2,2"-os Mountain King-et teszteltem elsõkeréken merevvillával csütörtökön és szombaton a Budai-hegyekben (HHH,Hárs-h.,János-h.). A 71kg-omhoz elég volt bele 1,8bar, egyszer sem koppant a felni, pedig nem finomkodtam lefele. A sárban biztosabban tartott mint a Conti Explorer vagy az Edge, és gyorsabban is tisztult, a nedves gyökereken tartottam kicsit, hogy csúszni fog, de meglepõen jól tapadt és kevésszer mászott el oldalra a gumi. Oldalfalvédelme van, mért tömeg 566g, tényleg van 2,2" széles a gumi, és 51mm magas.
Hátsókeréken nem próbáltam, mert a '98-as Crux vázam nem túl tág hátul, és a kb. nulla sárférõhelyet nem akartam erõltetni.
(okoskáknak és antiContistáknak: az Edge nem tapad a vizes vasúti sínen

)