Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#10681
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

adrenalinról van saját

a fritzek meg szokták mérni a gumitesztnél, és úgy emléxem a fast track-é is mintájához képest meglepõen magas volt.


Értem,tudsz esetleg linket adni hol találok ilyen részletes gumiteszteket,lehet német vagy angol is.
Kösz

#10682
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

A specirõl ez saját tapasztalat?
Jah nézem a smart sam jónak tûnik,2.1light verzioban 520g,nem vészes.
köszi.
Esetleg jöhet még egyéb ötlet,vélemény.

adrenalinról van saját

a fritzek meg szokták mérni a gumitesztnél, és úgy emléxem a fast track-é is mintájához képest meglepõen magas volt.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10683
itx

itx

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
igazabol en is hasonlo gumit keresek, annyit hozzateve, hogy jo lenne, ha a defektet is egy kicsit jobban birna (atkozott kiralydinnye).
en a maxxis crossmark-ot es a continental vertical-t nezegettem.

#10684
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

a RR nagyon jó de 1000 km és kuka, legalábbis a régi, de az újnak sincsenek eszement nagy mintái szal......

nézd meg a smart sam-et bár az nehezebb, de elég jó mindenes

ha a mislenbõl a jobbikra gondoltál az is kopik mint a kaki

speciknek meg kicsit nagy a gördülési ellenállása


A specirõl ez saját tapasztalat?
Jah nézem a smart sam jónak tûnik,2.1light verzioban 520g,nem vészes.
köszi.
Esetleg jöhet még egyéb ötlet,vélemény.

#10685
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Jogos,igazad van igy visszaolvasva valoban elég idétlen volt a kérdésem.
Akkor nekifutnék bõvebben.
Alapvetõen könnyû,500g alatti terepgumi vásárlását tervezem,de sajnos nincs módom arra hogy csak terepen használjam,mert itthonról kb. 25 km a hegy ahová szeretek tekerni,ezt a távot kénytelen vagyok aszfalton megtenni oda vissza.
Tehát ebbõl adódóan olyan terepgumit keresek aminek relativ alacsony a gördülési ellenállása,és nem kopik el 500-1000 km alatt aszfalton.
Igazából 3 tipussal szemeztem,ezek:racing ralph 2.1 2008-as,michelin xcr dry2,ill a fent emlitett fast track pro 2.0.
A schwalbe-ról többen mondták hogy nagyon kopik,de a másik kettõrõl erdekelne a véleményetek,tapasztalatotok.Vagy esetleg másik tipus ezeken kívül,az ár másodlagos.
köszi.

a RR nagyon jó de 1000 km és kuka, legalábbis a régi, de az újnak sincsenek eszement nagy mintái szal......

nézd meg a smart sam-et bár az nehezebb, de elég jó mindenes

ha a mislenbõl a jobbikra gondoltál az is kopik mint a kaki

speciknek meg kicsit nagy a gördülési ellenállása
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10686
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
black jack.
explorer.
tioga extreme xc.bár ez kétséges.
leader.
wtb weirwolf.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10687
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Ismétlem önmagam, létezik aszfaltgumi, s létezik terepgumi. A FT terepgumi. Minden használható aszfalton, én pl már felnin is mentem 20 kilómétert. Mennyire gurul? Szarul, de jobban, mint mondjuk egy 2.1-es Zmax Evo. Mennyire kopik? Nagyon, de kevésbé, mint egy Fire Mud Pro. Ne haragudj, hogy nem vagyok túl konstruktív, de a kérdésednek ("mennyire") nincs nagyon értelme.



Jogos,igazad van igy visszaolvasva valoban elég idétlen volt a kérdésem.
Akkor nekifutnék bõvebben.
Alapvetõen könnyû,500g alatti terepgumi vásárlását tervezem,de sajnos nincs módom arra hogy csak terepen használjam,mert itthonról kb. 25 km a hegy ahová szeretek tekerni,ezt a távot kénytelen vagyok aszfalton megtenni oda vissza.
Tehát ebbõl adódóan olyan terepgumit keresek aminek relativ alacsony a gördülési ellenállása,és nem kopik el 500-1000 km alatt aszfalton.
Igazából 3 tipussal szemeztem,ezek:racing ralph 2.1 2008-as,michelin xcr dry2,ill a fent emlitett fast track pro 2.0.
A schwalbe-ról többen mondták hogy nagyon kopik,de a másik kettõrõl erdekelne a véleményetek,tapasztalatotok.Vagy esetleg másik tipus ezeken kívül,az ár másodlagos.
köszi.

#10688
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

tényleg? döbbenetes :D

van akinek nem egyértelmû ;)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10689
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ismétlem önmagam, létezik aszfaltgumi, s létezik terepgumi. A FT terepgumi. Minden használható aszfalton, én pl már felnin is mentem 20 kilómétert. Mennyire gurul? Szarul, de jobban, mint mondjuk egy 2.1-es Zmax Evo. Mennyire kopik? Nagyon, de kevésbé, mint egy Fire Mud Pro. Ne haragudj, hogy nem vagyok túl konstruktív, de a kérdésednek ("mennyire") nincs nagyon értelme.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#10690
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás

Az ebike és a bikemarket is tud szerezni (fel kell hívni õket vagy írni kell nekik egy emailt, hogy mit szeretnél venni), ha van a nagykerben.


Ok kösz megpróbálom.
Egyébként a Fast track mennyire használható aszfalton is?
Mennyire gurul,ill. kopik?

#10691
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás

a 2Bliss az tubeless.


tényleg? döbbenetes :D

#10692
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Specialized gumikat itthon online hol tudnék venni?
Mert összesen csak 2 gumit találtam a b.discount-on.
fast track pro érdekelne.
Kösz

Az ebike és a bikemarket is tud szerezni (fel kell hívni õket vagy írni kell nekik egy emailt, hogy mit szeretnél venni), ha van a nagykerben.


A sebesség mindent megold.

 


#10693
elbandi2

elbandi2

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 442 hozzászólás
Specialized gumikat itthon online hol tudnék venni?
Mert összesen csak 2 gumit találtam a b.discount-on.
fast track pro érdekelne.
Kösz

#10694
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

ja nem az egyik 2bliss, a másik papírfalú volt :)

a 2Bliss az tubeless.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10695
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás

kettõt választhatsz.

amúgy legyen mondjuk continantal explorer 2,1 vagy ugyanez 2,3-ban vertical.


Na jó az iszonyat olcsót csak poénnak szántam :D
Az elsõ kettõ a fõ szempont.

#10696
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 8.386 hozzászólás

Marha jó, nagyon könnyû, és iszonyat olcsó legyen :D :D .


kettõt választhatsz.

amúgy legyen mondjuk continantal explorer 2,1 vagy ugyanez 2,3-ban vertical.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#10697
Ati46

Ati46

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 627 hozzászólás
Hali.

Srácok cc-re keresek gumit csak terepre elsõ hátsót.
Kinek milyen 5lete tapasztalata van.
Marha jó, nagyon könnyû, és iszonyat olcsó legyen :D :D .

#10698
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
ja nem az egyik 2bliss, a másik papírfalú volt :)

#10699
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

azmiaz?

30%-kal alacsonyabb a mintája mint a sima (LK = Low Knob)
ráadásul van SLK is, az még kevesebb mintával van.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#10700
Trek3900

Trek3900

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 305 hozzászólás
SCHWALBE LAND CRUISER-t ajánlotta nekem az hasonló kaliberü bicajos mint én is vagyok...