Jelentkezz be Regisztrálj
Gumitopik
#8701
Írta 2008. október 26. - 01:49
szal....ugy gondolom ha már vki kipróbálta vmelyiket-és az bevált-akkor már ugyse lehet róla lebeszélni:)v csak nehezen....
Csak ésszel kell ezt is használni....400grammos külsõ+lötyi nem egy életbiztosítás mondjuk egy transalpon,de pl az idei ox ob-ra simán elment volna olyan volt a pálya.
Ha a biztonság a fontos v nincs olyan technikás az illetõ akkor sztem UST-t válassza slimmal....ha pedig minden másodperc számít és már csukott szemmel megy a defektszerelés akkor a könnyû külsõ+lötyit:)
#8702
Írta 2008. október 25. - 21:56
Vannak kitünö rendszerek, a kombinációtól függ az egész.
IBC (német) forumon pl. 4013 bejegyzés van róla, kitünö rendszerek is vannak.
Tizen-huszon féle tej lett tesztelve.
Azért nem kell elásni a dolgot, sokak szerint ez a renszer veszi át az originál UST renszert.
Link IBC Forum (németül, sry)
http://www.mtb-news....959#post5241959
#8703
Írta 2008. október 25. - 21:46
tedd hozzá hogy az csak papíron 2,0-ás igazából minimum 2,2 de tán még nagyobb picit
Hát többen furcsállták illetve nem akarták elhinni, hogy 2.0-ás de hivatalosan annyi, és hát én eddig még nem mértem meg.
#8704
Írta 2008. október 25. - 21:34
tedd hozzá hogy az csak papíron 2,0-ás igazából minimum 2,2 de tán még nagyobb picitEz így igaz, nekem speci Resolution van 2.0-ás és egy év alatt még nem volt vele defektem, pedig használtam rendesen.(Bakony, Keszthelyi hegység, Bükk marci)
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8705
Írta 2008. október 25. - 21:18
#8706
Írta 2008. október 25. - 20:29
#8707
Írta 2008. október 25. - 20:04
soha nem is használok 2,2-nél kisebbetAzért ust gumik között is vannak olyanok ami el lehet gondolkodni hogy miért olyan könnyüek.Szerintem a lényeg hogy legyen benne anyag,nekem volt ust gumim 550g volt a sulya az oldalfala nagyon vékony volt,én se vagyok több 66kg-nál és mégis sok defektem volt vele hiába volt benne lötty,mégis kivágta az oldalát a kõ.Ahhoz hogy egy Bükk vagy Mátra marci hosszutávján ugy menjél lefelé ahogy birsz és tudsz oda egy jó ballonos gumi kell,mert vannak benne igen köves részek lefelé.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8708
Írta 2008. október 25. - 19:55
#8709
Írta 2008. október 25. - 19:30
mindenki azt csinál amit akar csak én pl marha morcos tudnék lenni ha a bringázásomat hazavágja egy rendszer ami amúgy mûködött csak most az egyszer nemértelek én, de ha valakinek bejön a bringa stílusának a szerinted gány, akkor miért ne:D......
-és ez mondjuk -3 fokban sötétedéshez közeledva az erdõ közepén qrva kellemtlen is tud lenni.
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8710
Írta 2008. október 25. - 19:28
nálam az ust rendszer az ami nem gány
az összes többi még ha úgy ahogy mûxik is az akkor is sufnituning (gány)
plusz egy hagyományos külsõ sosem lesz ust -sõt még a 2bliss-el is vannak erõs fenntartásaim-
értelek én, de ha valakinek bejön a bringa stílusának a szerinted gány, akkor miért ne:D......
#8711
Írta 2008. október 25. - 19:27
hogy sima gumibol csinalsz UST-t. az sose lesz olyan jo, mint az, ami UST-nek lett gyartva. nem veletlenul nehezebbek az UST gumik 100-150-200 grammal.
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8712
Írta 2008. október 25. - 19:26
nálam az ust rendszer az ami nem gánymit értessz itt gányolás alatt, mer ha mindent megveszel rendesen (szalag stb...) akkor az nem gány max a rendszer nem mûködik jól.....viszont ha otthon cseszel össze mindent h "felálljon" az ust rendszer na az már gány:D
az összes többi még ha úgy ahogy mûxik is az akkor is sufnituning (gány)
plusz egy hagyományos külsõ sosem lesz ust -sõt még a 2bliss-el is vannak erõs fenntartásaim-
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8713
Írta 2008. október 25. - 19:23
#8714
Írta 2008. október 25. - 19:20
#8715
Írta 2008. október 25. - 19:19
upsz tigger beelozott
RAUH-Welt
B E G R I F F
#8716
Írta 2008. október 25. - 19:17
persze a történeti hûség kedvéért , ebbe is kell lötyiez annyiban sántít hogyha az elsõ rendszernél 380 grammos gumit számolsz akkor azzal egy furius fred van partiban ami 425 g ha jól emléxem, így már 875 g a vége.
de senki nem mondta hogy az ust elõnye meg a pille súly
ismerek egyébként elit menõt aki ilyen gányolt rendszerrel megy de ment el versenye mert nem volt 100%-os a cucc
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8717
Írta 2008. október 25. - 18:52
ez annyiban sántít hogyha az elsõ rendszernél 380 grammos gumit számolsz akkor azzal egy furius fred van partiban ami 425 g ha jól emléxem, így már 875 g a vége.de ha sima felnit használok stans felniszalaggal meg trutyival és akasztok rá egy 350-400 grammos külsõt, akkor elég jó súlyban maradok nemde?!
számolgatok hangosan, lehet nem lesz igazam
mavic 717 - 400 gr
szalag1 - 7gr
szalag2 - 55gr
lötty - 50 gr
külsõ gumi - ~380 gr
=892 gr
ust-s rendszernél:
mavic 819 - 450 gr
külsõ gumi - 540 gr schwalbe nobby nic
=990 gr
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való
#8718
Írta 2008. október 25. - 15:25
#8719
Írta 2008. október 25. - 11:32
Nálam ennyire nem tartós az NN, elõl 250-300km alatt kopik 1tized mm-t (tolómérõvel mérem), fékezõ oldalon többet és az oldalbütykök berepedeznek.
Ezért került le a NN. 2 hónap alatt 2 hátsón, 1 elsön szakadtak be a bütykök.
Ha véletlenül nem szakadnak be a bütykök és félig elkopik a NN (nálam kb. 6-700km) akkor már alig tapad terepen.
2 vadi új 2.1 NN UST lóg a szögön a pincébe és eladásra vár. Ezek lennének a 10. NN-ek két év alatt. Elég volt...
#8720
Írta 2008. október 25. - 10:43

Belépés
Felhasználó létrehozása

Ugrás az oldal tetejére





