Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15857 hozzászólás a témában

#1441
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás

Nem. Legalábbis nem alacsonyabb, mint ahogy a Gravityt használtam. Egyébként sosem volt még ilyen hajtogatós külsőm, de nem túl szimpi... Felraktam, elmentem egy körre a városban és kitépett szelepekkel értem haza. Így jártam 2x. Most vettem Continental belsőt ami végig menetes, de ha így elfordul a külső, szerintem nem fogja megoldani a problémát.

 

Jav.: "Galya" :)

Hintőporozd be a külsőt belülről, és akkor el tud fordulni a felnin anélkül, hogy vinné a belsőt magával. Biztosn kicsivel nagyobb az új külső mint a régi, azért tud forogni



#1442
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

alacsony a nyomás?

Nem. Legalábbis nem alacsonyabb, mint ahogy a Gravityt használtam. Egyébként sosem volt még ilyen hajtogatós külsőm, de nem túl szimpi... Felraktam, elmentem egy körre a városban és kitépett szelepekkel értem haza. Így jártam 2x. Most vettem Continental belsőt ami végig menetes, de ha így elfordul a külső, szerintem nem fogja megoldani a problémát.

 

Jav.: "Galya" :)


Facs módosította - 2015. április 03. - 18:28


#1443
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.999 hozzászólás

alacsony a nyomás?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#1444
Facs

Facs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 488 hozzászólás

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy az új gumijaim elfordulnak a felnin és kitépik a szelepet. A gumik Continental mountain king 2,2-esek (hajtogatható), a felnik Alex dm24 és Sun Rhino light. Ezelőtt Continental Gravityk voltak fenn azzal nem volt baj, még a Gajáról, Kékesről lefelé sem. Mi lehet a gond?



#1445
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.267 hozzászólás

esetleg. s ez legalább normális minőség is. bár terepen erszteni azért ésszel

 

https://encrypted-tb...dvIanpzpb_eykUa

 

vagy smart sam , ha tényleg kapaszkodós terep is van benne.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1446
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

(...) Ha homokba érek vele, akkor meg úgyis szinte mindegy, le kell szállni... Felénk sajnos ez előfordul néha, sok a homok.


Többek között ezért szoktam le a Google térkép gyalogos tervezőjéről.

Elirányított valamerre, ahol felhívta a figyelmemet az aszfalt hiányára, de arra már nem, hogy

1: a homok be fogja a szelepet is borítani, olyan mély :blink:

2: olyan bokros susnyás van az úton, hogy egy ninja is másik utat keresne :ph34r:

3: az eső legkisebb említésére is olyan laza vízmosás lesz mindenütt fél méteres szinteltérésekkel, hogy győzzem kerülgetni :wacko:

 

Volt egy-két atyavilág terep, ahova vitt, pedig akkor még egy Maxxis traktorgumi volt elöl, már nem tudom, hogy az Ignitor vagy a Dy-no-mite! (szinte azonos a kettő, apró eltérések vannak csak)


  • rob és Sandman kedveli ezt

#1447
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 431 hozzászólás

Simán tekerésre kiváló? O_o
 
Nekem ilyen van elöl, mert jobbára aszfalton megyek, meg néha le a földútra be az erdőbe, de a füves/homokos résznél elég instabilnak érzem. Mondjuk lehet, hogy csak azért mert látom, hogy nem csuparagya :D
Amúgy ezt pont azért választottam, mert középen van egy sima rész, viszont a szélei meg tele vannak bütyökkel arra az esetre, ha kapaszkodni kéne.
Ezen kívül láttam még pár olyan bütykös gumit, aminek a közepén szinte folyamatos sáv van, tehát aszfaltra sem rossz, elgfeljebb kopik, mintha fizetnének érte.

A Vee Comfort amit most vettem le gyakorlatilag ugyanilyen volt mint a tiéd és motoszkáltam vele erdőben és aszfalton is - jó kompromisszum volt. Mivel egyre inkább aszfalton telerek, ezért próbálgatom most inkább a Sportcontactot de elvittem földútra is és nem volt gond vele. Ha homokba érek vele, akkor meg úgyis szinte mindegy, le kell szállni... Felénk sajnos ez előfordul néha, sok a homok.



#1448
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Az "elereszteni" felett valóban elsiklottam. Mea Culpa. Én csak simán tekerek az erdőben és arra kiváló. Amúgy nem teljesen slick (már az elődje sem volt az). Apró gyémántmintás - de ettől függetlenül igazad van, hepajkodásra valóban nem való. De a 70-80% aszfaltra meg a bütykös cuccok lesznek kényelmetlenül lassúak és hangosak. Ez két teljesen eltérő felhasználási mód.

Simán tekerésre kiváló? O_o
 
Nekem ilyen van elöl, mert jobbára aszfalton megyek, meg néha le a földútra be az erdőbe, de a füves/homokos résznél elég instabilnak érzem. Mondjuk lehet, hogy csak azért mert látom, hogy nem csuparagya :D
Amúgy ezt pont azért választottam, mert középen van egy sima rész, viszont a szélei meg tele vannak bütyökkel arra az esetre, ha kapaszkodni kéne.
Ezen kívül láttam még pár olyan bütykös gumit, aminek a közepén szinte folyamatos sáv van, tehát aszfaltra sem rossz, elgfeljebb kopik, mintha fizetnének érte.

#1449
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 431 hozzászólás

Már ne haragudj hülyeséget ne írjál már. A döngölt erdei úton elereszetni-re nem ajánlunk totál slick gumit. Ha csak nem akarjuk kórházba utalni az illetőt.

Az "elereszteni" felett valóban elsiklottam. Mea Culpa. Én csak simán tekerek az erdőben és arra kiváló. Amúgy nem teljesen slick (már az elődje sem volt az). Apró gyémántmintás - de ettől függetlenül igazad van, hepajkodásra valóban nem való. De a 70-80% aszfaltra meg a bütykös cuccok lesznek kényelmetlenül lassúak és hangosak. Ez két teljesen eltérő felhasználási mód.


Sandman módosította - 2015. március 25. - 10:31


#1450
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Már ne haragudj hülyeséget ne írjál már. A döngölt erdei úton elereszetni-re nem ajánlunk totál slick gumit. Ha csak nem akarjuk kórházba utalni az illetőt.

Ezek szerint nem én néztem be a gumit, hanem tényleg slick :o



#1451
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Én most cseréltem a defektvédős Vee Comfort (1.75) -öst Continental Sportcontact 2 (1.6) -ra. Mindkettő jól működik az általad vázolt körülmények között. A Sportcontact sokkal könnyebb de drágább is és talán inkább az aszfalton jönnek ki az erényei.

Már ne haragudj hülyeséget ne írjál már. A döngölt erdei úton elereszetni-re nem ajánlunk totál slick gumit. Ha csak nem akarjuk kórházba utalni az illetőt.


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1452
RelakS

RelakS

    vendég

  • fórumtag
  • 533 hozzászólás

Én most cseréltem a defektvédős Vee Comfort (1.75) -öst Continental Sportcontact 2 (1.6) -ra. Mindkettő jól működik az általad vázolt körülmények között. A Sportcontact sokkal könnyebb de drágább is és talán inkább az aszfalton jönnek ki az erényei.

Erről a Continental gumiról van szó?
Mert ez nekem nemigen látszik földút kompatibilisnek.
Valami ragyásabb cuccos szerintem jobb lenne.
  • zeezoltano kedveli ezt

#1453
Sandman

Sandman

    vendég

  • fórumtag
  • 431 hozzászólás

Sziasztok!

Külső kapcsán nem igazán sikerül dűlőre jutnom.

26-os MTB-m van, többnyire aszfalton tekerek (75-80%), de ha földútra tévedek, ott is szeretem elereszteni. Kimondottan döngölt erdei utakon.

Eddig néztem a Schwalbe Road és Land Cruisert is, de egy ismerősöm ajánlotta a GEAX AKA-t is.

Ti mit ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítséget:
Balázs

Én most cseréltem a defektvédős Vee Comfort (1.75) -öst Continental Sportcontact 2 (1.6) -ra. Mindkettő jól működik az általad vázolt körülmények között. A Sportcontact sokkal könnyebb de drágább is és talán inkább az aszfalton jönnek ki az erényei.



#1454
yqzyia

yqzyia

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok!

Külső kapcsán nem igazán sikerül dűlőre jutnom.

26-os MTB-m van, többnyire aszfalton tekerek (75-80%), de ha földútra tévedek, ott is szeretem elereszteni. Kimondottan döngölt erdei utakon.

Eddig néztem a Schwalbe Road és Land Cruisert is, de egy ismerősöm ajánlotta a GEAX AKA-t is.

Ti mit ajánlotok?

Előre is köszönöm a segítséget:
Balázs

#1455
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás

Hasonlót - vagy pont azt ! Úgy látom, gyártják 29es méretben is. http://www.schwalbe....spiker-pro.html

jaja nekem is ez van. A light skin verzióban. 



#1456
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Hasonlót - vagy pont azt ! Úgy látom, gyártják 29es méretben is. http://www.schwalbe....spiker-pro.html


Marci

#1457
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Maradt a 26-os kupacban Schwalbe ice spiker, tudom milyen érzés vele menni. :)

Azon is nagy (alapterületű és magasságú) bütykök vannak, valami hasonlót kéne keresni 29-re...



#1458
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Mivel a gumikat száraz körülményekre tervezik, mindegy, milyen gumit használsz, kár is márkát kiemelni. Én 2. alkalommal próbáltam valami széles de ritkásabb mintát keresni, hátha úgy nagyobb a tapadófelület de jól tisztul. Ezek vannak a képen.

De pl. a "próbagumim" ilyen egyszerű kínai bénaság volt és tökéletesen működött ez is. Ez volt: http://bringabutik.h...1-9-50-559.html Inkább csak sznobságból csináltam a széleseket. De ez is úgy ment a jégen, mintha nyári aszfalton mennél.


Marci

#1459
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Igaz.

Milyen külsőkkel próbáltad már, mi jött be?

Nem kell akciókat lesni. Akár 2 nap múlva is lehet szöges gumid. Csak ballagj el agy OBI-ba pozdorjacsavarért és egy régi belsőt hosszában vágj félbe, ami védi a belsőt a szögek fejétől.

http://www.kephost.com/image/FVyd



#1460
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.654 hozzászólás

Nem kell akciókat lesni. Akár 2 nap múlva is lehet szöges gumid. Csak ballagj el agy OBI-ba pozdorjacsavarért és egy régi belsőt hosszában vágj félbe, ami védi a belsőt a szögek fejétől.

Én először próbának a boltban kapható legolcsóbb neve-nincs kínai gumit szögeltem ki és tökéletesen működött. Csak annyi nem tetszett benne, hogy 1,95ös volt. (saras részen viszont előnyös a keskeny gumi)

Utána vettem ezeket a 2,25ös gumikat és szögesítettem de nincs óriási különbség. És látod, én elég kevés szöggel dolgoztam és inkább a kanyarodó felületre raktam őket de így is jó volt. Azt már te döntöd el, mennyire akarod szögesíteni.

http://www.kephost.com/image/FVyd


marton módosította - 2015. február 17. - 23:40

Marci