Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Gumitopik

* * * * * 4 szavazat

  • Lépj be és szólj hozzá
15901 hozzászólás a témában

#10161
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

nem fordul le
én 2,4-es RR-t meg 2,35-ös Ignitort gond nélkül használok keskeny felniken..

(mellesleg a crossride heleytt lehet fûzetnék 717 vagy 719, xt agyak, 2/1,8-as küllõkbõl...annyiból kb ki is jön, llényegesen könyebb és jobb felnibõl van)

nem hinném, hogy 40bõl kijön... ebike alapján DT küllõbõl fûzéssel együtt 54. fûzetni már erõsebbet fûzetnék inkább, nem könnyebbet, vastagtengelyes novatech agyakkal, meg mavic xm317-el vagy xm321-el.

#10162
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

fõleg száraz idõben bringázom, egy kisfullyra keresek gumit, amit aszfalton sem rémálom hajtani, meg nem is fog elfogyni. erdõben is jól kell tapadjon, és lehetõleg ne legyen horror ára, bár ez kevésbé jelentõs tényezõ. Mavic crossride kerékre, amihez 1,00-2,30ig ajánlott a külsõméret. én maxxis holyrollerre gondoltam, ismerõs használ olyat erdõben, csak fosok, hogy lefordul a felnirõl, mert 2,4es

javaslatokat kérek...:scratchhe

nem fordul le
én 2,4-es RR-t meg 2,35-ös Ignitort gond nélkül használok keskeny felniken..

(mellesleg a crossride heleytt lehet fûzetnék 717 vagy 719, xt agyak, 2/1,8-as küllõkbõl...annyiból kb ki is jön, llényegesen könyebb és jobb felnibõl van)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10163
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
fõleg száraz idõben bringázom, egy kisfullyra keresek gumit, amit aszfalton sem rémálom hajtani, meg nem is fog elfogyni. erdõben is jól kell tapadjon, és lehetõleg ne legyen horror ára, bár ez kevésbé jelentõs tényezõ. Mavic crossride kerékre, amihez 1,00-2,30ig ajánlott a külsõméret. én maxxis holyrollerre gondoltam, ismerõs használ olyat erdõben, csak fosok, hogy lefordul a felnirõl, mert 2,4es

javaslatokat kérek...:scratchhe

#10164
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Nem, csak ismerem a határait. :D

És a Hegyikirállyal kapcsolatos tapasztalatokért írjatok McGywer-nek.

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10165
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás

Speed King nekem laza talajon elég jó, aszfaltra meg naná, hogy nem való. Hóban(ami már nincs) kevés ellenfele van.
Lefele laza talajon nagyon jól bírtam irányítani, és számoljuk bele, hogy csak elsõfékem van...

merész vagy...

#10166
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Speed King nekem laza talajon elég jó, aszfaltra meg naná, hogy nem való. Hóban(ami már nincs) kevés ellenfele van.
Lefele laza talajon nagyon jól bírtam irányítani, és számoljuk bele, hogy csak elsõfékem van...

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#10167
rbalint88

rbalint88

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.387 hozzászólás
szia!
nekem volt speed kingem, 3 hónap alatt elfogyott, kiszakadt belõle bütyök, és aszfalton rémálom. szóval ha nem az erdõben laksz, akkor inkább valami mást válassz. most conti traffic van fenn a gépen, és száraz erdei talajon jobban bevált, mint a speed king. mondjuk nagy porban kanyarban eléggé sodródik, azzal számolni kell.

#10168
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Mountain Kinget ténylegesen próbált már valaki? Ezen vagy esetleg speed kingen gondolkozom. Pletykák, hírek nem izgatnak. Eddig nekem egyik olcsó, másodosztályú contival sem volt bajom.

Keresd vissza, Rémhöri leírta a tapasztalatait vele
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10169
husevotelefonfulke

husevotelefonfulke

    visszatérő

  • fórumtag
  • 2.369 hozzászólás
Mountain Kinget ténylegesen próbált már valaki? Ezen vagy esetleg speed kingen gondolkozom. Pletykák, hírek nem izgatnak. Eddig nekem egyik olcsó, másodosztályú contival sem volt bajom.

#10170
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

nekem volt xc at... fékezésenként szakadnak le róla a bütykök meg szanaszét van vagdosva a felülete. az xcr még ennél puhább annaka fele leszakadhat egy fékezéskor (külföldiek is ezt írják negatívumnak legfõképp)


No igen, igazából ettõl tartottam én is. Mondjuk egy kõ nehéz Ignitort használok most, de az is tény, hogy még egy maratonon se álltam meg defekt miatt:) Csak most valami könnyebbet, jobban tapadósat, mást szeretnék kipróbálni. Tigger mondta még a CrossMarkot, arra lehet rápróbálok.

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#10171
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
szerintem én beruházok egy racing ralph(hárul)-nobby nic(elõl) párosra...

aztán sárban meg majd meglátjuk(megmutatkozik a technikám;))... úgy gondolom mindkettõ 2.1- es lesz...

szerintetek? szilvás-duna-buda-kovácsi-bükk-mátra-meg talán a pannon maratonokra jók lesznek?
még egy kicsit saras idõben még lehet velük rendesen menni, nem?


aztán ennyi:)

többet már nem kérdezek(ma) ebben a topicban(remélhetõleg:))...

#10172
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Mi volt vele gond?


nekem volt xc at... fékezésenként szakadnak le róla a bütykök meg szanaszét van vagdosva a felülete. az xcr még ennél puhább annaka fele leszakadhat egy fékezéskor (külföldiek is ezt írják negatívumnak legfõképp)

#10173
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás

Mi volt vele gond?

sárban szarabb mint a racing ralph, oldaltartása nulla, köves szikláson nem nagyon tapad, a "bütykei" fél centis darabokban szakadtak le, én nem szoktam defektelni de ezzel a cca 1500 km-en 3 szor volt . ilyenek. mondjuk gördülése elég jó volt. igazából 2 elönye volt hogy szép ,meg hogy kopott mint a szar és hamar ki lehettett dobni a pi...ba. ja igen kb ez is 1500 és kuka.
az olcsóbb új verziók lehet hogy keményebbek azt nem tudom.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10174
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

én spec az elsõ szériás all mountaint próbáltam, ami szürke volt és drága :), de ugyanaz a minta mint xcr at csak 2,2-es....na annál szarabb gumim éltemben nem volt


Mi volt vele gond?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#10175
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás
[quote name='Bikertigger']plusz vegyes használatban 1500 km és kuka.[QUOTE]
úgy gondoltam, hogy csak versenyre tenném föl ezeket a gumikat... illetve verseny elõtti pár edzésre


hol is van az a táblázat, hogy melyik pályára milyen kombóval kell menni?

#10176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.278 hozzászólás
én spec az elsõ szériás all mountaint próbáltam, ami szürke volt és drága :), de ugyanaz a minta mint xcr at csak 2,2-es....na annál szarabb gumim éltemben nem volt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#10177
Pro Bike Gear

Pro Bike Gear

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.662 hozzászólás

:D Itt mindenki a méregdrága, gyorsan kopó Schwalbe gumikat szereti?


:) eddig 2000 Ft- os Explorer Pro- val mentem

#10178
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.608 hozzászólás
:D Itt mindenki a méregdrága, gyorsan kopó Schwalbe gumikat szereti? Régebben még az olcsó Maxxis volt a menõ.
A WTB-rõl sem szabad elfeledkezni, nagyon jó a mintájú külsõik vannak és nem is drágák.

Egy Michelint egyszer én is kipróbálnék hosszútávon. Amit eddig láttam annak elégkemény volt az anyaga és jól mászott.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#10179
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás
Most pár helyen elég jó árban van a Michelin XCR A/T (a 127 tpi-s verzió ugye). Érdemes beruházni rá? Milyen a gördülése, kapaszkodása, tapadása ennek a külsõnek?

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#10180
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás
nézd meg,hogyan reklámozzák az FF-et..