Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#10701
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
"[quote name='Trek3900']Kérdésem van a nagy gumi szakikhoz:
Jelenleg a TREK 3900-asomhoz van egy BONTRAGER 26x2.0" terepgumi.
Szerintem elég sokat levesz a teljesítményembõl mivel 90% aszfalton tekerek, a maradék 10% olyan kisebb terep, fõleg murvás út.

Mire cseréljek ezek közül erre a célra?"
[/I][/I]

Én Conti contactot használok 37-es szélességgel és nagyon elégedett vagyok vele. Defekt semmi, eddig 5000 km feletti futásteljesítmény és még bírja, esõben sem csúszik, jól gördul és rohadt olcsón meg lehet kapni.

47 széleset aszfaltra egyáltalán nem érdemes, szerintem 37-nél ne vegyél szélesebbet és azzal még lehet menni földúton is. Én konkrétan terepezni is szoktam vele és semmi gondja nincsen.

#10702
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

... LK ...

azmiaz?

#10703
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
tioga meg nekem:D
még gondolkodom hogy mien gumit vegyek...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10704
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

de neki elsõsorban alacsony mintás gumi kell nem valami traktorgumi mint a tioga. aszfalton nagyon belassítaná.


szerintem a speci gr adatai inkább nekem szóltak, nem? én nyafizok még mindig ezen a "milyen ballonos, jól guruló, könnyû gumit vegyek" kérdéssel. :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10705
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
így igaz, mert akkor maradhatna az eredeti amit adtak a bicajhoz...


#10706
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
de neki elsõsorban alacsony mintás gumi kell nem valami traktorgumi mint a tioga. aszfalton nagyon belassítaná.

#10707
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Speci FastTrak 2Bliss: 26x2.00 759 g
Speci FastTrak Pro: 26x2.2 500g (a 2.0 ez alapján olyan 450 lehet)

az egyik LK a másik meg sima, igaz? :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10708
Rémhörcsög

Rémhörcsög

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.108 hozzászólás
Akkor már ne a sima, hanem a világjáró változat ;) Bár nem kicsit nehéz :D De sztem simán kibír 20ezer kilcsit
High5 ->A világ leggyorsabb sportitala

#10709
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Schwalbe Marathon-hoz mit szóltok?


#10710
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
factory xc extreme: 26x2.1 742g
Speci FastTrak 2Bliss: 26x2.00 759 g
Speci FastTrak Pro: 26x2.2 500g (a 2.0 ez alapján olyan 450 lehet)

(forrás: Bikemag ShoppingGuide és gumitesztek)

#10711
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás
Köszi!

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10712
oldbike

oldbike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 652 hozzászólás
Kisherceg-a képen a 2.2-es van
a 2.0-al szerintem nincs gond-több hely-most már ez van felrakva az Xtc-n

#10713
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Leader-t hátra kell mert jól kapaszkodik, és jól fékezhetõ

elõre kell egy explorer és viszon' látás

#10714
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

tioga factory extreme xc-re valaki súlyadat?


http://weightweenies...p?type=mtbtyres

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10715
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás

Land lenne mindenhol.


ezt magamnak gondoltam:)
leader hajlamos kicsúszni.többen mondták.
tioga factory extreme xc-re valaki súlyadat?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10716
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Én használok a speckó FT-ból 2.0 és 2.2-t és elég ballonos a kisebb is-ez a saját tapasztalatom/mindkettõ kevláros/

http://pix.bikemag.h...ry.php?cat=3179
a nagyobbnál már elég kevés a sárférõhely a giant-nál-te is XTC-vel tekersz!
a 2.2-es 590 gr volt újkorában a 2.0-t nem mértem le


köszi a tippet! szép a canga, a 2.0-ás vagy a 2,2-es van rajta? így a kép alapján tényleg kicsit szûknek tûnik a hely...


trek3900: volt schwalbe hurricane gx-em, 2,1-es. csak hátul használta, elöl meg egy viszonylag alacsony és apró mintás gumesz volt (schwalbe rock breaker asszem, ma már nincs ilyen) szal tök jó volt a hurrican, aszfalton nagyon gyors volt és a kanyarban is nagyon fogott, de terepen oda kellett rá figyelni, hajlamos volt elkaparni és fékezéskor hamarabb elengedte magát, mint egy rendes bütykös gumi. de mivel akkoriban és is sokat mentem aszfalton, összességében nagyon szerettem. ja, és hajtogatósban egész könnyû is volt. szal én leteszek egy szavazatot mellé.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10717
Delma01

Delma01

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.247 hozzászólás
http://ebike.hu/term...-22-ig-mtb/4952
akkor már a leader elõre-hátra
alcsony mintázat mégis terep, occsó

#10718
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Land lenne mindenhol.


#10719
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
explorer elölre, leader hátra?jó párosítás?

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10720
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
Schwalbe Land Cruiser nem lenne jobb? Közép futó mintázat, oldalt pedig fog kanyarban, terepen. :chin: