmi fikázás, tényleg jó arc vagy!

szálka: 2.7" az minimum 1200 gramm, de inkább 1500. Tudod te, hogy milyen nehéz azt lendületbe hozni??
100 gramm plusz a kerék kerületén az olyan, mintha 300 gramm plusz lenne a vázadon. egy jó 2.35" gumi 800-900 gramm, de már 650 g-tól vannak, csekély oldalfalvédelemmel (lásdd tamaskaa esete a 620 grammos IRC-vel)
most akkor vondd ki az 1500-ból a 900-at, az ugye 600. szorozdd meg 3-mal, az ugye 1800. egy keréken. kettõn már 3600. az több, mint 3.5 kiló!!! ember! gondolkozzál már! leugrasz 10 métert? ahogy elképzelem, kettõt sem mernél. tehát egészen egyszerûen biciklizni kellenen megtanulni. érkezni az ugrásoknál, stb.

de te tudod.
ha ezt akarod, akkor majd rájössz.

kis nyomás/ballonos külsõ: van olyan 2.35" gumi, aminek kevesebb a gördülési ellenállása, mint egy 1.9"-esnek. és azt, ellentétben az 1.9"-essel, nem kell 4.5 bar-on hajtani, elég 2.5 baron.
na most akkor Ras: szerinted melyik a jobb: ami szétráz, de cserébe hurka, és nem is tapad - tehát trakciót sem tudsz kifejteni mondjuk mászásnál, és a kanyarban is hamarabb kell fékezned, vagy a másik, ami tapad is, kényelmes is, és cserébe alig nehezebb?

errrõl tehát ennyit.
(kis gördülési ellenállású 2.35" gumi - Schwalbe Fat Albert Light. kb 630 gramm.)

#15362
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
nekem is volt fullmerevem! :D
JAJ Ras,nem a mi szakágunknak lesz ez a legfontosabb szempont,az tény ;D


csak ha mondjuk olyan arc vagy,h megveszed a halálmerev Letoy izé3 cuccot,meg mellé a 24-es DW vagy Halo kereket,ami szintén halálmerev,és
Lkezdesz lépcsõket ugrálni,akkor olyan külsõt veszel,amivel nem rázódik szét teljesen a belsõrészed,mert tudod alacsony nyomáson használni,mert nem áll másból,mint oldalfalvédelembõl,és köbö két kiló ;D

;)

#15363
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
kala: neszójjábe ;D

ezt nekem mondod aki eddig fullmerevvel nyomta?


szvsz mindenesetre azért az már elrugaszkodott ha az alapján választok külsõt hogy melyik csillapít jobban ::)

#15364
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Ras;
azért egy ballonos külsõ sokat jelent,ha mondjuk full merev géppel hajtasz
mondjuk :D
szal még a softtail érzést sem közelíti meg,ráadásul nem érdemes egy kicsit kényelmesebb érzés miatt fél óránként foltozni...
kis nyomás száksz :)

#15365
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Jövõ találmánya? Olajos Csillapitással rendelkezõ külsõ? :P

#15366
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
iiigen.
ill maxxis es maxxis kozott nincs kulonbseg sok.. kopik, es mashogy nez ki...
van jo par ember, akik 1.9-el, 2.1el csinaljak ezt. szimpla gumi, sima belso... es MEGSINCS defekt meg minden. a tudas azert ott befigyel...
es a 2 kulsojuk kijon 1000ft-bol....
nem ilyen 10-15


#15367
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
mióta kell a guminak csillapítania?

tudni kell érkezni nem?...

#15368
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Szal High Roler 2,35??? És az miben jobb mint a Mobster? Mongy ha magasról ugrasz le pölö 8 fokos lépcsõ...akkor szted melyik csillapít jobban? Mongyuk igazatok van nem vagyok dh rider de azé a 2,5-ös az nem is olyan nagy és azé van olyan mint a 2,35-ös HR nem?

#15369
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Tamaskaa: vízzel került már közeli ismeretségbe? (neeem, nem a fürdökádra gondoltam ;D)

Mer így amit leírtál, hááát nem bíztat, lehet hogy mégis Conti Vertical lesz... ::)

#15370
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
erre akartam enis kilyukadni.. nem a meret a lenyeg... foleg nem streetnel. mert itt nem a lendulet visz. en most majdnem meghalok a sajat gepemtol.
egyszeruen lehetetlen hajtani... de ha egyszer beindul, a suly visz ;D

#15371
Stormbringer

Stormbringer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.754 hozzászólás
Szálka: High Roller 2.35 ;) Abszolút nyerõ!!! 8)

#15372
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
2.7es?!?!?!?!?!
mivagy te?
dh versenyzo?
meg azoknak ismax 2.5 van...
felraksz egy 2.7-est, utana mar egy bannit sem fogsz tudni csinalni... ill street, ahol neked is kell tekerned, nem csak a lendulet visz lefele.
1. kemenyre fujod a gumit, igy kisebb (relativ) az ellenallasa(surlodasi) de kirazza a lelket is beloled
2. puhara hagyod. ez kb annyit jelent, mintha leszedned a lancot, es ugy tekernel....
most megint nem kotoszkodes, de streetre felraksz egy ballonos 2.3asat.... azzal meg haladni is lehet, ill eleg tapadast nyujt....
a 2.7et felejtsd el

#15373
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Értem...mer akarnék venni Mobstert vagy 2,5 vagy 2,7-eset de azé nem mind1 hogy 5000-ér vagy 7500-ér veszed...csak ennyi...ja és streeten nem hinném hogy gallyakon meg gyökereken megyek...szal kössz szóval csak nehéz de erõs...gondolkozni kel rajta 8)

#15374
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Hali!

Kicsit bugyuta válasz: gondolom abban, hogy nehezebb felütni. Ha becsípõdik a belsõ a felni és valamilyen tereptárgy közé, akkor a külsõ megvédi a kiszakadástól. Cserébe EZER nehéz.

#15375
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Miben jobb (egy kicsit butyuta kérdés) a duplafalú külsõ? (á la Mobsternél)

#15376
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hááát, tegnap kicsit lépcsõzgettem, és meg kell, hogy állapítsam, ez NEM az a gumi, amivel jó, ha 2BAR-ral odavered a kereket egy lépcsõélhez. Így csinált, hogy: PSSSSSSSSSSSSSSssssssszszszzzzzzzz...... ;D oldalfalvédelem nagyjából konvergens a nullához. Jó, ez egy elbasott ugrás volt, örültem, hogy nem buktáztam el, de akkoris.

#15377
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
kiváncsian várom tamaskaa ;)

#15378
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
na. Örömhír: (magamnak legalábbis) sikerült beújítnom egy pár BackCountry-t. Tapasztalatot azt nem irnék róla, mert ugye a kétszer másfél óra gurulászás az aszfalton nem nevezhetõ próbaútnak, de azértmég tetszik. Fõleg azért, mert olcsó volt (4ezer a pár, igaz kicsit használtan), meg mert bazi könnyû. Lemértük, és tényleg 670gramm. Kevláros, és 2.25-ös. A kilós Maxxis-ok után hatalmas mértékben nõtt a gyorsíthatóság, a hátrány talán csak az oldalbütykök hiánya. Kanyarban nem tart annyira. Majd, ha terepet is kapott, írok még.

#15379
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Lehet kapni olyan fékmerevítõt amibe 2,7-es gumi belemegy? :) Meg Magurához (HS33) is? És mennyi pénzkidobás lenne ez? Elõre is kössz!
8)


#15380
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Mach 1 520 Speedtracker :)
a hátsó is ilyen,csak az nem ótvar sárga színben tündököl,hanem feketében :)
elég benga....lassan meghalnak a gyorszáraim,meg a kerékagyak,de a felnik még mindig tök jó állapotban vannak :)