Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15839 hozzászólás a témában

#15381
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nyertem ;D nem alesa és nem is remerx, hanem olyan mint a kala elsõje. asszem mach1 a gyártó és 520 a tipus. nem rossz az ég világon semmi baja a szélességéröl meg csak annyit, hogy ugyan olyan széles mint a rhyno lite. ha kétségei vannak effelöl vkinek, akkor elmondom, hogy otthon, amikor volt ez is meg az is, összeméricskéltem és szemmel nem felfogható különbség volt csak. szoval a belsõvel van baj ;D elöbb utóbb ugyis csere a felninek, dee hát most ez van...
kiderült hogy rossz a pumpa amivel fújni akartam, ezért nem tudtam felfújni, nem a belsõ volt tul brutkó...

#15382
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mibe fogadunk h explorer, v grand rock... na?
ezekbe me szep h nem fer be. ebbe/hasonloba a 2.3as gumit ravarazsolni is muveszet (es nem is eroltetendo), es a szelep meg termeszetesen nem log ki belole, nehogy felfujhato legyen
konkluzio: szal ezek azok, amik nem a topicban szereplo iranyzatba valoak...

#15383
vendég__*

vendég__*
  • vendég
vettem vmi shwalbe belsõt és alig fér bele a felnimba ... csak benzinkútnál tudtam felfújni és a szelep is alig lóg ki. ez lehet, hogy azért van mert nem elég széles a felnim? abbol ugyis ujat akarok... na mind1.

#15384
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
szerintem belsõ ::)

tamaskaa: akkor lehet hogy én írok neked elõbb tapasztalatokat? bár január környékén veszek ha minden jól megy :)

#15385
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás

nahát ez már macerás. 2.7"-es gumihoz már nem árt a 28-30 mm széles felni MINIMUM. de inkább több, fõleg, ha alacsony nyomáson használod.


ezek a felni külsõ v. belsõ szélességére vonatkoznak?

#15386
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Hát ez a vásárlás ez még erõsen tervezés-fázisban van, akkora szükségem épp nincs rá, és máshova szalad el a pénzem, szal nem mostanában fogok menettapasztalatokat irni.

#15387
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

2.7"? egy merev gépbe? ugyan minek? ::) én most a IRC BackCountry-t néztem ki. 2.25-ös, és olyan 600g, és 3200Ft a bikemag szerint. Jónak tünik. Eerie-nek is ajánlom. ;)


tamaskaa: ha megteszed a vásárlást elmondhatnád mijen mert énis rá spekulálok, a conti mégse jön be...

#15388
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
felõlem akkorát rax bele, amekkorátcsak akarsz, csak kifejtette kételyemet afelõl, hogyez mennyire értelmes dolog. Ezt a fékmerevítõs dolgot nem tudom, le kell mérni, hogy mekkora a belsõ szélessége a cuccnak. Aztán ebbe beleveszed, hogy a MoFo dh 2.35-ösöm 51mm széles, a 2.7-es Mobster meg majd 70.

#15389
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Hát az elsõ felnim 25mm a hátsó 30mm szóval a hátsó az elmenne (Rhyno Light) de az elsõre.... :-\
szóval elõlre egy 2,5-ös? A 2,7-es belemenne egy magura + egy Kingstone merevítõbe??? Vagy jön a csiszolás 8)

#15390
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nahát ez már macerás. 2.7"-es gumihoz már nem árt a 28-30 mm széles felni MINIMUM. de inkább több, fõleg, ha alacsony nyomáson használod.

#15391
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Nem lényeg hogy a gépem merev csak bele megy-e meg elõlre kis felnire szabad e rakni ilyen széles gumit? ???

#15392
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
2.7"? egy merev gépbe? ugyan minek? ::) én most a IRC BackCountry-t néztem ki. 2.25-ös, és olyan 600g, és 3200Ft a bikemag szerint. Jónak tünik. Eerie-nek is ajánlom. ;)

#15393
Szálka

Szálka

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hali!

Annyi lenne a kérdésem hogy a Mobster 2,7-es bele megy-e a Mali Boába és ha HS33-am normál merevítõvel abba belefér-e és a kingstone merevítõbe is belefér-e? + elõlre is ezt vennék ::) és az érdekelne hogy elõl nem a legszélesebb a felnim tehát kisebb mint a rhyno light felni és arra rá szabad e rakni egy 2,7-est vagy csak 2,5-öst?:)

#15394
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás
Ahoj. Részemrõl XC (mármint nem a körbe-körbe tekerõs gramhuszár versenyzõs, hanem a túrázós, maratonos, TT-s XC) az érdeklõdési kör. Igen, van CC külsõ topik is, de ahogy olvasom ott meg a Conti Explorer a legdrabálisabb gumi ameddig elmennek, úgyhogy pont a két társaság között vagyok félúton.
Engem kevéssé izgat a súly (persze relatívan, XC-shez képest), 650g körülig is elmehet . Szóval ami nálam a fõ szempont lenne, az az irányíthatóság, kontroll, tapadás, és egyéb szavakkal körülírható dolog. Itt van az õsz, és vele a mindenhol nyálkás falevelekkel borított nedves kövek és gyökerek, én meg szeretem azért elengedni a bringámat rendesen, de jó lenne mindezt parázás nélkül (tudom, tanuljak meg bringázni ;D Az aktuális külsõim cserére érettek, gondoltam tavaszig szívesen használnék valami inkább freeride felé hajló külsõt, ha meg bejön akkor lehet, hogy továbbra is. Szóval jó sokat írtam, a lényeg az, hogy elõl Conti Vertical + hátul Survival Pro kombóban gondolkozom most (vajh mennyi a különbség irányíthatóságban 2.1 és 2.3 között?), de szemezgettem már a WTB külsõkkel is, mint Weirwolf 2.1 vagy Velociraptor. Eddig jutottam az utánaolvasásban, mást nem ismerek (még elõtúrom a Bikemag vonatkozó számát). Szóval hálás lennék mindenféle tapasztalatok megosztásáért ... ;)

#15395
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás

Schwalbe Big Apple 2,3 ;)

Akkora mint egy Space, és szinte teljesen kopasz! Utcára, városi déhára az egyik legtutibb!


Köci!
Ez jól hangzik! És ugye azért elõfordul ez a boltokban, mert nézegettem én jó kis street gumikat csak nálunk egyiket sem kapni (pl. DMR, 26" Maxxis HookWorm...).

#15396
vendég__*

vendég__*
  • vendég
nemrég még azt mondtam, hogy a 2.5ös gumi elég... hát nem volt elég tapasztalatom... tegnap mentünk a sípályán és a közepe sártenger volt, gondoltam biztos mókás kicsit belemegyek.. az elsõ fékezésig minden rendben is volt, da azután. a sárban csúsztam a seggemen a bicóba beakadva kb 10métert és röhögtem ;D mondjuk márcsak azért se rakok nagyobb gumit mer nem fér be a vázba...
ui: amugy qrva vicces a sárban csúszni, ki kell próbálni!!!

#15397
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Xenith akkor már:) Vagy az túl kerskeny?:)
CSekk Jibb,ott látni,mit érdemes felrakni :D

#15398
Begbie

Begbie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.228 hozzászólás
Schwalbe Big Apple 2,3 ;)

Akkora mint egy Space, és szinte teljesen kopasz! Utcára, városi déhára az egyik legtutibb!


#15399
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Erre most nem akartam semmit írni,mert rögtön meg lett volna editálva ;D
De utcára külön gumit nem fox kapni,ami máshova jó (gumi) azt kell használnod az utcán is,mondjuk Conti,vagy Maxxis,stb,pénztárcád állapotától függ.

#15400
FreeRideFun

FreeRideFun

    vendég

  • fórumtag
  • 140 hozzászólás
Tudtok ajánlani valami jó gumit utcára kb. 2.3" környékén!?